REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Politieberichten Zevenhuizen/Moerkapelle Inbreken is een Politieberichten Nieuwerkerk aan den IJssel Bloemenveiling Berkel organiseert 3 oktober banendag De Novib/Gast aan Tafel kalender 1992 Koffieochtend Benthuizen Jeugddienst Ringzangavond in Moerkapelle Ie lustrum ouderenzwemclub De Spetters! Brandweer Moerkapelle in de prijzen kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel kleintje plaatsen??? vul de bon in op pagina 4!! - pagina 22 Dorpskrant 429/2 oktober 1991 - i Aanrijdingen: Op de Swanlaweg thv de Opril vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een en an der was te wijten doordat een der bestuurders niet zag dat de voor ganger afremde. Op de Bredeweg belandde, doordat de machinist van de graafmachine het niet zag, de graafarm op het dak van een pas serende auto, waardoor de auto geheel total-los geraakte. Op de rijksweg A-12 richting Den Haag raakten vier auto's met el kaar in botsing, doordat men niet in de gaten had dat door de drukte het verkeer snelheid moest min deren. Inbraak In Oud-Verlaat bezocht het inbre kersgilde (wederom) het plaatse lijke cafe. Men wist dmv inklim- ming het pand te betreden. Diverse spullen en geld werd ont vreemd. Diefstal Bij de kantine van de plaatselijke voetbalvereniging werden een groot aantal lege kratten bier in de nachtelijke uren van 24 op 25 sep tember ontvreemd. Diefstal auto Van een inwoner aan de Bermweg werd in de nacht van 24 op 25 september de personenauto ge stolen. De auto stond gesloten geparkeerd voor zijn woning. Getuige(n) kun nen zich melden bij de plaatselijke politie. Gewonde fietser Bij een bewoner aan de Molen viergang kwam op 26 september 1991 een fietser langs de deur, die vermoedelijke een harde val van zijn fiets had gemaakt en daardoor de kluts kwijt was. Deze persoon(inwoner uit R'dam) werd voor observatie en behande ling overgebracht naar het zieken huis. Autobrandje Op 27 september raakte door nog onbekende oorzaak de auto van een inwoonster uit Zevenhuizen in de brand. Diefstal fiets Van een inwoonster van Moerka pelle werd nabij de discotheek "La Baraque" een dames fiets merk Batavus kleur groen ontvreemd. Gevonden: Twee zilveren ringen, te Moerkapelle damesfiets Bata vus type winner kleur bruin. Verloren: Jongensfiets; meisjes- fiets; linnen tas; hondje; 4 sleutels, te Moerkapelle: half leesbrilletje, gouden langwerpige oorbel, meerkleurig kinderjack. VOORKOMING MISDRIJVEN Een inbreker is tegenwoordig niet meer de vakman van vroeger, hij heeft het een stuk makkelijker ge kregen. Vroeger was een woning een onneembare vesting, met hoge dikke muren, massieve deuren en vaak kleine vensters. Je moest als inbreker lef, doorzet tingsvermogen en kennis van za ken hebben om zo'n vesting te kunnen nemen. Tegenwoordig is dat heel anders. Onze (doorzon)woningen hebben grotere ramen gekregen(je kunt zien wat er te halen is), de kwaliteit van de massieve deuren is in de loop der jaren een stuk achteruit gegaan. Kortom de onneembare vesting van weleer is niet meer. Tegenwoordig is het geen kunst meer om, met behulp van wat licht gereedschap, een doorsnee wo ning binnen te komen. Of zelfs zonderwant inn onze noncha lance laten we nogal eens een raam open staan of vergeten we de ach terdeur af te sluiten. Het inbrekersgilde heeft het in te genstelling tot andere branches niet moeilijker gekregen. Dat is ook een rede, dat het aantal inbraken nog steeds toeneemt. Je hebt inbrekers en inbrekers. Er zijn professionele inbrekers en gelegenheidsinbrekers. De profes sionele inbreker gaat uiterst doel bewust te werk. Hij is de vakman(vrouw) die speciale ge reedschappen, zoals snijbranders e.d. gebruikt. Dit soort inbrekers zijn over het algemeen niet gein- tresseerd in een doorsneewoning. De categorie die daar wel belang stelling voor heeft is de gelegen heidsinbreker. Hij grijpt de kans om snel en geruisloos een woning binnen te komen (een open raaam, een slecht slot) en datgene weg te halen wat van zijn gading is. Hij maakt gebruik van eenvoudige hulpmiddelen, zoals schroeve- draaiers, beitels e.d. Als ze willen komen ze er toch wel in. Dat is helemaal zo, U kunt van uw woning