Sportberichten o hbraak Hengelsport Rentokil-ZVH heren wint eerste competitie-duel Regio - nieuws O Hollebollebeer Zaterdag 26 oktober Anders dan Anders-avond VOO Bingo 0 lengelsport [oetbalvereniging loerkapelle mdagafd. Wereldwinkel Nieuwerkerk a.d. IJssel Sjoelclub Waddinxveen Dames Rentokil- ZVH winnen van EAW Zang en Kleur- kaartavond fipo'he/,,',W) Wle hi' K'% Dorpskrant 432/23 oktober 1991 pagina 17 eerste wedstrijd najaarscompetitie kenhuizen/Moerkapelle - Op 12 jtober werd de eerste wedstrijd inde najaarscompetitie gevist in i Rotte. Totale vangst 32.310 »am. Uitslagen: 1. C. v. Pelt 7130 |;2.A.Uittenbróekjr. 5.100 gr.; 3. Huisman 4.800 gr.; 4. J. Breedijk 1)30 gr.; 5. J. Wiersma3.950 gr.; Tussenstand: 1. C. v. Pelt 20 pnt.; 2. JUittenbroek jr. 19 pnt.; 3. M. lisman 18 pnt.; 4. J. Breedijk 17 It;5. J. Wiersma 16 pnt. u moesten zeer lang i ten op de winst met nog 5 re"te spelen stond het nog 0- ■riam n sasten U'1 Gouda maar L m uoornhein wist met twee |».,n'en 4e punten in Moerka- I '6 houden. ingezonden iS(t9iUizen "9? zaterdagavond |oken ls er bij mijn broer inge- i'i ■tn's via de achterzijde het |bub.n"engedrongen. Ladenbedroeg een som geld en fcinn^ siera4en een zeer grote L Vr waarde vertegenwoor- M ,0r m'in schoonzus, ver- liesi r'nSend aan diegene die »totp ,acten in zijn bezit heeft, ze |poiitieezorgen of af te geven b'i Ringi>aat be4ankt voor je mede- I J. Hordijk en C. van Pelt viskam- pioen! Zevenhuizen/Moerkapelle - De zo mercompetitievan 1991 zit er weer op. De 10e wedstrijd werd gehou den in de Oude Rijn bij Nieuwer- brug. De vangst was erg wisselend. De hoogste score was die van L. de Zwart met 6.180 gram. C. van Pelt zat op het andere buitennummer en wist de tweede plaats te pakken met 4.970 gram. J. Wiersma wist de derde plaats te bezetten met 3.060 gram. Daarna doken de gewichten onder de 2 kg. en al snel nog lager dan 1 kg- De kaarten zijn geschud en de eind standen zijn nu uit de bus gerold. Om te beginnen met de A-poule; Deze bleek al snel beslist te zijn: er was geen visser die J. Hordijk wist bij te houden. Hij kwam met 31.650 gram boven aan de lijst. Op de tweede plaats kwam A. Uit- tenbroek jr., die dit jaar net ge promoveerd was uit de B-poule met 20.100 gram. Ook de derde plaats was voor een junior: J. Breedijk ving 12.870 gram en heeft het brons. De overigen zijn: 4. C. Klomp (11.470); 5. J. Wiersma (10.520); 6. E. Breedijk (6.940) en 7. D. Bazen (4.800). In de B-poule is ook een ruime overwinning te noteren: C. van Pelt won deze met 25.750 gram. Hij heeft zich verzekerd van een plaatsje in de A-poule volgend jaar, evenals Adr. v. Erk, die tweede werd met 15.620 gram. In de laatste wedstrijd wist L. de Zwart door zijn enorme winst op te klimmen naar de derde plaats, daarbij M. Huis man 60 gram achter zich latend. Hij ving 14.960 gram. Overigen: 4. M. Huisman (14.900); 5. B. van der Laan (12.190); 6. K. Kok (11.270)7. T. Verwey (9.640); 8. L. Schmidt (7.400); 9. A. Uittenbroek sr. (4.160); 10. J. Verschoor (3.870); 11. F. den Toom (1.910). De totaalvangst van de zomercom petitie is de beste van de afgelopen 6 jaren, ook al scheelt dat maar 1630 gram met 1989 (226.030). De toaalvangst was dit jaar dus: 227.660 