mm Parkeer exces Wollefoppenweg ,4a Echtpaar Van Noort in de schijnwerpers Bolivia in beeld tijdens openbare avond Ontwikkelingssamenwerking Hulp aan vluchtelingen 15 miljoen gulden voor 130 projecten Bouw kas Middelweg 3 te Moerkapelle Naam: Adres: Plaats: pagina 4 Dorpskrant 433/30 oktober 1991 v Gemeente Moerhuizen De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 31 oktober 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeente secretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: de aanvraag van de heer J. Oudijk sr. voor de bouw van een kas aan de Middelweg 3 te Moerkapelle. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied van Moerkapelle" en is met de voor schriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 24 oktober 1991 De burgemeester van Moerhuizen, A.W. Lips) Zevenhuizen -Met het risico dat je een deuk oploopt aan je wagen kun je ter hoogte van manege De Ze venkamp, over de Wollefoppen weg rijden. De afgelopen week waren we getui ge van diverse 'bijna' ongelukken. (Enkele weken geleden werd de spiegel van onze auto hier, toen wij deze obstakels in het donker stap voets passeerden, door een tussen de auto's opdoemende schim, die ook snel was verdwenen, vernield) Zelfs op een gewone door-de-week- se middag staan er tientallen auto's dusdanig geparkeerd dat ze de doorstroming belemmeren. Vrijdagavond stonden er zelfs mans leven, deze weg kon berij den. Zodoende moest je op 100 meter afstand een keuze moest maken: voor een tegemoetkomende auto wachten of toch doorrijden en daarbij een ongeluk veroorzaken, want ook wemelt het daar van kin deren met paarden op de weg. Eén politieke partij heeft herhaal delijk aangedrongen op het nemen van maatregelen om dit parkeer probleem aan te pakken: zelfs de bus van de lijndienst kan er nauwe lijks door. Maar tot dusver blijken er geen stappen ondernomen te worden om dit exces aan te pakken???? Of wel?? mensen aan de kant van de weg op de rijweg die niet zichtbaar waren. Dat er op dat moment, bij de nade ring van een tegenligger geen aan rijding met ernstige gevolgen ge beurde, had alles te maken met de snelle reactie van de betreffende automobilisten die haastig rem den. Zaterdag rond klokke 12 stonden zeker 40 auto's langs de weg (24 aan de ene kant van de weg en ca. 5 a 6 aan de andere kant), waar door niet alleen geen uitwijkmoge lijkheid aanwezig was in de berm, bij een tegenligger, maar je zelfs met gevaar voor eigen en ander- Elders op de Wollefoppenweg heb ben diverse zaken, waar overigens slechts een enkele auto gepar keerd staat en geen 20 op een rij, zelf een parkeerhaven aange bracht, zodat er toch nog een weg kant is waar je bij een tegenligger uit kunt wijken. Waar het landschap al ontsierd wordt door hoge bergen opgesta peld stro met gekleurde dekzeilen, zou er op een dergelijk stuk land, ook op eigen grond, misschien par keerruimte gecreëerd kunnen worden. Beobachter Schoolhoofd 25 jaar in overheidsdienst Moerkapelle -De leerlingen van de christelijke Rehobothschool in Moerkapelle zullen het vrijdag veel leuker gevonden hebben dan me neer en mevrouw Van Noort. Ach ter op een open auto rondgereden te worden met heel veel bekijks, nou dan voel je je echt opgela ten En dat terwijl beiden al 'opgelaten' waren en er al zo'n 500 ballonnen 'opgelaten' waren.... Feest Dat directeur Van Noort over twee jaar nog iets dergelijks staat te wachten en misschien nog wel meer, bij leven en welzijn, is vast en zeker, want in Moerkapelle zijn ze creatief in het bedenken van ludieke happenings. Zevenhuizen - Er was jl. dinsdaga vond sprake van een goede op komst voor de informatieavond van de Stuurgroep Ontwikkelings samenwerking Zevenhuizen Moerkapelle. tijdens die avond werd het project Bolivia geïntroduceerd. Hierover is al uitvoering in de Dorpskrant geschreven, maar ver dient voortdurend de aandacht van het publiek. Burgemeester A.W. Lips, lid van de Stuurgroep welke door de ge meenteraad gesteund wordt, sprak de hoop uit dat velen aan de actie daadwerkelijk zullen mee helpen en dat het project gedragen zal worden door de hele gemeen schap en niet alleen door de Stuurgroep. Via bijeenkomsten en via het me dium "Dorpskrant" zal continu in formatie over "Bolivia" en de op handen zijnde acties