NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL )e wereld van je leven olitieberichten Nieuwerkerk aan den IJssel Kerkdiensten Fietsen voor ouderen Kerkdiensten Geref. De Voorhof Evalleen nodigt schrijfsters uit Stichting Wijkwerk De Zuidpias Wijk-en Speeltuinvereniging De Paddestoel Zaterdag 1 (Moerkapelle) op eerste plaats /93f Dorpskrant 428/25 september 1991 pagina 17 -,enrict^ r'eetspreekuren van het uiswerk nu ook 's avonds f. \mthapsweek Junior Internationaal Universiteit Utrecht 8-11 oktober «I. Scholen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel en Bückeburg nemen deel... .19| '381 '99| 19! 19! i191 1 Lwerkerk a.d. IJssel en het Duitse t-keburg, de jumelage van Nieuwer- jta.d. IJssel, zijn twee gemeenten t-ceruim veertig die van 8 tot en met [itober mee doen aan de Internatio- Wetenschapsweek Junior in icli Leerlingen van de achtste ifpvan "De Schakel" in Nieuwerkerk J: [jssel en hun leeftijdsgenoten van fjerderschule in Bückeburg begin- linseptember op hun eigen school neen wetenschappelijk project over uien. jinoktober komen de leerlingen bij aar in Nieuwerkerk a.d. IJssel en linze samen naar de Utrechtse uni- jsileit om daar hun project af te Iiden. lenmet 600 nederlandse kinderen 500 kinderen uit Frankrijk, Island, Engeland en België. Thema: Itoreld. Motto: de wereld van he De Schakel koos voor: "Met je neus in de boeken". leerkracht van De Schakel die het iject voorbereidt, is de heer H. És. Die van Bückeburg is de heer A iprojectleiders zijn Yasco Horsman Bert Schuller van de vakgroep Ne- itads van de Universiteit van techt. tóen bezorgen je een heerlijk tijd vrij!: lezen. Maar hoe ziet zo'n boek [eigenlijk uit?" iproject houden de leerlingen zich rig met het uiterlijk van boeken. Ze ijken nieuwe boeken en boeken uit middeleeuwen. Ze gaan naar ar- ieven. Ze bestuderen de overgang handschrift naar boekdrukkunst, itotslot maken ze zelf een boek. Over project natuurlijk. Jumelage Bückeburg en Nieuwerkerk a.d. IJssel zijn al sinds 1974 bevriend met elkaar. Niet alleen hebben de gemeenten spor- tuitwisselingen, ook uitwisselingen van kerken en muziekverenigingen ko men regelmatig voor. Bückeburg is een stadje met een echt vorstenhuis, dat zelfs nog verwacht is aan het Neder landse vorstenhuis. Geen wonder dat de vriendschap met de Nederlandse jumelage zo hecht is. Beide gemeenten verheugen zich op alle ontmoetingen tijdens de Wetenschapsweek Junior. Niet alleen om elkaar weer eens te zien, maar ook om kennis te maken met an deren! Dagindeling De Wetenschapsweek Junior duurt vier dagen: van dinsdag 8 tot en met vrijdag 11 oktober. Iedere dag komen 300 kin deren naar de Universiteit Utrecht. De universitaire manifestatie wordt ge houden in het universiteitscomplex "De Uithof" in het gebouw Transito rium 1, Leuvenlaan 21, Utrecht. Elke dag heeft een vast patroon. Van 10.00 tot 10.15 uur is er het wel kom. Daarna de afsluiting van het we tenschappelijk project tot 12.00 uur; vervolgens een lunch, een speurtocht en theater. Ook gaan iedere dag 300 kinderen de stad in: de Utrecht-dag. De Domtoren wordt beklommen, films bekeken, be zienswaardigheden bezocht en er is een ontvangst door de burgemeester. Verder komt er nog een programma in de gemeente waar de kinderen wonen of logeren: dus voor de Nieuwerkerkse kinderen en hun logees, iets in hun dorp. Vol verrassingen, met sport, spel, feest en lekker eten. 9 en 11 oktober in utrecht Op de agenda van het dagschema van de universiteit staat Nieuwerkerk a.d. IJssel met Bückeburg samen op woensdag 9 oktober gepland. Die dag wordt dus de Wetenschapsdag bezocht. Twee dagen