Regio - nieuws O O Reformatie Garage Schmidt showt de nieuwe Peugeot 106: Stroopwafelactie herdenking een auf0 waar vee[ over zal worden gesproken Benthuizen Raskatten in Waddinxveen 1991 Terugkomdag witte tentwerk een feest kerkdienst Geref. Vrijgem.Waddinxveen Politieberichten Zevenhuizen/Moerkapelle Periode: 13 t/m 20-10-1991 Uitslag verlotingen De Paddestoel Waddinxveen Interessante middag voor ouderen Papiercontaine Hervormingsdiem Benthuizen Donorcodicil/ orgaantrans plantatie pagina 18 Dorpskrant 432/23 oktober 1991 IS C Moerkapelle - Op donderdag 31 okto- O r ber wordt de kerkhervorming her dacht in de kerk der gereformeerde gemeente van Moerkapelle. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Ds. J.W. Estrik zal een meditatie houden met als thema: "God is het dieDe opening zal worden verricht door ds. D. Riet dijk. Het jongerenkoor Nethanja zal o.l.v. Wim Breedijk aan deze dienst meewerken. Na afloop is er gelegen heid tot het kopen van boeken en kaarten in het vergaderlokaal. Deze dienst gaat uit van de Stichting 'In de Rechte Straat 23e internationale kattententoon stelling, georganiseerd door de Nederlandse Langhaarkatten Vereniging,m op zondag 27 oktober 1991 in sporthal "De Sniep", Sniepweg 59 Waddinxveen Waddinxveen -Spiegelde spiegeltje aan de wand... Wie heeft de mooiste kat in nederland? Honderden katten zullen zondag a.s. strijden om de eer in sporthal "De Sniep" in Waddinxveen. Katten in al lerlei soorten en maten, met korte jas sen, lange jassen, korte dikke pootjes, lange dunne benen.. Lange wapperen de haren, korte gekrulde haren., dikke staarten, dunne staarten. Te veel om ze nu allemaal te beschrijven, op deze dag zullen de katten te bewonderen zijn door jong en oud. Volwassen katten, dikke 'je weet wel' katers, maar ook die kleine dotjes wol die je vragend, soms smekend, aankijken in afwachting van een liefdevol 'thuis'. Zij zijn dan vaak ingedeeld bij de nesten. Broertjes en zusjes maken er die dag een dolle boel van. ook leuk voor de kinderen. Jazeker enkele ervan zijn er ook te koop. Voor die mensen die nog twijfelen over wel of geen kat, staat de vereniging ter be schikking met een info-stand waar al uw vragen kunnen worden beant woord. ook de vele aanwezige fokkers/ exposanten zullen uw vragen beant woorden. Maar ook al onze bekendste vriend 'de huiskat' niet ontbreken, heel vroeg op de zondagmorgen wor den al deze lieve 'knorrepotten' door ervaren dierenartsen geïnspecteerd op ziekte en al dan niet (parasitaire) passagiers. Zelfs zo vroeg dat het me rendeel van het Nederlandse volk nog lekker in hun bed ligt. Soms is het nog de vraag.... komen de bezoekers kijken naar de aanwezige katten of... worden zij gadegeslagen door deze 'spinnende' viervoeters? Al deze katten zullen wor den gekeurd door internationale keur meesters. Deze zullen op hun beurt de katten beoordelen en dan in elke groep een 'allerbeste' kiezen. Deze allerbes- ten worden door de gezamenlijke keur meesters gekozen door middel van stemmen. Ook zullen deze allerbesten op het podium worden geroepen om jldaar uit deze reeks katten de 'aller beste' te kiezen. Leuke kooien De kooien waarin de katten zich be vinden zullen geheel opgefleurd wor den met gordijntjes, kleedjes, mandjes, strikjes en kantjes. Het is een kleurrijk geheel. De gehele dag door zullen op het podium ere-prijzen worden uitge reikt aan gelukkige eigenaren verge zeld door de betreffende kat. Toe schouwers kunnen dan meegenieten van die gelukkige