Regio - nieuws 'rijdende bakker' 1 te?.en Unieke Molenviergang Zevenhuizen moet blijven bestaan d papier Jan Bijsterbosch 20 jaar Dames Rentokil- loerkapelle Ppen Huis voor ferst bij foekenbus Gevamij/WC 2 Dotterbloemloop pagina 17 Dorpskrant 433/30 oktober 1991 feliciteert |ie wordt er lid-begunstiger van Je vereniging 'Molen vrienden'? jvenhuizen/Moerkapelie -Tot ver de omtrek, ja zelfs tot in verre Ihoeken van de wereld zijn de Ze- Eiuizense molens van de Molen- Irgang bekend. Zoals in het ge leek met die Israëliër op de boot li Elounda naar Spinalonga op Kta bijvoorbeeld bleek, die vroeg |ar we in Nederland dan wel oonden. (De conversatie was in het bels) "In Zevenhuizen bij de A 12 IsenDen Haag en Gouda". "O yes", Ttiij "I know; near the mills and the ler from Rotterdam which you Ills Rotte". We praten nu niet over Ie op Kreta de veerman betaalde', laar over "wie betaalt de instand- liding van de molens van de Mo- liviergang?"Eén van de mo- limenten die Zevenhuizen rijk is en Iwaarop inwoners, bijzonder trots Molens die het beeld bepalen van de llder, maar meer van Zevenhuizen |ook echt bij het Rottemerenge- d behoren. lolens die als fraaie blikvangers lor alle jaargetijden heen, gretig ■fotograf eerd, gefilmd of geportret- Bid worden plens die een uniek monument zijn viergang nog functionerend: ze intact en kunnen water 'inlaten', lolens die in de zomermaanden ■actief zijn voor recreanten en om ■week hun wieken laten draaien: frtom molens die moeten blijven! Waardevol monument |dkewaarde hechten we er aan, als toners, of als lezers van de Dorp- lïit in een omvangrijker gebied, 7® authentieke molens? laden we bereid zijn om regelmatig prlijks) een financiële bijdrage aan Instandhouding van deze molens ■leveren? lidte worden van de pas opgerich- jiereniging "Molenvrienden" en als leden massaal sterk te staan voor de instandhouding tegen een oprukken de verstedelijking??? ...Samen op de bres voor de molens, het Rottemerengebied en de open polders?? Positieve antwoorden op deze vragen zijn in de eerste plaats van levensbelang voor het voortbe staan van de Zevenhuizense Molenviergang. Immers de rijksbijdrage in de exploitatie vervalt na 1992. Dat houdt in dat er een jaarlijks exploitatietekort te verwach ten is van zo'n 20.000 gulden. Het bedrag moet er kunnen komen. Dat is onze stellige overtuiging en ook die van de bestuursleden van de nieuwe vereniging "Molenvrienden" die onlangs in het leven is ge roepen. Wie wordt begunstiger van de vereniging "Molenvrien den"? "Als alle gezinnen van Zeven- huizen/Moerkapelle begunsti ger van de vereniging worden voor het minimale bedrag van f 12,00, dan moet het lukken", denkt de heer A.H. van Gent, oud-burgemeester van Zeven huizen. Hij is de voorzitter van de vereniging "Molenvrien den". Een vereniging die uit so lidariteit met de molens van de Molenviergang is ontstaan na dat bleek dat er geen subsidié van de rijksoverheid meer te verwachten valt vanaf 1993. Op 17 september werd de vere niging opgericht, die officieel de naam "Vrienden van de molens in het Rottemerengebied" draagt, maar gemakshalve "Vereni ging Molenvrienden" genoemd wordt. Naast de heer A.H. van Gent en de heer J.G. Olde Monnikhof, resp. woonachtig te Waddinxveen en Rot terdam, hebben vanuit Zevenhuizen de navolgende inwoners zitting in het bestuur: De heer A. Dekker; mevrouw A.M. Kruit; de heer A.B.P.M. Lamot en te Moerkapelle de heer D.W. Ottevan- ger. Verenigingsleden De heer Van Gent benadrukt dat het niet alleen gaat om sponsors, maar veel meer om leden-begunstigers, omdat je ais vereniging samen sterk staat. De stichting tot in standhouding van de molen- viergang heeft een jaarlijkse begroting van ca. 110.000 gul den waarvoor door provincie en rijk elk voor 50% subsidie verleend werd. Vanwege be zuinigingsmaatregelen van de rijksoverheid vervalt de subsi die in 1992 waarvoor deze nu al aan het afbouwen is. Voor 1992 wordt door het rijk slechts 13.000 gulden bijgedragen. De heer Van Gent: "Er valt nu zo'n 35.000 gulden weg". Secretaris J.G.A. Olde Monnik hof, secretaris van de vereni ging "Molenvrienden", die