Nieuwerkerk aan den IJssel o j Nominatie Max Havelaarprijs voor Nieuwerkerk a.d. IJssel \\AVp Uitreiking CJP's aan brugklasleerlingen Kon. Wilhelmina MAVO The Young Messiah O oncert ieuwerkerks aadhuis aveijassen bij v. Nieuwerkerk positie eefkruid 8 Samenwerkingsverband Kruiswerk en Maatschappelijke Dienstverlening kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel Stuurgroep Wel zijn Ouderen Nieuwerkerk a.d. IJssel tRK* r% Dorpskrant 435/13 november 1991 pagina 13 öe öorpskrant. mef veel nieuws voor verkerk aan den IJssel!!! 'ieuwerkerk a.d. IJssel -Op zater- 16 november aanvang 20.15 iir. wordt er een concert gegeven r de veelbelovende pianist aul Huijts. Deze in Heerlen gebo- musicus, begon op 9-jarige tijd met pianospelen. Zijn vak- ipleiding genoot hij bij het Ko- Conservatorium in Den ag bij Else Krijgsman en hij be- alde daar zijn diploma 'doce- i musicus', ervolgens studeerde hij bij Elly ■'omé aan het Rotterdams Con- 'atorium, alwaar hij het diplo- 'uitvoerend musicus' cum lau- verwierf. I Huiits volgde diverse mees- liassen o.l.v. o.a. Louis Kzennt- j. Paul Badura- Skoda, Imogen toper, Mario Conter en Karl - «inz Kmerling. juni 1990 werd hij winnaar van Concours international de 'ole Normale de-Musique de Pa- Bij die gelegenheid ontving hij Diplome d' Exécution. eveelzijdige musicus trad ver- lillende malen solistisch op met est en is ook een zeer actief «geleider en beoefenaar van ka mermuziek. ui Huiits zal op 16 november de #lgende werken ten gehore bren- tuurlijk op het einde van het 'zartjaar de Fantasie in c kl. s, KV 475 en de Sonate in C kl. is, KV 457 van Mendelssohn de illations Sérieuses en van 'opin de 24 Préludes, Op.28. 1 concert wordt door de ge ënte Nieuwerkerk a.d. IJssel, in inwerking met de Piano rkshop, georganiseerd. Ini. ■M-16313; of 30352. werkerk a.d. IJssel -Voetbal- leniging Nieuwerkerk organi st op vrijdagavond 15 novem- as- een klaveriasavond. Aan- 20.00 uur. fee klaverjasavonden in de fer: 6 en 20 december: Kerst- 'erjasssen. Op zaterdagmiddag feember om 14.00 uur wordt een 'klaverjas-oliebollen-toer- 101 gehouden. Oerkerk a.d. IJssel - Negen 'lenaars exposeren hun werk "«weekeinde van 15, 16 en 17 ij ,er a s- t'jdens een huisex- -o t, i c'e familie Kunst op het «Kleefkruid 8 in Nieuwerkerk alles onder de titel bij Kunst". De exposanten en van buiten Nieuwerkerk fetig. Er is keramiek te be- eren, er zijn sieraden, etsen, en' olieverf op papierresul- aquarellen, alsmede schil den en sculptures te bezichti- e expositie is geopend op |nagavond van 20.00 tot 22.00 °P zaterdagvan 14.00tot21.00 n °P zondag van 11.00 tot on.UUr' ^'idens die uren staan Jn werkruimte van de fami- Itiii?-1 0Ren voor iedereen die IKje wil komen nemen. Het- erj(jp^XP°Seerd wordt is tevens Ü'fe'e opening wordt door fer M. Molenaar op vrij- 1 verricht. Nieuwerkerk a.d. IJssel/Amsterdam - De Max Havelaar-actie- groep Nieuwerkerk a.d. IJssel is genomineerd voor de Max Havelaarprijs. Deze groep voerde een maandenlange groot scheepse actie, waarin Max Havelaar Keurmerkkoffie gekop peld werd aan het boek Max Havelaar en de schrijver Multa- tuli. Door het brede scala van activiteiten en de nauwe samenwerking met vele groeperingen van Nieuwerkerk wer den alle geledingen van de bevolking bereikt. Er zijn acht kandidaten. De prijsuitreiking is morgen in de Koningszaal van Artis in Amsterdam door e heer Max Havelaar. Prominenten als prof.dr. mr. Bas de Gaay Fortman en Erica G. Terpstra belichten het beland van Max Havelaar als correctiemechanisme op de werking van de vrije markt en het op particulier initiatief onder de aandacht brengen van ontwikkelingssamenwerking bij de burger. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Wethou der M. Molenaar zal op 14 novem ber aan de brugklasleerlingen van de Kon. Wilhelmina MAVO de cul turele jongeren paspoorten over handigen. Deze CJP-pas geeft kor ting bij speciale gelegenheden en bij entree b.v. van musea en cul turele manifestaties. n De CJP-houders ontvangen tevens de CJP-kortingengids voor het sei zoen 1991/1992. Deze gids geeft een uitgebreid overzicht van de kortingsmogelijkheden van het CJP in binnen - en buitenland. Gratis De CJP's worden door de gemeen te Nieuwerkerk gratis aan alle Nieuwerkerkse brugklasleerlingen ter beschikking gesteld ter stimu lering van culturele activiteiten van de jeugd. Wethouder Molenaar zal uit alle CJP's twee exemplaren trekken. Deze exemplaren zal hij aan de betreffende leerlingen overhandi gen, samen met een Museumjaar kaart. De uitreiking vindt plaats in de Kon. Wilhelminaschool aan de Van Beethovenlaan 33. Afhalen De eerste-klassers van het voort gezet onderwijs die wel in Nieu werkerk a.d. Ijssel wonen, maar daar niet naar school gaan, kunnen een gratis CJP afhalen bij mevrouw G.v.d. Linde - Radder, p/a Raad huis, Raadhuisplein 1. Ook andere jongeren tot en met 25 jaar kunnen het CJP ophalen in het gemeentehuis. Zij betalen daarvoor echter vijftien gulden. Europese kortingskaart Het CJP is de Europese kortings kaart voor jongeren, met een CJP krijgt de houder kor ting op o.a. concerten, theater voorstellingen, tijdschriften, be paalde boeken en CD's, alsmede reizen zowel in als buiten Europa. 10 jaar Anthem Nieuwerkerk a.d. IJssel Dit jaar bestaat het christelijk jon gerenkoor "Anthem" uit Nieuwer kerk a.d. IJssel 10 jaar. Het lustrum wordt gevierd op za terdag 16 november a.s. met een concert in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10. Dan vindt de première plaats van "The Young Messiah", van G.F. Handel, arrangement Tom Parker, bewerking en artistieke leiding Gerard Lange, dirigent van "Anthem" medewerking zal wor den verleend door diverse koor solisten en musici. De geschiedenis van "Anthem" In 1981 besloot een groep belijde niscatechisanten een koor op te richten. In eerste instantie werd er opgetreden tijdens kerkdiensten. Toen het koor in 1986 het eerste lustrum vierde, werd er in het Ontmoetingscentrum een concert gegeven met een selectie van lie deren van deze eerste vijf jaar. Na Erik-Jan Huyser, Wim van Klin ken en Luuk Ensink, werd Gerard Lange dirigent en artistiek leider van "Anthem". Begin 1989 gingen er binnen het koor stemmen op om een reli-mu- sical in te studeren. Op 20 oktober een jaar later, was vervolgens de première van de reli-musical "...let there be light', and there was light. Inmiddels heeft "Anthem" deze musical reeds enkele malen uitge voerd in diverse plaatsen in de omgeving, o.a. in Rotterdam, Ze venhuizen, Bleiswijk en Leusden. voor het tweede lustrum werd be gin 19091 een begin met repeteren gemaakt van "The Young Mes siah". bekend van Tom parker en The New Londen Chorale, Vicky Brown, Madeline Bell e.a. De dirigent van "Anthem", Gerard Lange, heeft hierop een bewerking gemaakt en sinds begint dit jaar is er enorm hard gewerkt aan dit lustrumconcert. medewerking zal worden verleend door diverse koorsolisten en ver der door: irene Fokker - dwarsfluit; André Leeuwenburgh - gitaar; jan lange - basgitaar; Gerard Lange - electri- sche piano en algehele artistieke leider van de musical. Het lustrumconcert begint om 20.00 uur. De deuren van het Ont moetingscentrum zal vanaf 19.30 uur geopend. Toegangskaarten kunnen bij koor leden worden gekocht of plaatsen gereserveerd bij Petra Groen, tel. 01803- 17688. zondag 17 november Hervormde Gem. oude kerk 9.30 uur ds. G. Mulder 1.8.45 uur idem; nieuwe kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. DJ. Cuperus Hervormde Gem. de Bron 10.00 uur mevr.ds. W. UijtdeWilligen 19.00 uur ds. R.W,. Scholten Geref.kerk (zendingszondag) 9.30 uur mevrouw ds. P.H. Couvée; 19.00 uur ds.R.W. Scholten Woerden in "De Bron" Geref. Vrijgem.Middenmolensingel 14 9.30 uur ds. A. Kooij 16.30 uur ds. C.J. Smelik Geref.Gem. in Ned. 9.30 en 15.30 uur leesdienst R.K.parochie St. Joseph 16 nov 19.00 uur parochiekerk pastor Bere- revoets; zondag 17 november 9.30 uur idem