Carolijn Visser komt naar de bibliotheek A\ Oud-leerlingen-reünie Emmauscollege FAMILIEBERICHTEN Verleende bouwvergunningen Vergaderschema Verklaring geen bezwaar methylbromide De Christenvrouw Genezing en voedsel Amateurmusici opgelet Nederlandse Brandwonden stichting dankt Moerkapelle Milieutip: Een beetje goede wil gevraagd y uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten Naam: Adres: Plaats: v: z. Arie Pruysen pagina 4 Dorpskrant 436/20 november 1991 Gemeente Moerhuizen In de periode van 12 t/m 18 november 1991 is door burgemeester en wethouders van Moerhuizen vergunning afgegeven aan: J. de Vos te Zevenhuizen, voor de verbouw van de woning, plaatselijk bekend Knibbelweg 7 te Zevenhuizen; J.A. van der Wel te Zevenhuizen, voor de bouw van een woning, plaatselijk bekend Noordeinde te Zevenhuizen. Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Wij wijzen U er op dat het indienen van een bezwaarschrift geen schor sende werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning indienen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. 26 november 1991Commissie Openbare Werken te 20.00 uur; 27 november 1991Commissie Eiuimtelijke Ordening te 20.00 uur; 28 november 1991Commissie A.B.Z. te 19.00 uur; 28 november 1991Commissie Financiën te 20.30 uur; 27 november 1991Monumentencommissie te 15.30 uur; 11 december 1991: Raadsvergadering te 19.30 uur (inclusief algemene beschouwingen begroting 1992); 17 december 1991Raadsvergadering te 19.30 uur (beantwoording door college van algemene beschouwingen en vaststel ling begrotingen); Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeentehuis ge houden. Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen... ...woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voorkleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPIAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Zevenhuizen - Voor de schrijvers avond met reisverhalenschrijfster Carolijn Visser, zijn nog enkele plaatsen vrij!. De zeer boeiend schrijvende en vertellende Caro lijn Visser, bereisd in landen als China, Mongolië, Japan, Malawi, Nicaragua, Thailand, komt op dinsdagavond 26 november .a.s. naar de bibliotheek Zevenhuizen van 20.00 tot 22.00 uur. Deze avond wordt van harte aan bevolen voor iedereen die geïnte resseerd is in reizen, andere lan den, andere volken. De toegang is gratis! De gratis toegangsbewijzen zijn af te halen in de bibliotheek, Dorpsstraat 87, achter gemeentehuis van Zeven huizen. Tijdschriftenbestand bibliotheek: In de bibliotheek Zevenhuizen zijn ook tijdschriften te lenen. De bibli otheek is geabonneerd op zo'n 40 tijdschriften op allerlei gebied. Onlangs is kritisch gekeken naar de diverser abonnementen en op basis van (veranderde?) belang stelling bij het lezerspubliek zijn 11 abonnementen opgezegd en 10 nieuwe abonnementen aangegaan. Nieuwe tijdschriften zijn nu: Pippo; Sportvissers magazine; HB Modelbouw Magazine; Groei en Bloei; Literatuur, Beter; F Ld LU LU N O z Ld 03 N WÊt Psychologie; Luister; Watersport Vaarklaar; HP/De Tijd. Alle tijdschriften worden verza meld in mappen, die voor 1 week geleend kunnen worden. Het alle nieuwste nummer ligt ter inzage de klep van de tijdschriftkast. (Voor wie het nog niet wist: bibliotheek is al jaren geat» neerd op bijv. Libelle, Ariadn Autovisie, Doe het Zelf, eigen Hu en Interieur, Sport internation Ouders van Nu, Personal Comp ter Magazine, Vorsten, Opzij, nald Duck, Yes, Hart voor Diere Hoefslag en nog veel meer l schriften!) om in tijdschriften te neuzen ho je geen lid te zijn van de I theek. De nieuwste nummers zi voor iedereen ter