Zevenhuizen Gemeentelijk beleid 1992 Jf IV Kruispunt voltooid Cultivé parels, DE VQDY3 K stsfeer in Bijzondere schrijversavond in de bibliotheek November-ex- Diisseldorf BROUWER DE KONING positie in de bibliotheek Zevenhuizen Jantje Beton collecteert voor jeugdwerk moerhuizen kwaliteit is van levensbelang. Juweliers êinds 1803 Zevenhnizen/Moerkapelle - Moerkapelle was de afgelopen weken moeilijk vanaf Zevenhuizen bereikbaar. Degenen die de sluipweggetjes kenden- via de Julianaweg, daarbij soms nagezeten door een zwarte bouvier- konden hun doei bereiken. Anderen kwamen via Waddinxveen.... Aan de overlast die de renovatie van het kruispunt Dorpsstraat/Noordeinde/Zijde opleverde, is een einde gekomen. Het doorgaande verkeer hoeft niet langer te worden omgeleid, terwijl het eraaar uitziet dat de Moerkapelse Zijde binnenkort ook gereed zal komen. Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA UITVAARTVERZORGING r Dorpskrant 433/30 oktober 1991 L» pagina 9 1 Zevenhuizen/Moerkapelle - Dat het onvermijdelijk is dat de belas tingen zullen stijgen voor de inwo ners van Zevenhuizen heeft ener zijds te maken met de bezuinigin- I jen van de rijksoverheid en met een aantal andere factoren waar- van we al mededeling deden. B en W. stellen voor om het gat in de gemeentebegroting van f 3.000,te dichten door een aan- I tal tarieven met 8% te verhogen. Het gaat hier om de markttarieven, hondenbelasting, woonforensen- belasting, leges, begrafenisrech ten, bruggelden en onroerend- goedbelastingen. De meerop brengst hiervan wordt geraamd opf 142.00Ö,Een aantal bezuini gingsmaatregelen, waarover we reeds schreven, o.a. bezuiniging I op de subsidies van 5% (14.000. dragen bij om één en ander rond I te krijgen. Toelichting op begroting de toelichting op de begroting I doen B. en W. tal van mededelin gen over lopende en op handen 'zijnde zaken die op bestuurlijk ni veau de aandacht vragen. Yinex en 'besturen op niveau'hebben alles te maken met de ruimtelijke ordening en de si tuering van Achtkamp en het be stuurlijk standpunt dat Zevenhui zen/Moerkapelle niet wenst te be noren tot het Overleg Orgaan Rijnmond maar deel wil uitmaken van Midden-Holland. Gemeentehuis "In het gebruik van het gemeente huis is een aantal knelpunten zicht baar geworden, het gaat vooral om overdracht geluid door open ba lies en de beperkte ruimte recep tioniste/telefoniste, waarvoor een oplossing dient te worden gevon den. Ons college is voornemens de geconstateerde problemen en ge wenste voorzieningen aan de ar chitect van het gebouw voor te leggen teneinde u een verant woorde oplossing voor deze pro blematiek aan te kunnen bieden. Opgemerkt wordt dat dit los staat van een eventuele uitbrieding van het gemeentehuis. Ons onderzoek naar de noodzaak daarvan is nog niet afgerond", aldus B. en W. Voorlichting De gemeentelijke berichten komen wekelijks op een pagina in de Dorpskrant. B. en W. bezien in hoe verre hieraan uitbreiding moet worden gegeven. Op dit moment wordt er aan de samenstelling van een nieuwe informatiegids voor de gemeente Zevenhuizen/Moerka pelle gewerkt, welke in april 1992 zal verschijnen met vaste infor matie over de gemeente. In de drie woonkernen van Zeven huizen/Moerkapelle zijn publica- tiekasten geplaatst, waarin de offi ciële publicaties bekend worden gemaakt. De nieuwe naam van de samenge voegde gemeente zal per 1 februari a.s. Zevenhuizen/Moerkapelle worden, omdat op het raadsbe sluit van 29 januari 1991 geen reac tie is vernomen van de minister. Hoewel de gemeente nog geen medezeggensschapsraad vanwe ge te beperkte belangstelling maar er is wel een 'georganiseerd