geen onneembare vesting maken. Bovendien niets is on neembaar. We kunnen daarom be ter spreken over uw woning IN BRAAKWEREND te maken. Met een inbraakwerend huis maakt het voor een inbreker lastig en onaantrekkelijk om bij U aan de slag te gaan, hierbij moet U denken aan de volgende uitgangspunten: een inbreker heeft meestal haast en wil daardoor niet teveel tijd nodig hebben uw woning binnen te dringen; een inbreker wil liever niet gezien worden bij het uitvoeren van zijn werkzaamheden; een inbreker wil liefst voorkomen dat zijn werkzaamheden teveel lawaai opleveren, waardoor hij het risico loopt om te worden betrapt; Met deze uitgangspunten in het achterhoofd kunnen we een aantal behoorlijk lastige drempels voor een inbreker gaan opwerpen. Uw plaatselijk politie en Doe Het- zelf Zaak kunnen U adviseren over welke maatregelen U kunt en mis schien wel moet nemen. Vernieling 22-9 Twee op de Kerklaan geparkeerd staande personenauto's werden vernield. Beide auto's werden be schadigd toen onbekenden er overheen liepen. Aanrijding 25-9 Op de Rijksweg A20 vond een eenzijdig ongeval plaats. Door on bekende oorzaak verloor de be stuurder van een militair busje de macht over het stuur en reed tegen de vangrail. Als gevolg hiervan sloeg het busje over de kop. Een van de vijf inzittenden vloog uit de auto en kwam onder hef voertuig terecht. De man werd met onbe kend letsel afgevoerd naar het ziekenhuis. De overige vier inzit tenden kwamen met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Aanhouding 26-9 Op de Rijksweg A20 stuitte de po litie tijdens een routine controle op een personenauto met vijf inzit tenden. Tijdens het controleren van de bestuurder, bleek deze ge zocht te worden door de politie te Delft in verband met een misdrijf. Na zijn aanhouding werd de man gefouilleerd, waarbij bleek, dat hij een geladen revolver bij zich droeg. Ook de andere inzittenden bleken gezocht te worden door de politie te Delft. Ook zij werden aangehouden. Alle aangehouden personen werden overgedragen aan de politie te Delft. Diefstal 26-9 Op de Spoorlaan werd tweemaal getracht een auto te stelen. In bei de gevallen werd het portier open gebroken en getracht een doorver binding te maken. In geen van bei de gevallen is het de daders gelukt de auto te starten en weg te nemen. 26-9 Vanuit een weiland aan de 2e Tochtweg werden drie schapen gestolen. Het betroffen rammen, twee zwarte en een witte. Van de daders geen spoor. 27-9 Vanaf het Lelieveld werd een mo torfiets ontvreemd. Het betrof een Yamaha, kleur rood/wit/blauw, type FZ400. Ook hier lieten de da ders geen enkel spoor na. 28-9 Ter hoogte van de videotheek aan het Reigerhofplein werd een fiets gestolen. Het was een mountain bike, merk Djerba, kleur zwart. Het feit dat de fiets door middel van een goed slot stond afgesloten heeft de daders niet weerhouden het voertuig weg te nemen. GEVONDEN VOORWERPEN autosleutel; kinderportemonnee; sleutel aan ring; fotorolletje; sleu tels aan label; oorbel; geld; kente kenplaat; sleutelbos in etui. VERLOREN VOORWERPEN bruin leer mapje met 5 sleutels; een zwarte portemonnee met in houd; perzische poes; autosleutel Opel; autosleutel Audi; cypersche poes; wandelstok; envelop met in houd; gouden armband; telefoon pieper; geruit jack, rood/blauw. mt; De Bredeweg en het fietspad zijn nagenoeg gereed. Voor tweewielers een verademing nu een veilige eigen route fel hebben, compleet met bocht. Bleiswijk - Bloemenveiling Berkel te Bleiswijk houdt op donderdag 3 oktober a.s. een banendag. De bloemenveiling, die een sterke groei doormaakt, heeft dringend behoefte aan meer werknemers. Op dit moment kunnen ca. 30 men sen direkt worden geplaatst. Het gaat daarbij om verschillende funkties die m.n. verband houden met de aan- en afvoer van de bloe men en planten. Mensen die meer willen weten over de arbeidsmogelijkheden op de veiling, zijn op 3 oktober vanaf 8.00 uur 's morgens welkom. Zij krijgen dan een rondleiding door het gebouw en een toelich ting op het veilproces. Tevens wordt een film vertoond over de veiling en is er een individueel ge sprek. Twee jaar geleden organiseerde Bloemenveiling Berkel ook een banendag. Ca. 25 vakatures wer den toen