Zevenhuizen Nieuwe huisvesting voor kantoor Veerman Ledenvergadering Groeneweg Fotohobbyclub Moerkapelle 10 jaar Kramendag 0 plecte stichting Kinderhulp [oemenië groot succes! Opbrengst Jantje Beton J! Dorpskrant 435/13 november 1991 pagina 19 jtlijk onderdak Dorpsstraat 149 Luizen-De datum waarop de Ie paal de grond ingaat is op [)(nent nog niet bekend, maar wachting is dat de bouw van leuwe pand van Veerman aan j'.rpsstraat 200 begin volgend ■och wel van start gaat. Zodra }®wvergunning in het bezit is jesloopvan het oude kantoor woning een aanvang ne- tdoplossing biedt voldoende armslag Izijn erg blij dat we zo dichtbij lijke huisvesting hebben ge pen". zegt Marina Verhoef man, terwijl ze een rondlei- Igeeft. Aan de voorzijde van lijdelijke pand, in de voorma- |winkel van Van Rijs is de af- administratie onderge- fctit.Hier wordt de administra- nklanten verricht", licht Ma- Itoe. "Zowel de boekhouding, Itingaangifte als de loonadmi- palievan bedrijven en particu- De werknemers zeggen |;en prima ruimte te hebben, al in het woonhuis aan de t Zijde, waar deze afdeling |tijdelijk gevestigd was, iets Dat huis is inmiddels acht en was destijds aange- llwegens ruimtegebrek in ons pantoor" zegt Marina, die ons poort naar het kantoor fcr brengt. We passeren een Icontainer. "Dat zijn de toilet- Iharvoor was in het kantoor fruimte meer", verduidelijkt llijnouders wonen in het voor- je woongedeelte van de fami- |anRijs". Zowel de afdeling ad oratie als het kantoor achter leen keurig verzorgde aan- |Eris dan ook door de firma's Benning en Versprille het leopgeknapt. Beneden in het »r achter zit de NMS-Spaar- 1 Er bevinden zich 2 met ko- fi-glas beveiligde balies, Vanéén in een gesloten ruim- »rklanten die op privacy zijn Itld.De veiligheid en de gezel- c heeft men niet uft het oog P'tn. Het geheel geeft een pvolleindruk. De ruimte achter te waar de bank zit J'gebruikt als kantine. Via de I de kantine kom je op de 'verdieping, waar de afdelin- rtrzekeringen en makelaardij B'situeerd, alsmede een apar- ^ntoorruimte voor de heer ®an zelf. Het blijkt dat alle ïngen volledig zijn geautoma- Vergunning 1*01 hier anderhalf jaar te pven zegt Joke Scheffers, de i Marina. De 60-jarige Bram *n, hun vader, verwacht dat van het nieuwe pand aan ^rpsstraat in driekwart jaar F'1 voltooid. "In augustus 1988 ''begonnen met het ontwerp O van het nieuwe kantoor met woon huis. De planning destijds was dat het nieuwe pand eind 1990 zou worden geopend". Doordat er bij toeval werd ontdekt dat in het be stemmingsplan voor een aantal panden aan de Dorpsstraat, waar onder dat van Veerman, andere bepalingen waren terwijl in eerse instantie was gebleken dat voor alle panden het zelfde gold, kon de in het ontwerp vastgestelde diepte van het te bouwen pand niet wor den gerealiseerd. Die bepalingen voorzagen in een maximaal te bou wen diepte van 15 meter, wat zelfs 7 meter minder is dan de huidige diepte, terwijl voor het nieu we pand deze diepte 28 meter moet zijn. Wie bekend is met het aanvragen van een bouwvergunning weet dat er inzake be stemmingsplannen hiervoor een wijzi ging bestemmings plan moet worden aangevraagd middels een artikel 19 procedure.Zo'n pro cedure gaat dan weer over de diverse ambtelijke schij ven van gemeente en provincie. Bouw Nu is het zover dat er een bouwver gunning klaar ligt op het gemeente huis. De bouw kan gestart worden zodra het architectenbureau Al- bert van Huut, ontwerpers van onder andere het NMB hoofdkan toor in Amsterdam, in overleg met de familie, de aannemer heeft be paald die de bouw gaat realiseren. Als alles volgens verwachting gaat staat er volgend