Unicef Politieberichten Zevenhuizen/Moerkapelle Clubkampioe] Beroepsonderwijs onder de aandacht Gemeenteraad Moerhuizen: nauwelijks discussie Unicef- verkoop 19! cqq imm schappen jeu; Koffieochtend Benthuizen Kramendag Unicef, Amnesty en Wereldwinkel Verloting Welfare De Zevenster Verkoop Benthuizens gemeentehuis Kerkdiensten Benthuis i>e dohptkMUit....inet kei wette nieuw uit he wqio Feestavond in Benthuizen pagina 16 Dorpskrant 436/20 november 1991 PROFESSIONEEL SKI- EN SNOWBOARD ONDERHOUD Skischoenstunt Raichle 560 en 360 Tientallen ski-sets van 299 tot 1099 Blizzard V16 Hybrid ski met Tyrolia 550 binding SNOWBOARDSTUNT MICRO FINISH al vanaf EUROSURFIN Achterinstap met wreef en voorvoet fixatie normaal 399 Dames- en herenmaten Nu slechts o.a.Völkl, K2, Head, Blizzard, Fischer, Techno Pro 33 jf Blll/ARP Kemper Rampage snowboardscnoenen van 1640,- Nu slechts Ski's, skischoenen, snowboards, snowboardschoenen Vrijdagavond koopavond Alblasserdam ook verhuur ski- bagageboxen en sneeuwkettingen Rotterdam/Oud Verlaat, Strandweg 29, (Zevenhuizerp Tel: 010-455.30.32. Alblasserdam, Ohmweg 42, (Industrieterrein Vinkenwaai Tel: 01859-30347 Den Haag, Teunisbloemplein 1, (Kijkduin) Tel: 070-323.3J Ingezonden Natuurlijk stuurt u familie, vrienden en bekenden dit jaar rond de jaarwisseling weer wenskaarten. Dat komt goed uit, want de nieuwe Unicef-collectie 1991 is weer verkrijgbaar. Heeft u er wel eens bij stilgestaan, dat u met het versturen van dergelijke kaarten echt wensen in vervulling kunt laten gaan? Die moge lijkheid biedt Unicef, het kinderfonds van de Verenigde naties. U stuurt een kaart en helpt tegelijkertijd een kind dat. waar ook ter wereld, hulp nodig heeft. En dat zijn er nog al wat! Onge veer de helft van alle kinderen in ont wikkelingslanden heeft niet de beschik king over de meest eenvoudige basis voorzieningen, zoals gezondheids zorg, zuiver drinkwater, voedsel; en on derwijs. Unicef geeft al sinds 1946 hulp, in samenwerking met de plaatselijke bevolking. Hulp die zo bitter hard no dig is. Een voorwaarde voor die hulp is dat alle kinderen, ongeacht ras, ge slacht, geloof of politieke overtuiging van de ouders, hiervan profiteren. Op deze manier geeft Unicef miljoenen kinderen over de hele wereld op een betere toekomst. Er zijn djjs miljoenen redenen om Unicef wenskaarten en geschenken te kopen. In Zevenhuizen zijn op onderstaande adressen de kaarten en cadeau-artike len verkrijgbaar: I. v.d. Hoek, Korenstraat 19, tel. 2260; W. van Holst, de patrijs 27, tel. 2921; tevens bij de Spar op 22 november en bij Albert Heijn op 6 december. In Moerkapelle zijn kaarten verkrijg baar bij: Kapsalon P. Verheul, Dorpsstraat 33, tel. 01793- 1428 en te bestellen bij J. Verhulst, Joh. Frisoplantsoen 3, tel. 01793- 2344. N.B. Kramendag 30 november op dorpsplein. Spreekster Paulien Zeeman -Lens (voormalig presentatrice Vrouwzijn E.O.) Benthuizen -Op woensdag 27 novem ber a.s. wordt er in gebouw "De Bron" naast de Hervormde dorpskerk weer een vrouwen -koffieochtend gehou den,-aanvang 9.30 uur. Spreekster op deze ochtend is me vrouw Paulien Zeeman - Lens, voor malig presentatrice van het program ma Vrouwzijn van de Evangelische Omroep. Er is kinderoppas aanwezig. De toe gang is gratis. Dames die geen vervoer hebben: dat kan geregeld worden. Ook voor inlichtingen over deze och tend kan men bellen naar tel. 079 -313 856 (Ada Vermeulen). Zevenhuizen -Wereldwinkel 'Zevenhui- zen/Moerkapelle' Unicef, Amnesty In ternational en de Stuurgroep ontwikke lingssamenwerking organiseren op 30 november a.s. een kramendag op het dorpsplein van 10.00 tot 14.00 uur. De aanleiding hiertoe is, dat een groep van 20 mensen een wereldwinkel heeft opgericht. De levensmiddelen van de 'wereldwinkel' zijn al een aantal jaren hij 'Natuurluck' te koop onder de naam S.O.S. wereldhandel en dat zal ook zo blijven. Het ligt in de bedoeling om met een kraam van de nieuwe Wereldwin kel vanaf nu, eenmaal per 14 dagen op een vaste plaats in het dorp