en 11.30 uur Ontmoetingskerk Ouderen kunnen voortaan terecht voor informatie over allerhande za ken bij: het zorgmeldpunt van de Stuurgroep 'welzijn voor ouderen'. Ouderen opgelet: men kan bij het zorgmeldpunt van de Stuurgroep 'Welzijn voor ouderen' terecht voor informatie over voor zieningen voor ouderen. Dit kan uiteenlopen van informatie over thuishulp tot informatie over indicatie voor het verzorgingshuis. Indien mogelijk en gewenst wordt men direct in contact gebracht met een zorgverlenende instantie. Het meldpunt geeft informatie over: -thuishulp (gezinshulp, wijkverple ging) -warme maaltijdvoorzieningen -alarmering thuis; -dagverzorging in het verzorgingste huis; -opname in een verzorgingstehuis; sociaal culturele activiteiten: -ouderenverenigingen; -huisvesting. Men kan voor bovengenoemde hulp en informatie bellen op maandag, woensdag- en vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur. Tel. 01803- 14144. De werkwijze is alsvolgt: Wanneer men contact heeft met het meldpunt over een mogelijke voor ziening, dan wordt samen met be trokkenen .bekeken welke vormen van hulpverlening mogelijk zijn. Bij het meldpunt krijgt men vervolgens namen en telefoonnummers die van belang zijn. Men kan ook een bezoek brengen aan het kantoor van de Stuurgroep Welzijn Ouderen op het adres: Raadhuisplein 35. Regio- Medio oktober hebben de in stellingen voor Kruiswerk en Maat schappelijke Dienstverlening in de regio Midden-Holland, gezamenlijk een stichting opgericht die als samen werkingsverband van kruiswerk, ge zinsverzorging en maatschappelijke werk zal fungeren. De oprichters zijn de Vereniging Kruiswerk Midden- Holland, de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Krim- penerwaard, de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Regio Gouda, de Stichting Maatschappelijke Werk lek en IJssel en de Vereniging voor Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias. De P.C.M.D. Rijn en Lekstreek te Woerden beraadt zich nog op deelname. De nieuwe stichting heeft de naam De Vierstroom gekre gen. Deze naam heeft een dubbele symbolische achtergrond: 1. de vier rivieren in het werkgebied; Gouwe, Lek, Rijn en IJssel; 2. de vier werksoorten van de deelne mende instellingen, te weten -Kruiswerk (o.a. wijkverpleging en Ouder- en Kindzorg); - Maatschappe lijk Werk; -Gezinsverzorging; -Service, advies en voorlichting op het gebied van gezondheid en ziekte. De oprichting van de stichting heeft tot doel in Midden-Holland een inte graal aanbod tot stand te brengen van al deze diensten, die nu nog door de afzonderlijke instellingen worden aangeboden. Daarnaast worden reeds bestaande en nieuwe samen werkingsprojecten van de deelne mende instellingen ondergebracht in de nieuwe stichting. Een voorbeeld hiervan is het project 'intensieve thuiszorg', een samenwerkingsver band tussen kruiswerk, maatschap pelijke Dienstverlening en de Huisart senvereniging Gouda en omstreken, intensieve Thuiszorg beoogt waar nodig aanvulling op de bestaande zorgverlening te verstrekken. Daar door wordt het mogelijk om meer dan voorheen ernstig zieke mensen thuis de nodige verpleging en verzorging te verlenen. Een tweede doel van "De Vierstroom" is, de mogelijkheden te onderzoeken om voor 1994 tot één organisatie voor het werkgebied te komen. De besturen en directies van de deelnemende instellingen zijn van mening dat door het bundelen van krachten een beter produkt en een betere dienstverlening ten behoeve van de cliënten verkregen kan wor den. Tevens zullen de deelnemende instellingen vanuit "De Vierstroom" gemakkelijker kunnen inspelen op de komende stelselwijziging in de ge zondheidszorg. In het nieuwe bestel gaan ziektekostenverzekeraars ten behoeve van hun verzekerden con tracten sluiten met aanbieders van zorg. Op 8 november heeft de oprich tingsbijeenkomst plaatsgevonden in het centrale kantoor van Kruiswerk Midden-Holland. r

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13