gram. door Jeli loerkapelle - Zondag was er meer letbalspel dan de voorgaande [eek Alleen Moerkapelle 2 had j 1 verloor met 2-0 van lastrecht. Moerkapelle zit op dit |enblik in een dal waarin scoren «lijk blijkt. In de eerste helft lirtte Moerkapelle gel en kreeg f,'schillende kansen, helaas wer- ïh deze gemist. Een grote dom ic was ook dat Haastrecht via de inden van Patrick Slingerland porde. Kort daarop kreeg Haas- Icht een kickschop. Hoewel Pa- IckSlingerland schreeuwde was IrkVerbeek zo bijdehand om de ilin eigen doel te schoppen. I werd het 0-2 en dit was tevens t ruststand, na de thee kwam perkapelle fit uit de kleedkamer I zette Haastrecht vast en Ifëerde verschillende kansen Jw o.a. Nico van Rijs, Jan de (egt en Lennaert Visser. Het lobleem is bij Moerkapelle helaas Itze geen kansen benutten om te pen. Als ze dat zouden doen dan "het een stuk makkelijker wop s'Volgende week is de streek- 1%bij Moerkapelle. fndag 3 speelde 'uit' bij Soccer- lysin Bleiswijk en won zoals al I™ in dit seizoen, deze wed- Pid met 2-6. 'dpuntenmakers in deze wed- Plu waren Bert Boevé. lndag4verloorthuis met 2-0 van Pda. Gouda scoorde voor rust pwiaal en Moerkapelle dat voor P misschien een penalty had pten hebben, kon verder weinig Praten en moest dus deze ne- |r'aag slikken. jeugdvoetbal «rkapelle B1 verspeelde voor 't [st dit seizoen een punt. het 1 na een 1-3 achterstand 3-3 Pn Be Fair. rkapelie Dl won met 2-1 van pPia uit Gouda en blijft bo- meedraaien. Pi aPe"e 02 won van Gou- 1* uit' op de dijk. I*°n uit bij CVC Reeuwijk - een 13verwachte winst. i w°n thuis met 6-1 van Bode- pen Zevenhuizen - De Zevenhuizense heren-selectie kon afgelopen za terdag eindelijk echt aan de slag in de ere-divisie-competitie. Rento kil-ZVH speelde tegen het team van BOVO uit Aalten, dat zijn rentree in de ere-divisie maakt. Bij Rentokil-ZVH maakte Hans Foekens( ex-Tornado) zijn debuut op het hoogste volleybalplatform en stond samen met Rini Boutens, Edger Tinkhof, Ronald Kooijman, Brecht Rodenburg en Laurens Clardeij in de basis. De Zevenhuizense spelers begon nen zeer geconcentreerd aan de wedstrijd en wisten via een sterke service BOVO onder druk te zet ten, wat resulteerde in een snelle 9- 0 voorsprong. Op dit punt kon het blok van BOVO pas een punt sco ren. Rentokil won deze set met 15- 7. In de tweede set zorgde BOVO voor meer tegenstand, maar de twee nieuwkomers in de Rentokil- selectie Hans Foekens en Rini Bou tens, lieten hun visitekaartje bij het publiek achter en Rentokil won deze set met 15-6. Rentokil zorgde door een sterke service dat in de derde set al snel een 6-0 voor sprong op de borden kwam. Echter BOVO, met Fred Wellink als motor van het team, wist, doordat bij Rentokil de concentratie ver slapte, terug te komen en zelfs met 6-9 voor te komen. Na de time-out van coach Toon v.d. Burgt, herstelde Rentokil zich en wist door alerter te spelen en een hechte blokkering naar 12-9 uit te lopen. Toch bleef BOVO terug vechten en kwam weer op gelijke hoogte. Bij de stand 12-12 werd Martijn van Schaaik (ex Normis/Orion) in het veld gebracht voor Rini Boutens, waarna Rentokil-ZVH de set verder uitmaakte met 15-12. A.s. zaterdag zullen de Rentokil- heren een hardere