Van Bach tot Debussy Herfst O O Slechtste Kinderen voor kinderen in Brazilië fiswedstrijd an het jaar Operatie Mobilisatie Ingezonden Sinterklaaswens Onderlinge wedstrijden Tarzan Dorpskrant 436/20 november 1991 pagina 13 J Hervormde Gemeente-leden concerteerden jerkapeile -Dat het concert ten Ie van de restauratie van de ivormde dorpskerk, van dwars- itisteErika v.d. Kolk en organist er Verweij zo'n enthousiaste ;pons zou krijgen, overtrof niet een hun verwachtingen, maar Mie van de Kerkvoogdij. Het s namelijk nog niet eerder ge- urd dat beiden in de Hervormde rkapelse dorpskerk een uit ering gaven, Uiteraard waren zij 'haalde malen hoorbaar, zowel begeleiders en/of solisten tij- koorzangavonden, waarbij gemerkt kan worden dat Peter rweij, als vast organist verbon- is aan de Hervormde Ge- -nte. aanwezigen maakten d.m.v. hun waardering voor de gehore gebrachte klassieke '*ken kenbaar. „was werkelijk schitterend", zo ieders conclusie "en voor 'aling vatbaar". Na afloop was alleen het concerterende duo tevreden, ook het restauratie- nis is aanmerkelijk aangesterkt «wege de collecte-opbrengst, ca. 180 aanwezigen brachten eikaar maar liefst ruim dui- d gulden bij elkaar, terwijl de koop van restauratie-artikelen 's kaarsen en lepeltjes, nog i vierhonderd gulden omzet 'Moogd Piet de Graaf: "Het was ■ielijk uniek dat zoiets hier ge viseerd is en dat er zovelen op vrijdagavond kwamen luiste- was dan ook een balletje op en, waarvan niemand wist die zou rollen. Algemeen be- ieit is dat half Moerkapelle op leen komt als er een koorzang- wd is, maar dat jong en oud ook naar orgel/piano en dwars- tauziek luistert, was nog een Jcend fenomeen. 'terrijk klonken werken van Debussy en Mozart en o.a. "Capriccioso" van Stanitz. Je ■de in het stuk "Morning" het ontwaken van de natuur, het klate ren van een beekje en het gesnater van de vogels.... werkelijk prach tig....! Het leek wel alsof er muziek uitge strooid werd vanaf de hoogte, over de hoofden en dat vanaf een mini male ruimte bij het orgel waar je net aan kunt staan.... Hervormd predikant drs. J.W. van Estrik opende de avond met gebed en Schriftlezing, terwijl er zowel bij de aanvang als bij de afsluiting, samenzang was van goed in het gehoor liggende liederen die te vens een boodschap inhielden. Wie deze avond niet bijwoonde, maar toch graag een bijdrage wil leveren tot instandhouding van het monumentale kerkgebouw van Moerkapelle, dat binnen afzienba re tijd gerestaureerd moet wor den, kan deze overmaken op ban knummer 3750.05633 t.n.v. het Restauratiefonds van de Ned. Hervormde kerk. Peter Verweij de organist De 30-jarige Peter Verweij is het orgelspelen met de paplepel inge goten, immers vader Arie was vast kerkorganist en zijn orgelspel klonkalinhuize Verweij toen Peter in de wieg lag. Peter trad in z'n vaders voetsporen en is thans al weer per 1 januari a.s. 12 1/2 jaar organist van de Hervormde kerk van Moerkapelle. Op 6-jarige leeftijd begon hij met orgelles, was een tweetal jaren wat minder actief vanwege de dienst plicht en pakte vervolgens de draad weer op. Thans heeft hij al enige jaren orgelles van Ben Kra mer, die o.a. het Zevenhuizense gospelkoor "Eljakim" leidt. Tijdens uitvoeringen van koren, zorgt de Moerkapelse organist vaak voor de muzikale begeleiding op orgel of piano. Thans volgt hij nog een