jaar om deze tijd een nieuw pand op Dorpsstraat 200. Hierim komt een gloednieuwe kantoorinventaris en krijgen de werknemers meer armslag dan dat ze tot op heden gewend waren. De begane grond wordt geheel kan toor terwijl de verdieping het woonhuis van de familie Veerman wordt. Omdat het woonhuis nu, in tegenstelling tot de oude situatie, alleen op de verdieping komt, ontstaat er beneden meer kan toorruimte. "De voorgevel van het nieuwe pand komt twee meter ver der naar achteren te liggen in ver gelijking met nu, zodat het voor onze klanten veiliger is doordat ze, als zij het kantoor verlaten, niet meer direct op de Dorpsstraat staan", benadrukt de heer Veer- Geschiedenis Ooit begon Bram Veerman als jon geman de loonadministratie van boeren en tuinders te verzorgen. Hij weet de datum nog precies uit zijn hoofd. "20 maart 1953". "Ik woonde toen nog bij mijn ouders aan deDorpsstraat82. Bij m'n klan ten haalde ik de briefjes op, waar de arbeidsuren van het personeel opstonden en rekende vervolgens de lonen en inhoudingen uit. Daar na bracht ik de loonstaten weer naar de desbetreffende klanten. Later, toen ik getrouwd was en we op de Eendrachtsdijk woonden, kwam het agentschap van de NMS- Spaarbank erbij. Dat was op 28 no vember 1960. Inmiddels adviseer de ik ook al, sinds 1954, in verzeke ringen, waarvoor ik een cursus gevolgd had". Zijn vrouw stond al tijd achter hem en ontving thuis de klanten met koffie. Toen ze later naar de Dorpsstraat 200 verhuis den, bleef zij die zorgzame taak houden, en niet meer alleen voor de klanten maar ook voor de toen komende medewerkers. De nu 27- jarige Joke is vanaf de schoolban ken al werkzaam bij haar vader. "Na m'n HAVO ben ik nog een jaar naar de Verenigde Staten geweest en heb ik daar een jaar highschool gedaan", brengt ze in herinnering. Ze vertelt dat ze daarna opleidin gen volgde in verzekeringen en fi nanciering en dat ze, inmiddels moeder geworden, nog steeds aan de studie is omdat je zowel bij de verzekeringen als op het gebied van financiering up to date moet blijven. Omdat het bij kantoor Veerman zo is dat je voor zaken met betrekking tot verzekeringen dag en nacht op hun beroep kunt doen, is het heel gewoon dat Joke haar werkzaamheden in de avon duren verricht. Veel klanten willen graag goed voorgelicht worden over verzekeringen en doen dat bij voorkeur na hun werk. De 31-jarige Marina volgde oor spronkelijk een verpleegkundige opleiding en behaalde tevens haar kinderaantekening. Na een aantal jaren in het Sophia-kinderzieken- huis te Rotterdam te hebben ge werkt, belandde ze in 1986 op het kantoor van haar vader, "een be slissing waar ik geen moment spijt van heb gehad. Het is reuze afwis selend om met mensen om te gaan en het werk is boeiend" zegt ze. Zij heeft als specialisme 'bankieren' en is goed op de hoogte van alle bankzaken. Ze volgde hier een op leiding voor en is zich hierin nog verder aan het bekwa men. "Er wordt wei eens ge dacht dat wij als NMS- Spaarbank (Nederland se Midden stands Spaarbank) alleen maar een spaarbank zijn, maar we hebben veel meer in huis. We hebben zo wel particuliere als zakelijke rela ties. De zakelijke transacties vin den plaats in overleg met het hoofdkantoor van de NMB Bank te Gouda. Uiteraard hebben wij ook de privé-rekening-mogelijkheid, een lopende rekening eventueel vergezeld met eurocheques en pincode-pasje. Met zo n pasje kunt u bij honderden betaalautomaten van de banken in Nederland en daarbuiten (dus niet alleen de au tomaten van de NMB/NMS) geld opnemen. Ook kunt u bij ons te recht voor een persoonlijke lening of doorlopend krediet. Sinds oktober 1990 werkt ook