Tros Anjers ƒ3,95 GRATIS l'an Driel Zevenhuizen erd geslacht Van Driel Benthuizen kees de nobel Volumemarkt Verheul Literbak Hertog's Roomijs 1 van ƒ7,95 voor ƒ5,95 Verse APPELS uit eigen boomgaard Fruitteeltbedrijf SONNEVELD Kadoboetiek Pim de Veld Dorpskrant 427/18 september 1991 pagina 7 Wie smult er niet van dat heerlijke roomijs van Den Hertog? Deze week: van 5,69 voor 1 tarwe rogge 6 kaiserbollen 1 tarwe rogge sesamzaad met bij elke liter een fles Teo dessertsous. Smaak naar keuze. geldig van donderdag 19 t/m zaterdag 21 september. Volumemarkt Verheul I 1 roomboter amandelstaaf 4 roomboter appelflappen w. koekje van de week roomboter amandel speculaasjes BAKKER Benthuizense nazaten van Wouter en Dirkje IWorisc/je kring Benthuizen vierde Open Monumentendag met t1 exclusieve tentoonstelling in "De Bron Muizen - Het moet Wouda Harteveld- van Driel heel wat hoofdbre- ®sgekost hebben om de stamboom van het geslacht Van Driel uit te «Ken. Helemaal alleen hoefde ze dat gelukkig niet te doen, want er "en nog meer nazaten Van Driel en leden van de Historische Kring fhuizen die genealogisch onderzoek verrichtten. Wel is zij degene die TOarenteerdheid in het netwerk van de familie Van Driel dusdanig rechtelijk maakte, dat er een tentoonstelling aan gewijd werd het plopen weekeinde, in het kader van Monumentendag 1991. Jjjagmiddag werd de tentoon- tl!nS door de oud-tante van An- ®egnian- Mets, ook uit het ge- Van Driel: de 92-jarige i '|e Verheuvel - Grootendorst Vimpen a.d. IJssel geopend schetste 1% WaPen van de familie Van Driel door het omdraaien van het schoolbord. Hierop stonden aan vullende gegevens over de familie Van Driel en het wapen. Mevrouw Harteveld - van Driel, in haar openingstoe spraak de familielijn en wat zijtakken en gaf een nadere uitleg aan de genodigden. Die waren al even bin nen en stonden, na kennisgenomen te hebben van de foto's, geboortekaartjes en de geslachten, uiter mate netjes gerang schikt en overzichte lijk opgesteld, herin neringen op te halen over hun ouders en voorouders.... Veel belangstelling De tentoonstelling, die veel belangstel ling had, droeg de toe passelijke naam "De nazaten van Wouter en Dirkje" en ging uit sluitend over de Ben thuizense tak van het geslacht Van Driel: in de breedte, zowel de mannelijke als de vrouwelijke lijn, van één echtpaar, wat 'parenteel' heet. Waar de naam Van Driel afkomstig van is, viel vooralsnog bloemsierkunst Verkoop: vrijdag 13.00-17.00 uur zaterdag 8.30-12.30 uur Omleidingsweg 1 Benthuizen - 079-422742 niet te achterhalen. Ook niet waar de boerderij van Pieter van Driel, de vader van Wouter, in Zevenhuizen gestaan moet hebben. Bij het achterhalen van de gegevens werd alleen het huisnummer '173' bekend. De geschiedenis begint in 1835 en eindigt in 1991, met Wouter en Dirkje. Frappant is dat waar één geslacht begon, het zevende geslacht weer bij elkaar komt. De 9 maanden jonge Jeroen van Aalst: z'n moeder draagt de fami lienaam Bos, brengt beide voor ouders weer bij elkaar. Wouter van Driel trouwde met Dirkje Keijzer uit Zevenhuizen en werd 'bouwman' op één van de vijf zgn. Beelaertswoningen. Na de drooglegging van de polders waren de Benthuizense landerijen eigendom van Otto Boudewijn 't Hooft en vervolgens van de familie Beelaerts. Het is vrijwel zeker dat de familie Van Driel aan bod kwam voor een boerderij in Benthuizen omdat er kennis was van gewasteelt op zeeklei. Afkomstig uit Barendrecht en IJsselmonde (vanaf grote boer derijen) hadden ze geleerd met zeeklei om te gaan. Volgens Wouda waren ze specia listen