cursus 'kerkmuziek'. Peter was ook een aantal jaren vast organist van het Gereformeerd kerkkoor Zevenhuizen, en rond Kerst en andere hoogtijdagen is er een zestal koren dat zelden tever geefs een beroep op hem doet. Ook in Moerkapelle wordt er van zijn muzikaliteit gebruik gemaakt. Hij en Erika werken b.v. mee aan de Kerstzangavond van de Moerka- pelse koren in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, te gen Kerst. Prachtig klonk zijn solo-optreden van "Albinoni", het 'Adagio in sol minore' jl. vrijdagavond in de Her vormde dorpskerk, terwijl ook het gecombineerde optreden met Eri ka bijzonder harmonieus was. Hoewel hij liever orgel speelt gaat het pianospelen hem goed af zoals bleek tijdens het muzikale optre den met piano en dwarsfluit. ("Le petit négre".) "We hebben twee weken lang, elke avond minstens een half uur gere peteerd, na voordien ook al menig uurtje geoefend te hebben", vertelt de 21-jarige Erika v.d. Kolk boven bij het orgel. "We begonnen al in april mét repeteren". Overigens: blijkt het orgel aan 'herintone- ring' toe te zijn, het geen vanwege de on verwachtse restaura tieperikelen, even opgeschoven is. "Het dak houdt het voorlopig ook nog wel", wijst Verweij la chend naar boven waar zich duizenden kleine hout-etende wormen tegoed doen, "maar het ziet er naar uit dat er bin nenkort een begin gemaakt wordt met de restauratie. Wij dachten het samen eens te proberen om een uitvoering te ge ven, maar dat het zo'n succes zou wor den, overtrof onze verwachtingen". Hij wijst erop dat zij zeker niet de enigen zijn die concerteer den voor de restau ratie, er zijn immers al diverse koorzanga vonden geweest ten bate van de restauratie. En hij verwacht dat er nog enkele zullen volgen als de restauratie nog op zich laat wachten. Verweij, in het dagelijks leven werkzaam bij de gemeente Zoeter- meer en op zondag tijdens één dienst vast begeleider, vindt or gelspelen z'n grootste liefhebberij. "Begeleiden van samenzang of ko ren is het mooiste wat er is. Je leest wat er staat en brengt dat d.m.v. muziek over. Het is een kunst de gemeente duidelijk te maken wan neer er een rust is, er een komma staat, zodat er een harmonieus samenspel ontstaat tussen tekst en muziek. Of er nu hele noten gezongen worden of ritmisch, als organist mag je begeleiden, zonder overheersend te zijn. Het maakt voor mij niet zo uit in welke kerk ik begeleid, als het Woord van God op de wijze verkondigd wordt in overeenstemming met mijn ge loofsovertuiging". Erika de dwarsfluitiste De 21-jarige Erika v.d. Kolk, dok tersassistente van beroep, speelt al zo'n 11 jaar dwarsfluit. Omdat haar ouders van mening waren dat alle drie de kinderen in het gezin een muziekinstrument mochten leren bespelen kreeg de één een dwarsfluit, de ander een gitaar en was klarinet het derde instrument. "M'n zus speelt ook nog, maar de klarinetspeler heeft afgehaakt", lacht Erika die er niet voor terug deinsde om op 12-jarige leeftijd al mee te doen aan een uitvoering in Boskoop. Erika begon destijds als leerling van de Zoetermeerse mu ziekschool, doch toen Moerkapel le niet meer daarin deelnam werd het een privé-aangelegenheid. Vanaf het begin was Janneke Scheltens haar dwarsfluit-docente en is dat nog steeds, want Erika vindt zich nog niet volleerd. Toch treedt ze al jaren op tijdens koor