Nieuwerkerk aan den IJssel Nieuwerkerk a.d. IJssel neemt afscheid van bankdirecteur Zevenhuizen Moerkapelle Garage Schmidt in de prijzen iderwet rgunning inders Koninklijke onderscheiding voor 90-jarige zelfstandige groenteman Koninklijke onderscheiding voor scheidende Rabobank direkteur D.A. Schuurman "Ontluikend menselijk leven, hoe gaan we daarmee om?" O O .1 Dorpskrant 433/30 oktober 1991 pagina 15 j, D.A. Schuurman maakt gebruik van VUT-regeling iwrkerk a.d. IJssel -Na een ide van 40 jaar wordt er van- jjag hartelijk afscheid geno- i Rabobankdirecteur mr. (Schuurman. [nan die vrijwel die gehele pe- 'het gezicht' van die bank [21-jarige leeftijd kwam hij in [st bij de Boerenleenbank jwerkerk a.d. IJssel, waar des- [de heer N.C. Smit kassier was. etijdwas degene die 'leiding- He kassier. jewel verantwoordelijkheid [belangrijke factor was in kaken', ging het toen allemaal anders dan thans en [jbankieren in de loop der ja- telomvattender. ter Schuurman, werd al na ir, in 1954, kassier, [leidinggeven was toen zeer lerkt van omvang, zowel in ït als in het aantal medewer- 's Gravenweg neringen uit de vijftiger jaren terug naar de spaarpot i trouw wekelijks een dub- jtof kwartje werd gedaan. Een spaarpot betekende een icht van het dorp naar de 's nweg, waar je als kind in de ftruimte mocht wachten tot je 'e beurt was. s het indrukwekkend om in mer binnen te stappen waar achtergrond een echte tet zag waar ze- zo dacht je ll geld in bewaarden. Mige meneer achter de tafel [tejespaarpotje open en telde 1 rtjes, dubbeltjes en centen. I werd het bedrag dat je spaarde bijgeschreven en trots ging je naar huis, je heel erg rijk voelend. Soms was het een fiets tocht in de regen, een andere keer ging je door de sneeuw. Dat laatste was enkele dagen na nieuwjaar als je rente ging bij schrijven en als volwaardige klant behandeld werd. En dan het schoolsparen. Elke week één of twee zegeltjes kopen. Soms wel voor een gulden. Een kaart vol gaf je het gevoel aardig op weg te zijn om miljonair te wor den... Heel veel jaren later, enkele jaren nadat de boekhouding in 1964 machinaal ter hand werd geno men, mocht je ook deelhebben aan het werken achter de schermen, van een bank die geen Boeren leenbank meer heette, maar Raif- feisenbank. -Een bank die gegroeid was, getui ge het bijkantoor in de wijk Dor- restein. -Een bank waar sinds 1962 loketten waren aangebracht en menigeen naar meneer Schuurman vroeg voor een zakelijk 'onderonsje'. Wie de heer Schuurman persoon lijk kent weet dat hij zakelijk en privé goed gescheiden weet te houden en een goed opsluitings vermogen heeft. De bankcliëntele wist dat en zijn gezin, zodat er bijzonder produk- tief gewerkt werd, maar deson danks in een ontspannen sfeer. Op het kantoor aan de 's Graven- weg dat toen als hoofdkantoor fun geerde, maar eigenlijk niet zo cen traal lag met de toenemende nieuwbouw bij Nieuwerkerk-dorp, werkten toen naast de directeur een plaatsvervanger en een viertal dames. De werkzaamheden breidden jaarlijks uit zodat de bank in feite uit haar jasje groeide. ..Dat er met het bestuur en raad van toezicht een goede verstand houding was bleek uit de jaarlijkse uitstapjes. De bank ging dan voor een dag dicht, hetgeen toen nog mogelijk was. ..Dat er na de dynamische jaren zestig nog meer groei mogelijk bleek, is een constatering die zelfs degene die nooit achter de scher men van het bankwezen heeft ge keken zal beamen. Ook de Nieuwerkerkse Raiffeisen- bank was een bank met visie en de noodzaak voor een nieuw bankge bouw was dan ook aangetoond. Hoe groot die visie voor de toe komst was, bleek wel uit het reke ning houden met de mogelijkheid tot uitbreiding bij de bouw van een nieuw bankgebouw in Dorrestein, dat in 1970 in gebruik werd geno men. Er werd een veel groter gebouw gerealiseerd dan direct nodig was, dat gedeeltelijk verhuurd werd, maar nu, volledig in gebruik, reeds te klein dreigt te worden met 50 medewerkers....! De rollen werden nu omgedraaid: in Dorrestein kwam een nieuw bankgebouw en het kantoor 's Gra venweg werd bijkantoor. Later werd dat afgestoten en werd er een bijkantoor in winkelcen trum 't Reigerhof geopend. Vermeld mag tevens worden dat de heer Schuurman, doorzetter als hij is, in zijn vrije tijd een universi taire studie 'rechten' volgde welke met de meestertitel werd beloond. 