eveneens een dergelijke func tie in de stichting tot instand houding van de molens van de Molenviergang heeft" en waar in de heer A.H. van Gent als waarnemer in gebleven is burgemeester Lips is be stuurslid) zegt dat het gat te dichten valt met jaarlijks 20.000 gulden. Dit vanwege de goede conditie waarin de mo lens verkeren. Deze zijn alle gerestaureerd en in optimale staat. Alle voorzieningen die getroffen moesten worden, tot en met vervanging van een bakhuisje en de nieuwbouw van een schuur, zijn uitgevoerd. "Als het on derhoud in de hand gehouden wordt kom je niet gauw voor extra uitgaven te staan, zoals wel het geval is bij achterstallig onderhoud", stelt hij. "Er zijn in Nederland tal van molens die in slechte staat verkeren en dat zal in Zevenhuizen, wat ons betreft, nooit zover komen, mits we het aantal begunstigers hebben dat we zoeken". De heer Van Gent zegt dat er door de vereniging gekozen is voor leden plus begunstigers. "Iemand die als begunstiger van plan is jaarlijks 100 gulden te betalen is automatisch lid, want het lidmaatschap is 12 gulden. Als we ons lieten sponsoren dan hadden we een sponsorverplichting. Het lid of de begunstiger krijgt niets voor z'n geld, maar weet dat dankzij zijn of haar bijdrage de molens kun nen blijven bestaan". De heer Olde Monnikhof: "Men heeft zeggings kracht bij een algemene ledenverga dering, kan stemmen bij bestuurs- uitbreiding en samen staat de vere niging sterk ten opzichte van maat regelen op het gebied van Ruimtelij ke Ordening. Het is dan goed te we ten dat de inwoners c.q. leden, ach ter je staan als je je als vereniging sterk maakt voor het gebied en de molens". Mevrouw A.M. Kruit, aanwezig bij het 'voorlichtende' gesprek, is voor lopig aangewezen als adres waar men zich als lid-begunstiger aan kan melden voor de nieuwe vereniging "Molenvrienden". Binnenkort volgt een postbusnummer en worden er advertenties met aanmeldingsbon in de Dorpskrant afgedrukt.... Wie vriend/vriendin van de Vereni ging Molenvrienden wil worden kan haar schrijven: De Wielewaal 31 2761 XE Zevenhuizen, of telefo nisch contact opnemen na 19.00 uur tel. 01802 -2790. (wordt vervolgd) wkapellenaren opgelet: Op 1 no- ®ber is er weer een oud-papier-actie r de zendingscommissies van de IJselijke kerken. Zowel vrijdag 1 als (Mag 2 november (za. tot 12.00 uur) met oud papier brengen naar de PlJiners op het kerkplein van de plorineerde Gemeente. [["huizen - regio -Christelijke Boe- Pbus De Bron" nodigt betrokken bij f onderwijs, zondagsscholen, kin- Pevendiensten, jeugdclubs e.a. uit. rjyf'ielag 8 november een bezoek f "eKnibbelweg 30 te brengen. Hier belangstellenden in de gelegen- P savonds van 19.00 tot 21.00 uur, X, ,c°llectie kerstwerkjes en kin- PMten te bekijken. Men kan dan ti, s maken en de benodigde Jes c.q. kinderboeken voor het ,i bestellen. De artikelen zul- an tijdig in de boekenbus aanwe- Jzijn. W8 november van 19.00 tot 21.00 In mÏ nR'3us "'-)e Bron" Zevenhui- t Boekenbus "De Bron" staat r/'Jks op vrijdag in Zevenhuizen; erdag in Moerkapelle en op dins- ■iin Benthuizen. Inl.01802- I Hel. 01793- 1370 of 079-410 448. Zevenhuizen -20 jaar geleden begon Jan Bijsterbosch met de bezorging aan huis van brood en banket. An derhalf jaar later werd hij zelfstan dig. Begonnen met een bestelbusje en een klantenwijk in Zevenhuizen- dorp en de buitenwijken, bediende Jan op tijd z'n klanten. De 'rijdende bakker' is afkomstig uit Koudekerk a.d. Rijn en vestigde zich vier jaar later met z'n bruid in Zevenhuizen. Inmiddels is hij de gelukkige vader van vier kinderen. In de loop van de 20 jaar 'langs de weg' breidde zijn klantenkring zich uit en omvat thans: zowel de bebouwde kom van Zeven huizen alsmede de buitenwijken van Zevenhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJssel. Van bestelbus werd het een rijdende winkel, waarvan hij nu reeds de der de in gebruik heeft. Z'n rijdende brood-en banketwinkel heeft het assortiment van brood-en banketbakker Jongerius uit Benthui- zen/Zoetermeer. "Ik ben blij dat deze alom bekende bakker mij het brood- en banket wilde leveren hetgeen goed in de