O eugddienst Zevenhuizen Moerkapelle Gemeentebegroting Zevenhuizen/Moerkapelle De bemoeial" SPril»gwedstrijden bij O.S.S In de prijzen u O ieuws van het astouderbureau bneel voor 'nderen foogbloem- V maken tukjes papier °erkapelle Brandweer Zevenhuizen rukte uit Rode Kruis bloedafname- avond "Jarig, maar (nog) niets te vieren!" Milieutip Dorpskrant 433/30 oktober 1991 pagina 11 V*r u evenhuizen/Moerkapelle - De raag van ouders voor opvang van un kinderen blijft in Zevenhui- en/Moerkapelle, groeien. Hoewel «coördinatoren van het Gastou- 'erproject Waddinxveen en om- treken, waarvan Zevenhuizen een 'ependance is, blij zijn met het 7,tal van 25 enthousiaste «stouders, blijft er een behoefte :an nieuwe mensen, ooral de opvang van basis- dioolleerlingen na schooltijd is iet altijd snel te realiseren, ie zich als gastouder wil aanmel- enofz'n kind(eren) op wil laten wgen kan tijdens het spreekuur elefonisch informatie inwinnen in «venhuizen op donderdagmid- ag van 13.00 tot 14.30 uur tel. 1802- 39 50 of met de administra- in Waddinxveen, elke dag van 9.00 tot 11.00 uur tel. 01828 - ,9591. /venhuizen -Kindertoneel onder uspiciën van "De Zeven Muzen" is voor de jeugd van 5 tot en met 12 op woensdagmiddag 6 nt> ember in dorpshuis Swanla. Hollebollebeer" is de titel van het «ppenspel. /invang 14.00 uur. «venhuizen -"De ondergescho ven bruid. de bedrieger bedrogen" "«venhuizen -Het thema van de agddienst in de Hervormde kerk ile °P zondag 3 november aan- ■""ng 19.00 uur wordt gehouden, is ondergeschoven bruid, de be leger bedrogen". Voorganger in dienst is ds. Holwerda. Muzi- femedewerking wordt verleend ®or organist A. Verhoef uit Ze ehuizen Zevenhuizen/Moerkapelle - Dat het onvermijdelijk is dat de belastingen zullen stijgen voor de inwoners van Zevenhuizen heeft enerzijds te ma ken met de bezuinigingen van de rijksoverheid en met een aantal an dere factoren waarvan we al mede deling deden. B. en W. stellen voor om het gat in de gemeentebegroting van f 896.000,— te dichten door een aantal tarieven met 8% te verhogen. Het gaat hier om de markttarieven, hondenbelasting, woonforensenbelasting, leges, bè- grafenisrechten, bruggelden en on- roerend-goedbelastingen. De meer opbrengst hiervan wordt geraamd op f 142.000,Een aantal bezuini gingsmaatregelen. waarover we reeds schreven, o.a. bezuiniging op de subsidies van 5% (14.000,dra gen bij om één en ander rond te krijgen. Toelichting op begroting In de toelichting op de begroting doen B. en W. tal van mededelingen over lopende en op handen zijnde zaken die op bestuurlijk niveau de aandacht vragen. Vinex en 'besturen op niveau'hebben alles te maken met de ruimtelijke ordening en de situering van Achtkamp en het bestuurlijk standpunt dat Zevenhuizen/Moerka pelle niet wenst te behoren tot het Overleg Orgaan Rijnmond maar deel wil uitmaken van Midden-Holland. Gemeentehuis "In het gebruik van het gemeente huis is een aantal knelpunten zicht baar geworden, het gaat vooral om overdracht geluid door open balies en de beperkte ruimte receptioniste/ telefoniste, waarvoor een oplossing dient te worden gevonden. Ons col lege is voornemens de geconstateer de problemen en gewenste voorzie ningen aan de architect van het ge bouw voor te leggen teneinde u een verantwoorde oplossing voor deze problematiek aan te kunnen bieden. Opgemerkt wordt dat dit los staat van een eventuele uitbrieding van het gemeentehuis. Ons onderzoek naar de noodzaak daarvan is nog niet afgerond", aldus B. en W. Voorlichting De gemeentelijke berichten komen wekelijks op een pagina in de Dorps krant. B. en W. bezien in hoeverre hieraan uitbreiding moet worden gegeven. Op dit moment wordt er aan de samenstelling van een nieuwe informatiegids voor de gemeente Ze venhuizen/Moerkapelle gewerkt, welke in april 1992 zal verschijnen met vaste informatie over de ge meente. In de drie woonkernen van Zevenhui zen/Moerkapelle zijn publicatiekas- ten geplaatst, waarin de officiële publicaties bekend worden ge maakt. De nieuwe naam van de samenge voegde gemeente zal per 1 februari a.s. Zevenhuizen/Moerkapelle wor den, omdat op het raadsbesluit van 29 januari 1991 geen reactie is ver nomen van de minister. Hoewel de gemeente nog geen mede- zeggensschapsraad vanwege té be perkte belangstelling maar er is wel een 'georganiseerd overleg'. Vanwe ge de financiële positie van de ge