later, vrijdag 11 oktober gaan de Nieuwerkerkse en de Duitse kinderen van dezelfde leeftijd naar Utrecht voor een bezoek aan de stad Utrecht. "De wereld van je leven"een gewel dige happening. De wetenschapsweek Om drie redenen wordt de weten schapsweek junior internationaal ge houden. Ten eerstede eenwording van Europa in 1992, ten tweede het 355 jarig bestaan van de Utrechtse universiteit en vanwege het feit dat 1991 het jaar van 'het onderwijs' is. In de week van 8 t/m 11 oktober komen 1200 kinderen dus naar utrecht. Twee maal zelfs. Daar ronden ze samen met Utrechtse wetenschappers hun wetenschappe lijk onderzoek af waarmee ze in sep tember op school begonnen zijn. Aan het eind van iedere dag maken ze met leerlingen van de utrechtse Gemeen telijke Muziekschool een muziekthea ter waarin kunst en wetenschap op een vrolijke manier aan elkaar gekoppeld worden. Thema: Leefwereld. Motto: de wereld van je leven! Voor de derde achtereenvolgende keer wordt de Wetenschapsweek Junior gehouden. Het blijft niet alleen bij wetenschap. Ook kunst speelt een belangrijke rol. Wie meer informatie over de Weten schapsweek Junior kan schrijven naar: Universiteit Utrecht, Bestuursgebouw, Heidelberglaan 8, 3584 CS Utrecht, tel. 030 531 744/534 046. iSEKERS AANGEHOUDEN pdeafgelopen weken werd bij de po- peen aantal malen aangifte gedaan Pdiefstal van portemonnees uit wo- "p. Enkele feiten vonden plaats op Jwlichte dag. fdedoor de oplettendheid van een [Mal getuigen kon de dader, een 21- «iSeNieuwerkerker, op 16 september Mden aangehouden. (lens het verhoor bekende hij in to- 16 van dergelijke insluipingen tp pben gepleegd in Nieuwerkerk, Ze- phuizen, Rotterdam en Oosterhout. 11 de buit bleef niets over. De door 11 gestolen portemonnees werden, pat hij het geld er uit gehaald had, de overige inhoud weggegooid. Rtaan is door de Rechter Commissa- pbewaring gesteld. !t de aanhouding van een 21-jarige een 20-jarige vrouw, afkomstig ™gie, heeft de politie een inbraak F'w vakantiewoning en een bejaar- "itehuis in Moordrecht opgelost. - verbleven op een camping in Warecht. In hun caravan werd het Mtste gedeelte van de buit aange- r'™ Ze zijn voorgeleid aan de offi- T"van justitie. Pltde daders van de etalagekraak bij T 'Iterij in Dorrestein konden wor- °P§espoord. Teneinde 2 flessen |/.e </ank te kunnen bemachtigen, 'elden zij, met een bijl, de etalage- ter waarde van 3000,-. Tegen de C ers, twee Nieuwerkerkers van 20 en I is proces-verbaal opgemaakt. jyiaitwèrkerker signaleerde in de C/JPen week zijn. in de maand mei, K en fiets in de fietsenstalling van f «-station. Omdat hij van die dief- E!8Pen aangifte gedaan had bij de toesloot hij dit alsnog te doen. De fiets is voorlopig door de politie in bewaring genomen. AANRIJDING BIJ INHALEN Op de Europalaan vond op 18 septem ber een aanrijding plaats tussen 2 per sonenauto's. Eén van de betrokken bestuurders was de andere partij aan het inhalen en zag toen een tegenligger naderen. Op het moment dat hij zich weer achter de ander wilde voegen, begon deze bij te remmen om alsnog ruimte te scheppen voor de inhaalma- nouvre. Beiden vlogen vervolgens de bocht uit. De auto van de benadeelde bestuurder, degene die werd ingehaald, raakte bij de aanrijding total loss. CONTROLE VRACHTVERKEER In samenwerking met de Rijksverkeer sinspectie, Controleurs gevaarlijke stoffen en de verkeersgroep, werd op 19 september een grote verkeerscon trole gehouden die gericht was op het zwaar vervoer. In totaal werden 55 vrachtauto's ge controleerd. In 7 gevallen werd proces verbaal opgemaakt voor een overtre ding van de Rijtijdenwet. Een Belgische