Zevenhuizen Open dag op juridisch-, fiscaal- en beleggingsgebied in Rabobank lebollebeer groot succes Tekort Moerhuizen minder groot dan aanvankelijk geraamd Recreatieschap behandelt begroting 0 X Dorpskrant 435/13 november 1991 pagina 23 venhuizen/Moerkapelle - rdag 16 november wordt er Rabobank van Zevenhui een open dag gehouden, kan die dag van 10.00 tot 0 uur in het bankgebouw it met vragen op juridisch-, :aal-en beleggingsgebied. toe zijn 'specialisten' op elk ;ebied aanwezig, die men- it met specifieke vragen op lit brede terrein komen, adviezen en voorlichting kunnen geven, zaterdag zullen aanwezig zijn: lis mr. E.H. Jansen te Zeven- in en de kandidaat-notaris irouw Appel. innen belanghebbende voor telt c.q. vragen beantwoorden zaken die bij een notaris ge- id kunnen worden en met tdejuridische aspecten ervan rhten. erfrecht, eigendomsrecht, skingsrecht tot vragen over Iracten voor huwelijkse voor- iden, samenleven en andere J terM.Splinter, als accountant ouden aan de CBTB. is met ledewerker zaterdag aanwe- m mensen te helpen op juri- i/fiscaalgebied. men- met de wet in de hand - optimaal van de aftrek-mo gelijkheden die geboden worden, gebruik kan maken en de juiste weg te wijzen in belastingland. Namens de Rabobank geeft de heer G. Geluk, beleggingsdeskun- dige, adviezen op het terrein van beleggen en kan de belanghebben de wijzen op de fiscale effecten van een bepaalde beleggingsmetho diek. Daarbij wijst hij op het feit dat be leggen niet alleen gaat via deposito's e.d., maar dat ook aan delen, obligatie's e.d. mogelijkhe den zijn. Kortom men krijgt antwoorden op vragen op welke wijze men zijn haar vermogen het beste kan be leggen. De heer P. v.d. Steen kan degene die b.v. een woning wil kopen ver tellen over de financieringsvor- men, de gemeentegarantie en de financiële gevolgen van de aan koop van onroerend goed. "Hoe koop ik een huis terwijl we buiten gemeenschap van goede ren zijn getrouwd?"is een voor beeld hiervan. De heer J.G. de Man is gespeciali seerd in verzekeringen. Hij kan vragen beantwoorden over fiscale aftrekmogelijkheden in de sfeer van verzekeringstechnische aangelegenheden. Ontvangst Degene die a.s. zaterdag naar de bank gaat, erover denkt om bepaal- het beste kan beleggen; meer wil weten over optimale fiscale aftrek enz. enz. moet zaterdag zeker niet schromen naar de Rabobank te komen. "We hebben bewust voor de zater dag gekozen om dit 'open huis' te de zaken kwa erfrecht te gaan rege len, of van plan is te gaan trouwen op huwelijkse voorwaarden; met een probleem zit hoe hij/zijn geld Muizen - "Joost mag 't weten" J Joost wist 't. Uiteindelijk ver ia] met een luchtschip naar de 1 Want bij de zon is het heel X-Zowarm dat he honderddui- J!stofdeeltjes wordt. Zo losten ps problemen voor Joost, die lain vriendjes de 'hollebolle' Jsenoemd, vanzelf op. Voorstelling B tot aan de nok toe gevulde pan dorpshuis "Swanla" keken pierden 182 kinderen tussen 5 f jaar naar het poppenspel fbollebeer" van Daniët van J®j Wat knap als je een uur lang poe verbeelding van kinderen Ppelen! Ademloos hebben ze TM en nog helemaal in de fan- pereld verlieten ze opmerke- ptighun theaterzaal. Onder de pjge kinderen waren ook 3-ja- J Zij vierden hun verjaardags- jsmet vriendjes en vriendinne- Tjtrakteerden hen op een mid- Peater. Een prachtig idee dat pgverdient. Wie dat van plan J® uit van tevoren te bespreken |iflelon Leewis (tel 3371). Er 'Man plaatsen gereserveerd Pandorra I Motvakantie, op 3 januari T y culturele commissie de h Muzen" met het poppenspel 1* wereld van de Mol" door TWentheater "Pandorra". Om f Moteren en te onthouden.... I Mieverrassing voor de kin- houden, omdat dat voor de mees ten een vrije dag is. -Als deze dag aanslaat bij het pu bliek en inderdaad drempelverla gend werkt, zeker met het oog op de notaris en de accountant, wordt een dergelijke dag zeker in de toe komst herhaald", zegt Rabobank- voorlichter de heer H.J. de Visser. "Het is een gratis dienstverlening aan het publiek. We hebben be dacht dat men ongeveer 20 minu ten tot een half uur tot z'n beschik king krijgt. Is het advies dat gegeven wordt een wat tijdrovende zaak dan wordt er in overleg met notaris, accountant of medewerkers van de Rabobank overlegd op welke wijze het gesprek, kan worden voortgezet. We hebben er echter helemaal geen idee van hoe het gaat lopen en hoe groot de behoefte is om over bepaalde zaken vragen te stellen en advies in te winnen. We wachten het gewoon af en zijn op alles voorbereid", lacht de heer De