ljbewijs-E verplicht voor rijden met aanhangwagen Jeugdclubkampioenschappen tennisclub Zevenhuizen Zeven Muzen haalt ensemble naar Zevenhuizen Ontmoeting over drempels heen tÊÊÊ U bent aart een leesbril toe? Laat u dan voor lichten door een echte specialist: Grit Optiek. Voor een goed advies en de ruimste keus. Een bril van Grit staat Dorpskrant 428/25 september 1991 pagina 11 apelle -Rijbewijs E achter B is ïc/if wanneer het ledig gewicht 'ivermogen van de aanhang en meer bedraagt als het trek- voertuig. Of wanneer deze ïinatie de 3500 kg te boven jeger, tot beginjaren tachtig, ■oorde rijbewijs E automatisch let B-rijbewijs. Degenen die dus dien hun rijbewijs behaalden ,ben automatisch dat E-rijbe- Zij mogen te allen tijde met caravan, bloemenkar of paar- iailer achter hun auto rijden, lal hebben ze daarvoor niets loeven te doen. Tegenwoordig etje daar een apart rijvaardig- dsbewijs voor halen. Jammer- jweet nog lang niet ieder- dedoorsnee leeftijd van 20 tot ar, dat ze in overtreding zijn ie zonder hun E-rijbewijs met aanhanger rijden. Ik denk met «aan jonge tuinders die met aanhanger achter hun auto r de veiling gaan. Of boom- Iers, of mensen die een cara- aanschaffen. Zij doen er goed om even hun rijbewijs na te ea alvorens ze zich met hun oen aanhanger op de weg be- klinkt het waarschuwend. torijschoolhouder Arie van Rijn top de vraag ingespeeld en :lejaren geleden een jeep met «hanger aangeschaft die dient instructie-auto'. Hij heeft het tht van de aanhanger kunst ig verzwaard zodat het ander- eton aan gewicht heeft, om de natie in het echt na te bootsen, ididaten uit de gehele regio, die «der hun B-rijbewijs haalden, men naar Arie van Rijn in Moer- pelle. Er zijn maar weinig rij- •olhouders die het risico durf- nemen dat Van Rijn nam toen .deze mogelijkheid creëerde, it was een enorme investering, nu pas rendement op gaat leve- 1 Teeft inmiddels, met succes, al tdigwat kandidaten voor een E- wijs opgeleid. "Het gaat «tal maar om een paar lessen, de kandidaten moeten rij- Wgheid krijgen in wegligging, "oegen, achteruitrijden en met *op het 'spiegel-rijden'". B-rijbewijs jooitz'n B-rijbewijs bij Autorij- «olArie van Rijn behaalde, her- |®t zich dat deze een kaart bij- waarop aantekeningen ston- - kaart hebben we nog steeds 'is ideaal. We werken volgens vast schema en weten dat we '■bij de vijfde les, een bepaald erdeel onder de loep nemen en zesde weer iets anders. Ook °®n er andere aantekeningen fSemaakt die over de kandidaat Welke handeling moeilijk bijvoorbeeld. Ben ik een keer pnderd dan kan een andere in- JWeur mij zo waarnemen. Zelf 'k uit m'n hoofd precies aan e handeling de kandidaat toe War met een kaart loop je min- WSlco". Jfet 17 jaar al theorie-examen Jvan Rijn wijst erop dat 17- Jen tegenwoordig al aan theo- Ksen kunnen beginnen en zelfs Jen maand voordat ze 18 jaar hun rij-examen kan wor- aangevraagd. betekent dat een kandidaat, deze 18 jaar wordt, vier we- 'ntensief les moet nemen. En tal is het slagingspercentage onri?0^ 9e praktijk leert dat bij- scholieren die alleen in ft ;V, ant'e kunnen lessen, na n ensief lesprogramma, van eest i eer 'esuren Per week, laar eerste keer slagen. Hskha' moet; we' kunnen. Bij 'erinmo§e''jk omdat we met aar iUcteurs z')n- Je kunt met altijd wel een plaatsje in- Arie en Maartje van Rijn voor hun lesauto. ruimen op je agenda. Het is toch al niet ongewoon dat een week veel meer dan 40 werkuren heeft". Van Rijn zit er (nog) niet mee, want hij vindt dat z'n werk z'n hobby is. "Wel is het zo dat je, doordat je dagelijks dezelfde route meerdere malen aflegt, de omgeving niet meer ziet, maar alleen het hande len van de kandidaat. Zo gebeurde het eens dat ik ergens, waar ik da gelijks kwam, ineens ontdekte dat er woningen waren gebouwd". 