meente wordt er niet overwogen het personeelsbestand uit te breiden. De gemeente Zevenhuizen heeft de gemeentelijke administratie groten deels geautomatiseerd. In 1992 zal een nieuw pakket t.b.v. belastingen geïmpleteerd worden. Hierop vol gens zal per januari 1993 de nieuwe programmatuur voor sociale zaken en financiën in gebruik genomen worden. Na een proef-conversie eind 1992 zal begin 1992 met de nieuwe programmatuur voor de bevolkings boekhouding gewerkt dienen te gaan worden. De toetreding van de ge meenten op het landelijke GBA-net- werk vindt gefaseerd plaats. Begin 1993 zal een lokale schouwing en toetsing dienen plaats te vinden. Deze schouwing en toetsing is nodig om toegelaten te worden op het landelijk netwerk. Definitieve aan sluiting zal niet voor het 2e kwartaal van 1993 gebeuren.In 1993 zullen te vens worden ingevoerd een beheer- 5C111101 z-Y. VC111UC1 Uil L.KZ- --J "v/iucn spakket 'wegen' en 'riolering'. In 1994 ten slotte, zal het 'groenbe- heersplan' ingevoerd moeten wor den. Archief De gemeente heeft het beheer van het archief ondergebracht bij het Streekarchief in Gouda. Er zijn des tijds gelden beschikbaar gesteld om de oude archieven van de voormali ge gemeenten Zevenhuizen en Moer kapelle te restaureren en te conser veren. Met de sanering van de dy namische archieven zal in 1992 een begin worden gemaakt. De opbouw van het dynamisch archief van de gemeente Moerhuizen is inmiddels voltooid en een verdere uitbouw zal plaatsvinden. Eigendommen In 1992 zal het college zich beraden over de eventuele verkoop van ge meentelijke bezittingen en gebou wen, die niet voor de publieke dienst bestemd zijn. Politie, brandweer e.d. Binnenkort krijgt Zevenhuizen/ Moerkapelle een nieuwe politiever ordening: APV. Hiervoor is een werkgroep in het leven geroepen. Het voornemen is er op gericht om voor de zomervakantie van 1992 een nieuwe algemene politie verorde ning door de gemeenteraad te laten vaststellen. De brandweer krijgt een organisatie verordening. Zoals bekend zijn er twee corpsen: voor zowel Zevenhui zen als woonkern Moerkapelle is er een corps., waarvan de leiding be rust bij een algemeen commandant, tevens postcommandant van één van de kernen en een plaatsvervan gend, algemeen commandant, te vens postcommandant van de ande re kern.. Thans vindt er een onder zoek naar een wijziging van het ver zorgingsgebied plaats. Rampenplan Op dit moment wordt er op regionaal niveau gewerkt aan een nieuw ram penplan. Het ligt in de bedoeling dat het ram penplan nog in 1992 aan de raad kan worden aangeboden. Toneelgroep Spektakel brengt komische thriller «venhuizen -a'De bemoeial" is een omische thriller van Jack Pop- '™ell, ten tonele gebracht op «terdag 16 november door to ngroep "Spektakel" te Zeven man. 7 opvoering vindt plaats in ypshuis "Swanla", aanvang *ten zijn aan de bar verkrijg- 1 oren 's avonds aan de ingang: f P.p. "en kan ook telefonisch reserve- i"1 tel.01802- 1642 T^at valt er te beleven? yjerlcster, een echte bemoeial, 1 ekteen moord in het kantoor «zij werkt. hC|?rfm'ssar's d'e wordt inge- -, 'd om de moord op te los- inPISTeen Jeugdvriend van mrs. samh recherchewerk- in k ,en blijken de theorieën fp en beiden nogal eens te bot- yvanhen heeft het bij het rechte Wie is de dader? r etoneelgroep "Spektakel" is en weet voor de toeschou- .seen vraag. /«'ooft een leuke avond te «|!)!®r'aaT-Op 19 november kan V oogbloemstukjes maken in (sp\I t-' Aanvang 20.00 uur 210818 Jannie Suurland, 010 Zevenhuizen - Zaterdag 26 oktober waren er spring- wedstrijden in de Sporthal "Swanla De wedstrijd was verdeeld in een ochtend- en middagpro gramma. In totaal waren er 600 deelnemers, zowel jongens-, meisjes-, dames- als heren- groepen. (totaal 140 groe pen). Voor O.S.S. turnden 16 groepen mee. Er waren geen individuele prijzen maar groepsprijzen. Alle deelne mers kregen een diploma uitgereikt van de K.N.G.B.