zanguitvoeringen, af en toe als so liste tijdens een intermezzo, maar veel meer als begeleidster. Ze speelt niet alleen moeilijke mu ziekwerken, met als voorkeur Mo zart (tijdens het concert afgelopen vrijdagavond het Concert nummer 1 in G major), maar speelt oök te genstem. Ze heeft net als Peter, een muzikaal-gevoel, gehoor en ge heugen, zodat het geen wonder is dat hun eerste concert samen, een bijzonder geslaagd evenement is geweest. Dientengevolge zijn de leden van de Hervormde Gemeen te van Moerkapelle er bijzonder trots op en blij mee, hen beiden in hun midden te hebben... ®huizen - De slechtste vis- jvan dit jaar was onlangs op dagmorgen: er werd maar gram gevangen. Dit over- net record van de afgelopen *rin de Gouwe bij de Juliana- 8eti toen hengelsportvereni- 'evenhuizen/Moerkapelle al "et dieptepunt te hebben 4 met 2.510 gram. "laste vangst van dit jaar in de wijkse Zoom, afgelopen za- ,a§' de vierde wedstrijd van de scompetitie, telde vijf ge- °e vissers die iets vingen, jndat er om punten gevist ■telde dit voor hen aardig 'reedijk ving vier vissen die n wO gram wogen. ee vissen van H. van Zwienen aien naar de tweede plaats .«"320 gram. Een vis van E. 'IK bracht hem met 240 gram /derde plaats. De vis van J. e|t die ene van F. den hesp. 210 en 130 gram) en zich als 4e en 5e. De rest vissers moest zich tevreden punt voor het aanwe- P ®én enkele bliek nam, alle vissen 'windes' te zijn. en vissoort die hier in het stef1 vooriaar is uitgezet. rke visje deed menig visser Ingezonden In de Dorpskrant van afgelopen woensdag stond een artikel over onze Kindershow Alle mensen die geweest zijn: har telijk bedankt! Zij die niet geweest zijn hebben wat gemist! Zaterdagmiddag half twee, nadat alle spullen uitgeladen waren, be gonnen we met het klaarmaken van de zaal in het dorpshuis. Met de hulp van enkele moeders was alles net op tijd klaar voor de aan vangstijd: half vier. Martin aan de kassa, had het heel erg druk! Zoveel mensen hadden wij echt niet verwacht, na een minuut of vier waren de 62 kaartjes ver kocht!. De meeste van ons waren heel zenuwachtig. het eerste deel van de show verliep erg goed. Er waren: een rolschaatsnummer, muziekmaken met piano en fluiten, play-backnummers, toneelstukjes e.a. In de pauze kon je je schoenen laten poetsen. De pauze duurde ongeveer een half uur. De twee schoenenspoetsers had den het druk!! Het tweede deel van de show liep net zoals het eerste deel perfect. Vier prijzen waren aangeboden door het dorpshuis "Op Moer" werden na afloop ver loot. Als dank voor hun medewer king werd aan de artiesten een roos gegeven. Met z'n allen zongen we op 't eind nog ons zelfgemaakte lief. (Op de wijs van 'kinderen voor kinderen'). Jammer, het was afgelopen, aan alles komt een eind. Toen konden we 't geld gaan tellen. De opbrengst was f 347,Wie had dat gedacht? Wij niet. Zoveel geld, alles voor de Brazaliaanse straat kinderen. Wij hebben het erg leuk gehad en we hopen u ook. Het geld gaan we maandagmiddag over handigen aan een meester. Alle kinderen die hebben meegewerkt, allereerst hartelijk bedankt. Zon der jullie was het nier gelukt. Nog maals bedankt! Artiesten, publiek en helpers. De Moerkapelse kinderen van de Kindershow. stelen voor zijn punten op P r\n t-,j" puiutii uj. nweersmorgen. De tussen wan de eerste vijf) 1. J. 6hrI,:2'E- Breedijköl: 3. A. Bs-T ir55; 4. C. van Pelt 51; en en F. den Toom beiden ,.arine en Marin gefeliciteerd met jullie T/J^rdag xxx hanneke Marika r*c"-tv video standaard 50,-Tel. 01828-10744 o'wel' Lokale Omroep Nkerk 3,7 u.FM 107.3 ether 100.6CAI oooyist wilt mijn defecte marklin «-repareren? 