over leg'. Vanwege de financiële positie van de gemeente wordt er niet overwo gen het personeelsbestand uit te breiden. De gemeente Zevenhuizen heeft de gemeentelijke administratie gro tendeels geautomatiseerd. In 1992 zal een nieuw pakket t.b.v. belas tingen geïmpleteerd worden. Hierop volgens zal per januari 1993 de nieuwe programmatuur voor sociale zaken en financiën in ge bruik genomen worden. Na een proef-conversie eind 1992 zal begin 1992 met de nieuwe pro grammatuur voor de bevolkings boekhouding gewerkt dienen te gaan worden. De toetreding van de gemeenten op het landelijke GBA-netwerk vindt gefaseerd plaats. Begin 1993 zal een lokale schou wing en toetsing dienen plaats te vinden. Deze schouwing en toetsing is no dig om toegelaten te worden op het landelijk netwerk. Definitieve aansluiting zal niet voor het 2e kwartaal van 1993 gebeuren.In 1993 zullen tevens worden ingevoerd een beheers- pakket 'wegen' en 'riolering'. In 1994 ten slotte, zal het 'groenbe- heersplan' ingevoerd moeten wor den. Archief De gemeente heeft het beheer van het archief ondergebracht bij het Streekarchief in Gouda. Er zijn destijds gelden beschik baar gesteld om de oude archieven van de voormalige gemeenten Ze venhuizen en Moerkapelle te res taureren en te conserveren. Met de sanering van de dynami sche archieven zal in 1992 een be gin worden gemaakt. De opbouw van het dynamisch ar chief van de gemeente Moerhuizen is inmiddels voltooid en een verde re uitbouw zal plaatsvinden. Eigendommen In 1992 zal het college zich beraden over de eventuele verkoop van ge meentelijke bezittingen en gebou wen, die niet voor de publieke dienst bestemd zijn. Politie, brandweer e.d. Binnenkort krijgt Zevenhuizen/ Moerkapelle een nieuwe politie verordening: APV. Hiervoor is een werkgroep in het leven geroepen. Het voornemen is er op gericht om voor de zomervakantie van 1992 een nieuwe algemene politie ver ordening door de gemeenteraad te laten vaststellen. De brandweer krijgt een organisa tieverordening. Zoals bekend zijn er twee corpsen: voor zowel Zevenhuizen als woonkern Moerkapelle is er een corps., waarvan de leiding berust bij een algemeen commandant, tevens postcommandant van één van de kernen en een plaatsver vangend, algemeen commandant, tevens postcommandant van de andere kern. Thans vindt er een onderzoek naar een wijziging van het verzorgings gebied plaats. Rampenplan Op dit moment wordt er op regio naal niveau gewerkt aan een nieuw rampenplan. Het ligt in de bedoeling dat het rampenplan nog in 1992 aan de raad kan worden aangeboden. I Zevenhuizen - Op zaterdag 30 no- 1 vember is Düsseldorf al in Kersts- I leer. Eerder zelfs al. ihun klanten eens te plezieren organiseert het echtpaar M. vd. 1 Berg- Boele, eigenaars van de plaatselijke Albert Heijn-super- roarkt, op die datum een busreis jiaar Düsseldorf. Wie mee wil kan zich aanmelden. Men dient hiervoor een vol zegel- Boekje in te leveren. ^aast de busreis wordt de deelne mer op koffie 'met' getrakteerd, terwijl het slotdiner in Zevenhui- zen plaatsvindt. Vertrek om 7.00 I uur vanaf A.H. Zevenhuizen. Deel- I Mme staat open voor alle klanten 1 Jj't Zevenhuizen-Moerkapelle en regio.... Zie advertentie elders «tdeze krant. Carolijn Visser op dinsdagavond 26 november a.s. Zevenhuizen - De Zeven Muzen en de Bibliotheek Zevenhuizen wer ken nu al voor het vierde jaar sa men bij het organiseren van een Schrijversavond in de bibliotheek. Na Jos van Manen Pieters. Marjan Berk en Appie Baantjer, is het nu de beurt aan Carolijn Visser, de steeds bekender wordende schrijf ster van zeer bijzondere reisverha len. Carolijn Visser