4 s V.V. Nieuwerkerkl a.d.IJssel Vergadering gemeenteraad Bouw schutting Nijverheidscen trum 26 te Zevenhuizen Bouw tuinkamer Reigershof 7 te Moerkapelle Openbare avond VBOK en NPV: de moeite waard! Kleintje plaatsen?? Envelop niet dlchtplakken a.u.b.HH! Open dag op tuinbouwschool "Huis te Lande" Lustrum Vrouwenraad Nieuwerkerk a.d. IJssel pagina 4 Dorpskrant 435/13 november 1991 Naam: Adres: Plaats: f ll Gemeente Moerhuizen Op maandag 18 november 1991 om 19.30 uur komt de gemeenteraad van Moerhuizen in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 6. 7. 8. 9. 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 10 oktober 1991. Ingekomen stukken en mededelingen. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Bedrijfsterrein, herziening 1991 (Moerkapelle). Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel vallende binnen het bestemmingsplan "Landelijk Gebied" (Moerkapelle) nabij de Herenweg 41 te Moerkapelle. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer G. van Eijk ingediend beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een schuur aan de Bierhoogtweg 11 te Zevenhuizen. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer A.J. Karens ingediend beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een schapestal op een perceel aan de Rottedijk te Moerkapelle. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer C.A. Verhoef ingediend beroepschrift tegen de weigering van een vergun ning voor de bouw van een dubbele garage aan de Bierhoogtweg 15 en 17 te Zevenhuizen. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer Y.A. Boer ingediend beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een veldschuur op een perceel aan de Bermweg te Zevenhuizen. 10. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer K. van der Knaap ingediend beroepschrift tegen de weigering van een ver gunning voor de bouw van een opslagloods aan de Swanlaweg 2 te Zevenhuizen. 11. Voorstel inzake de organisatie e.d. van de vrijwillige brandweer Moerhuizen. 12. Voorstel inzake het afsluiten van een contract met de plaatselijke vrijwilligers vluchtelingenwerk en de bekostiging van een coördinator vluchtelingenwerk. 13. Voorstel inzake de goedkeuring van de begroting 1992 en de meer jarenbegroting 1993-1996 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. 14. Voorstel inzake de vaststelling van een gemeentevlag. 15. Voorstel inzake straatnaamgeving in plan "Swanla". 16. Voorstel inzake het verlengen van een optie op een perceel grond nabij de Swanlaweg. 17. Voorstel inzake de verkoop van een perceel grond aan de Fa. Bos en Van Rijs te Zevenhuizen. 18. Voorstel inzake de voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1990 van de voormalige gemeente Zevenhuizen. 19. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 14 november 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeente secretarie, bureau A.J.B.ZDorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: de aanvraag van S Products Holding voor de bouw van een schutting aan het Nijverheidscentrum 26 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 5 november 1991, De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 14 november 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeente secretarie, bureau A.J.B.ZDorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: •de aanvraag van de heer G.C. van Winkelen, voor de bouw van een tuinkamer aan de Reigershof 7 te Moerkapelle. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van hetter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, '77" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21 a van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het" bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 5 november 1991, De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Zevenhuizen/Moerkapelle - Onlangs hielden de Nederlandse Patiënten vereniging en de Vereniging ter Be scherming van het Ongeboren Kind (beide pro-life verenigingen, vóór het leven: aan 't begin en aan 't eind) gezamenlijk een openbare avond met als spreekster de arts mevrouw A. Hoek- van Kooten. Zij had als onderwerp "prenatale diagnostiek", met ais discussiepunt wat wel en niet mag en kan. Behan deld werden de onderzoeken zoais: vruchtwaterpunctie, vlokkentest, echografie en invitrofertilisatie, of wel in de volksmond: reageerbuisba by. Er werd verteld wat deze onderzoe ken inhouden en wat men ermee kan doen. Hieruit kwam ook duidelijk naar vo ren hoe ver de medische weten schap is gevorderd. Hoe kundig zij is. Al deze onderzoeken zouden een goede inhoud kunnen hebben, zou den een zegen kunnen zijn voor de mensheid, ware het niet... helaas, dat er vaak een verkeerd gebruik van wordt gemaakt. In heel veel mensenhanden worden deze onderzoeken toch gebruikt, met als doel, het leven vanaf het moment dat een eicel en een zaadcel bij elkaar komen, de conceptie is het leven met alle genetische eigen schappen, wat de persoonlijkheid wordt e.d.: het is al een heel klein mensje!) bij een mogelijke afwijking, de zwangerschap af te breken, het kindje te doden. Mevrouw Hoek stelde ook - uit de praktijk- dat vrouwen die wel zo'n onderzoek, b.v. vruchtwaterpunctie wilden, om zich - indien het kindje gehandicapt zou zijn, voor te berei den in de zwangerschap op d komst van zo'n kindje en die beslist geen abortus provocatus wilden laten doen, een hele zware strijd moeten leveren om zo'n onderzoek gedaan te krijgen. Ook de