- kring Gouda. Zevenhuizen -Op de regionale 'rivierencup'-tentoonstelling in Bergam bacht werd de Zevenhuizenaar Theo Jansen met 92 punten 'algeheel kampioen'. Hij behaalde met een dwergkwartel 'eigen kweek' 92 punten. Op de foto staat hij met de voorzitter van vogelvereniging "Zang en Kleur" Jan van den Berg die met een inzending een eerste prijs won. De tentoonstelling werd georganiseerd door de afdeling Bergambacht, Ammerstol, Schoonhoven en telde maar liefst 600 inzendingen. Volgend jaar wordt er in Zevenhuizen een dergelijkse grote vogeltentoonstelling gehouden. o0vembeerlknaren °P8elct: °P 1 ier-acti er weer een ouci-pa- issjP,,e. van de zendingscom- owei Plaatselijke kerken, ember g 1 als zaterdag 2 no- ud nar,: a'L0t '2 00 uur) kan met ainers rer brengen naar de con- reform^ j' kerkplein van de beerde Gemeente. In alle vroegte werd donderdag morgen 25 oktober omstreeks half vijf de vrijwillige Zevenhuizense brandweer gealarmeerd. Ter hoogte van dorpshuis Swanla moest de Burgem. Klinkhamerweg worden schoongemaakt i.v.m. vervuild wegdek, doordat een voertuig over de vluchtheuvel was gereden en daardoor motorolie op het wegdek terecht was gekomen. Het wegdek werd door de brand weer gereinigd. Diezelfde dag om half vijf 's mid dags werd de brandweer weer te hulp geroepen voor het reinigen van het wegdek. Een onfortuinlijke automobiliste kwam in aanraking met een boom op de Bredeweg ter hoogte van Willem II. Hier werd ook het wegdek gerei nigd van olie om slipgevaar voor overige weggebruikers te voorko men. Moerkapelle - Bloed is een onmis bare bron voor tal van geneesmid delen die levensreddend zijn bij de behandeling van patiënten. Voor verkeersslachtoffers, bloe- derziektepatiënten en kankerpa tiënten, maar ook bij hart-en vaat- operaties is elk jaar meer bloed nodig. In 1989 werden al meer dan 780.000 donaties bloed verbruikt en nog was het niet genoeg. Vooral voor de behandeling van patiënten met bloederziekte is er nog steeds onvoldoende bloed- plasma en kunnen we in Nederland alleen door hulp van het Belgische Rode Kruis het tekort dekken. Dit jaar zal het tekort aan bloed- plasma oplopen tot bijna 100.000 donaties. Iedereen die gezond is en in de leeftijd van 18 tot 70 jaar is, is in principe geschikt om bloeddo nor te zijn. Kom daarom naar de komende bloedafname in Moerka pelle, die het plaatselijke Rode kruis daar organiseert en meldt u als nieuwe donor! Bedenk dat de noodzakelijke voor ziening van de vele bloedproduk- ten alleen in stand kan worden ge houden als er in nederland vol doende donors zijn. De tweede bloedafnameavond vindt plaats op woensdag 13 no vember a.s. in gebouw Moerveen aan de Herenweg 13. Iedereen is hartelijk welkom tus sen 19.00 en 21.00 uur. De oproepkaarten voor hen die al eerder bloed gaven, worden bin nenkort rondgestuurd. Ook zonder kaart is men welkom. Het thema van de landelijke collec te "Geef 's voor diabetes die van 10 t/m 16 november wordt gehouden. Jarig, omdat het de 10e collecte is. Aanleiding dus voor een "feest". Dankzij de collecteopbrengsten van de afgelopen jaren kon al veel onderzoek gedaan worden. De medische begeleiding van men sen met diabetes is verbeterd en er zijn betere behandelingsmetho den ontwikkeld. Verwachte toename onrustbarend Maar (nog) niets te vieren. Het ontstaan van diabetes (ook be kend als suikerziekte) is nog steeds een raadsel. Er zijn nu ca. 300.000 mensen in ons land die deze ongeneeslijke aandoening hebben. Deskundigen verwachten dat de komende jaren het aantal mensen met diabetes met ca. 50% toeneemt. Dit geldt vooral voor ouderdomsdiabetes. "Het is dus noodzakelijk dat onderzoek naar het ontstaan van suikerziekte voortgezet én uitgebreid wordt. Gevolgen Oogaandoeningen, hart- en vaat ziekten en nieraandoeningen kun nen optreden als iemand langere tijd diabetes heeft. Daarom wordt veel onderzoek verricht naar te rugdringen en voorkomen van deze complicaties. Daar is even eens veel geld voor nodig. Daarom is het belangrijk dat deze collecte slaagt. Geef daarom aan de collectant of maak uw bijdrage over op banknummer 70.70.70.805 of gironummer 5766 t.n.v. het Dia betes Fonds Nederland te Amers foort Gebruikt u al Kringlooppapier? Kringloop-papier heeft veel voordelen ten opzichte van niet- recycled papier. Opvallend bij Kringloop-papier is het lagere energie- (60%) en waterverbruik (85%) en de in verhouding geringe wa tervervuiling (95% minder). Een ander voordeel is uiteraard dat bij kring looppapier het gebruik van nieuwe grondstoffen wordt vermeden. Kring looppapier is vanuit milieu-overwegin gen gezien, dus alleszins de moeite waard. Bovendien is de kwaliteit van het papier in de loop der tijd enorm vooruitgegaan. Milieuverenigingzevenhuizen postbus ,U f-, •'V 'K

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11