01828-19190 Er pronken bruine paddestoelen bij mij in 't groene gras als lederen bankjes staan zij stil te prijken uitnodigend aan alles want de bodem is wat dras aan alles wat maar even neer wil strijken ze staan er onopvallend tussen afgevallen blad dat van de bomen naar beneden dwarrelt om en om wordt weggezwiept door nijver ekstervolk dat driftig naar een lekker hapje scharrelt ik spaar de bruine paddestoelen bij 't harken van het btad waarmee zij door de wind werden omgeven er kan nog iets op rusten want de grond is heel erg nat maar ook 't is mooi en schoonheid duurt maar even er dansen witte hagelstenen vanaf de straat in 't gras heel langzaam zie ik ze in niets verdwijnen het is de herfst vol ups en downs met hagen regen storm maar na de buien zal de zon weer schijnen. Corrie van Nierop m Jan den Ouden vertelt over "Love Europe" Zevenhuizen -Koffiebar 't Praat huis heeft Jan den Ouden uitgeno digd van 'operatie mobilisatie' uit Emmeloord. Samen met een Evan gelisatieteam vertelt hij over "Love Europe". Dit project houdt in dat tijdens vakanties, teams door Eu ropa trekken om in steden het evangelie van Jezus Christus te verkondigen. Zij laten dit d. m.v. diverse hulpmiddelen zien. Wie dit wel aanspreekt en er meer over wil weten, is aanstaande vrij dagavond 22 november hartelijk welkom in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Zeven huizen. Vanaf 20.00 uur is iedereen vanaf 15 jaar hartelijk welkom. t.k. electronisch orgel met ritme merk omega 1200 t.e.a.b. 01828-17831 t.k. damesfiets witte meisjesfiets treinenbaan verz. kon.huis 01793-2942 t.k salontafel m. rieten onderblad (ca. 1930) 145.- tafelmod. koelkast 70,- 079-311030 t.k. oud gerestaureerde linnenkast grenen oud gr. bijzelafel nacjtkastje 079-415255 Verlanglijstje: een oud-papier container Zeg Sint en Piet, dit is echt drin gend!! Ik vraag het dan ook handenwrin gend. Kijk toch eens even 'buitengaats' vlakbij Albert Heijn op Hesse- plaats. Een oud-papier-container staat er daar; perfect modelletje, eerlijk waar. Neemt weinig plaats, er zitten 'brievenbussen' in. Ach jullie weten toch wel van wanten???? Maak nu eens tevreden Moerhui- zen-klantenüü Gescheiden vuil inzamelen is na tuurlijk prachtig, maar krant en dozen kwijtkunnen ook reusachtig. En. o ja. de-kleur van de container die is wit, waar voor de gemeenteraad du- geen bezwaar in zit. Ach Sint en Piet, U bent toch ook een mens, vervul toch deze praktische wen.:,. Naar de "Knibbel" gaan is ook ge, n doen. Doet u het? Van ons allemaal e, i zoen A. de Lanpe Moerkapelle -Op dinsdag 26 no vember a.s. van 17.00 tot 19.00 uur zullen weer de onderlinge wed strijden worden gehouden. Na een jaar van oefenen willen alle leden laten zien wat ze er dit jaar bij hebben geleerd. Alle groepen die deelnemen aan de onderlinge wedstrijden worden om 16.45 uur verwacht. Direct na afloop worden de diploma's uitgereikt. Alle deelnemers rekenen op zeer veel aanmoediging vanaf de tribu ne. De.toegang is gratis.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13