noot moeten kraken, dan spelen ze in Apeldoorn tegen PZ/Dynamo. De kampioen tegen de bekerwinnaar, een strijd tussen twee teams die gaan voor het kampioenschap. Tevens een goede testcase om te zien hoe ver alle spelers ingepast zijn binnen het team. Aanvang wedstrijd 15.30 uur. Lissabon De week daarop spelen de heren in Lissabon tegen SC Lisboa in de eerste ronde van de Europa Cup II- toernooi. Deze wedstrijd wordt op zondag 3 november gespeeld (15.30 plaatselijke tijd). De thuis blijvers kunnen via Radio Rijn mond (93.4 FM) een life-verslag horen vanuit de sporthal in Lissa bon. Zevenhuizen -Onder auspiciën van "De Zeven Muzen" wordt er op woensdag 6 november een Kindertoneel voorstelling gehouden in dorpshuis "Swanla". De toe gangsprijs bedraagt f 4,50, vrienden van de Zeven Muzen hebben twee kwartjes korting. "Hollebollebeer" is de titel van het toneelstuk voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar. Alles draait om Joost die door de jongens een 'ei' gevon den wordt. De meisjes spelen niet met hem. Ze schelden hem uit voor Hollebolle. Verlaten door zijn liefste kroelteddybeer, verschuilt hij zich achter een harnas, maar de anderen lachen hem uit. Zelfs als hij er uit wil zien als een beer, mislukt dat. Omdat de anderen hem niet accepteren zoals hij is, gaat hij weg uit dezen wereld, op zoek naar... het ondersteboven achterstevoren bos, waarin beren er niet uitzien als be ren. Daar is hij beer met de beren. Totdat de wasbeer, die helemaal te gek op hem is, hem vraagt samen in bad te gaan., Hij durft zijn berevel echter niet uit te trekken, uit angst dat ze hem als Joost niet aardig vindt. Hij verzint een smoes en vertrekt uiteindelijk met een luchtschip naar de zon. Bij de zon is het heel warm., zo warms dat je honderddui zend stofdeeltjes wordt. Zevenhuizen -Zaterdagavond is het weer zo ver. De jaarlijkse 'an ders dan anders-avond' van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. Het belooft een wel heel bij zondere avond te worden, want de spelers hebben iets speciaals in petto voor hun vaste regisseur, de heer Ben Verschoor. Voor deze gelegenheid mocht Ben dan ook geen enkele repetitie bijwonen. Naar het schijnt heeft hij hier zeer onder geleden... Omdat de inhoud van de voor de pauze te spelen eenakter voor iedereen een ver rassing moet zijn, staat hierover niets in het programma vermeld. Ook hier in de Dorpskrant wordt her niets over verklapt. In de pauze zal de gebruikelijke verloting plaatsvinden met vele mooie prij zen. Na de pauze worden er enkele humoristische scketches opge voerd. Uiteraard is er na de voor stellingen weer volop gezelligheid met de gelegenheid voor een dansje waarbij de live-muziek wordt verzorgd door "Frame". Een avond die niet gemist mag worden. Aanvang 20.00 uur dorpshuis Swanla. Consumenten-actie Max Have- laar-koffie Nieuwerkerk a.d. IJssel -In de pe riode van half oktober tot half no vember vindt een actie van Max Havelaar plaats, onder het motto: wie bezoekt de koffievelden van de kleine koffieboeren? In de wereldwinkel vindt de con sument in deze periode op alle koffiepakken met het Max Have- laar-keurmerk een gele sticker, waarop vermeld staat hoe men in aanmerking kan komen