Nieuwerkerk aan den IJssel Een halve eeuw samen lïijkspolitie Nieuwerkerk aan den IJssel iP-paspoorten voor alle ieuwerkerkse brugklasleerlingen I I O O Ledenvergadering DKV m Belastingvoordeel vanaf 1 januari aanzienlijk minder. KOOPSOMPOLIS NOG TOT EIND VAN HET JAAR EXTRA AANTREKKELIJK I Dorpskrant 436/20 november 1991 pagina 11 I De Dorpskrant feliciteert: Gouden bruidspaar Hoeijen- bos -Klumpes (ieuwerkerk a.d. IJssel - "Het is ioed wonen in "Dianthus", een ierviceflat voor ouderen met een iptimaal woonklimaat", lit is een conclusie die gemaakt an worden na afloop van een be- toek aan Arie Hoeijenbos (76) en Ijgatha Klumpes (73). it echtpaar was gisteren, 19 no- 'ember, 50 jaar getrouwd, ïanmorgen is dit gouden bruids paar door hun kinderen verrast iet een 'champagne-ontbijt' van een'ontbijtservice'. Om heerlijk van te genieten.... en dat terwijl er in het leven van alle dag genoten wordt van het geen er in "Dianthus" georgani seerd wordt en waaraan o.a. de bruidegom, als lid van de Bewo nerscommissie, een bijdrage le- ftert. fenechtpaar dat zelf de publiciteit iet zocht, zich bescheiden profi- rt, maar met wat overredings- |kracht van één van de drie kinde- toch in de schijnwerpers tDus wordt de aandacht lafgeleid naar hetgeen er aan activi teiten in "Dianthus" plaatsvindt en pinkt daarvan een opsomming. Op I liggen de resultaten van de Origami-cursus', die de bruid tolgten ook gehouden wordt in de tcreatiezaal van hun flatgebouw latmaar liefst 144 appartementen elt. taidegom Arie gaat er wat meer tp uit dat z'n wederhelft, fietst graag, is trouw lid van het eigen 'Dianthuskoor', geniet van vissen, maar vindt het tevens belangrijk om 'in beweging' te blijven. De cursus 'bewegen voor ouderen' wordt dan ook trouw door hem bezocht. Zo zijn zijn spieren, na een leven lang turnen, nog bijzonder soepel en maakt hij ook gebruik van het wekelijks zwemuurtje voor oude ren in het Polderbad, al dan niet in gezelschap van zijn bruid. Zij kan genieten van het bezig zijn in hun appartement, mag graag puzzelen en houdt van winkelen. Erop uitgaan doen ze meestal sa men, omdat ze blij zijn elkaar nog te hebben in een omgeving met zoveel weduwen en weduwnaars. Ontmoetingen met de bewoners zijn er vooral op de avonden waar op er iets georganiseerd wordt. Eenmaal per 14 dagen bijvoor beeld, op dinsdag de bingo-avond, voor de liefhebbers van klaverjas sen is er op maandagmiddag de klaverjascompetitie, woensdag het sjoelen en het 'beter bewegen' en voor wie wil een partijtje biljart. "Verder kun je altijd voor twee kwartjes in de zaal koffie gaan drin ken", vertelt de bruid; "vrijwillig sters schenken koffie per toer beurt". Ze zegt er geen behoefte aan te hebben om elke dag naar de zaal te gaan, maar de diverse evenemen ten bezoeken ze trouw. Die variëren van een Cabareta vond, een Koorzangavond tot een Toneelvoorstelling. "Er is hier al- hus" was er uit Nieuweyterk niet zoveel belangstelling, dus konden er ook mensen van buitenaf die J tijd wat te doen. We vervelen ons niet" lacht ze. Hoe het Rotterdamse echtpaar hier in Nieuwerkerk verzeild raak te? "O, we hadden altijd gezegd als ik met pensioen ga dan verhuizen we. Toen de mogelijkheid er was in Nieuwerkerk a.d. IJssel, waar onze zoon nog steeds woont, maakten we van de gelegenheid gebruik, Bij de ingebruikname van "Diant- met Nieuwerkerk een bepaalde binding hadden, komen wonen", zegt de bruidegom. "Negen jaar geleden zaten we nog midden in de polder. De Reigerhof was nog niet eens gebouwd", vult z'n vrouw aan. Drie hoog genieten ze nu van het uitzicht, hetgeen ze aan het begin moesten ontberen, woonachtig op de eerste woonlaag met uitzicht 'tegen' geparkeerde auto's. De bruid wijst erop dat het hier ideaal wonen is: de bus stopt voor de deuren de trein is binnen hand bereik. 