40 jaar is een lange tijd, zeker op dezelfde plaats en dan nog groten deels in dezelfde functie. Echter een dergelijke periode hoeft niet eentonig te zijn. Het waren, zeker in het bankwe zen, dynamische jaren. Bankieren was niet alleen sparen, beleggen en het afsluiten van hypotheken en verzekeringen, mondjesmaat kwa men daar nieuwe elementen bij, tot en met de verkoop van reizen e.d. Het dienstenpakket werd zo veelomvattend dat er binnen de bank specialisatie kwam. Het automatiseringsproces vol trok zich ook in de Nieuwerkerkse bank, die alweer vele jaren de naam "Rabobank" draagt, na de samenvoeging van de Raiffeisen en Boerenleenbank-organisaties, resp. Utrecht en Eindhoven... Dat je als beheerder of medewer ker van een bank ook nog een zeke re mate van risico loopt waar het de criminaliteit betreft, heeft men in de Nieuwerkerkse Rabobank ge weten, toen er een roofoverval plaatsvond. Dankzij de goede opvang van de medewerkers door de bankdirec teur, konden emoties snel worden verwerkt.. Wat de scheidende meneer Schuurman betreft die zaken en personen altijd goed gescheiden wist te houden: ook in het maat schappelijke liet hij zich niet onbe tuigd. Zo is hij bestuurslid van de Stich ting Bejaardenzorg en is kerke- raadslid van de Hervormde ge meente. Waar hij zich.straks mee bezig zal gaan houden is niet bekend. Onge twijfeld zullen dat dingen zijn waar hij samen met zijn vrouw de afgelo pen jaren niet aan toe is geko men.... Zijn opvolger wordt de heer J.C. Beerman, die voorheen onderdi recteur commerciële zaken was bij de Rabobank Wateringen/Kwints- heul. Vanmiddag is er tussen 16.00 en 18.30 uur een afscheidsreceptie in het Elysée Park Hotel. N.B. Hoewel de heer Schuurman geen interview wilde, daar hij iets dergelijks het Nieuwerkerkse weekblad had toegezegd, meen den we zijn vertrek niet onopge merkt te moeten laten voorbij gaan. Namens de Dorpskrant wenst oud- part-time-medewerkster Henny v.d. Berg de heer Schuurman het allerbeste. werkerk a.d. IJssel - Ongeveer fcders binnen de gemeente "erkerk a.d. IJsel zullen door ®eente worden aangeschre ven hinderwetvergunning 1 vragen. Me is noodzakelijk door het euwuitstellen van de vaststel- 1 de Algemene Maatregel estuur voor tuinbouwbedrij- uinders hadden op grond Ven kennisgeving kunnen Jat zij een tuinbouwbedrijf Wang hebben, of willen op- ïn. Verzoek door de milieu- s gebleken dat vrijwel geen Vwbedrijf beschikt over een «etvergunning. Vgunning is nodig, omdat er "bouwbedrijven werkzaam- worden verricht, waardoor omwonenden overlast kan o en voor het milieu in het !n schade kan worden toe- it. Jorbeeld de overlast ontstaan Helle gloeilampen, het be en gebruiken van gewas- ''.rmmgsmjddeien en het -V/Van afvalstoffen. De heer H. Sterk in het zilver Nieuwerkerk a.d. IJssel -Vrijdag morgen ontving een verraste heer H. Sterk een Koninklijke onder scheiding. De versierselen hierbij ontving hij uit handen van burgemeester H.B. v.d. Goot, die hem de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, opspeldde. Hij ontving deze Koninklijke erken tenis in verband met de unieke combinatie: 90 jaar oud en 75 jaar zelfstandig groenteman: de oudste in de regio en misschien wel van Nederland. De heer Sterk begon op 14-jarige leeftijd met de groente-handel vanuit zijn ouderlijk huis in Nieu werkerk en begon met de verkoop van aardappelen en fruit die hij per kruiwagen langs de huizen te koop aanbood. In 1960 vestigde hij de groentezaak in twee houten schuren achter de Verzetstraat welke vorig jaar te bouwvallig werden. Thans heeft hij een winkeltje in de schuur in zijn achtertuin. De heer Sterk is meer dan alleen maar een groenteman, het buurtwinkeltje is een soort ont moetingsplaats geworden voor hen die graag een woordje willen wisselen. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op woens dag 30 oktober ontving de heer D.A. Schuurman, direkteur Rabo bank Nieuwerkerk, uit handen van burgemeester de heer H.B. van der Goot, de Koninklijke onderschie- ding gouden ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nas sau. De uitreiking van de onderschei ding vond plaats tijdens een recep tie, in het Elysée Park Hotel alhier, die hem was aangeboden ter gele genheid van zijn 40-jarig dienstver band bij de Rabobank en zijn af scheid als direkteur van deze bank. De heer Schuurman-begon in 1951 op de toenmalige Boerenleen bank, gevestigd aan de 's-Graven- weg tegenover Taverna, en werd na drie jaar direkteur van ge noemde bank. Onder zijn energieke leiding groei de de bank uit tot de huidige Rabo bank met zowel vestigingen in Dorrestein als in Zuidplaspolder. De heer Schuurman staat bekend als een sociaal voelend mens, die bij zijn werk de (sociale) belangen van personeel en klanten niet uit het oog verliest. Dit laatste komt ook tot uitdruk king in zijn betrokkenheid bij di verse maatschappelijke en kerke lijke aktiviteiten. Zo is hij o.a. bestuurslid van Stich ting Bejaardenzorg Nieuwerkerk, Stichting De Poort te Schiedam (Ambulante geestelijke gezond heidszorg voor Gereformeerde Gezindte) en Vereniging Neder lands Bijbelgenootschap, afdeling Nieuwerkerk. Voorts heeft hij di verse funkties bekleed binnen de Kerkeraad van de Hervormde Ge meente Nieuwerkerk. VBOK-avond Nieuwerkerk a.d. IJssel Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op don derdag 7 november wordt ei door de VBOK afdeling Capelle/Nieu- werkerk in het hervormd kerkelijk centrum aan de J.A. Beijerin- ckstraat 53, een openbare avond gehouden. het onderwerp van deze avond is "Ontluikend menselijk leven, hoe gaan we daarmee om?" Ook wordt er een klankbeeld ge toond en is er gelegenheid tot dis cussie. De avond begint om 20.00 uur. De VBOK helpt de vrouw die ongewenst zwanger is. uitgangspunt is daarbij het belang van moeder en kind. De nazorg krijgt alle aandacht. Ook vrouwen die een abortus hebben onder gaan, maar met een onverwerkte situatie zitten kunnen bij de VBOK terecht. Ook geeft de VBOK voor lichting op scholen over de ont wikkeling van het ongeboren kind. Deze voorlichting heeft een pre ventieve werking. Zevenhuizen -Vanwege het feit dat garage Schmidt in Zevenhui zen één van de 25 Peugeot- dealers is van het totaal van ruim 200, die qua verkoop opvallend presteert, kreeg de heer Schmidt van de importeur Peugeot Talbot Nederland een reis voor twee personen voor een week Israël aangeboden. Bovendien mogen twee mede- werjkers van de werkplaats en de onderdelenverkoop een reis ma ken naar Frankrijk, met o.a. een bezoek aan het ontwikkelings centrum van Peugeot, een afdeling van de Peugeotfabrieken, waar maar zelden buitenstaanders toe gelaten worden. Dit laatste vanwege een andere beoordeling die van alles te maken had met het werkplaatsgebeuren waarvoor eveneens 25 van de ruim 200 als gegadigden: Peugeot/Tal- botgarages uit den lande, werden uitgekozen. Zaken als klantvriendelijkheid, voorraadbeheer, kwaliteit van de reparaties en technische kennis van de diverse Peugeot-modellen telden mee in de beoordeling. De 25 hoogst scorende bedrijven kregen als bewijs het 'Certificaat 1991' uitgereikt. In Zevenhuizen gebeurde dat door de heer R. den Ouden, service ad viseur in tegenwoordigheid van de heer G. van Hoorn, onderdelen- adviseur, van Peugeot Talbot ne- derland. Een dergelijk certificaat is 1 jaar geldig en betekent voor de cliën ten een waarborg voor een opti male serviceverlening.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15