Mark Scheffers, de man van Joke, in de zaak, na negen jaar als tekenaar en kwaliteitscontroleur werkzaam te zijn geweest bij W.K. Crone B.V. in Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij is momenteel bezig met de opleiding makelaar o.g. en werkt op de afde ling makelaardij nauw samen met de heer Veerman, met betrekking tot alle onroerend goed zaken. Op deze afdeling houden ze zich bezig met aan- en verkoop van onroe rend goed, taxaties voor onder meer gemeentegarantie-aanvra gen, en onteigeningszaken. Tevens kan men er terecht voor een onaf hankelijk hypotheekadvies. De verdere personeelsbezetting ziet er als volgt uit: Op de afdeling administratie werken Nel Mesker, Greta Eikelenboom, Jan de Groot, Leo llonkoop en Adriaan Boer. Op de afdeling verzekeringen werken behalve Joke ook Marja van Dol- der, Connie Snoek en Jeroen Groos. Bij de NMS-Spaarbank werkt naast Marina ook Piet den Broeder en op de afdeling make laardij werkt Mark samen met Bi- anca Dullaart, die ook zo nu en dan bijspringt bij de bank. Veerman En dan nog even de boss himself", Bram Veerman, de oprichter die z'n zaak zag groeien, maar nu zelf een nieuw jasje moet laten ver vaardigen. Iemand die een han delsgeest geeft, op een leeftijd van veertig jaar nog aan de opleiding makelaar o.g. begon en vervolgens via een 'kruiwagen' de opleiding grondverwerving kon voltooien. Een voorrecht wat voor slechts weinige Nederlanders is wegge legd daar dit een zeer kostbare en van overheidswege georgani seerde studie is.Veerman heeft in middels ook, getuige de voorbeel den die hij opsomt, zijn sporen wel verdiend op het gebied van ontei geningszaken. "Door diep in de materie te duiken kun je, op rechtvaardige wijze, optimaal de mogelijkheden die er zijn benutten en worden mensen niet altijd met een kluitje in het riet gestuurd. Het geeft altijd een gevoel van voldoe ning als je voor je klant er meer uithaalt dat wat deze van over heidswege uit als onteigeningsver goeding voorgesteld had gekre gen". Als specialisme - hij noemt het min of meer een hobby - geeft hij adviezen bij bedrijfsover- drachten van ouders op kinderen. Hij kent de regels en de mogelijk heden die de wetgeving biedt zo dat bij overdracht geen of nauwe lijks belasting hoeft te worden be taald. De spanning van handel en uit pluizen houdt zijn geest fit. Daar om is hij van plan hiermee nog lang door te gaan omdat hij samen met de Japanners van mening is dat het zonde is om de oudere garde met een goede kennis vroegtijdig op non-actief te zetten. Hij verheugt zich bij voorbaat al op het moment dat het nieuwe pand in gebruik wordt genomen. Voor het zover is moet er nog veel gedaan worden. De familie is druk bezig met de laatste voorbereidingen van de bouw en het bepalen van de in richting. Voorlopig echter zitten zij, waar van iedereen die hen kent weet dat het zakendoen en omgaan met mensen hen goed afgaat, tot de opening van het nieuwe pand nog aan de Dorpsstraat 149... LUizen - De collecte, welke Wouden in de week van 7-11 l 's v°or de Stichting Kin- P Koemenië een groot suc- V 0r4en. Doordat er nog veel tem Per dank S'ro zijn E heeft de stichting t ner he balans kunnen op- tj ue huis-aan-huis-collecte maar liefst 4478,40 op, Phe bank en giro een be- ii h ,36,30 binnenkwam. In Ij, ee't deze collecte dus opgebracht. Inmiddels is semeente Moerhuizen een L°,m subsidie aangevraagd brio Van Fonds Ont- tfl.°ssamenwerking". Naast ."