chauffeur bleek gefraudeerd te hebben met de tachograaf en de registratiebla den. Op last van de officier van justitie werd zijn vrachtauto in beslag geno men en pas teruggegeven nadat de werkgever een schikking van 1750,= had voldaan. AUTOBANDEN VERNIELD Een bewoner van een flat aan de Bata vierlaan ontdekte dat een onverlaat in de nacht van 19 op 20 september 2 banden van zijn Ford Escort met een priem had lekgestoken. Bij zijn aangifte deelde de benadeelde mede dat reeds vaker auto's bij de flat vernield waren. De politie heeft daar van echter geen aangiften binnenge kregen. GELUIDSOVERLAST Regelmatig krijgt de politie klachten over het nachtelijk gedrag van een groep jeugd in het Groene hart. In de meeste gevallen bleek dit op te lossen te zijn door de jeugd aan te spreken op hun verantwoordelijkheden naar de woonomgeving toe en kon door de politie worden volstaan met enkele vermanende woorden, waarop veelal de overlast voorbij was. De laatste weken echter wordt de po litie herhaaldelijk geconfronteerd met het feit dat de groep (verboden) kampvuren aanlegt en (verboden) lui de muziek ten gehore brengt uit draagbare radio's. Naast de klachten van geluidsoverlast hebben omwo nenden derhalve ook nog de hinder van de rook. Ook het gedrag ten aanzien van het politieoptreden veranderde. De poli tiemensen worden onthaald op bele digende uitingen van ongenoegen en men weigert structureel gevolg te ge ven aan de verzoeken om het vuur te doven en het geluid te temperen. Ook in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 bevond zich weer een groep van ongeveer 25 jongens en meisjes rond een vuur. De 2 politiemensen die reageerden op de door buurtbewoners geuite klachten, werden geconfron teerd met het de laatste tijd gebruike lijke weigerachtige gedrag. Met behulp van 4 andere politiemen sen werd vervolgens de groep, met gebruikmaking van de wapenstok, uit het park verwijderd. Twee personen werden aangehouden. Eén op grond van belediging, de ander voor het ver oorzaken van geluidsoverlast met zijn radio. De radio werd in beslag geno men. Tegen deze twee personen werd pro- ces-verbaal opgemaakt. lfr maand worden in Midden-Holland j ,.1ï,ensen naar het spreekuur Hdeh i 'st verwezen, of besluiten i/~ ,Pvan een diëtist in te roepen. I N fls de laatste jaren flink toege- j Bf&n rf j e' de vervolgconsulten J 6' Btn-Hnn ]étisten van Kruiswerk Mid- 'Phim ca 800 mensen per maand tfidiptS!),ree!(uur- De verwijzing naar I'd fpn lst /an het kruiswerk heeft al- "medische reden. N h™ !n van Kruiswerk Midden-Hol- tJ'dden-HG|V 'j a"e plaatsen in j 01 and regelmatig spreekuur. ;h0v cliënten zijn veel mensen die Wprl "coellijk vrij kunnen maken I*®1 air 9eZ'n SCK°°1' slecht ter ^•^'kkenn overc^a3 niet over vervoer V^.n?ar degelijkheid van een avondconsult gevraagd werd, heeft Kruiswerk Midden-Holland besloten een proef te nemen met avond-spreekuren. Voorlopig twee keer per maand op één plaats: in het wijkgebouw aan de Graaf Adolfstraat 2 te Gouda. De diensten van de diëtisten van het kruiswerk zijn gratis voor leden. Voor een consult op het avondspreekuur geldt naast het verplichte lidmaatschap van de kruisvereniging een financiële bijdrage, nl. 10,- voor het eerste consult en 5,- voor vervolgcon sulten. Als blijkt dat de belangstelling groot genoeg is, bestaat de mogelijkheid ook in andere plaatsen een avondspreek uur te beginnen. Afspraken voor het avondspreekuur kunnen worden ge maakt via het centrale telefoonnummer: 01820-29298. Nieuwerkerk a.d. IJssel - De laatste fietstocht voor ouderen die niet zo ver willen fietsen, maar toch een frisse neus willen halen in groepsverband, wordt mor genmiddaggehouden. Start 13.30 uur vanaf het Raadhuisplein. Deelname is gratis en staat open voor 50 plussers. Om zeker te weten of de tocht doorgaat kan tot een half uur voor vertrek worden gebeld naar Ger van Vianen tel. 01803- 12054. Capelle a.d. IJssel Omdat de Gereformeerde kerk "De Voorhof" Bermweg 332, in Capelle a.d. IJssel diverse Nieuwerkerkse leden heeft, hier de kerkdiensten voor 29 september: 8.45 en 10.30 uur ds. C.J. Smelik 15.15 en 17.00 uur ds. A. Kooij. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Vanavond, aanvang 20.00 uur, komen de schrijfsters Kiki Amsberg en Aafke Steenhuis naar het Vrouwentrefcentrum "Evalleen". Het onder werp van hun lezing gaat over hun boek: "Denken over liefde en macht" Adres van "Evalleen": Kamerlingh Onnesstraat 2 Nieuwerkerk a.d. IJssel inl. tel. 01803- 16224. Waddinxveen-Stichting Wijkwerk De Zuidpias organiseert op 1 oktobervan 13.30 tot 16.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur een kledingbeurs. Deze wordt in gebouw De Duikelaar, afd. Zuidhonk, het eigen centrum van de Stichting Wijkwerk De Zuidpias, gehouden. Inleveren van nette, gewassen najaars-en winterkleding, met uitzondering van sokken, schoenen, ondergoed, maillots e.d. wordt ingenomen op 30 september van 19.00 tot 21.00 uur en op 1 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Degenen die komen om kleding te kopen worden verzocht niet meer dan vijf stuks kleding tegelijk bit de rekken te nemen en deze, als men ze niet wilt kopen, terughangt in de rekken. De niet verkochte kleding kan men op komen halen op woensdag 2 oktober tussen 10.00 en 11.00 uur. Tevens vindt dan uitbetaling plaats van verkochte kleding. De niet opgehaalde kleding gaat naar een goed doel. Waddinxveen - De jeugd hield vorige week woensdagavond de laatste viswed strijd. Uitslag: le prijs Denny Rupke met 29 vissen 158 punten en de grootste vis van 34 cm.: 2e prijs Natasja Verhoef met 21 vissen 65 punten; 3e prijs Ronald v.d. Vaart met 23 vissen 57 punten. 1 poedelprijs: Kuno Mooren met 1 vis 9 punten; 1 aanmoe digingsprijs voor Melissa Kooren met 1 vis 9 punten. De wisselbeker ging naar Danny Rupke De poedelprijs was beschikbaar gesteld door W.T. van Leeuwen. door Alex Haak zondag 29 september Hervormde Gemeente oude kertk 9.30 uur ds. G. Mulder 18.45 uur ds. D.J. Cuperus; nieuwe kerk 9.30 uur ds. D.J. Cuperus 17.00 uur ds. G. Mulder Herv.kerk De Bron 10.00 uur ds. M.C. v.d. Meer 17.00 uur Ontmoetingscentrum Open Deur- dienst Geref.kerk: Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. E. Hogerwerf 17.00 uur m.m.v. gospelkoor Open Deurdienst ds. M.C. v.d. Meer Geref.Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.parochie St. Joseph zaterdag 28 sept. 19.00 uur gebeds-en communiedienst; idem 29-9 zondag, 9.30 uur in Parochiekerk en 11.30 uur in Ontmoetingscentrum. Moerkapelle: "What a difference a day makes", is de titel van een liedje en toepasselijk op de uitslag van de za terdag door het eerste elftal gespeelde wedstrijd en wat dit betreft het verschil wat één speler maakt. Nieuwkomer Erik Broere van de KNVB v.v.Maarsen, is voor het aanvallende middenveld wat Leo Moerman is voor de verdediging. De spitsen van het mo menteel op de eerste plaats staande blauw-witte elftal kreeg zaterdag zo veel 'passen' te verduren, dat het er gewoon geen raad mee wist. Keer op keer werden de mooiste kansen gemist, maar wat vaak gebeurt in een dergelij ke eenzijdige wedstrijd, de verdediging wordt brutaal, gaat naar voren: een gat in de centrumverdediging en... bingo! 