Visser. Hij is a.s. zaterdag in de bankhal degene bij wie iedereen zich ver voegt. Aan de hand van door hem aan de belanghebbende gestelde vragen, trekt hij de conclusie tot welk specialisme de vraag behoort en verwijst vervolgens naar notaris, accountant, belegger of assura deur Zaterdag dus. Niet vergeten van 10.00 tot 15.00 uur in de Rabobank. Moerhuizen -In de vorige Dorpskrant maakten we al melding van het gevonden verschil in het voordeel van de gemeentebegroting voor 1992 van de gemeente Zevenhuizen/ Moerkapelle. Van de gemeente kregen we het navolgende persbericht De totale rentekosten die de ge meente in enig jaar dient te betalen worden over de algemene dienst van de gemeentebegroting en de begrotingen van de bedrijven ver deeld en aan de woningbouwver enigingen doorberekend. Voor deze verdeling wordt gebruik gemaakt van een bepaalde reken wijze, de zgn. 'rente-omslag'. De totaal in rekening gebrachte rente wordt door middel van die rekenwijze 'omgeslagen' over de diverse onderdelen van de ge meentelijke administratie. Basis voor deze rente-omslag zijn o.a. de staten model C (staat voor geactiveerde kapitaaluitgaven) en E (staat van opgenomen langlo pende geldleningen), behorende bij de gemeentebegroting. Helaas zijn de staten model C en E niet volgens dezelfde methode ver vaardigd. De staat model C, behorende bij de ontwerp gemeentebegroting 1992, was voor het deel van de dynami sche kostprijswoningen (dkp-wo- ningen) van de in de gemeente werkzame woningbouwverenigin gen opgebouwd volgens de me thode van bijschrijving op de boekwaarde en de staat model E, behorende bij de ontwerp ge meentebegroting 1992, was opge bouwd volgens de methode, waarbij de rente en aflossing c.q. afschrijving wel als zodanig in de administratie doorwerkten. In de staat model E zijn dus de rentekosten van de hiervoor ge noemde dkp-woningen als rente- Ti u Algemeen be- I k et Recreatieschap Rot- F> behandelt in de vergade- Li vandaag niet alleen de I',J V,00r '992 maar tevens liiXk n§sPlan zwemba- «haven en camping". |L nen v°or de ontwikkeling 1 ovengenoemde objecten Mogelijkerwijs wel gevol- R Bleiswijk e ontwikkeling heeft het laiip stuur op het oog de Ij Van een sportief instruc- ■qX sauna-fitness-, tennis- |b "voorziening nabij het ■ttu- Bleiswijkse Kooi", ■'dure an de bestuurlijke |X''e v'jf de deelnemers in i(Jr, eschap hebben gerea- laspii i,6 Sr°otse plannen van IS bestuur- °e gemeen- ïvanriom vraa§1 bij de uitwer- s o VOornerriens op Zeven- in u,°Ndgebied- tevens te e'ke mate verdergaan- kosten geboekt. Het totaal van de in de begroting op de verdeeldienst paragraaf 1 opgenomen rentekosten wijzigt dan ook niet. De verdeling van de rentekosten over de diverse onderdelen van de gemeentebegroting vindt zoals hiervoor gesteld plaats door mid del van de staat model C. In die staat is nu juist het rentedeel van de dkp-leningen niet als rente verwerkt en via de hoofdfunctie 8 (Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting) niet aan de in de ge meente werkzame woningbouw corporaties in rekening gebracht. Deze ten onrechte niet aan deze corporaties berekende rente is nu - met gebruikmaking van het zgn omslagpercentage- verdeeld over de algemene dienst van de ge meente, het woning- en het grond bedrijf. overigens wordt opgemerkt, dat in de praktijk met de plaatselijke wo ningbouwverenigingen worden af gerekend naar aanleiding van de door het Rijk aan de gemeente in rekening gebrachte bedragen. De algemene dienst en de begrotin gen van het grond - en woningbe drijf zijn dus gezamenlijk teveel belast met de ten onrechte niet aan de corporaties berekende rente. Hierdoor wijzigt het begrote na delig saldo van de gewone dienst, in dit specifieke geval echter be tekent één en ander een voordeel ten opzichte van het eerder ver wachte tekort op de begroting van de algemene dienst. Het aanvankelijk gedachte tekort daalt door de diverse doorrekenin gen met f420.717,00. Het nieuw berekende tekort op de begroting van de algemene dienst voor 1992 wordt nu becijferd op f 475.768,00 "Ons college beraadt zich momen teel over de wijze van dekking van dit nieuw berekende tekort", aldus het persbericht. ■uvpn van de camping, IX en zwembad "De Koor- liikrio8!6''^ 's- De gemeente let hm mede dat in begin- et gepresenteerde ont wikkelingsplan kan worden inge stemd en mee wil werken met pla nologische aanpassingen. Zevenhuizen/Moerkapelle De gemeente Moerhuizen plaatst een aantal opmerkingen bij de in het plan geschetste ontwikkelin gen. Naar