Zevenhuizen Moerkapelle Slijterij Het Wapen van Moerkapelle van moeder naar dochter Zeven Muzen benadert bedrijfsleven Moord in Zevenhuizen? Milieu-tip Tropica verloting-uitslag Kampeerterrein Zevenhuizen wint sportprijs 1991 Help! Kleding- en hulpgoederen-actie voor zuster Ankie in Angola Ontmoeting over drempels heen avond in vormde kerk Jeugdactiviteiten van de Ver. van Vrijzinnig Her vormden afd. Zevenhuizen en omstreken. fend beS'nt om 20.15 uur. De Solist! °Pen vanaf '9.30 uur. Dorpskrant 435/13 november 1991 pagina 11 1 Moerkapelle-De enige zelfstandige plaatselijke slijterij "Het Wapen van Moerkapelle" houdt vanmid- l 'open huis. De reden waarom dit gebeurt aan de Moerkapelse Zijde 14, is tweeledig. Ten eerste geeft mevrouw G.W. Wiggers- de Ruiter het roer uit handen en neemt dochter Trudy van Hoven- Wiggers het over en anderzijds geeft de voltooide 'face- die de winkel onderging, daar toe aanleiding. Er is door De Graaf Bouwbedrijf een nieuwe entree met hal gerea liseerd, met een nieuwe voorpui van de firma Kreder, waardoor de winkel toegankelijk is geworden vanaf de Moerkapelse Zijde. De winkel is hierdoor nauwelijks kleiner geworden en biedt nog diezelfde ruime armslag als voor heen. Groot assortiment dranken De klant die hier binnenstapt zal ontdekken dat deze winkel nog de echte nostalgische drankjes ver koopt die vroeger tot de traditie behoorden. Wat te denken van 'schilletje', 'bruidstranen', 'kraamanijs' 'boe renjongens' en boerenmeisjes'? En natuurlijk heeft men een veel heid aan likeuren en andere alco holische dranken: jazelfs alcohol- alcoholarm: van sap, bier en wijn tot de wat sterkere. Er is een uitgelezen assortiment wijnen, van Franse, Duitse, Spaan se, Italiaanse, portugese, Griekse, tot en met Joegoslavische. Erg gewild zijn de variëteiten in bier. Bij het "Wapen van Moerkapelle" heeft men een grote sortering (vooral in Duits) bier. Verder kom jeer likeuren endrank jes tegen die vakantiegangers naar zonnige oorden herinnerin gen oproept: een grote sortering buitenlands gedistilleerd. Verantwoordelijkheid Trudy van Hoven, die vanaf heden de zaak van haar moeder over neemt, is zich bewust van een be paalde verantwoordelijkheid op het gebied van de verkoop van al coholhoudende dranken. "Dat is het eerste, waar je bij de opleiding voor het slijters-vakdi ploma, op gewezen wordt". Die opleiding duurde twee jaar en ze heeft er veel van geleerd Ze is van plan ook haar kennis van de diverse wijnstreken met de dito wijnen te verbreden, wijnproe verijen bij te wonen, alhoewel ze er, zo blijkt als je over wijnstreken en wijn met haar praat, veel van af blijkt te weten. Ongetwijfeld zal ze haar klanten van advies kunnen dienen bij het maken van hun keuze. "Juist het persoonlijke contact spreekt me zo aan in een winkel als deze". 25 jaar Moerkapelle Mevrouw G.W. Wiggers- de Ruiter, eigenaresse van "Het Wapen van Moerkapelle" is blij dat één van haar drie kinderen de winkel over neemt die zij in januari 1967 hier in Moerkapelle, achter het gelijkna mige café, dat ook haar eigèndom is, begonnen is. "In 1964 is café "Hof van Holland" gekocht (met volledige vergun ning) dat ik zelfstandig runde, mijn man had toen een baan in de bouw. Na vier jaar zijn we naar Moerka pelle vertrokken en was m'n taak veelomvattend". Mevrouw Wiggers gaf leiding aan het café en verkocht tevens alco holhoudende dranken, achter werd er na een jaar een cafetaria gerealiseerd wat tevens als slijterij functioneerde. Vele jaren werd ze bij haar werkzaamheden bijge staan door dochter Trudy die in 1974 trouwde en bij de geboorte bij de eerste van haar twee kinderen, Trudy 10 uur per week mee in de slijterij: een echte zelfstandige waarvan er maar één is in Moerka pelle, maar die, vanwege de ligging aan de doorgaande weg, een regio nale functie heeft. Vanaf heden worden de rollen omgedraaid; zwaait de 38-jarige dochter de scepter in de winkel en gaat moeder haar dochter assiste ren. Dat er sprake is van een goede harmonie tussen hen beiden hoeft met werken stopte. Mevrouw Wig gers besloot toen, temeer daar de gezondheid van haar man te wen sen overliet, het café in 1976 te verpachten en een zelfstandige slijterij te beginnen. Dit kon omdat hier ruimte voor was, al moest er wel het nodige verbouwd worden. Zij is nu 64 jaar en vindt het eigen lijk welletjes. Sinds twee jaar werkt nauwelijks betoog. Beiden weten wat ze aan elkaar hebben en glunderen van enthou siasme. Ongetwijfeld komen velen hen de hand drukken in de gezellige win kel waar de stamtafel niet echt be doeld is om aan te zitten, maar een uitstalmogelijkheid is voor leuke nostalgische voorwerpen.... Moerkapelle -De winnende num bers van de trekking van de grote verloting van vogelvereniging Tropica" is alsvolgt: '•CDspeler 746; 2. friteuse 1530; 3. 