voor een reis naar de koffievelden van klei ne boeren in de Dominicaanse Re publiek. De reis zal voornamelijk een infor matief karakter Inl. tel. 01803- 18535. Waddinxveen -De uitslagen van de laatstgehouden sjoelwedstrijd van 'sjoelclub Waddinxveen' zijn: klasse A: 1. Wim Valenkamp 1420 punten; klasse B 1. Teus Visser 1289 punten; klasse C 1. Floor van Abshoven 1196 punten; klasse D 1. Mike van Beek 1094 punten; klasse E 1. Roswelle van Leeuwen 903 punten. Vanavond, 23 oktober, kan er weer worden gesjoeld vanaf 19.00 uur in het gebouw van de schuttersvere niging aan de Alb. Thijmlaan in Waddinxveen. Iedereen is hartelijk welkom. De Zevenhuizense dames speel den zaterdag in Arnhem tegen EAW een wedstrijd waarin Rentokil-ZVH winstkansen zag. in de eerste set kwam dit er nog niet uit. EAW wist Rentokil-ZVH onder druk te zetten en liet Rentokil niet in haar spel komen. Met 15-10 ging deze set naar EAW toe. Rentokil-ZVH wist zich in de tweede set goed te herstellen en kreeg met hun sterke service weer meer grip op de wedstrijd. Met 13- 15 wist Rentokil uiteindelijk deze set te winnen. In de derde set wist EAW in de beginfase goed te scoren en liep uit naar een 11-1 voorsprong, lang zaam maar zeker wist Rentokil te rug te komen, vooral de service van Ingeborg Kleijer zorgde voor de nodige druk bij EAW en bracht 11-11 op de borden. Rentokil ging door en met 12-15 nam Rentokil- ZVH een 2-1 voorsprong in sets. Nu ging Rentokil de ingeslagen weg verder goed door maar had in die vierde set toch weer een aantal zwakke momenten, die zorgde dat EAW telkens weer bij en soms voor kwam. Maar op het eind be wees Rentokil-ZVH haar kracht dit seizoen en won na een spannende strijd met 12-15 de vierde set en zorgde er zo voor dat de volle winst naar Zevenhuizen ging. Met deze winst staan de dames nu op een vierde plaats. Voor a.s. zater dag is er geen wedstrijd gepland daar dorpshuis Swanla niet be schikbaar is. Deze wedstrijd wordt later gespeeld. Rentokil-ZVH 2 wint van ZOVOC Het tweede herenteam van Rento kil-ZVH, speelde tegen Zovoc uit Zoetermeer en wist in een matige wedstrijd van hun kant met 3-0 te winnen. Het team van Zovoc met Ed Bontrop als sterkste aanvaller maakte het Rentokil-ZVH erg moeilijk. De eerste set stond Rentokil met 10-2 voor, maar Zo voc wist tot 13-13 terug te komen. Rentokil-ZVH wist met 15-13 deze set uiteindelijk te winnen. Ook in de tweede set Rentokil-ZVH, Zovoc in hun spel komen en wees op het eind Don Verdonck zijn ploegge noten de weg naar de 15-13 set winst. In de derde set haalde Rentokil- ZVH een voldoende voor concentratie, nu liep vanaf de ser vice tot aan de Smash alles goed en dit resulteerde in een duidelijke 15- 5 setwinst. Zodat de Rentokil-ZVH heren nu aan kop gaan in de twee de divisie met DAC en Alcom/Ca- pelle 2 Stichting wijkwerk De Zuidpias Waddinxveen - Zaterdag 26 okto ber is er weer bingo in Het Zuid- honk. Aanvang 20.00 uur. Er wor den 9 ronden gespeeld, waarvan 1 superronde met prachtige prijzen. Zevenhuizen -ln het gebouw van "Zang en Kleur" wordt er op vrij dagavond 28 oktober weer een kaartavond gehouden. Aanvang 2P.00 uur. Inl. tel. 01802- 2271. -j<

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17