98 cent 2,98 9,9 8 99 cent OP is echt OP Hijdra Einde aan drie generaties in de groentehandel HANS KOELHUIS 5 Verloting BietenoptocW Benthuizen 1 bakje champignons Mandarijnen 1 kilo 1 kilo riblappen Dinner Qold mini'frites zak 1000 gram vernieuwde speciale, eenmalige aanbiedingen, Wacht daarom niet te lang om teleurstelling te voorkomen! A In onze stampvolle, speelgoedafdeling wordt het wel heel gemakkelijk uitzoeken dit jaar voor Sint en Piet!!!!! Met natuurlijk ook dit jaar weer een groot aantal en vooral daarvoor geldt winkelcentrum "de Korf" Benthuizen 079 - 313443 pagina 6 Dorpskrant 434/6 november 1991 VtMsw' PRIJSVOORDEEL Bij inlevering van deze waardebon Bij inlevering van deze waardebon (max. 3 kilo per klant) Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden. I/i Benthuizen is de naam 'Bregmanniet onbekend. De Historische Kring gaat na het geslacht Van Driel, nu de Bregmannen onder de loep nemen. Groenteman Miel Bregman, die in z'n schaarse vrije tijd veel dia's van oude foto's nam die tijdens dia-voorstellingen door heel veel Benthuizenaren werden bekeken, herkent daardoor achterkleinkin deren van bepaalde autochtonen die al jaren zijn overleden. In de eerste plaats zijn dat de bloedverwanten, van wie hij er vele in Benthuizen heeft. Zijn grootvader en die van velen, was Kees Bregman die op een schrikkeldag werd geboren, nl. 29 februari 1884. Deze woonde in het Beelaertspark nummer 13. In 1920 begon grootvader Breg man met een hondekar met ven ten: alles wat er te verkopen was verkocht hij: Hompen, kaas, boter, vis, groenten en fruit. Hij nam alles waar hij wat aan kon verdienen mee op zijn kar. De éne dag ventte hij b.v. met vis (wat hem de bijnaam Kees de Bokkum opleverde) en de ander dag ging hij dan met appels en si naasappels op stap. De kar was dan wel goed schoon geboend bij de vijver van het Beelaertspark. Van hond naar hit Na de hondekar is er al snel een 'hittekar' gekomen. Toen de hit oud werd heeft hij hem verloot. Hij vulde een fles met erwten en verzegelde die. ledereen mocht voor een kwartje raden hoeveel erwten er in de fles zaten. De gezusters Smink raadden het juiste aantal en zij wonnen de oude hit. Van het geld dat de verloting op bracht heeft opa Kees toen een nieuwe bonte hit gekocht, die vele Benthuizenaren zich nog wel zul len herinneren. "Achtereenvolgens hebben mijn vader Piet en mijn ooms Miel, Joop en Kees met de hittekar gevent. In die tijd verkocht men 10 sinaas appels voor een kwartje, maar een gewone arbeider kon die niet ko pen, echter als er zieken in huis waren en men op dokteradvies toch sinaasappels moest kopen, dan moesten ze vooral in een zak... want de buren zouden het eens kunnen zien... Toen mijn vader Piet Bregman in 1940 trouwde, kocht hij een bak- deel n dag weer werd afgelost, zodat hij op zondag schuldenvrij was. In augustus 1946 hebben mijn ooms Miel, Kees en Joop de zaak van hun vader overgenomen, de zaak breidde Benthuizen fiets en ging voor zichzelf begin nen. Hij kreeg een wijk in Zoetermeer, leende van zijn vader honderd gul den handelsgeld wat hij dan op zatordagavond weer terugbracht. Op maandag ging hij dan vervol gens f 98,halen, wat dan zater- uit en men kwam naast Benthuizen, o.a. ook in Zoeter- meer/Zegwaard, Pijnacker, Oude Leede, Nootdorp, Leidschendam, Wilsveen en Hazer- swoude. In 1958 is de 'zaak gesplitst en zijn ze allemaal voor zichzelf verder gegaan. Oom Miel werd grossier in aardap pelen en fruit. Oom Joop opende in 1960 een winkel in Zoetermeer, terwijl Oom Kees in 1966 een win kel in Hazerswoude opende. Om nu met Benthuizen verder te gaan: in 1960 is mijn vader weer in Benthuizen gaan venten. Wij woonden toen in 'het klooster'. In 1963 zijn we verhuisd naar Dorpsstraat 108 waar m'n vader in 1964 een winkel opende, na de opening van de winkel hebben we een aantal jaren niet gevent, al mijn acht broers en zeven zussen heb ben op de één of andere manier in de zaak meegeholpen. De één wat langer, de ander wat korter. Ik zelf ben toen ik in 1966 van school kwam een paar maanden als hulpje met mijn broer Henk meegegaan. Deze had toen een ventwijkinZ termeer. Vervolgens heb ik nog enk maanden thuis in de winkel staan. Dat vond ik niet zo leuk. Joen i jaar werd vroeg ik aan m'n vade hij zo'n driewieltruckje wilde pen. Dat gebeurde en vanaf half 1967 had ik een groentewijkin thuizen. In 1977 is mijn vader gestopt heb ik de zaak van hem overge men. (De winkel werd gesloten gebrek aan 'mankracht omdat winkelmeisje te duur zou zijn) M'n vader zei:' wat en hoe je doet moet je zelf maar zien. ma moet niet op een uurtje kijken Ik dacht 'dan ga ik het maarv een jaartje proberen. Ermee Stoppen kan ik altijd n° En zo ben ik nu dus al ruim J\ groenteboer in Benthuizen en1 ik terugzien op een gezellige vooral een drukbezette tijd bij weken met meer dan werken geen uitzondering Immers ik moest 's morgens* dag en dauw uit de veren om of de Rotterdamse groenten' of die in Leiden te gaan om groente en fruit voor die dag kopen. Nu is er een einde gekomen a. periode. We kijken niet meer terug. vooruit!" Uitslag Benthuizen -De winnende]^ mers van de bietenoptoc» 370 399 646, 677, 695. 810, 865, 868. De prijzen kunnen afgeha^ den op vrijdag 8 noveff van 18.00 tot 19.00 uur op adres: Pr. Beatrixstraat thuizen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6