25 jaar Dat Autorijschool Arie van Rijn 25 jaar bestaat, vindt het echtpaar Van Rijn van ondergeschikt be lang. De Dorpskrant was hierover getipt, maar eigenlijk wilden ze dit feit liever stil houden. Het zijn 25 stormachtige jaren ge weest en die storm wil nog maar niet voorbijgaan. Destijds begon de 25-jarige, uit Ze venhuizen afkomstige Arie van Rijn, een beetje aarzelend, had er nog geen (volledige) dagtaak aan. Toen woonde het pas getrouwde echtpaar in Stolwijk, maar Moerka- pelle werd na een jaar hun thuisha ven: daar was de zaak en men was bekend, want Maartje van Rijn - Boevée, was uit Moerkapelle af komstig. Omdat niet alleen een bestaande autorijschool, maar ook een taxibedrijf werd overge nomen, kwam het taxibedrijf op de schouders van de jonge mevrouw Van Rijn. Na 12 intensief drukke jaren, waarin ze ook de zorg voor haar twee dochters had, admini stratief de zaak draaiende hield en waar nodig, insprong, werd het taxibedrijf overgedaan aan taxibe drijf P. de Jong en zn. in Zevenhui zen. "Ik leste toen in een Hyno Contes- sa", herinnert zich Arie van Rijn. "Dat automerk bestaat niet eens meer". Assistentie Omdat het aantal kandidaten in de loop der jaren toenam, kwam er in 1978 assistentie van Piet Perdijk, die heden ten dage nog net zo en thousiast is als toen hij begon. Daar Autorijschool Arie van Rijn ook veel kandidaten uit Moord recht heeft en er weer meer kan didaten zich aanmeldden, kwam er vorig jaar hulp bij van Alex de Leeuw. Het echtpaar Van Rijn prijst zich gelukkig met de komst van Marie Therèse Schrauwers, een vrouwelijke instructeur. Terug van 'even' weggeweest. Pas moe der van een tweeling, heeft zij haar werk, haar kinderen aan de goede zorgen van manlief toevertrouwd, voor enkele dagen per week, her vat. Theorie in Moordrecht en Moerkapelle "We geven wekelijks theorieles in gebouw De Zespunt in Moordrecht op maandagavond en hier aan huis in Moerkapelle, op donderdaga vond. In Moordrecht beginnen we om ze ven uur 's avonds en in Moerkapel le om half acht, deelt mevrouw Van Rijn desgevraagd mede. Zevenhuizen - Van 9-21 september zijn de jeugdclubkampioenschap pen van de tennisclub Zevenhui zen gehouden. Ruim 50 kinderen hebben hieraan meegedaan. Dank zij het mooie droge weer zijn de wedstrijden keurig binnen het tijdschema afgewerkt. Uitslagen bij de basisscholieren: jongensenkel: 1. Michiel Poorter; 2. Björn Janson; meisjesenkel: 1. Wleke Beltman; 2. Christa v. Duin; jongens dubbel: 1. Ewoud Blaak/ Jasper Blom; 2. Bart vd Linden/ Michiel Poorter; meisjes dubbel: 1. Christa v. Duin/Annika vd Hoe ven; 2. Eva Heerschap/Desiree op 't Veld; mix dubbel: 1. Ewoud Blaak/Annika vd Hoeven; 2. Jas per Bloem/Suzanne Kors; Uitslagen middelbare scholieren: jongens enkel: 1. Martijn Kors; 2. Frank v. Leeuwen; meisjes enkel: 1. Maaike v. Leeuwen; 2. Ruth Heer schap; jongens dubbel: 1. Frank v Leeuwen/Martijn Kors; 2. Jurian Duivestijn/Ewoud Verbakei; meis jes dubbel: 1. Ruth Heerschap/ Annelieke Bolsterlee; 2. Maaike Beltman/Kirsten Saers; mix dub bed: 1. Ruth Heerschap/Frank v Leeuwen; 2. Jurian Duivestijn/ Linda Jansen; Verliezersronde jongens dubbel: 1Jorg Duivestijn/Diederik Zuider- wijk; 2. Hans Heerschap/Joost Brouwer; verliezersronde mix dubbel; 1. Ewoud Verbakei/ Charon Sleeuwenhoek; 2. Martijn Kors/Kirsten Saers. De meeste dubbels zijn afgewerkt in een poulesysteem. Zij is het thuisfront. Maartje draait volledig mee in de zaak, maar geeft geen les. Daar zou ze ook geen tijd voor