ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE aarprogramma De Christenvrouw" Moerkapelle haakclub moerkapelle piidsinstallatie Dorpsstraat -haatslessen '"geren van 7 t/m 12 jaar loop Zevenhuizense surfer wint prijzen bij de vleet Raad Moerhuizen Bijbellezing KWF afd. Moerkapelle Koffiebar Het Praathuis met Gospel drive-in-show ISrs feledi^ Dorpskrant 427/18 september 1991 pagina 19 Jukapelle - Het jaarprogramma de afdeling Moerkapelle van J Christenvrouw" biedt weer Érelk wat wils. Loensdag 25 september wordt [eerste avond gehouden in het Ipshuis. [stegen specerijen komt met I videofilm over de groei en lei van kruiden. De heer A.G. Eeman uit Rotterdam zal deze lid verzorgen. Loensdag 30 oktober komt ds. ■LKoorevaar uit Rotterdam over Té in het kort" spreken. [touw H.J. Noordanus -Hen- uit Hollandsche Rading kt voor de pauze over het jvan de bijen en na de pauze jende leden kaarsen versieren bijenprodukten kopen op isdag 27 november, woensdag 18 december wordt Iferstfeest gevierd. nieuwe jaar begint met een itgover 'hoe je werkt' en 'wat je Ij maakt' door mevrouw Nie- plsverdriet uit moordrecht op nsdag 29 januari, na de pauze is kunnen er werkstukjes met droogbloemen worden gemaakt. In februari staat op de laatste woensdag de jaarvergadering ge pland. De maart-bijeenkomst heeft als onderwerp:"Terminale Thuis zorg" en wordt verzorgd door de heer G. van Brenk uit Veenendaal: 25 maart. jubileum Op woensdag 29 april is het her denken en vieren, want dan wordt stilgestaan bij het 40-jarig bestaan van de plaatselijke vereniging. Cursussen De cursus 'conditie verbeteren' is weer begonnen. Elke woensdag morgen van 8.30 tot 9.15 uur geeft mevrouw I. Westerman - verweij hier les. Ook niet-leden kunnen meedoen. Aquelleren Wie belangstelling heeft om te le ren aquelleren kan deelnemen aan de cursus van acht lessen die in oktober start. Bezig zijn De leden van De Christenvrouw krijgen diverse malen de gelegen heid om met hun handen bezig te zijn. Zo zal er in oktober gestart worden met een handwerkcursus is er in november gelegenheid om ver schillende soorten cadeauverpak king te leren en wordt er in de cember een kerststukje gemaakt. Huidverzorging en kleuradvies Voor januari zijn er twee cursus avonden over huidverzorging en wordt er één avond over 'kleur- en stijladviezen' gehouden. Floriade Dat de Floriade een schitterende expositie zal worden is een ding dat zeker is. Daarvan zullen de le den die de promotiefilm gaan be kijken in het stadhuis van Zoeter- meer in februari van overtuigd zijn. Fietstocht Op dinsdag 8 oktober staat er een fietstocht op het programma. Dagreisje Het dagreisje is genoteerd op 12 mei 1992. Het reisdoel wordt nog nader bekendgemaakt. Verslag tweede ronde [erkapelle - Al op deze tweede Éavond had een aantal top- s tegen elkaar geloot. Wim egindeweij moest de strijd aan- n tegen Ben van Geffen. Een :e strijd werd het echter niet, [tal voor 21.00 uur werd tot lise besloten. p andere topper, tussen Wim :en Dick Bac, brandde de d echter wel goed los, nadat (lindeopening een pion geof- had, kon Wim in de slotfase t beslissend offensief plaatsen pm overwinning bracht, sationeel was de nederlaag van Gerard van Ommeren, tegen de doorgaans veel zwakkere Arie Hoogduyn leed. Nadat Gerard in de opening zomaar een loper weggaf maakte Arie het in de slotfase prachtig af. Maarten Vroeginde- weij had geen enkele moeite om in 10 zetten Aad de Groot tot over gave te dwingen derhalve een zeer snelle overwinning voor Maarten. De verrassend hoog staande Bas Matla won ditmaal weer van nieuwkomer hans Blonk, die zo maar