mensen en hun kat ten die op het podium de ereprijs in ontvangst zullen nemen. Ook is er weer een leuke teken/knutsel/ kleur-wedstrijd voor de kinderen. De kinderen van de bezoekers mogen meedoen. Alle werken gemaakt op de show en/of thuis moeten om 14.00 uur worden ingeleverd bij de INFO-stand. Een jury zal dan de werkstukken beoor delen en om ca. 15.15 uur zullen de beste werkstukken op het podium worden beloond met een leuke prijs, ondertussen gaat de keuring van de katten gewoon door. Omstreeks 17.15 uur zullen de besten in hun groep (ze zijn ingedeeld per ras, per geslacht en per leeftijd (zoals 3 tot 6 maanden, 6 tot 190 maanden en volwassen) op het podium hun prijs in ontvangst nemen. Deze kat (ten) zullen een schitterende trofee in ontvangst nemen, vergezeld van een speciale oorkonde. Open van 10.00 tot 18.00 uur De show is voor publiek geopend van tien tot zes uur. De toegangsprijzen bedragen vijf gulden voor volwasse nen, de helft voor kinderen tot 12 jaar, 65 plussers en C.J.P.-houders. Kruiskerk Passage 27 oktober: 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn. Zevenhuizen - Een nieuwe herfst een nieuw model auto: De Peugeot 106 is de jongste telg van de grote Peugeot-familie. Een charmante verschijning, die met zijn verrassende lengte van 3.564 m. veel sympathie opwekt... Deze elegante en aantrekkelijke kleine 3-deurs auto beschikt over voorwie laandrijving en een dwarsgeplaatste motor. Dit nieuwe model is binnenkort leverbaar en nu al te zien en te probe ren bij garage Schmidt in Zevenhuizen. De Peugeot 106 is verkrijgbaar in vijf en driedeurs-uitvoering met benzinemo toren met vermogens die uiteenlopen van 44.1 CEE kW (60 DIN-pk) tot 69 CEE kW (95 DIN-pk). Deze motor is het resultaat van de kennis die Peugeot op dit terrein in de loop der generaties heeft opgebouwd. Hoewel de Peugeot 106 in hetzelfde marktsegment valt als de 205, is hij duidelijk anders en vergroot derhalve het aanbod van peugeot in het B-seg ment wat 1/3 van de Europese markt beslaat en meer dan 25% van de Ne derlandse markt. Er een groot bedrag in dit nieuwe type Peugeot gestoken: 1,5 miljard waarvan er al 15.000 zijn gebouwd. Uiterlijk De nieuwe Peugeot 106 is geknipt voor de stad, maar rijdt uiteraard ook op de grote afstand formidabel: er zijn voor afgaand aan de introductie reeds 4 miljoen testkilometers mee gereden. De nieuwe Peugeot 106 is een verfris sende verschijning in automobielland en geeft het woord 'modern' door de compacte constructie en de elegante vormgeving een nieuwe dimensie. De auto heeft een naar voren aflopende motorkap en heeft iets weg van de 605. De lage vering geeft de 106 een indruk wekkend uiterlijk, royale afmetingen en een laag geluidsniveau. De wagen heeft een ruim bemeten glasoppervlak en geeft daardoor 'ruim zicht', hetgeen veiligheid bevordert. Het zitcomfort is optimaal en te danken aan de in hoogte verstelbare hoofd steunen terwijl de stoelen op een rails 'met geheugen' zijn geplaatst. De XSi heeft de meest uitgebreide uitvoering, met speciale kuipstoelen met nog meer zijdelingse steun. Ronduit grandioos is het akoestische comfort, de geluidsi solatie die vergelijkbaar is met wagens uit een hogere klasse. Het dashboard heeft vloeiende lijnen en voorzien van bedieningsorganen die goed onder handbereik liggen en een duidelijk af leesbaar instrumentenpaneel. De 106 is uitgerust met een dashboard waar van de kwaliteit zichtbaar is en met bijzonder akoestische eigenschappen. Een