reist al vanaf haar vijftiende jaar. Reizen naar minder bekende landen is haar speciali teit. Het NRC-Handelblad plaatst regelmatig reisverslagen van haar, en de laatste jaren reist ze zelfs vaak in opdracht van dit dagblad naar verre bestemmingen, waarna er weer een zeer boeiend boek ver schijnt. Zo werkte ze in Oost-Euro pa, verbleef een half jaar tussen goudzoekers in Costa Rica, inter viewde bewoners van het Chinese 2 UJ LU LU N I m jU' 1x1 CO N binnenland, trok te paard door de grasheuvels van Mongolië, en reis de nog eens door China, tijdens de laatste studentenopstand Ver der kwam ze o.a. Armenië, Malawi, Thailand, Japan en Nicaragua. Wie één boek van haar gelezen heeft, kijkt direkt uit naar het vol gende, zo raak en intrigerend zijn haar reisbeschrijvingen. Wanneer ze in Nederland is, geeft ze veel lezingen en radio-interviews. Ze vertelt net zo boeiend als ze schrijft. Aanbevolen dus, voor ie dereen die geïnteresseerd is in rei zen, andere volkeren, andere lan den. De schrijvers-avond wordt gehou den in de Bibliotheek Zevenhui zen. op dinsdagavond 26 novem ber a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. Net als alle voorgaande jaren zal de toegang gratis zijn. De gratis toe gangsbewijzen zijn af te halen in de bibliotheek Zevenhuizen, Dorps straat 87 (achter het gemeente huis). Er is plaats voor ongeveer 60-70 personen, dus: wie het eerst komt...! Tot ziens *2 J HMMiMlIÉIMIlMBiBlMiÉ Tli "lHiurinniiir Onder het motto "Nu geen speel plek, straks geen toekomst" vindt van 3 t/m 9 november de natio nale jeugdcollecte gehouden door peuterspeelgroep 't Hobbelpaard uit Moerkapelle, peuterspeel groep Dikkie Dik uit Oud Verlaat en de Badmintonvereniging Ze venhuizen. De helft van de opbrengst wordt door het Nationaal Jeugd Fonds besteed voor de realisering van zinvolle jeugdprojekten in het hele land. De andere helft van de opbrengst is bestemd voor de collecterende verenigingen. Voor de peuters uit Moerhuizen kan van de opbrengst nieuw spel en ontwikkelingsmateriaal wor- op- den aangeschaft, terwijl de brengst van de badmintonvereni ging ten goede komt aan de jeugd afdeling van deze vereniging. Foto-tentoonstelling over Singapore en Indonesië foto's gemaakt door Adr. Valkenburg uit Zevenhuizen Er is veel foto-talent in Zevenhui zen Een foto-tentoonstelling van de Zevenhuizense fotoclub "Camera" was in januari jl. al heel succesvol in de bibliotheek. Nu een speciale foto-tentoonstel ling rond een thema: prachtige foto s die de heer A. Valkenburg maakte tijdens zijn reis door Sin gapore en Indonesië. Niet de gewone vakantiefoto's maar echte foto-studies, die prach tig zijn om naar te kijken en een levensecht beeld geven van: eenr ijstveld (Sawa), kinderen op Lom bok, een Indonesisch feest op de berg Bromo, het uithuwelijken van jonge meisjes, vissersboten, vis- sersnetten, Javaanse kleding (ba- tikhemd), en een aantal mooie op namen van de stad Singapore. De foto's zijn gemaakt op Kodak Ektachrome 200-films, de foto's werden door de heer A. Valken burg zelf afgedrukt. De expositie is te bezichten in de bibliotheek Zevenhuizen tijdens de openingsuren. Van 1 november t/m 29 november a.s. wordt iedereen van harte uit genodigd om een kijkje te komen nemen. De openingstijden zijn: maandagmiddag 13.30-16.30 uur; maandagavond 19.00-21.00 uur; dinsdagochtend 9.30-11.30 uur woensdagmiddag 13.00-16.30 uur donderdagavond 19.00-21.00 uur en zaterdagochtend 9.30-11.30 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopburing. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. s V '|0

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9