een dame weggaf. Bas die nu op de tweede plaats staat, krijgt volgende week met één van de top pers te maken. I Trouwen in Moerkapelle [wrR. de Gooijer, SGP toonde 'verbolgen over het feit dat pen in Moerkapelle niet meer 'lijk is nu het gebouw ver- T is aan het N.V. Duinwater- «ijl. Hoewel hij er de burge er eerder al vragen over ge- 11 heeft met name naar de "Waire analyse (baten-kos- [Paatje) richtte hij zich n.a.v. de *n en een opmerking die de wider van financiën maakte «jvorige vergadering hierover, ewethoude en wilde hij con creet die cijfers zijn, omdat vol gens hem niet aangegeven wordt waarom er een verschil in huur prijs zou kunnen zijn als wel de mogelijkheid tot trouwen open wordt gelaten. Hij suggereerde dat het collegé gewoon de trouwmogelijkheid niet meer wil in Moerkapelle. De Gooijer vond het een grote fout het gebouw voor f 35.000,per jaar te verhuren zonder trouwen, terwijl een reeel bedrag volgens de waardering van de makelaar dan f 47.750,zou zijn geweest. Walter Wortman had geen moeite om Frans de Wit van het bord af te vegen, nadat hij al snel een pion veroverd had. Ton van Delden speelde voor zijn doen een snelle en korte partij tegen Koos v.d. Spek die hij tenslotte ook nog gemakke lijk won. Johan Roest nam een to renoffer aan, maar had niet gezien dat hij daardoor door Jan Hof mat gezet werd. Henk Doornhein is na zijn prima remise tegen John v.d. Wiel, weer van slag. Voor de tweede maal werd verloren, nu te gen Wim Westerman. De overige uitslagen waren: Gert-Jan Freeke, Koos Segaar 0-1; Gerrit van Meeteren - Ton Seven- hoven 1-0; Wouter Vroegindeweij - Maurice v. Vuuren 1-0; Marius van Vuuren - Jan Blok 1-0. Spreker wilde de budgettaire ana lyses op tafel en vroeg zich af waar om B. en W. beweren dat trouwen in Moerkapelle niet meer tot de mogelijkheden behoort terwijl de huidige huurder aangeeft hierte gen geen bezwaar te hebben. Een andere vraag: Waarom hebt u, uitgaande van de situatie dat u geen huwelijken in de kern Moer kapelle meer wil niet de reele huurprijs van f 47.750,bedon gen? Graag wilde de heer De Gooijer deze zaak nog eens in de commissie besproken hebben en verzocht de zaak recht te zetten en trouwen in Moerkapelle weer mo gelijk te maken. Wethouder Zijder hand stemde hiermee in. r'huizen - Dat de Dorpsstraat PPstraat' is, weet in Zevenhui- Bnjwel iedereen; |'er een nieuwe geluidsinstalla- aangeschaft, heeft al eens in rant gestaan. Ter pteeofficieel in gebruik geno- I, door wethouder B. van pen niet. -Dat dit met een hoogwerker ge beurde vrijdagavond 6 september, hebben veel mensen gezien. -Dat presentator Mark Hofman ver volgens een draadloze microfoon in z'n hand gedrukt kreeg, zittend op de superwip- behendig om hoogkomend /neerdalend, gaf veel bekijks. -Dat er uit de speakers- met I Haatsmarkt in Gouda I kinderen uit Gouda, Reeu- r euwerkerk a.d. IJssel en Ze iter pn' 'n de 'eefHjd van 7 t/m IjKvan schaatsen houden, IstiicK met bus naar de Ifdto voor schaatsles. Dit ft)Go°dSaniSeerci door Schaat" Idonr september wordt Paakm e schaatsclub -een BW arlït gehouden in sport- iida mnioetaandeCalslaanin ")r) tot 12.00 uur is er een v°or schaatsen en Ook niet-leden kunnen materiaal te koop aanbieden. Tevens zijn er demonstraties schaatsenslijpen en oefenen op de schaatsplank. Tijdens de schaatsmarkt wordt er uitgebreid informatie gegeven over het jeugdschaatsen. Een in formatieboekje is beschikbaar en Er worden videobeelden vertoond van aktiviteiten van vorige seizoe nen. Voor jeugdschaatsers bestaat er de mogelijkheid om schaatsen te huren. Gehuurde schaatsen wor den eenmaal per