te gaan staan. Unicef is het Kinderfonds van de Ver enigde Naties en geeft miljoenen kin deren in de hele wereld hoop op een betere toekomst. De Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking houdt zich bezig met de problematiek van ontwikkelingslan den en wil de betrokkenheid van ge meente en inwoners vergroten.Eén van de middelen hiertoe is het zojuist ge starte Bolivia-project. Amnesty Inter national vecht voor mensenrechten en tegen onrecht., De organisatoren bieden een kopje Max Havelaarkoffie aan de bezoekers aan of chocolademelk van cacao uit Bolivia. Tevens is er gelegenheid om met de nieuwe wereldwinkel kennis te maken en artikelen te kopen. t/m 17 november •Op de Wollefoppenweg te Zevenhui zen raakten 2 personenauto's bij een aanrijding betrokken. De bestuurder van een van de auto's had te laat in de gaten dat de voor hem rijdende auto snelheid minderde om een erf op te rijden en reed tegen de achterzijde van zijn voorligger aan. Twee van zijn pas sagiers moesten voor controle naar het ziekenhuis, maar konden daarna weer naar huis. •Tijdens het file rijden op de rijksweg 12 raakten 5 personenauto's bij een aanrijding betrokken doordat men niet voldoende afstand hield en men niet goed op zijn voorganger lette. •Op de Bredeweg te Zevenhuizen ont stond een botsing tussen 2 personenauto's. Een van de bestuur ders wilde, ondanks het ter plaatse geldende inhaalverbod, de voor hem rijdende auto inhalen op het moment dat de voor hem rijdende bestuurder linksaf wilde slaan. Hij reed vol in de zijkant van zijn voorganger. •Óp het parkeerterrein van de voetbal vereniging aan de Knibbelweg te Ze venhuizen kwamen 2 personenauto's met elkaar in aanraking. Een van de bestuurders wilde achteruit wegrijden op het moment dat de ander naderde. Ondanks remmen kon de aanrijding niet meer worden voorkomen. Autokraken en diefstallen In Zevenhuizen heeft het dievengilde de afgelopen week opmerkelijke be langstelling getoond voor de inhoud van personenauto's en voor de auto's zelf. Op de Potgieterssingel werd een auto opengebroken en o.a.de radio weggenomen. In de Korenstraat werd een bestelbusje gekraakt en werd er gereedschap ontvreemd. In de Wilgenlaan had men een auto opengebroken en tevens getracht de auto te stelen. Men had de bedrading al doorverbonden, maar kreeg de auto niet gestart. Als troost namen de da ders een tennisracket mee. Ook op De Lente heeft men getracht een auto weg te nemen. Een bewoner van Het Hoge- land kwam er heel wat minder gelukkig vanaf. Hij ondekte 's-morgens dat zijn dierbare vervoermiddel, dat hij op de Eendrachtsdijk had gepar keerd, was verdwenen. Vernieling aan auto: Een bewoonster van Het Hogeland ontdekte dat vandalen in de nacht de ruitenwissers van haar auto hadden afgebroken. Woninginbraken: •Door een raam van een woning in de Papaverlaan te Moerkapelle open te breken had men zich daartoe de toe gang verschaft. De gehele woning werd doorzocht en audio- en videoappara tuur, kleding en geldwaardige papieren werden ontvreemd. •Ook een in aanbouw zijnde woning aan het Reigershof te Moerkapelle bleef ongewenst bezoek niet bespaard. Vermoedelijk heeft men via het zgn. "hengelen" via de brievenbus de voor deur geopend. Uit de keuken werd alle inbouwapparatuur ontvreemd en ver der werd alle sanitair meegenomen. Aantreffen gestolen auto Een inwoner van Zoetermeer zag tot zijn stomme verbazing op het par keerterrein aan de Ambachtsstraat te Moerkapelle zijn personenauto staan, die een week geleden in zijn woon plaats was gestolen. Hij kon na onder zoek zijn karretje direct weer meene men. Riiden onder invloed Door als een gek weg te rijden van een parkeerterrein aan de Zuidplasweg trok een automobilist uit Waddinxveen de aandacht van de politie. Ook zijn verdere rijgedrag was opvallend. Bij controle bleek de man te hebben ge dronken. De ademanalyse wees uit dat de man ver boven het wettelijk toege stane maximum zat. Tegen hem wordt procesverbaal opge maakt. Gevonden: •Sleutelbos, «Wit/grijs konijn •gouden armband Verloren: •Sleutelbos, «gouden armband Arnoldus van Osschool weet veel van beroepsonderwijs en maakte kennis met de bouwsector Benthuizen -In het kader van een pro motiecampagne van het Beroepson derwijs schreef de kamer van Koop handel ook dit jaar weer scholen aan om deel te nemen aan deze campagne. Belangstellende sgholen kregen een informatiemap plus video-band waar door de leerlingen van de hoogste groe pen kennis konden maken met het La ger Beroepsonderwijs en de opleidin gen hierop aansluitend. Ook schreef de Kamer van Koophandel weer diverse bedrijven aan om mede werking te verlenen aan deze promotie campagne. Evenals vorig jaar reageer de Leune aannemers te Benthuizen op deze oproep. Werden er door directeur Leune en een medewerker van het be drijf vorig jaar in de combinatiegroep 7/8 van de openbare Arnoldus van Osschool lessen gegeven over de mo gelijkheden in het bedrijf en de ont wikkeling van het bedrijf, dit jaar werd er op een andere manier gedoceerd. De les werd toegespitst op welke discipli nes er nodig zijn in de bouw. O.a. bouw vergunningen, financiering e.d. Vervol gens werd er met de oudste leerlingen een bezoek aan het bedrijf gebracht. Hier maakten de aanstaande school verlaters kennis met de beroepen bin nen het aannemersbedrijf welke Leune 'in huis' heeft. Dat zijn: loodgieter, c.v. monteur, metselaar, schilder, en tim merman. Beroepen die men kiest (vooraf of tijdens) het volgen van roe penmanifestatie op school afgesloten met de prijsuitreiking van de werk- stukkenwedstrijd. Prijswinnaars (mét doelmatige cadeaux) werden: Karlijn Daalmeijer. Guido Maass en Chris van Dorp. Een aanmoedigingsprijs kregen: René Sommer en Annemarie Bergman. Van hamerstukken tot op- en aanmerkingen Moerhuizen -De vergadering van de gemeenteraad van Moerhuizen was dit keer snel afgelopen, jl. maandagavond. Eigenlijk hadden op deze avond de 'al gemene beschouwingen' van de poli tieke fracties, op de gemeentebegro ting voor 1992 moeten klinken. Helaas zijn die door een correctie daarop, uitgesteld tot 11 december. Herziening Bedrijfsterrein Moerkapelle Door de voormalige gemeente Moerka pelle is een herziening van het be stemmingsplan "Bedrijfsterrein" in procedure gebracht. Er is nu dus een planologische basis gelegd voor een beperkte uitbreiding van het bedrijf sterrein te Moerkapelle In verband hiermee heeft de gemeente raad van Moerkapelle op 6 maart 1990 besloten een perceel grond te kopen van 36.000 m2. Daardoor is het moge lijk geworden om het bedrijfsleven uit de totale gemeente Moerhuizen, in de gelegenheid te stellen bedrijfsterrein aan te kopen t.b.v. het vestigen van een bedrijfspand voor eigen gebruik. Met betrekking tot de begrenzing aan de noordzijde van het plan: d.w.z. de noordelijke zijde van de Julianastraat: hier is het mogelijk een aantal nieuwe woningen te bouwen. T.o.v. het ont- werp-plan dat laatstelijk ter visie heeft gelegen, is tengevolge van een inge diend bouwplan een kleine wijziging aangebracht op de plankaart voor wat betreft de bouw van een woning ten oosten van het pand met huisnummer Julianastraat 43. met in achtname van het advies van de welstandsdeskundi- ge, is de bouwvlek van deze woning enigszins gewijzigd. Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad nam opnieuw (eer der deed de gemeenteraad van Moer kapelle dat al) een voorbereidingsbe sluit waardoor het mogelijk is om de wens van de fa. J. Kaashoek en Zn, om naast de tot deze firma behorende ei gendommen, een uitbreiding te realise ren van het glastuinbedrijf aan de He renweg 41 te Moerkapelle. De uitbreiding behelst naast een ver groting van de bebouwde glasopper vlakte, tevens de nieuwbouw van een bedrijfs/sorteerloods en de realisatie van een tweede bedrijfswoning. De procedure was reeds gestart door de gemeente Moerkapelle, maar door dat de ondernemer binnen de gestelde termijn de gronden niet in eigendom kon verwerven, verliep het vorige voor