nieuws positie in polikliniek Sint Jozen ziekenhuis Het leven in Roemenië eintjes voor particulieren FAMILIEBERICHTEN Voelen dat je er bent Sint Maarten in de Zuidpias 0 4» P°thekersassistent(e), een beroep met toekomst Droogbloemstukjes maken Cornelia Elizabeth de Vlaming Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de enorme belangstelling vóór en na de geboorte van onze dochter Georgette. De belangstelling, in de vorm van felicitaties, kaarten, bloemen, kado's was zo groot, dat het voor ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken. Hiervoor onze hartelijke dank. Jan en Tineke Bijsterbosch ■l> Dorpskrant 434/6 november 1991 pagina 13 1 maanden november en de- iberwordt in de polikliniek van t Jozef ziekenhuis geëxpo- ,ddoor Adrie de Bruyn: aqua- :n en pasteltekeningen en me- ówR.Spee: beschilderde zijde, -rellen en pasteltekeningen Adrie de Bruyn urelen pastelkrijt zijn momen twee favoriete materialen irmee Adrie de Bruyn (50 jaar) let. Al op vroege leeftijd teken- ijinzijn geboorteplaats Gouda stadstafereeltjes en in Frank- iandschapen. Door een drukke kkring kon hij daarna weinig of Is doen op het artistieke vlak, hij 10 jaar geleden de draad j oppakte en zich ging toeleg- op portret- en modeltekenen, is 1981 volgde Adrie lessen hierin van Olga Zonneveld op de Werkschuit te Gouda. Tien jaar in tensief bezig zijn met portretteke nen heeft ondermeer geresulteerd in een aantal fraaie kinderportret ten: "Het is leuk en dankbaar werk, kinderen te observeren en zo hun karaktertrekjes in een aquarel of pasteltekening tot uitdrukking te laten komen... Buiten de portret ten hebben de laatste tijd ook stil levens en landschappen weer zijn aandacht. Recente aquarellen in fijne pasteltinten zijn daarvan het bewijs. Beschilderde zijde van me vrouw R. Spee Door een verblijf in het reumacentrum "Sole Mio" in Noord wijk aan Zee, leerde me vrouw Spee "de kunst" van het zij de beschilderen. Voorheen was zij niet eerder creatief bezig geweest. Door haar confectie-ervaring, was wel reeds een goed kleurgevoel aanwezig. Het beschilderen van zijde werd een hobby waarmee zij zich met veel overgave bezig houdt. Wegens haar ziekte kan zij de fijnere technieken zoals het op spannen van de zijde en het in el kaar zetten van kleine objecten niet zelf meer uitvoeren. Bevrien de relaties helpen haar daarbij dan ook enkele malen per week, zodat zij toch in staat is haar geliefde bezigheid te blijven beoefenen. Prachtige kleurencombinaties, verwerkt op ondermeer broches, oorbellen, shawls met bijbehoren de pochetten en kussentjes, vor men een lust voor het oog en zijn de moeite van het bekijken zeker waard. Nelly Kruger schrijft ons: ittaizen/Roemenië - Vorig (jaar publiceerden we een ge- ekmet Nelly Kruger die via een dselpakket, contact kreeg met Roemeens gezin met een baby, - zij en haar man later bezoch- ontstond een vriend- apsrelatie. ig wil ze de lezers yan de pskrant ervan overtuigen dat aan Roemenië voorlopig nog «izaak is, maar dat ze wel ver eringen constateert. Nelly aan het woord: »rde tweede keer dit jaar, (het [daarvoor was de eerste keer in fed.), zijn wij naar Roemenië st. De eerste keer rond Pa an nu vrij onverwachts van 10 20 oktober. aren onzekerheden bij 'ons' in Roemenië: man, vrouw kindje, over de koop van hun flat. De Roemeense regering heeft na melijk geld nodig en stelt de men sen in staat om hun flat te kopen. De prijs valt mee.-De flats worden verkocht voor de bouwprijs, die is ca. 90.000 Lei voor een tweeka merflatje. f 100,— is 13.000 Lei, via de officiële wisselkoers. Op de zwarte markt kun je er meer voor krijgen, maar daar wagen we ons maar niet aan.... Bovendien werd één van de baby's waarvoor wij een babyuitzet, bed je, kinderwagen enz., hadden ge bracht, gedoopt en daar moesten we persé bij zijn. Iets heel bijzon ders deze doopdienst voor ons Hollanders, maar erg mooi. Het kindje was van het zusje van onze vriendin. Ook hadden we de gelegenheid om met een hulptransport mee te gaan dat uit Kerkwijk in de Betuwe, vertrok. De organisatoren hiervan hebben we tijdens ons eerste be zoek