aanleiding van een brief van B. en W. waarin geantwoord wordt dat een dergelijke verbindingsweg uitnodigend werkt voor het sluip- verkeer en dus door Moerhuizen niet gewenst geacht wordt: is dit de reactie: Wegverbinding jachthaven/ camping Gesteld wordt door het D.B. dat het geenszins de bedoeling is om een doorgaande weg/verbinding met jachthaven en camping te rea liseren, maar bedoeld is als een mogelijkheid om een betere sa menhang in exploitatie tussen camping en jachthaven mogelijk te maken. Omdat het gemeentebe stuur van Moerhuizen zich af vraagt of een verhoging van de spoorbrug noodzakelijk is, denkt het schap dat een overweging hiertoe in een ruimer kader dient plaats te vinden. De reactie van Moerhuizen op het uitdiepen van de Rotte die daar niet zo voor is vanwege het 'ijsvermaak' was be kend en is onderkend door het schap De gemeente Moerhuizen stelt dat een fiets-oeverbinding nabij De Bonk gerealiseerd wordt maar dat andere oeververbindingen niet denkbaar zijn. Het schap stelt dat een oeverver binding nabij "De Bonk" nog ter discussie staat omdat er aan een andere lokatie, dichterbij Bleiswijk en zwembad "De Koornmolen" ge dacht wordt. Wat betreft uitbreiding van de camping: de bouw van recreatie woningen is gewenst, zo vindt het schap. Moerhuizen's gemeentebestuur zegt dat het Landelijke Bestem mingsplan de mogelijkheid niet biedt voor deze bouw. Wel voor uitbreiding van de camping. Het schap heeft deze plannen op het oog: om de exploitatiemogelijkhe den van de camping te verbeteren en een 'up-grading' van de cam ping mogelijk te maken. Dit is juist van groot belang voor een cam ping die het gehele jaar geopend is. In de reactie van Moerhuizen wordt niet gesteld dat het onge wenst is deze recreatiewoningen te bouwen. Wel is gebleken dat permanente bewoning onaan vaardbaar is. Moerhuizen heeft in principe geen bezwaar tegen de uitbreidingslan- nen van het Zevenhuizense zwem bad waarvoor waarschijnlijk het geldende bestemmingsplan vol doende mogelijkheden biedt. Be zien moet wel worden welke moge lijkheden er in de onmiddellijke omgeving zijn (b.v. Waddinxveen). Bij dit alles gaat Moerhuizen ervan uit dat één en ander geen negatieve financiële consequenties voor Moerhuizen mag hebben. Verbeteren en vergroten jachthaven Moerhuizen vindt verbetering van de bestaande faciliteiten mogelijk en wenselijk, maar of een vergro ting tot de mogelijkheden behoort zal aan de hand van een concreet verzoek worden bekeken. "Wel moet bedacht worden, dat dit als neveneffect zal hebben dat er een toename ontstaat van het ge bruik van de vaarroute van de Rotte naar de Hollandsche IJssel. Gelet op de financiële consequen ties mag niet verwacht worden, dat het bedienen van de bruggen geïn tensiveerd zal worden. Moerhuizen pleit bovendien voor een bestudering van de recreatie ve plannen in een wat groter ver band in verband met het voorge nomen rijksbeleid, verwoord in de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra. "Het is dan ook positief te waarde ren dat uw recreatieschap deel neemt aan het Landschapsstruc tuurplan. Hierbij komen zaken aan de orde als de inpassing van Achtkamp, de afbuffering van het Groene Hart en het Kernbos tussen Zoetermeer, Gouda en Rotterdam". In een reactie- verwerkt in het voorstel, wordt door het D.B. ge steld dat m.b.t. de uitbreiding van het zwembad dit ontwikkelings plan bedoeld is om nadelige finan ciële consequenties voor de ge meenten in de toekomst te voorko men. Door het Dagelijks Bestuur wordt aan het Algemeen Bestuur ver zocht het ontwikkelingsplan met inachtneming met de gemaakte op merkingen m.b.t. de ontvangen reacties, vast te stellen. Het plan zal, na goedkeuring, als een richtlijn voor het D.B. gelden bij de verdere uitwerking van de toekomstmogelijkheden van de beide zwembaden, camping en jachthaven, waarbij Bleiswijk het eerst ter hand wordt genomen. Nader zal worden onderzocht de mogelijkheid om de objecten in Ze venhuizen te privatiseren. Om te komen tot de uitvoering van het ontwikkelingsplan worden de opstellers ervan, "De Vries en part ners management B.V." ingescha keld bij de verdere uitwerking van het ontwikkelingsmanagemerit. Hieronder wordt verstaan: -het structureren van het ontwik kelingsproces; - het begeleiden en coördineren van het integrale pro ces tussen opdrachtgever en ove rige participanten; -voorbereiding en organisatie om tot realisatie te komen. De kosten worden op 30.000 gul den geraamd.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23