vervuld. Voor meer informatie over de ba nendag kan kontakt worden opge nomen met de afd. Personeel Organisatie (tel. 01892-40202). Voor het 18e jaar, verschijnt dezer dagen de Novib/Gast aan Tafel kalender. Een indrukwekkende ka lender, met een eigenzinnig for maat (26 x 60 cm), met prachtige kleurenfoto's uit de Derde Wereld. Een heel jaar lang elke maand op nieuw een fascinerend uitzicht op een nieuw inzicht. Fotografie Topfotografen uit de gehele we reld stuurden hun beste materiaal in, waaruit een internationale commissie de meest aanspreken de foto's koos. Foto's, die het veel zijdige en boeiende gezicht van de Derde Wereld laten zien. Een we reld waar gefeest en gelachen wordt, gehuild en gerouwd, maar bovenal een wereld waar plaats is voor iedereen. 1992: het Columbusjaar In 1992 is het 500 jaar geleden dat Columbus voet aan wal zette in Amerika. Hij en zijn opvolgers troffen een wereld aan die hen vervulde met bewondering, ont zag en, helaas, ook hebzucht. Die gebeurtenis zal in 1992 wereldwijd herdacht worden. Ook de Novib/Gast aan Tafelka lender 1992 besteedt ruime; dacht aan de confrontatie tussl twee culturen; op de achterzijl van de panoramafoto's sta naast impressies over het daj lijks leven in de diverse landen,e ander verhaal over Columbus. E verhaal over een historische oi moeting, die niet zonder gevolg bleef. Inspiratiebron tot kunst De T urkse kunstenares Ufuk Kotj maakte drie prachtige kunstw ken gebaseerd op drie van I twaalf foto's uit de kalender 191 Een set van 2x3 kunstkaarten| het resultaat; kaarten waarmef op bijzonder wijze uw beste sen kenbaar maakt. Men kan zelfs meedingen naar él van de originele kunstwerken dof het overmaken van een tientje. 715 ste, de 350 ste en de 525 s inzender krijgen dan het kunl werk gratis thuisbezorgd. Hoe te bestellen? De kalender 1992 (f33,50)ended kunstkaarten (f 13.50) kunnen b steld worden bij Novib, Ar liastraat 7, 2514 JC Den Haag, i| 070-342 17 66. Benthuizen -Donderdag 10 oktober is er een koffieochtend in gebouw"] Bron" van de Hervormde kerk te Benthuizen. Spreekster is Lies Dropl zij zal spreken over het onderwerp:" Wie wijst me de weg". Aanvang 9.30 uur en er is kinderoppas aanwezig. Voor inlichtingend eventueel ophalen kan gebeld worden naar tel. 079 -31 38 56. 1 Moerkapelle - Op vrijdag 4 oktober zal er een ringzangavond gehoudij worden in het kerkgebouw van de Ger. Gem. te Moerkapelle. Medew kende koren zijn het meisjeskoor uit Lisse en de gemengde koren d Dirksland, 's Gravenzande en Moerkapelle. Deze avond begint om 20.J uur. Iedere belangstellende is van harte welkom. Zevenhuizen - Op zondagavond 6 oktober is er weer een jeugddienst I de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die 1 19.00 uur begint, luidt: "Is Jezus welkom in jouw leven?" De voorgan.éf is ds. Poort uit Oisterwijk. De muzikale medewerking wordt verleen! door de Griffinsingers uit Gouda en de organist A. Verhoef uit ZeveF huizen. Benthuizen - 5 jaar geleden, in oktober 1986, werd de "Ouderen zwej club" gestart met 4 personen. Momenteel zijn er ruim 30 leden. Dondf dag 26 september werd het 5 jarig bestaan gevierd met een busreis half 9 werd gestart richting Wouw (bij Rozendaal), waar in het museuB Ter Zijde koffie werd gedronken. Na een mooie tocht door de bussen»] Breda ging de reis naar Baarle Nassau waar de koffietafel gedekt stof 's Middags stond een bezoek aan het likeurmuseum van Hilvarenbee 4 een droogbloemen-boerderij in Prinsebeek op het programma. Het di J werd in het Jachtpanorama in Drimmelen aan de Amer geserveerd. een lange terugrit met veel omleidingen waren we om 21.00 uur« terug in Benthuizen. Het brandweercorps van Moerkapelle is tijdens de brandweerwedsjjjl den van de kring "De Tien Gemeenten" zaterdag jl. in Goudaop j Lombok-terrein derde geworden. Dit betekent dat de ploeg uit Moe "1 pelle deel kan nemen aan de regionale wedstrijden die binnenko j Bergambacht gehouden zullen worden. Het corps van Zevenhuizen werd zevende. zondag 6 oktober Herv.Gem oude kerk 9.30 uur ds. D.J. Cuperus 18.45 uur ds. G. Mulder; nieuwe 9.30 uur ds.J.J. Verhaar 17.00 uur ds. D.J. Cuperus; Zuidpias 9.30 u G. Mulder keil

Dorpskrant | 1991 | | pagina 22