dashboard dat deel uitmaakt van een interieur dat getuigt van zorg voor het detail, ongeacht het niveau. Het 106 programma bestaat uit vijf ver schillende uitvoeringen die zich on derscheiden door de motor en het uitrustingsniveau. Vanaf de introduc tie zijn drie typen motoren leverbaar. De TUI -M/Z (1124 cm 3-44,1 CEE kW) is verkrijgbaar voor de uitrustingsniveau's 1,2 en 3 en dienst, als krachtbron voor de 106 XN, XR en XT. De TU3- M/Z (1360 cm3 - 55 CEE kW) verkrijgbaar voor het uitrustingsni veau 3 en gemonteerd in de 106 XT. De TU3 -FJ2/Z (1360cm3 - 69 CEE kW) is uitsluitend verkrijgbaar voor de 106 XSi. Elk model van de vier uitrustingsniveau's van het 106 pro gramma biedt alles wat volgens Peu geot thuis hoort in een nieuw automo- bielontwerp: -een sympathieke, aantrekkelijke ro buuste en originele vormgeving met een duidelijk herkenbare identiteit die bovendien een persoonlijke uitstraling heeft. -prestaties en een bedieningsgemak die voor peugeot eigen zijn. -kan t.a.v. de tastbare kwaliteiten wed ijveren met auto's die thuishoren in een hogere klasse. -de geboden passieve veiligheid bij aanrijdingen geeft deze auto het recht op de eerste plaats in zijn categorie, -een geprogrammeerde verwerking na de levensduur van de auto (milieu- kringloopproces) Naast deze meegekregen eigenschap pen, beschikt elke 106 vanaf de basis uitvoering (XN) over een uitgebreide exterieur- en interieur-uitrusting. (Zie advertentie garage Schmidt waar deze wagen vanaf 25 oktober geïntrodu ceerd wordt) Nieuwerkerk a.d. IJssel - De organisatie van de witte tentweken: de Evangelisa tiecommissie van de Ned.Hervormde Gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel. kan terugkijken op een fijn 'terugkom'- feest. In de Gideonschool werd in de Herfstvakantie een 'terugkom-middag' gehouden en in de wijk Dorrestein in het Hervormd kerkelijk Centrum, een hele dag. In de Zuidplaswijk kwamen ca. 50 kinderen naar de reünie, terwijl de andere reünie zeker zo'n 75 kinde ren trok. Tijdens deze kinderhappe ning werd een Bijbelverhaal verteld, gezongen en intensief geknutseld. Een vlieger maken was erg leuk. Tijdens de bijeenkomst werd tevens de uitslag van de grote ballonnenwed strijd van de laatste 'witte-tent'dag be kendgemaakt. In Dorrestein was de ballon van Naomi Remmelts het verst verwijderd neergekomen, nl. in Lau- werzijl. 2. was Karen Oskam in Buiten post, 3. Roelof de Jong in Oldeborn; 4. Nicpliene Dijkshoorn in Heerenveen; 5. Peter Veen in Joure; 6. Irma Schipper in Schansterbrug en 7. Saskia Nobel in Rutten. De ballonnen van de Zuidplas wijk landden ook ver weg en dichtbij. De verste in Friesland. Ralph Hollaar hoorde dat zijn ballon in het Bergum- mermeer geland is op een eilandje. 2. Micha Visbeen in Eestrum; 3. Marijke Oudhof in Lemmer; 4. Jenny de Boer in Waddinxveen. De kinderen kregen een kinderbijbel of boek. Kinderen die in de prijzen vielen maar niet op de terugkomdag aanwezig wa ren kunnen contact opnemen met Tan- ja Haverkamp tel. 01803- 13144. aanrijdingen: •Op de A-12 kwam een motorrijder ten val doordat hij even niet oplette. Hij schrok van de staart van een file, remde abrupt, probeerde de file te ontwijken en viel. Hij werd met lichte schaaf wonden naar het Bleuland ziekenhuis vervoerd. •Op de Bredeweg, thv. de veiling te Zevenhuizen waren 3 personenauto's bij een aanrijding betrokken. Twee van de auto's stonden stil. De derde be merkte dit te laat en reed op de ach terste, die vervolgens weer tegen het