1- 0 voor Waddinxveen in de tweede aanval binnen 25 minuten. De toe schouwers bleven goede momenten zien van de Moerkapelse jongens. De combinatie Paul Bouwman en Erik Broere was een mooie; plus schoten van Auke Hof en Hans Hertog. Een schot van Hertog miste de lege 7x21/ 2 meter ruimte, nadat hij de keeper had gepasseerd. Waddinxveen kreeg steeds meer lef met 1-0 voorsprong en nam de wedstrijd in de hand. Door in de laatste 15 minuten een prachtduik te nemen in de uiterste hoek wist keeper Rien Kortenoeven, een doelpunt te voorkomen, net voor de rust. Na de thee wist Moerkapelle wat te doen en na 18 minuten werd een Eller- manschot verzilverd door Hans Hertog 1-1. Tien minuten later, via een bal vanaf de schoen van Auke Hof en een grove fout van de keeper, had Hans Hertog maar na te tikken 2-1Weer tien minuten later werd Hertog neergelegd in het verboden gebied en de penalty werd benut door Erik Broere, die rustig aan deed en laag inschoot 3-1. Hertog raakte geblesseerd en werd vervangen door de lang geblesseerde Bert van Vuuren die zijn eerste vijf minuten voetbal speelde dit seizoen. In het winnende elftal speelden mee: Rien Kortenoeven, Michael Roest, Leo Moerman, Folco Vaatstra, Jan de Graaf, Roek Kamp, Erik Broere, Erik Noorland, Paul Bouwman, Hans Hertog en Auke Hof. Reserve was Bert van Vuuren. A.s. weekeinde krijgt Moerkapelle S.P.V. op bezoek. Zaterdag 2 speelde tegen Schoonho ven welke teveel tegenstand bood voor de Moerkapelse jongens die de Zilver- i. 031 I 1 stad met een 5-2 afdroging verlieten. Ze waren bij het begin van de wedstrijd al tot de overtuiging gekomen dat het niet eenvoudig was: 2-0, ondanks het onge looflijk goede schot van Cor Verbeeke die 2-1 maakte. Het mocht niet baten. Via een penalty en nog een voorzet van John de Bor, was dit onhoudbaar en voor de rust was het al 4-1 achterstand. Erna werd het snel 5-1, maar het elftal wist toch nog een tweede doelpunt te behalen dankzij Cor Drost die uit de lucht keihard 'in' schoot, via een pass van Nico de Graaf. Volgende week verwacht het tweede Rhoda 2. Zaterdag 3 wist met een overwinning naar huis te komen op Jodan Boys: 2-0. Jan van Laviere en Kees Boevé waren de doelpuntmakers voor de blauw- witten. Beide doelpunten kwamen voor de rust. Ze bleven zodoende in de race om het kampioenschap. Edwin Buitelaar en Simon Wondergem waren de doelpuntmakers voor het vierde elftal. Dit is echter weer het spoor bijster want het bracht het niet verder dan een 8-2 nederlaag, thuis te gen Floreant. Zondag 1, daarover valt weinig te zeg gen. Niet meer dan dat ze bezig zijn met een nieuw record aan minste punten ooit door een elftal gescoord. Dit elftal laat zien drie jaar achtereen te spelen, zonder een wedstrijd te winnen. Het wordt hoog tijd dat de doorbijters toch nog eens goed na gaan denken en er door v.v. Moerkapelle meer aandacht gegeven wordt aan het zaterdagvoet bal, waarop men trots kan zijn op hun terugkeer in de KNVB-afdeling. Zondag-1 verwacht Oudewater thuis a.s. zondag. Zondag 2 heeft echt het ritme gevon den en won via twee goals van Nico met 2-1 van RVC. Het derde elftal verloor weer een punt, dit keer tegen Esto. uitslag 1-1Het gaat de ouwetjes niet zo gemakkelijk af als het '90 -'91-seizoen, toen zij kampioen werden. Jeugd Het was weer een grote dag voor de Moerkapelse voetbaljeugd: zes wed strijden gewonnen en maar drie verlo- ren. Namelijk: Ammerstol BI- Moerka pelle BI 1-5; Cl -Rhoda 18-0; Spirit - Dl- 0-16; D2- Perkouw 0-11; Nieuwerkerk- E116-2; E2 -ONA1-8. De meisjes op weg naar hun best spelende seizoen won nen uit tegen Dillitant 4-1.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17