op zeeklei-gebied. Zodoende vestigde vader Pieter van Driel zich na de drooglegging van de betreffende polder, in Ze venhuizen. Zijn oudste zoon volg de hem op, terwijl de tweede naar Benthuizen ging. Er bleven vier kinderen in leven van het echt paar. Die zorgden voor nazaten. Om de takken uit elkaar te houdep gaf Wouda Harteveld elke tak een kleur. Dat is tot een 'boekwerk' gebundeld. Het begint met de ka tern en geeft vervolgens van elk geslacht een overzicht. Roze Op de foto de dames van de Historische Kring Benthuizen met mevrouw Jaantje Verheuvel en haar vriendin mevrouw Jannetje van Gaaien Het nageslacht van Adriana heeft de kleur roze gekregen. (Van haar heeft Annie Bregman- Mets een servies geërfd. Dit stond gedeelte lijk ook op de tentoonstelling) Blauw Elisabet trouwde met schipper Van Aalst en kreeg de kleur blauw van water. Groen Pieter bleef boer en kreeg de kleur groen. Geel Arie is in geel weergegeven: hij werd graanhandelaar en zijn na geslacht ook. Graanhandelaar Neem b.v. Jan van Driel van de Zegwaartseweg. Diens vader Arie met vijf zoons, zorgde voor het voortbestaan van de naam Van Driel. Simon's broer Wouter bleef graanhandelaar samen met Arie Paulinus wiens zoon heden ten dage nog bij de graanhandel be trokken is. "Het is een heel gepie ker geweest om er een samenhan gend geheel van te maken", lacht Wouda Harteveld -Van Driel. Ge lukkig was Annie-Bregman al 20 jaar met de roze familietak bezig, zodat die snel op papier gezet kon worden. Het is verbazingwekkend wat je tegenkomt, het blijkt dat zowel de naam Groen als de naam Bregman, wat nu de firma Groen en Bregman is, met elkaar verweven is en de firmanten familie zijn. Ook Metsen van Van Leeuwen's horen daarbij. Het is een aardig speurwerk ge weest. Leden van de Historische Kring Benthuizen zijn vervolgens op zoek gegaan naar tastbare fei ten om de tentoonstelling te ver levendigen. Eerst was er het wapen waarvan Jan van Driel de kleuren achterhaald had, ingekleurd werd naar de oorspronkelijke kleuren, rood op een goudkleurige onder grond. Wouda tikte keurig de na men uit, vermeldde familiegege- vens en zo ontstond een boekwerk dat op de tentoonstelling ingeke ken kon worden. Iedereen die uit het geslacht Van Driel komt - en dat zijn er velen in Benthuizen -toonde zich geïnteresseerd in een derge lijk overzichtelijk genealogisch stukje speurwerk, terwijl iedereen zo'n map nog bestellen. Attributen Vervolgens werden er allerlei attri buten verzameld van de nazaten, doopkaarten, psalmboekjes, ge boorte-aktes e.d. een nachtponne tje, een wieg waar de vader van Wouda als baby nog in heeft gele gen, een broche met een plukje haar van de oude Wouter, een pennetje enz. enz. En natuurlijk foto's. met zonnebloempitten, geplette haver en sesamzaad van 3,12 voor 2,60 van 3,30 voor 2,40 gevuld met krenten, rozijnen en noten van 3,45 voor 2,95 4,98 Dorpsstraat 69 Benthuizen 079-313940 ;X\ van 6,45 voor 5,00 sP |i roomboterbladerdeeg gevuld met appel, kaneel, rozijnen en suiker Ij van 7,00 voor 6,00 250 gram van 5,20 voor 4,00 Deze aanbiedingen kunt u ook bij Jan Bijsterbosch, de rijdende bakker in Zevenhuizen verkrijgen!!!!! Dorpsstraat 67, Zoetermeer, tel. 079-16 30 73 Petuniatuin 3, Zoetermeer, tel. 079-41 47 93 Winkelcentrum 'de Vlieger', Groenblauwlaan 101, Zoetermeer, tel. 079-61 06 08 Dorpsstraat 36, Benthuizen, tel. 079-31 37 83 Stadshart Passage, Zoetermeer Pr. W, Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel. 079-31 34 37 Pr. Willem Alexanderplein 9 - Benthuizen -"w

Dorpskrant | 1991 | | pagina 7