voorste voertuig werd geduwd. •Op de kruising Zuidplasstraat met de Julianastraat te Moerkapelle kwamen 2 personenauto's met elkaar in aanra king. Een van de bestuurders stond voorgesorteerd om rechtsaf te slaan. De andere bestuurder, die achter hem red en linksaf wilde slaan, raakte bij het passeren met zijn voorzijde de achter zijde van de andere auto. •Op de Bredeweg, thv. de Juiianawegte Moerkapelle waren eveneens 2 personenauto's bij een aanrijding be trokken. Een bestuurder stond stil om een loods binnen te rijden. De achterop komende bestuurder raakte de stil staande auto bij het voorbijrijden. eenzijdig ongeval met alcohol Op de Noordelijke Dwarsweg te Zeven huizen raakte de bestuurder van een personenauto bij een uitwijkmanoeu vre de macht over het stuur kwijt en kwam met zijn voertuig Ntegen een bruggetje tot stilstand. Bij controle bleek de man te hebben gedronken De adem-analyse wees uit dat de man de wettelijke limiet had overschreden. Tegen hem wordt procesverbaal opge maakt. Doorrijden na aanrijding: Op de kruising afrit A-12 met het Noordeinde waren een personenauto en een trekker met oplegger bij een aanrijding betrokken. De bestuurder van de personenauto stond stil om in de richting Moerkapelle te rijden. Omdat hij de situatie niet goed kon overzien, stond hij met zijn voertuig iets over de stopstreep. De trekker met oplegger naderde uit de richting Moerkapelle. Kennelijk zag de bestuurder de perso nenauto wei, want hij week iets naar links uit om de personenauto te ont wijken. Bij het passeren raakte het achterste gedeelte van de oplegger echter nog net de voorzijde van de personenauto. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van de combinatie niets van het ongeval gemerkt, want hij reed zonder te stoppen door in de richting Zevenhuizen. aantreffen gestolen auto Een bewoonster van de Staringlaan te Zevenhuizen vond het verdacht dat er een paar dagen een auto voor haar woning stond die zij niet kende. Bij onderzoek bleek dat de auto te Berkel en Rodenrijs was gestolen. Winkeldiefstal: In een supermarkt te Zevenhuizen werd een jeugdige buitenlandse aange houden omdat zij zonder te betalen twee speelgoedautootjes wilde mee nemen. Deze waren als souvenir bedoeld voor haar broertje. Na het opmaken van een voorlopig pro cesverbaal en een stevige schrobbe ring werd de vrouw weer heengezon den. vernieling aanhangwagens: Een transportondernemer uit Moerka pelle deed aangifte van het feit dat al een paar maal de huiven van zijn trai lers waren stuk gesneden. De trailers stond gewoonlijk geparkeerd op het terrein bij de Nijverheidsstraat/Am bachtsstraat. inbraak in woning: Een bewoner van de Asterstraat te Ze venhuizen kwam bij thuiskomst tot de ontdekking dat hij ongewenst bezoek had gehad. Men was in zijn woning gekomen door de achterdeur te force ren. Men had de gehele woning door zocht en geld en sieraden meegeno men: voorkoming misdrijven: Met betrekking tot de in deze berichten vermelde inbraak wil de politie u op het volgende wijzen. Uit onderzoek is gebleken dat veel in braken plaats vinden via de achterzijde van de woning. Ten eerste kan de inbreker daar veelal ongezien en rustig "werken" en ten tweede heft dat zelfde onderzoek uitge wezen, dat juist aan de achterzijde van woningen het hang- en sluitwerk van slechte kwaliteit is en daardoor gemak kelijk te verbreken. Voor slechts enige tientallen guldens is dit vaak sterk te verbeteren. Op het politieburo zijn hierover folders