hebben, vanwege de telefoon, administratie en de 'aanloop'. Hun huis lijkt dan ook een soort sociaal ontmoetingspunt, met name voor de instructeurs, maar ook de leer lingen weten dat ze bij Van Rijn, telefonisch of mondeling, altijd met vragen terecht kunnen. Arie Van Rijn kent alle kandidaten en heeft van tevoren vaak al een indruk van de aanstaande kandi daat. Hij weet dan bijvoorbaat al bij welke instructeur/trice, deze het beste past. "Alle problemen worden wekelijks op een vast tijdstip met elkaar doorgenomen", verduidelijkt Arie van Rijn, "met Maartje erbij. Het is heel belangrijk dat zij als aankno pingspunt, van alles op de hoogte is". Terugkijkend op de 25 jaren dan kunnen ze alleen maar constateren dat ze het enorm druk hebben ge had. Zij, nu 49 jaar en haar man 50 jaar, vindt ook dat ze maar niet terug moet kijken. Alles is goed gegaan, maar nog meer, zou ze niet willen, eerder minder. Arie, de rijschoolhouder, zegt nog net zo enthousiast te zijn als tien jaar geleden. Beiden zijn zich ervan bewust dat hun 'zaak' geolied loopt, al zullen er altijd gespreks onderwerpen blijven, want het gaat om mensen en ieder mens is anders. En al die kandidaten wordt van harte gegund dat ze in de kortst mogelijke tijd hun rijbewijs halen. Het kostte de afgelopen zomers hoofdbrekens om een passend rooster in elkaar te draaien. Dan ging de éne instructeur op vakan tie, dan de ander. "Volgend jaar zouden we kunnen proberen de rijschool drie weken stil te leggen", overweegt Arie, maar dat is toe komstmuziek. Nu is het eind sep tember, al 25 jaar zijn Arie en Maartje van Rijn in de running, Éénderde deel van een mensenle ven, zij staan er niet echt stil bij, maar blijven vooruit kijken. Zevenhuizen - De Zeven Muzen start haar concertenreeks met het Drechtsteden Harp-ensemble uit Dordrecht. Dit, inmiddels door radio en televisie bekende gezelschap, bestaat uit leerlingen in de leeftijd van 11- 18 jaar van de Toonkunstmuziekschool te Dordrecht. Naast samenspel zullen zij ook solostukken ten gehore brengen van o.a. Handel, Bach, Mozart èn volksmuziek. Het concert vindt plaats op 28 september in de Vrijzinnige Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139, te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Een felicitatie krant van de Dorps- Tonneke Bijker in Gereformeerde kerk Zevenhuizen -"Ontmoeting over drempels heen" is de naam van maandelijkse samenkomsten op de zondagmiddag in de Gerefor meerde kerk van Zevenhuizen: Dorpsstraat 104. Op zondag 29 september is als spreekster uitge nodigd mevrouw Tonneke Bijker die als thema heeftIs geloven een relatie of een frustratie?" De samenkomst wordt geopend met een welkomstwoord van Tine ke de Oude om 16.00 uur, er wordt samen gezongen, uit de Bijbel gele zen en er is gelegenheid om vragen te stellen en/of voorbede te doen. Jaap Akkerhuis begeleidt de sa menkomst. De kinderen worden ook ver wacht. Ook voor hen is er een Bij bels verhaal, er wordt een lied ge leerd en er is weer een kleurplaat. Voor de allerkleinsten is er oppas. Deze samenkomst is bedoeld voor iedereen, wel of niet tot een kerk behorend. 29 september vanaf 15.45 uur is iedereen hartelijk welkom. Inlichtingen tel. 1889. Gediplomeerd Optometrist OV. Contactlensspecialist ANVC Audicien Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt, Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16033. Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820-32208. Contactlensinstituut, Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477. Waddinxveen Passage 220, Tel. 0.1828-14303.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11