bereidingsbesluit. Ongegrond-verklaringen De gemeenteraad verklaarde de navol gende beroepschriften op de weigering tot afgifte van een vergunning 'onge grond'. Van de heer G. van Eijk aan de Bierhoogtweg 11 voor de bouw van een schuur; C.A. Verhoef voor de bouw van een dubbele garage aan de Bierhoogt weg 15 en 17; de heer Y.A. de Boer voor de bouw van een veldschuur aan de Bermweg en anderen. De voorzitter van de bezwaar-en beroepschriften, de heer D. Zwerus zei dat zijn commissie Moerkapelle-Op 9 december a.s. zJ in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapj de clubkampioenschappen voorl jeugd van de tafeltennisvereml Moerkapelle gehouden worden. Ff lie, vrienden, kennissen en belangf lenden zijn natuurlijk van harte 1 kom om een avondje (top) sporl bekijken. Jongens en meisjes vanaf een jaar® die ook belangstelling hebben voi tafeltennissport kunnen contact oj men met Coerd van Kasteel, tel. 01| 2742. Uitslag Zevenhuizen -Op de navolgel loten zijn prijzen gevallen tijdl de Welfare-verkoping in "Del venster", vorige week woensj middag. De prijzen kunnen elke dinsl middag tussen 14.,00 en 16.00| worden afgehaald. Oranje: 4; 54; 57; 58; 72; 84; 86; 89; 130;1 164; 195; 220; 275; 292; 304; f 371; 448; 456; 473; 577; 611: 638; 662; 691; 706; 759; 760; j 787; 795; 927; 989. Wit 44; 72; 76; 183; 196; 256; 325; 383; 391; 395; 402; 581; 1 639; 648; 657; 689. Benthuizen-"UNICEF-kaarten, deb wensen met de beste bedoelingen] "Een UNICEF-kaart geeft- uw gol wensen dubbele betekenis I Twee aanmoedigingen tot het kol van UNICEF-kaarten uit voorgaaj jaren. Dit jaar vraagt UNICEF uw steunol het motto "Er zijn miljoenen redj om UNICEF-wenskaarten te kopf miljoenen kinderen' De kaarten en vele andere artikeletij verkrijgbaar bij: I J. Schaap - van der Velde. Sp°r,'j]j| Benthuizen, tel. 079 - 313 wj Kerstprentbriefkaarten ook bij memarkt Verheul, Dorpsstraat o in grote verlegenheid is gebracht 'ongegrondverklaring' van he I roepschrift van de heer Karens J dijk Moerkapelle. Deze wil ee" pestal bouwen, maar krijgt daas toestemming voor en wees dec]' sieophet feit dat hier aandeKo een veel groter bouwsel dan d 4 illegaal gebouwd is. Mevr°uw 1 der Feltz WD, viel de heer /weruj en zei het als totale commas' I pijnlijk te vinden dat hem eenI ning moet worden geweigerd. I der J. Brouwer zei iets mee te w j voelen van de pijn, maar dat er1 i niets anders kan worden geda i Wat betreft het. bezwaarscnn I heer K. v.d. Knaap tegen weigen een vergunning voor de bouw j opslagloods aan de Sw'anlav|e;""f ongegrondverklaring, zei de l Zwerus dat het advies gegev. basis van argumenten die ni gelden en dat de heer V.d. K I nieuw plan in kan dienen en 1 betrokkene hier al vaI1 s 1 heeft? ra|| Wethouder Brouwer zei dat afspraak gemaakt is. Benthuizen -Het ziet er naar uit dat het voormalige gemeentehuis van Bent huizen verkocht zal worden. Er heeft zich een serieuze koper aangediend die in het pand een architectenbureau met daarbij behorende dienstwoning wil vestigen. De bestemming 'bijzondere gebouwen' die volgens het bestem mingsplan 'dorp' van Benthuizen mo menteel op het gebouw rust, laat geen woonbestemming toe. Als de gemeen teraad van Rijneveld met het verzoek van B. en W. instemt om een artikel 19- procedure (voor een voorbereidings besluit tot wijziging van het best,plan) te starten, zou dat toch kunnen ge beuren. zondag 24 november Hervormde Gemeente 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. H.G. van Viegen Berg- schenhoek tt,n| Medische weekeindden» J 23 en 24 november dokterj derwijk Rozenlaan 1 Boskoop -17540. Caribian avond bij BOC )[1(| j Benthuizen -Ook zaterdag 23 november a.s. is er weer een feestaxi Benthuizense Ontmoetingscentrum: BOC. Die avond wordt er ee avond' gehouden met feestelijke caraïbische en reggae muziek door 1 l disco Fireball.. Als speciale klapper is er een grote verrassing. Het BOC ligt naast de Tas. Aanvang21.00 uur.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 16