^egde bedrag van de hiP!nde Handen' - ruim tei i,u w °°k een aantal be- LJ 'Moerkapelle een toe- Nnrk? C(?' f 6000,- gedaan om 1';nnn (totaal onge- Itin I00'") te sponsoren. De F150(in°n)pt,dlt iaar tussen de FWpu ^u'den te ontvangen. tei. ee* ban men alles lezen |tinbP.ransPort dat vrijdag 22 alle vroegte, zal ver- Zevenhuizen -Tijdens de algemene ledenvergadering van voetbalver eniging "Groeneweg" is het on langs afgetreden bestuurslid Theo Baars benoemd tot lid van ver dienste. jarenlang is Theo als voorzitter van de barcommissie een sterke kracht voor de vereni ging geweest. Zijn taken worden nu overgeno men door Anton Rietveld die door het bestuur in dezelfde functie werd voorgedragen, het bestuur bestond hierdoor uit zes perso nen. Te elfder ure is Nico Sleeu- wenhoek ook bereid gevonden d de zevende man in het bestuur te worden, ook hiervoor waren geen tegenkandidaten te vinden. Nico zal zich als tweede secretaris tus sen de overigen gaan plaatsne men. Aftredend en herkiesbaar was le secretaris Jan Boere, die bij accla matie werd herkozen, naarstig zal toch gezocht worden naar nog minimaal twee personen om het bestuur uit te breiden naar negen. Dan zal ook het werk van de wedstrijdsecretaris wat verlicht kunnen worden, omdat deze nu teveel werk moet verrichten om de vereniging goed draaiende de houden. Indien iemand zich be trokken voelt of gewoon wil infor meren, hoeft men zich niet te ge neren. Inlichtingen inwinnen bij een bestuurslid en/of enige weken meedraaien en men weet wat het bestuurslidmaatschap inhoudt en wat er van hem/haar gevraagd wordt. Diashow Moerkapelle - Op 5 november j.l. was het 10 jaar geleden dat de Fo tohobbyclub Moerkapelle werd opgericht. Dit feit is in besloten (leden)kring gevierd. Tevens wordt er in algemene zin aan het tweede lustrum luister bijgezet. Dat gebeurt op woensdagavond 20 november om 20.00 uur in dorps huis "Op Moer" te Moerkapelle. Op die avond worden er bijzonde re zgn. 'overvloei-dia-series' met geluid geprojecteerd. Het bijzondere hiervan is de com binatie van fotografie, gevoel voor sfeer, humor, muziek en presenta tie van de makers: Herman Kraaij en Wil van der Ham uit Leiden. Enkele titels: Alles wat geschapen is; Rio Mira; Way-out; Sumatra; Dageraad; Groene Vingers: Trui; Kreta; Margootje. Iedere belangstellende is hartelijk welkom. Wel wordt een gering bedrag voor de toegang gevraagd. Dergelijke diaseries zijn beslist de moeite waard om gezien te wor den. De toeschouwer krijgt het gevoel deze avond voor geen goud te heb ben willen missen. Behalve deze speciale avond, wordt er nog meer in het kader van het tweede lustrum georgani seerd. Nadere aankondiging volgt. Wie nieuwsgierig is naar de Foto hobbyclub kan eens vrijblijvend een clubavond bijwonen op dins dagavond eenmaal per veertien dagen. Van tevoren gelieve men wel even contact op te nemen met de secre taris, Beppie Roos tel. 01793- 2372 of met Ton de Bruijn tel. 01793- 1775. Moerhuizen - De collecte van Jan tje Beton in Moerhuizen leverde een opbrengst van maar liefst 3005,10 De nationale jeugdcollec- te voor leef- en speelruimte voor de jeugd vond plaats in de week van 3-9 november jl. De helft van de opbrengst komt direct ten goede aan het jeugdwerk in deze gemeen te, met name aan de drie peuter speelzalen 't Hobbelpaard, De Ze ven Dwergen en Dikkie Dik en aan de Badmintonvereniging. Met de andere helft van de opbrengst fi nanciert het Nationaal Jeugd Fonds (het fonds van Jantje Beton) waardevolle jeugdprojekten in het hele land. Zevenhuizen - Amnesty Internatio nal, Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking Zevenhuizen/Moer- kapelle, Unicef en Wereldwinkel Zevenhuizen/Moerkapelle organi seren een Kramendag op 30 no vember van 10.00 tot 14.00 uur op het dorpsplein van Zevenhuizen. Tr. ;i

Dorpskrant | 1991 | | pagina 19