50 jaar getrouwd is meer dan de helft van een mensenleven. De bruid werd in Rotterdam-Kra lingen geboren en groeide op in verschillende woningen verspreid over Rotterdam, laatstelijk in het westen, in een gezin van 7 kinde ren. De bruidegom komt uit Rotterdam- West en hun gezin telde 6 kinde ren. Arie en Agatha leerden elkaar kennen op een feestje in 1938. Ze hebben als Rotterdammers van heel nabij het bombardement op Rotterdam meegemaakt, beiden nog thuiswonend. Toen de moeder van de bruid vanwege angst voor een mogelijk volgend bombardement naar Rot terdam wilde, konden Arie en Agatha in de ouderlijke (boven woning) waar de drie kinderen werden geboren. Na 14 jaar verhuisden ze naar Rotterdam-centrum waar het echtpaar de volgende 27 jaar van hun huwelijk woonde. De bruidegom was werkzaam als gasfitter bij het G.E.B. te Rotter dam. Door hun drie kinderen en aange trouwde kinderen en vijf kleinkin deren is het gouden bruidspaar afgelopen zondag enorm verrast met een middeleeuws-eetfeest.... Tevens zal er deze week in fami liekring nog een 'vieren' zijn van het heuglijke feit...van 50 jaar bij elkaar zijn. Autodieven aangehouden 11-11 hor de politie in Dordrecht werden 2 taterdammers aangehouden terwijl in een in Nieuwerkerk gestolen auto rondreden. De auto, een Opel, was in de tthtvan 6/7 nov ontvreemd. •in van de 2 mannen bekende de dief- Salte hebben gepleegd. Diefstal fietsen Lildestationsstalling verdwenen in de «S/lopen week een wit-rose dames ci- pke; een donkergroene damesfiets ®thet merk Juncker; een roodbruine wiesfiets van het merk Cumberland ondia. Ongeval na rijden onder invloed 11-11 w Nieuwerkerker raakte in de avon den het spoor bijster op de Europa- 'men kwam met zijn auto terecht in sloot. Hij zag kans uit de auto te oen en werd even later door de po- Pbij zijn woning aangetroffen. De F® bleek onder invloed van alcohol te fbben gereden. Uw de man wordt proces-verbaal Wmaakt. diefstal krat 12-11 'Wend winkelpersoneel duidde de tle 'n het winkelcentrum Reigerhof een 2-tal knapen dat bij de ene zaak 'krat met lege flesjes had weggeno- n om deze vervolgens voor het sta- ■Stld bij een andere zaak aan te bie- e v''eger ging niet op. De twee Sw een proces-verbaal en werden 'gedragen aan de ouders. Autodiefstal 13-11 Op de Spoorlaan trachtten onbeken den een witte Opel Kadett te stelen. Dit bleek uit het feit dat het portierslot van de auto vernield was. 15-11 In de nacht van 14 op 15 nov werd een Opel Kadett gestolen op de Europa laan. Deze auto werd de daarop volgen de nacht door de politie van Capelle gesignaleerd. Nadat het voertuig ge stopt was, vluchtten de bestuurder en een inzittende weg. Een derde persoon, die op de achterbank zat werd aange houden. Deze Capelse jongeman werd, met de auto, overgedragen aan de politie in Nieuwerkerk en op verdenking van medeplichtigheid aan de diefstal inge sloten. Vrachtwagen op de kant 13-11 Door een misverstand bij wegwerk zaamheden op de Schieiandweg raakte een vrachtwagen geladen met jonge kalveren in de berm op de kant. Óp de wegversmalling moest de vrachtwa genbestuurder uitwijken voor een te genligger. Het jonge vee, bestemd voor de slacht, moest worden overgeladen en werd alsnog, onder toezicht van een veearts en Keuringsdienst, overgebracht naar de slachterij. Aanrijding 14-11 Bij de verkeerslichten bij de afrit van de A20 ontstond een aanrijding tussen 2 personenauto's. Beide bestuurders claimden groen licht te hebben gehad. Beide voertuigen liepen zware schade op. Bij controle van de verkeerslichten bleek dat één van de bestuurders zich toch sterk vergist moest hebben. Brandstichting Op zaterdag 16 november omstreeks 11.10 uur, liep het spelen met vuur door een jeugdige knaap flink uit de hand. De knaap zag kans met waslucifers de band van een rode Lada in de brand te steken. Deze auto stond in de Mozartstraat. Na de brandstichting.verdween de knaap. Een passant bluste het vuur waardoor erger kon worden voorkomen. Door het vuur liep de auto zware schade op. De politie wil graag contact met de ouders van de nog onbekende knaap om de schade, eventueel via de WA- verzekering, te regelen. De jongen was ongeveer 8 tot 10 jaar oud en had rossig glad rond gekapt haar. Hij droeg een blauwe broek en een 2- kleurige, hoofdzakelijk blauwe jas. Diefstal wieldoppen De eigenaar van een witte Mercedes die geparkeerd stond op de Van Beetho- venlaan, ontdekte dat men in de nacht van 15 op 16 nov de wieldoppen van de auto had gestolen. Het betreft originele Mercedes wieldoppen van grijs kunststof. De waarde was ongeveer fl. 400,-. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Donderdag 21 november is de jaarlijkse leden vergadering van D.K.V. in het gebouw Het Kwartet aan de Kam. Onnes- straat 2. Aanvang 20.00 uur. evenhuizense en Capelse "higldasleerling, ontvingen gratis Museumjaarkaart ..^meente Nieuwerkerk a.d. IJs- li„ mogelijkheid alle l^jverkerkse brugklasleerlingen een gratis CJP-paspoort te ver strekken. Mevrouw G. v.d. Linde- Radder had de taak deze op de beide MAVO- scholen uit te reiken, terwijl wet houder M. Molenaar er op de Kon.Wilhelmina MAVO een offici- eel tintje aan gaf. Hij trok uit de 50 CJP-passen, twee passen van brugklasleerlingen die bovendien een gratis Museumjaar kaart ontvingen. De gelukkigen waren de Zevenhui- zense Patrick v.d. Wilk en de Ca pelse Rodney Berend. Brugklasleerlingen die niet in Nieu werkerk a.d. IJssel op school gaan, mogen in het raadhuis bij me vrouw G. v.d. Linde -Radder een gratis CJP-paspoort afhalen. Het CJP is de Europese kortings kaart voor jongeren. Met een CJP krijgt de houder kor ting op o.a. concerten, theater voorstellingen, tijdschriften, be paalde boeken en CD's, alsmede reizen, zowel in als buiten Europa. Tevens ontvingen de nieuwe CJP- houders de CJP-kortingsgids waarin een uitgebreid overzicht staat van de kortingsmogelijkhe den in binnen-en buitenland. Mensen die geld opzij willen leggen voor later, kunnen tot het einde van dit jaar profiteren van extra voordeel van de zogeheten koopsom polis. Iedereen die deze oude-dag-voorziening voor 1 januari aangaat, heeft nog recht op de oude, aantrekkelijke belastingaftrek. Vanaf volgend jaar blijft de koopsompolis weliswaar de moeite waard, maar het belastingvoordeel is dan behoorlijk minder. De regering heeft allerlei maatregelen genomen om het belastingvrij reserveren van geld minder gemakkelijk te maken. Deze maatregelen zijn onderdeel van de zogenaamde Brede Herwaardering. Ook de koopsompolis is aangepakt. Kort gezegd komt het er op neer dat alle koopsompolissen, die voor 1 januari 1992 zijn gekocht, aftrekbaar zijn tot een maximum van 17.459,-. Polissen die vanaf begin volgend jaar worden aangeschaft, bieden een basisaftrek van 5.000,- per persoon. In het gunstigste geval kan die aftrek (voor echtparen en duurzaam samenwonenden) verhoogd worden tot maximaal 10.000,-. Voor sommige mensen wordt een uitzondering gemaakt. Zo kan de belastingaftrek oplopen tot 70.000,- voor iemand die in het verleden van baan is veranderd, en daardoor een zogenaamde pensioenbreuk heeft opgelopen. Aanschaf koopsompolis: eenmalige storting Een koopsompolis is doorgaans gekoppeld aan een lijfrente-clausule. Dit houdt in dat iemand die zo n regeling aangaat één keer geld stort (de koopsom) om vervolgens na een afgesproken periode, een reeks van uitkeringen te ontvangen die voorduurt zolang zo iemand nog leeft. Talrijke variaties zijn daarbij mogelijk. Maar één ding hebben alle koopsompolissen gemeen: het eenmalig storten van een bedrag waarmee aan alle verplichtingen is voldaan. Zo n bedrag is natuurlijk ook gewoon op een spaarrekening te zetten; dat levert rente op. Maar over deze rente moet wel belasting betaald worden (afgezien van de vastgestelde rentevrijstelling). Een andere mogelijkheid is om voor het geld aandelen of obligaties te kopen, maar daar zit weer extra risico aan vast. Nooit is zeker hoeveei dividend er wordt uitgekeerd en ook het verloop van de koersen is onzeker. Rijk Veel mensen denken rijk te moeten zijn voor het nemen van een koopsompolis. Dat is niet zo. Al vanaf drieduizend gulden is er bijvoorbeeld de Rabo Lijfrente Koopsompolis. Cijfers tonen aan dat koopsompolissen in trek zijn. In 1990 is voor maar liefst 1,7 miljard gulden aan koopsompolissen verkocht in ons land. De meest populaire blijkt de genoemde Rabo Lijfrente Koop sompolis. In totaal verkocht de Rabobank vorig jaar 45.600 polissen en daarmee is de bank marktleider op dit gebied. Het ziet er naar uit dat de interesse voor koopsompolissen zal blijven groeien, ondanks de verminderde fiscale voordelen vanaf 1 januari 1992. De vergrijzing breng met zich mee dat steeds meer mensen er zelf voor zorgen dat ze een appeltje voor de dorst' hebben als ze ophouden met werken. r jt

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11