worden ver strekt. Voorzitter V.d. Linde schetste nogmaals hoe de voorbereiding voor de projectkeuze is verlopen. Vervolgens werd het INEDER/No- vib-project aanschouwelijk door middel van een dia-vertoning. Hiervoor was de heer Gerno Kwaks die voor de Novib geruime tijd in het gebied Cochabumba in Bolivia is geweest, naar Zevenhuizen ge komen. De dia's lieten zien hoe een boe renechtpaar in het dorp Pacha Pata, in de provincie Carrasco, wonen en werken. Ook de vier kinderen kwamen in beeld, welke nauwelijks scholing hebben ge had, net als hun ouders. De in het gemeentehuis van Ze venhuizen aanwezige toeschou wers kregen een beeld van de pri mitieve omstandigheden die door structurele hulp verbeterd kunnen worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd veel vuldig gebruik gemaakt. Duidelijk werd hen dat tijdens de periode van de mijnbouw het ge bied Carrasco de graanschuur van Bolivia was. na de sluiting van de mijnen kwam het gebied in verval. Nu probeert men het gebied weer te ontwikkelen, maar door dum ping van goedkoop graan uit de V.S. krijgen de boeren vaak nog niet eens de kostprijs van graan. Daardoor moeten ze wel vluchten| in de veel beter betalende cocaïne- industrie: Hulp is dus geboden! Maart: actiemaand De heer R. Phaff, sloot de bijeen-l komst af. Hij deelde de aanwezigen mede dat de financiële actie ten] behoeve van het Novib-project ii Bolivia, in maart van start gaat] Hieraan voorafgaand worden vrij] willigers gezocht die mee willen] doen met deze inzamelingsactie of| met ondersteunende werkzaam heden hiervoor, het aandragen] van ideeën om fondsen te verwer-j ven, het maken van affiches enz] enz. Wie mee wil doen met de actie kar het secretariaat bellen: tel. 0 3053, mevrouw J. Hofstee, Boslaan] 21 Zevenhuizen. Men kan ervan verzekerd zijn dat] alle ideeën serieus worden geno men en de suggesties in de vergaj deringen van de Stuurgroep zullen] worden besproken. Hpt iaar 1 QQ 1 val Ho rfocr-h ioHonic mv 7o lrz-»r-> A CfmhHnrt 71A A A 1 Het jaar 1991 zal de geschiedenis ingaan als een jaar van grote veran deringen. De omwenteling in de Sovjet Unie en de oorlog in het Golfgebied bepaalden lange tijd het nieuws. In Irak moesten hon derdduizenden Koerden vluchten voor de legers van Saddam Hus sein. De beelden van de Koerden hoog in de bergen zijn we mis schien weer vergeten, het beteken de wel een extra beroep op Stich ting Vluchteling. Gelukkig maakten velen onder de lezers een bedrag Hij komt uit z'n schelp tot ie van werk overstelpt roept"o, ach en au wat gaat een week gauw", en voegt eraan toe "help". Dit klinkt vast bekend menigeen is gewend holt en draaft door en vindt nog gehoor 'wat zielig toch vent'. Wat is het dan goed als j'iemand ontmoet die relativeert z'n werk interesseert maar daarna niets 'moet' De wereld draait door al roept men in koor: "we moeten veel doen nog lang eer pensioen geldverdienen gaat voor". Een pas op de plaats? soms klinkt er geraas het raakt hen niet meer (al doet het soms zeer) lapt 'men zegt' aan de laars. F. Fil. over. Zo kon de Stichting Vluchte ling meer dan twee miljoen gulden vrijmaken voor de Koerden. Dat betekende extra medische zorg, voedsel en schoon drinkwater voor duizenden Koerden. Voor ouders en kinderen, voor grootou ders. niemand uitgezonderd, ook vluchtelingen elders verdien den onze steun. Met hulp van velen kon Stichting Vluchteling dit jaar reeds 130 projecten steunen in Zuidoost Azië en Pakistan, in het Middenoosten, in de Hoorn van Afrika en Malawi en in Latijns Ame rika. Hiermee was een bedrag vanj meer dan 15 miljoen gulden i moeid. De Koerden keerden sne| naar huis terug. Voor anderen isd toekomst minder rooskleurig enl blijft hulp van buiten een hardel noodzaak. Daarom is elke bijdragel op giro 999 van Stichting Vluchte-1 ling in Den haag van harte welkom| "doet u weer mee?" Inl.Stichting Vluchteling Stadhou derslaan 28, 2517 HZ Den Haag telj 070 - 346 89 46. iniYmiin Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen... ...woensdag in de krant! De redoklie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in dt' Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! n ENVELOP NIET D/CHTPLAKKENA.U.B. (dan voldoet een postzegel van 7U«

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4