maand gratis ge slepen. •Op de foto de 17-jarige veelbelovende surfer Remco van Hoek geflankeerd door z'n teamgenoot Xander Dalhuizen na afloop van de 10-uurs-surfrace in Delft Sponsor gezocht Zevenhuizen - De 17-jarige Remco van Hoek heeft in de loop van de 10 seizoenen die hij aan surf-wed- strijden deelneemt, al een kast vol bekers gewonnen. Ooit begonnen als 7-jarige op de surfplank van z'n broer, zag hij wel iets in het deelne men aan wedstrijden waartoe met name de Delftse windsurfvereni- ging D.S.W. "Plané" zich uitstekend leende. Als je bovendien ouders hebt die achter je staan en je willen rijden en begeleiden, dan kun je ook echt met deze sport doorgaan. Echter naast inspanning vergt een dergelijke hobby ook financiële offers. Daarom wordt er naarstig naar een sponsor voor Remco gezocht. Bijzondere prestaties De geboren en getogen Zevenhui- zenaar die een beroepsopleiding volgt in de mode, heeft de afgelo pen weekeinden bijzondere pres taties geleverd op zijn plank: Mis tral one design. Veertien dagen geleden werd hij derde bij de jeugd tijdens de Open Nederlandse Kampioenschappen in Makkum in de KNWV klasse. Remco werd 9e 'zwaar' in de Mis tral-klasse. Een zondag later, 8 september, werd hij samen met Xander Dal huizen, met wie hij een 'tweeman steam' vormde, derde tijdens een 1 O-uurswedstrijd in Delft. Afgelopen zondag nam hij deel aan de Open Belgische surfkampioen- schappen op de Noordzee,in open zee) bij Zeebrugge. In de Mistral-klasse werd hij 21 ste van het totaal en 3e van Nederland in de 'zwaar'klasse. Deze surfmani- festatie op open zee vond Remco fantastisch. voelsprieten- vrijdagavond en za terdag overal in de Dorpsstraat een supergoed-geluid kwam heeft iedereen gehoord! (De geluidsinstallatie werd gereali seerd door de Middenstandsvere niging met geldelijke steun van de gemeentelijke overheid....) oversteekplaatsen Beatrixlaan/Herenweg? Moerhuizen - Moerkapelle - Mevrouw A. v.d. Feltz- Aarsen van de WD vroeg, naar aanleiding van de aanleg van de voetgangersoversteekplaats in de Dorpsstraat, nabij de Raadhuisstraat en de plaatsing van ver keersborden, hoe het nu zit met de beloofde oversteekplaatsen aan de Beatrixlaan en de Herenweg. Haar werd toegezegd dat dit bekeken wordt. Regio - Op zondag 22 september wordt door A.R.V. Ilion te Zoeter- meer de vijfde 'Stadshard(t)loop gehouden met afstanden van 2,5,5 en 10 km voor recreanten en voor 10 km voor wedstrijdatleten met licentie. Start: Amsterdamstraat, bij sprin terstation centrum-west. Div. starttijden vanaf 13.00 uur. inl. tel. 01793-1764 Fraaie prijzen! Moerkapelle/Bergschenhoek - In gebouw "Berghonk" aan de Burg. van Oostenweg 4 te Bergschenhoek wordt op 24 september a.s. om 20.00 uur een Bijbellezing gehouden over het onderwerp "De eeuwige Zoon van God", Johannus 1 en 2. Spreker is deze avond evangelist D. Steenhuis uit Nijverdal. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor inlichtingen tel. 01793- 2273 b.g.g. 01892- 16627. Moerkapelle - De collecte voor het Konining Wilhelminafonds, de kan kerbestrijding, heeft in Moerkapelle f 4.510,65 opgebracht. Alle collec tanten en gevers worden door mevrouw H. Bakker, namens het KWF hartelijk bedankt. Zevenhuizen - Aanstaande vrijdagavond gaat het Koffiebarseizoen weer van start. En hoe? met dé Gospel Drive-in-show van Nederland FLEX. Lekker dansen en genieten van goede en sfeervolle gospelmuziek, na tuurlijk is er ook tijd voor een drankje (niet te vergeten) tijd om eikaars vakantieverhalen aan te horen. Spreekt je dit aan? Kom dan naar het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 19