invitrofertilisatie op zich is niet verkeerd, maar er wordt vaak een verkeerd gebruik van gemaakt. Als er binnen het huwelijk gebruik van gemaakt wordt, met een eicel van de eigen vrouw en een zaadcel van de eigen man en niet meer dan max. 4 eicellen die bevrucht worden, is het toelaatbaar. Want meer dan 4 be vruchte eicellen worden er niet in de baarmoeder teruggezet en als er meer bevruchte eicellen zouden zijn, dan zouden deze over zijn en daar zouden dan dus experimenten mee gedaan kunnen worden of in de vrie zer geplaatst, met alle complicaties en vraagstukken in het leden die dan op kunnen treden. Mevrouw Hoek stelde ook dat het in de eerste plaats heel belangrijk is deze mogelijkhe den ook in het gebed aan de Heere voor te leggen. En dan zal het ene echtpaar de vrijmoedigheid krijgen om wel gebruik te maken van deze mogelijkheden en het andere niet. Ook stelde zij dat het pro-life zijn niet alleen over abortu's of euthanasie gaat, maar dat het met je hele le venshouding te maken heeft. Ook m,et niet-roken, matig zijn met drinken van alcohol, verkeersvrien- delijk rijden, niet vet eten, kortom 'matig zijn met alles'. Pro-life moet ook je levenshouding zijn. Verder vond mevrouw Hoek het ook heel alarmerend dat, als je gynaeco loog wilt worden en dan een pro-life gynaecoloog, dat je dan waarschijn lijk in deze tijd, niet eens meer voor een plaats in de opleiding in aan merking komt, omdat je dan geen abortus, geen vlokkentest wilt doen, niet de morning-after-pil voor schrijft. Dit is een ontwikkeling die heel kwalijk is, waar we misschien iets aan zouden kunnen doen door als pro-life mensen te laten merken, dat de pro-life-gynaecologen heel hard nodig zijn, stellen door hen be handeld te willen worden. Kortom, het was een hele fijne avond en de opkomst van de toehoorders was ook boven verwachting. Pre-natale diagnostiek is dan ook een actueel onderwerp en mevrouw Hoek- van Kooten is een boeiende spreekster. Als NPV en VBOK was het ook stimulerend om zo'n geza menlijke avond te organiseren en wie weet wat het volgende jaar in petto heeft...?? VBOK/NPV Zevenhuizen/Moerka pelle De voetbalvereniging Nieuwer! kerk doet dit seizoen mee aaneen! competitie voor elftallen van spe-l Iers tot en met 23 jaar. Deze wedstrijdenreeks is opgezet! door Zwaluwen Vlaardingen insaT menwerking met de v.v. Nieuwer-! kerk. De 8 deelnemende verenigingen! spelen een halve competitie waar-I van er drie voor de winterstopf worden gespeeld en de overige! vier wedstrijden vanaf februari! 1992. Deelnemers De deelnemende teams zijn: Zwaluwen Vlaardingen, Excelsior! '20, DEVJO, S.S.S. D.R.L. v.v. Nieu- werkerk, Excelsior Maassluis! Monster. het programma voor de eerstel speeldag luidt: S.S.S. - Zwaluwen Vlaardingen,! Monster -Devjo, DRL -Excelsior '20.1 Nieuwerkerk - Excelsior Maassluis) wordt gespeeld op dinsdagavond] 5 november aanvang 19.45 uur. Nieuwerkerk speelt de tweede! wedstrijd tegen Zwaluwen VI. opf dinsdagavond 19 november aai vang 19.45 uur. Middelbare tuinbouwschool "Huis Lande" houdt op zaterdag 16novera ber open dag. Voor iedereen die! geïnteresseerd is in tuinbouwonderj wijs staan diedagvan 10.00-15.0" de deuren aan de Van Vredenburchs weg 154 in Rijswijk open. Belangstellenden kunnen voorlichj ting krijgen over vakrichtingen, stut dieprogramma en beroepsmogelijkl heden. Ook voor hen die (nog) niet! aan een studie denken heeft de opent dag van alles te bieden. Studenten en| docenten geven demonstraties, formatie over bloemen en plantenenl een rondleiding door schooltuin en| bijbehorende kassen. Momenteel zijn er ruim 450 studenj ten aan de school verbonden. Afhar kelijk van de vooropleiding kan d leerling kiezen uit een drie- of vierjal rige opleiding in de vakrichtingen) bloemschikken en binden, planten? teelt of groenvoorziening en natuurj lijke omgeving. Afgestudeerden vinden over het a gemeen gemakkelijk een baan in d dienstverlenende tuinbouw. "Huis te Lande" is een van de oudstj tuinbouwscholen van Nederlan<| (1907). Sinds juli 1991 is de school onderf deel van het Agrarisch Onderaf Centrum "Groene Delta". Tot dit A»| behoren verder de lagere agrarische scholen uit Den Haag, Oegstgees J Klaaswaal, Dordrecht, Leidscnej dam, Rotterdam en Gorincheinen 1 middelbare tuinbouwschool uit L>° j drecht. Nieuwerkerk a.d. IJssel -De Vrouwen raad Nieuwerkerk a.d. IJssel hoopt op 26 november haar eerste lustrum te vieren. Ter gelegenheid hiervan wordt op vrijdag 22 november van 15.30 tot 17.00 uur in het Nieuwerkerkse ge meentehuis een feestelijke bijeen komst gehouden. Bij deze gelegenheid zal wethouder M. Molenaar een brochure aan pers en publiek presenteren die de gemeente Nieuwerkerk a.d. Ijssel, in samenwer king met de Vrouwenraad en de Vrou wenrechtswinkel te Rotterdam heeft uitgegeven. Deze brochure wordt aan alle a.s. echtparen die in het Nieuwer kerkse gemeentehuis komen aanteke nen, overhandigd. Hierin worden o.a. de juridische .eco nomische en belastingtechnische ge volgen van de huwelijkssluiting in het kort uiteengezet. De Vrouwenraad heeft het initiatief ge nomen om deze brochure uit te bren gen en hoopt daardoor een aantal mis verstanden die binnen het huwelijk kunnen vóórkomen, te voorkómen. Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen... ...woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! n 7ncent) VCHTPLAKKEN A.ll.B. (dan voldoet een postzegel van w I ENVELOP NIET DIC

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4