'wekenlang groente 324; 4. staaf mixer 2349; 5. camera 1930. Troostprijzen 3; 1182; 912; 145; 40; 172; 2102; 3; 1088; 288; 1204; 938; 624; 2016; 259; 2150; 22. 1354; 23. 1801: ^157; 25. 342. Zevenhuizen -Camping Zevenhui- aen heeft onlangs de sportprijs oor 199] ontvangen van de Rijks- Mtie-sportvereniging Den Haag. aanijks organiseert de Rijkspoli- 'esportvereniging Den Haag, vele Mevenementen voor haar le- en.politiepersoneel dus, o.a. atle- triathlon, volleybal, zaalvoet- pistoolschieten enz.enz. 'Oor elk onderdeel zijn ook prijzen verdienen en die worden dan rli)ks uitgereikt. 0 ook onlangs in Poeldijk waar 1 n jaa'voetbaltoernooi werd ge- n- Tevens is het de laatste «n de gewoonte een prijs uit te Voor iemand of instelling die loyaal opstelt en opzichte van J vereniging. Een commissie uit e vereniging heeft uit diverse In Angola is de nood hoog Zevenhuizen - De Diaconie van de Hervormde Gemeente organiseert in samenwerking met de Diaconie van de Gereformeerde kerk, een actie voor kleding, schoenen, la kens en hulpmaterialen voor zus ter Ankie in Angola. Twee jaar geleden is er reeds een grote container, gevuld met goe deren naar zuster Ankie in Angola verstuurd. Deze actie wordt nu herhaald! Directe hulpverlening De nood in Angola is nog steeds zeer groot. Ondanks dat er nu vre de is gesloten is het er nog een grote chaos met werkelijk een te kort aan alles! Om even het geheu gen op te frissen: Zuster Ankie is naar Angola uitge zonden om daar 'kader-cursussen' te geven o.a. aan predikanten en voorgangers. Doordat zij dit werk doet, komt zij in aanraking met de enorme problemen die er in het land heersen. Alle tijd die zij over heeft vult zij met het zoveel mo gelijk steun verlenen in o.a. zie kenhuizen. Dagelijks wordt zij ge confronteerd met tekorten, zeer speciaal met materiaal om te re valideren, Er is daarom zoveel be hoefte, omdat er door de jarenlan ge oorlog veel invalide mensen zijn. Gevraagd: Wie adressen weet van mensen die een overcomplete rolstoel heb ben, krukken, of zelf dergelijke hulpmiddelen of een oude bril in hun bezit hebben, kunnen deze tevens inleveren. Nu graag: schoenen zomerkleding- in Angola is het een tropisch kli maat, lakens, brillen en andere hulpmaterialen welke wij heel normaal vinden en hier kunnen aangeschaft worden, maar daar niet. Attributen en kleding voor jong en oud a.u.b. Inleveren Op vrijdagavond 15 november van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag morgen 16 november van 09.00 tot 12.00 uur kunnen goederen in het Hervormd Centrum worden inge- leverd (achter postkantoor). Zevenhuizen -Dezer dagen krijgen bedrijven in Zevenhuizen en Moer kapelle van de culturele commis sie "Zeven Muzen" een verzoek om een financiële bijdrage. De "Zeven Muzen": "Het zat er aan te komen. De strop om de hals van de "Zeven Muzen" wordt steeds strakker aangehaald. De ademha ling wordt moeilijker. Maar je wilt blijven leven, omdat er nog zoveel gedaan moet worden. Een noodo peratie moet uitkomst bieden. Daarom wordt het bedrijfsleven en de middenstand van Zevenhuizen en Moerkapelle gevraagd: "Help ons met een bedrag opdat wij ons werk kunnen voortzetten". Dat betekent concreet: door kunnen gaan met muzieklessen en ballet voor vele jongeren, het verzorgen van toneel en poppentheaters voor de jeugd, het geven van con certen in het akoestisch juweeltje: de Vrijzinnig Hervormde kerk in Zevenhuizen, het geven van cur sussen in bloemsierkunst, potten bakken, kalligrafie, naailessen en nog veel meer! Ook inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle kunnen natuurlijk een helpende hand bieden. Graag zelfs. Een telefoontje naar de secretares se Toos Brand (01802 -3691) zal warm ontvangen worden. Vanaf f 10,kunt u al vriend of vriendin van de Stichting "De Ze ven Muzen: worden. Doen voor dat de patiënt is overle den!", aldus de "Zeven Muzen". V-1 v-tiigui^ fineerden, "Camping Zeven en gekozen. Een prachtige lit blijken van erkenning. Het cent tr'athlon' siert de re- - 'lyan camping Zevenhuizen. Vering van Ned.Hervormd kerkkoor en Eljakim trUhuiz-,en 'ln de Hervormde hterci--. even'luizen treden a.s. Zevenhuizen - Naar verluidt heeft commissaris Baxter een tamelijk ingewikkelde moordzaak in be handeling. Uit getuigenverhoor is gebleken dat in het kantoor van de welbe kende zakenman Marshall vreem de zaken zijn gebeurd. Zal de dader de dans ontspringen of zal de gewiekste commissaris ondanks of dankzij de bemoeial mevrouw Piper de zaken ontrafe len? Daar deze zaak uniek is in de ge schiedenis heeft de commissaris besloten dat bij de oplossing van deze moord, publiek aanwezig kan zijn, Stalen zenuwen, goede opmerk zaamheid en (ook) gevoel voor humor zijn vereisten zaterdag a.s. om 20.00 uur in dorpshuis Swanla. Indien de commissaris er in slaagt de dader te ontmaskeren kunnen alle aanwezigen na afloop een feestje bouwen. De opbrengst van de entreegelden houdt de ambtenaar in functie niet zelf, maar komt ten goede aan de toneelvereniging "Spektakel". C^vond het Ned. Hervormd kim- f)°r en het gospelkoor "Elja- Sin m" hjdens deze zangavond soDraaevrouvv T. Berger- Douma, n en Ben kramer, orgel. Zevenhuizen -De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden heeft een aantal activiteiten voor jongeren. Kinderkring De Kinrierkring (leeftijd van 5 jaar t/m ca. 12 jaar) heeft weer drie bijeenkomsten gepland en wel op de woensdagmiddagen 20 novem ber, 11 december en 18 december a.s. van 13.30 tot 15.00 uur. op die middagen worden voorbe reidingen getroffen voor de kerst dienst op 24 december a.s. om 19.00 uur. Deze dienst zal worden geleid door ds. R. Thieme - Tiesing en De Kin derkring zal daaraan haar mede werking verlenen. Wie mee wil doen kan woensdag middag 20 november naar het kerkgebouw aan de Dorpsstraat 139 komen. 13.30 uur! Voor meer informatie: Els Langeveld tel. 01802- 2307 of Joke Braber tel. 1071. Jeugdgroep De Jeugdgroep (voor jongelui van- Gastspreker: ds. Van der Kooij Rockanje Zevenhuizen -"Ontmoeting over drempels heen" is een maande lijkse samenkomst in de Gerefor meerde kerk van Zevenhuizen waar kerkelijke en niet-kerkelijke mensen elkaar ontmoeten tijdens een samenkomst. Zondag 17 no vember om 16.00 uur is er een dienst waarin ds. Van der Kooij, recreatiepredikant te Rockanje hoopt te spreken over 'de regen boog'. Jaap Akkerhuis begeleidt de samenzang. Het jongerenkoor 'Re flection' van het kerkgenootschap van de Zevendedag Adventisten uit Rotterdam, zal medewerking verlenen. Voor de allerkleinsten is er oppas. Met de kinderen van 5 tot 10 jaar wordt een lied geleerd. Voor de jongeren van 10 tot 15 jaar is er een apart verhaal. De kerk is vanaf 15.15 uur open en de koffie staat klaar. Inl. tel. 01802 - 1889. Unieke service supermarkten ook milieuvriendelijk Voor een luttel bedrag kan men in Zevenhuizen uw boodschappen, gekocht bij de Spar of Albert Heijn, door deze bedrijven thuis laten bezorgen. Niet alleen voor uw rug, maar oök voor het milieu een goe de zaak! Zo kunt u gewoon op de fiets de (wekelijkse) boodschap pen gaan doen en kunt u de auto thuis laten. Er hoeft zo maar één auto een rondje door het dorp te maken en dat scheelt vele liters uitlaatgassen, doen dus! Milieuvereniging Zevenhuizen. af 12 jaar) komt weer bijeen op woensdagavond 11 december van 19.30 tot 20.30 uur Jongeren die belangstellend zijn, zijn van harte welkom in het kerk gebouw Dorpsstraat 139. De jeugdgroep komt ca. 6 x per jaar bijeen en de jongeren praten dan over allerlei onderwerpen, die al dan niet met geloof te maken heb ben. zoals over andere godsdien sten, hoe gaan jongeren met het geloof om enz. enz. voor meer informatie N. Dirkzwa ger tel.0.1802- 1403.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11