verkrijgbaar. Desgewenst is de politie bereid naar uw woning te komen en u te adviseren over verbeteringen die moeten worden aan gebracht. Bezuinig niet op de verkeer de manier en bespaar u zelf een hoop ellende. Denk niet te gemakkelijk dat de verze kering wel uitbetaalt. U krijgt vaak minder uitgekeerd dan waar u op had gerekend. Naast de materiële schade lopen veel mensen vaak ook een mentale dreun op. Men krijgt last van slaapstoornissen en durft de woning niet meer te verlaten. Een inbraak grijpt dieper in dan u kunt vermoeden. Verloren Een semafoon op het industrieterrein te Moerkapelle. Benthuizen -Zaterdag 26 okto wordt er een stroopwafelactie in thuizen gehouden waarvan de' brengst bestemd is voor de jeugd 'jeugd bouwt. Kinderen van de°je clubs komen tussen 9.30 en 12.30 langs de deur. De J.J.B, die deze a voorheen voerde, is met haar ac teiten gestopt. De stroopwafels evenals voorgaande jaren, van uit kende kwaliteit. De actie wordt ge den ten bate van het jeugdwerkv- Hervormde kerk te Benthuizen. Naverkoop tot 15.00 uur: Bet,„ spark 24: zolang de voorraad stre' Waddinxveen - Wijk-en Speeltuin eniging "De Paddestoel" te Waddi veen hield afgelopen zaterdag een zar. Helaas was de opkomst - misse' vanwege de herfstvakantie- niet z men hoopte, maar al met al was y toch een gezellige dag. Er waren diverse prijzen te winnr Van de sjoelwedstrijd werden e volgenden winnaars: 1. de heer C. Kuypers: 2. de hee Schoonewille; 3. De heer De Wit. De naam van de pop Annabel, dez door niemand geraden. Loterij Nummer 259 midi-set incl. CD nr. frituurpan; 271 levensmiddelenm" Bovenstaande prijzen kunnen haald worden bij de heer V.d. Sc Acaciastraat 22, tel. 1828-16720. Het Zuidhollands Landschap in beeld bij prot.ouderenbond Nieuwerkerk a.d. IJssel -De heer Bevington. districtshoofd van Stichting Het Zuidhollands Landsc zal dinsdagmiddag 29 oktober een: zing over het Zuidhollands landso. houden. Hij doet dat op uitnodiging de P.C.O.B.: de protestants-christeli ouderenbond, in het voormalige G ne Kruisgebouw aan de Middenmol singel 14 te Nieuwerkerk. De lezing wordt ondersteund mei zonder fraaie dia's van het Zuid landse landschap. Wie niet op ei gelegenheid naar het gebouw kan men kan meerijden, men dient d door even naar mevrouw De Kovel 01803- 14545 of mevrouw Mast 14017 te bellen: tot 12.00 uur De bijeenkomst op 29 oktober om 14.30 uur. De volgende bijeenkomst is op dins 10 december. Ini. tel. 01803- 12054. Wijkgebouw officiële opening De officiële opening van tiet «ij bouw dat voorheen dienst deed Groene Kruisgebouw, is op 15 nov ber om 19.00 uur, waarna een oi huis' voor het publiek volgt Zevenhuizen - Dinsdag 29 oktober si de papiercontainer weer bij de basisschool De Eendragt. Men kan papier inleveren van 8.00-18.3"/ Men wordt verzocht het deld in te leveren. Benthuizen-op woensdag 30/'W om 19.30 uur wordt in de N.H- K Benthuizen een Hervorming5" gehouden. In deze dienst zal DsW Gorsel uit Schoonhoven de me houden en Ds. J. Boer uit Ben"1 heeft de leiding. Het hervormd koor zal dan ook haar me'lewefl. verlenen. Organisatie: "In deJ. Straat" comité van Gouda en 0 ken. Waddinxveen - Voor de Nede1 Patiënten Vereniging n'd6'"1/ dinxveen/Boskoop spreekt op' 29 oktober W.G. van Dorp. al Nieuwerkerk a.d. IJssel. over hel derwerp: donorcodicil/orga< plantatie. De avond wordt gen? de Bethelkerk aan de Bilderd'l Waddinxveen en begint om - Vanaf 19.45 uur is er koffie leden zijn hartelijk welkom

Dorpskrant | 1991 | | pagina 18