aan Roemenië, vorig jaar maart, leren kennen en nu kregen we de kans om mee te gaan. Zo vertrokken we met een volle auto: voedsel, kleding, speelgoed, wandelwagen, kinderledikantje enz. Alles ging prima, maar aan de Roemeense grens gaat het nu iets moeilijker als je met hulpgoederen komt. Veel mensen moesten dit keer tax betalen. Wij hadden ge lukkig papieren van het hulp transport en waren snel klaar. Al leen moesten we toen nog twee uur wachten eer we onze passen te rugkregen. Nadat zondag de kleine Paul was gedoopt, zijin we maandag naar een kindertehuis in Tirgu-Mures ge weest. Ondanks de hulp is het nog steeds ongelofelijk wat je daar aantreft! toilet en met 3 kinderen in één bed! "daar 315 kinderen in de leef- van 5-16 jaar. lpt gedeelte voor de meisjes is sanitaire voorziening. Geen niets! 'fel zijn er ook niet genoeg, de 'te kinderen hebben nu een oed, de middengroep slaapt /ntweeën en de kleinsten nog smet drie kinderen in _één jachten nu weer 40 bedden fatrassen en dekens, voed- kleding, lesmateriaal en FManken. ikzelf erg leuk vond was dat anderen kleren droegen die sorteren door mijn handen PPöaor. blijkt dus dat veel van de -knielde goederen wel dege- Pnun plaats terecht komen! |e vrachtauto's met aanhan- ,,.ev^ 4e nacht over in Tigru- WÜ moesten jammerge- J/Ug naar Medias omdat mijn man op tijd terug moest zijn in Holland. De vrachtwagens gingen nog naar Brassov om naaimachines te los sen, een operatiekamer-inrichting plus 20 nieuwe ziekenhuisbedden moest naar Slobozia en daarna moesten ?e nog naar Slobozia. Vervolgens nog een kindertehuis in een dorpje waar nog geen hulp geweest was, waar 120 bedden heengingen, kleding en voedsel. Tenslotte was Sibiu aan de beurt waar ook kleding en voedsel gelost moest worden, bestellingen naar Agnita brengen en terug naar Me dias, waar ze ook nog bij de Asso ciatie voor gehandicapten moes ten lossen. Toen er nog voedsel oyer bleek te zijn is dat naar het kindertehuis in Tigru-Mures gebracht. Wijzelf brachten enkele pakketten naar diverse privé-adressen van uit Holland. Iets beter in de stad; slecht op het platteland We constateerden tijdens ons (korte) bezoek dat het in de grote steden iets beter lijkt, maar dat er in de kleine steden en op het plat teland nog steeds niets te koop is. Waterpomp heel hard nodig Terug in Holland hoorden we van de chauffeurs dat het kindertehuis -onder Slobozia- al sinds eind juli geen water had. Iedere ochtend krijgen ze wel een tank met drinkwater, maar dat is niet genoeg om te koken en soms iets te wassen. Eigenlijk zou zo'n dorpje zelf een waterpomp moeten hebben. Der gelijke pompen zie je in veel kleine dorpjes. Eén ding is zeker: de Roemeense bevolking heeft uw hulp nog hard nodig en is u en mij daar erg dankbaar voor. Vergeet de Roemenen niet. Er wacht hen weer een winter! Detlef en Nelly Kruger uit Benthuizen. P- Kleintjes die 'gratis' ge- e gorden dienen uitsluitend JnJ^brievenbus buiten bij Kerij gedeponeerd te wor- binn men hoeft de drukkerij .,1en te stappen en niemand Z|jn/haar bezigheden ge- e worden. Men mag deze j Post verzenden in geo- ^nvelop. Kleintjes die na chumaandagmorgen ge- me worden in de regel Hst diezelfde week ge- tiidee ,ter dat 's afhankelijk pfonic P ats'nde Dorpskrant. ■T~~-£Q-2£geven van kleintjes LfflfigeJjTkMj Handelaren e.a. Het komt voor dat mensen een partij aan bieden, b.v. een partij coniferen met daarbij een prijs per stuk. Dat is commercieel. U mag uitsluitend uw eigen overtollige tuinplanten of huisraad te koop aanbieden. Er zijn mensen die zomerhuisjes te huur aanbieden. Ook dat valt on der 'commercieel', net zoals zij die een woning te koop aanbieden: onroerend goed of handeispar- tijen. Dus denken wij dat er com mercieel gewin in het spel is dan wordt het 'kleintje' niet geplaatst. Wil men toch een betaald kleintje plaatsen dan is dat mogelijk. Uiteraard is er de gelegenheid - en blijft deze - om gelukwensen aan te bieden en groeten over te brengen, maar niet tot vervelends toe van zoenvis en aardbei tot guppie en eitje.... En één 'kleintje' per (bestaande) afzender: met volledig adres. Ano nieme inzendingen worden ook niet geplaatst. Dus overtreedt u bovenstaande regels dan wordt uw kleintje niet geplaatst.... (Kleintjesbon in iedere krant) Redactie 'lu'8 apotheken Rotterdam en omstreken. 