smaak valt bij m'n klanten. Dezen beseffen gelukkig dat het uniek is dat zij hun brood-en gebak aan huis bezorgd krijgen", zegt Bijs terbosch "en dat wordt best ge waardeerd. Mensen die niet thuis zijn plaatsen op een afgesproken plaats een tas met een briefje zodat het niet duide lijk zichtbaar is dat ze weg zijn. Onge node gasten zien dus geen volle tas op de stoep waaruit duidelijk de af wezigheid van de bewoners blijkt. Uit deze handelwijze blijkt het ver trouwen dat ik heb bij m'n klanten. Ik hoop dat ik dat vertrouwen en hun klandizie nog tot in lengte van jaren mag houden", lacht de rijdende bakker. Hij wijst erop dat mensen die gebak en brood willen bestellen dat via de 'brood-en gebakbezorglijn', direct kunnen doen, want hij heeft telefoon in de wagen. Tel. 06 - 52700406. (Ter gelegenheid van 20 jaar 'langs de weg' in Zevenhuizen heeft de rij dende brood-en banketwinkel Bijs terbosch, deze week een zevental 'extra'-aanbiedingen - naast de nor male acht standaard-aanbiedingen. Zie advertenties eldi- deze krant) De dames van Rentokil-ZVH spelen aanstaande zaterdag niet, maar spelen hun uitgestelde competitiewedstrijd op maandag 4 november om 20.30 uur in sporthal Swanla. Tegenstander Ge vamij/WC 2 uit Vught heeft slechts een punt minder dan Rentokil-ZVH, zodat het een spannende strijd beloofd te worden. Aan Zevenhuizense kant is de kans dat dë Tsjechische Ivana mee speelt weer wat groter geworden. Volleybalprogramma in sporthal Swanla het wedstrijdprogramma in Zevenhui zen ziet er als volgt uit: 12.30 uur dames 7 -MVC 2; dames asp. Cl - Sille/Jupiter Cl; 13.00 uur dames asp. B3 - Jodan Bovs BI; 14.00 uur dames 2- Delta 2; dames 5 - Fortuna/Nivoc 2; heren 5 - DOS 3; 15.00 uur dames 4- DOS 4; 16.00 uur heren 3- Ariston 1; 15.30 uur dames 6- Super/Spanning 2; heren 8 - CVB/Be Fair 4. Zoetermeer -Op zondag 10 november wordt in Zoetermeer de Dotterbloem loop gehouden op het Van Tuijll-park, wijk 22. Deze trimloopwedstrijd, wordt georganiseerd door "Ilion', een na- jaarsklassieker waarvoor men in schrijfformulieren bij mevrouw Kerk hof kan verkrijgen, tel. 079 -517037. lifD 'tnxveen "De Waddinxveense t Paraat is na een herinrichting |Lren<iVat'e' zaterdagmorgen I). na uur officieel heropend »moVVftjOUC'er 'J- Neele. Op het L n dat hij de doek wegtrok staande klok bedekte, kozen honderden ballonnen, voorzien van een naamkaartje, het lucht ruim. Kinderen keken met een verwachtingsvol hun ballon na, want misschien vallen zij in de prijzen... De officiële opening werd vooraf gegaan en muzikaal omlijst door de drumband De Cormula's in groen/witte kledij, waar de majo rettes hun beste beentje voor zet ten: bijzonder feestelijk en gadege slagen door een menigte mensen. Deze verspreidde zich even later door de Dorpstraat. De diverse kraampjes, vooral die met oliebol len en andere warme hapjes, trok ken veel klandizie, al viel het aantal belangstellenden aanvankelijk wat tegen. Echter het weer werkte mee om er een gezellige dag van te maken: een zonovergoten dag! Er waren opvallend veel ouderen op de been.. Menig ouder ingezete ne gaf tegen een generatiegenoot, zijn visie op de herinrichting van de Dorpstraat, waar het rijverkeer enigszins belemmerd wordt in het doorrijden, hetgeen ongetwijfeld de opzet is geweest, terwijl het vrachtverkeer wordt geweerd. On danks dat het moeilijk is om een tegenligger te passeren, is er niet gekozen voor het instellen van een richtingsverkeer. De voetganger en degene die hier gezellig winkelt bij de Dorpstraat- winkeliers, voelt zich hier nu veel veiliger omdat het een echt 'winkelerf' is geworden. Felicitatie Dat èr nu in het oude dorp (Kerkweg-west inbegrepen) meer gewinkeld zal worden is niet alleen een wens van de winkeliers, maar ook die van de Dorpskrant die de middenstand hier 'goede zaken' toewenst en feliciteert met het re sultaat. Wie zegt dat Waddinx veen' geen echte kern heeft, zou eens naar het kloppende hart van het dorp moeten luisteren....Springlevend en bla kend van energie! De Waddinxveense Dorpstraat is het bekijken waard

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17