'oJ,ekrdaS 9 november wordt huis bij een dertiental apotheken in de regio Rotterdam gehouden. het doel hiervan is jongeren op het beroep van apothekersassisten(e) attent te maken waaraan een te kort dreigt. lnlichtingenOlO-4851283, drs. Vas- binder. "Vaste rots van mijn behoud" Bedroefd, doch ook dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij U kennis, dat heden geheel onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Willem Johannes van den Haak in de leeftijd van 83 jaar. Zoetermeer: Zevenhuizen: L.T. Burggraaf - van den Haak G. Burggraaf Philip en Linda Edwin en Hella A. van den Haak Hans Peter en Isabelle Ronald Zevenhuizen, 2 november 1991 'De Zevenster", Leliestraat 3, kamer 324. Correspondentie-adres: A. van den Haak De Lente 28 2761 VN Zevenhuizen De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op woensdag 6 november j.l. op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen. Tijdens een opknapbeurt van eden kamertje besloot ik: de vloerbe dekking moet er ook uit. Die ga ik buiten op de tegels eens lekker mét 'n sopje schoonmaken. Aldus geschiedde. Ik kreeg hulp van een meisje van drie jaar, dat beweerde dat ik dan eerder klaar zou zijn. Dus gaf ik haar een teiltje met wat sop en een borsteltje en vertelde haar wat zij mocht doen. Al snel had ze een natte broeks pijp, wat ze niet leuk vond. Ik zei haar dat dat niet zo erg was, ze zakte weer en boende verder. Ik ook. Het vuil liet los door mijn ar beid en ik constateerde dat het resultaat wel tot tevredenheid zou leiden. Het kleintje had haar sopje spoe dig verwerkt en vroeg om nieuw. Ik prees haar om wat zij al had ge daan. Ineens stond ze op- nu met twee natte knieën - en riep trots: "goed dat ik er ben hé, oma?" Ik beaamde dat en moest ineens denken aan 30 jaar geleden. Ik liep op de Vlietkade, waar ik toen woonde, met een zoontje van die zelfde leeftijd aan de hand naar het kleuterschooltje, om samen met hen zijn twee oudere broertjes op te halen. Op z'n gele klompjes, een nieuw zwart jasje aan, zo stapte hij parmantig naast me voort. Opeens keek hij naar mij omhoog en riep met een klank vol overtuiging in dat kinderstemetje: "kijk mamma, hier loopt een mens!". "Nou zeg, dat zie ik - ik kneep in die kleine knuist- en een flink mens ook". Hij voelde zichzelf lopen en dat was grappig om te zien. Evenals toen zag ik ook nu weer: ai zitten ze nog maar in de kleuter leeftijd, ze weten zo echt dat ze er zijn en ieder brengt dat gevoel naar buiten op die eigen manier. Vol gens het eigen gedachtengangetje nog onmisbaar ook, want als je oma kunt helpen, zodat die dan eerder klaar kan zijn; dan voel je dat je er bent, toch... Corrie van Nierop. Waddinxveen - Op 11 november organiseert stichting wijkwerk De Zuidpias weer Sint Maarten voor kinderen van 6-12 jaar. Kleinere broertjes en/of zusjes kunnen ook meelopen echter al leen onder begeleiding van een ouder. In groepjes trekken de kin deren, met hun lichtjes, langs de deuren ind e zuidplaswijk om lek kers op te halen. Tijdens het lopen worden vele liedjes gezongen ter ere van St. Maarten. De lichtjes zijn dikwijls lampions, zelfgemaakte of gekochte, maar kunnen ook een grote knolraap, pompoen of wortel zijn die is uitgehold. Voor de maker/maakster van de leukste lampion is er een prijsje. Iedereen is hierbij uitgenodigd om op 11 november om 18.30 uur met lampioen zich te melden bij het wijkgebouw het Zuidhonk. Begeleidende ouders zijn van har te welkom. Om ca. 19.30 uur wordt iedereen weer in ons wijkgebouw terugverwacht., alwaar de kinde- rene en kop warme chocolade of een beker limonade krijgen. De aktiviteit is gratis. De kinderen moeten wel een plas tic tasje meenemen. Oud Verlaat - Op 19 november kan men droogbloemstukjes maken in De Vierkap. Aanvang 20.00 uur. Opgeven bij Jannie Suurland, 010-4210818 I

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13