inzage. Voorh lenen van een verzamelmap nr je wel lid zijn. Bibliotheek op 5 december j sloten In verband met Sinteïklaas zal bibliotheek Zevenhuizen on derdagavond 5 december geslot zijn. De Hoofdingenieur-Direkteur voor de bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschikking vrijstelling methylbromide" verklaring van geen bezwaar voor het gebruik van methylbromide afge geven aan: - L.H.W. Paul, Knibbelweg 20 te Zevenhuizen; - J.M. Kreft, Knibbelweg 41 te Zevenhuizen. Bovengenoemde beschikkingen liggen gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Regio -Alle oud-leerlingen van de Michelangelostraat en de Alexandriëstraat van de afgelopen 20 jaar worden uitgenodigd voor een reünie van het Emmauscolle ge, ter gelegenheid van het 20-ja- rige bestaan van de school op 30 november van 13.00 tot 18.00 uur. Dit schooljaar bestaat het Em mauscollege 20 jaar. De school begon destijds in de alexander- polder met slechts 36 leerlingen. Inmiddels is dat aantal uitgegroeid tot ca. 1200. Het Emmauscollege dankt zijn ont staan aan een fusie van twee zelf standige scholen in de binnen stad, te weten het lyceum Maria Virgo in de Breitnerstraat en de school voor HAVO Stella Matutina op de Walenburgerweg. Beide scholen gingen in 1971 op in één nieuwe scholengemeenschap voor HAVO-VWO, het Emmauscol lege. Tegelijkertijd werd in de Moerkapelle -Mevrouw H.J. Noor- danus- Hendriks uit Hollandsche Rading spreekt op 27 november bij de vrouwenvereniging "De Chris tenvrouw" over het leven van de bijen, na de pauze kunnen de da mes kaarsen versieren en bijen- produkten kopen. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur, dorpshuis "Op Moer". Bijbellezing Moerkapelle/Bergschenhoek "Genezing en voedsel" is het the ma van de Bijbellezing die evan gelist D. Steenhuis uit Nijverdal op 26 november in Bergschenhoek houdt. Dit n.a.v. Johannes 5 en 6. De lezing wordt gehouden in 'De Berghonk" Burg. Van Oostenweg 4. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen, lnl. 01793- 2273 b.g.g. 01892- 16627. Avond door amateurmusici voor iedereen Zevenhuizen -De Zeven Muzen or ganiseert weer een muziekavond waarop amateurs voor elkaar spe len. Tussen de schuifdeuren past het aantal deelnemers niet meer, daarvoor is het aantal spelers en luisteraars te groot. Maar de 'bal- letzaal' van dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen biedt een bruikbaar alternatief. De eerstvolgende amateur-muzie kavond wordt op zaterdag 8 fe bruari gehouden, aanvang 20.00 uur! Om alvast te noteren en een muzi kale partner te zoeken/ De sluitingsdatum voor aanmel ding is 22 november a.s. men kan zich aanmelden bij Mar- janne Roeleveld,- tel.-OIBOZ-»3095. Alexanderpolder naar de Miche langelostraat een dependance op gericht die na vijf jaar als zelfstan dige school haar eigen weg ging. Huisvestingsproblematiek heeft in de geschiedenis van het Emmaus college altijd een belangrijke rol gespeeld, in 1971 werd begonnen in een aantal noodlokalen dat ech ter voortdurend moest worden uitgebreid. In 1983 kon de nieuw bouw aan de Aleandriëstraat wor den betrokken, maar ook daar moesten al weer snel noodlokalen worden geplaatst. In 1987 werden aan het gebouw 7 lokalen en een extra overblijfruimte gebouwd, maar doordat de school nog steeds groeiende is, is een nieuwe (nood)-uitbreiding noodzakel' gebleken. het vierde lustrum zal op 28,2 30 november a.s. uitgebreid w den gevierdOp 28 en 29 novem voor de huidige leerlingen en rri dewerkers en op 30 novera voor de oud-leerlingen een reün Het zal tijdens deze reünie niet leen mogelijk zijn om onder ti genot van een drankje en een ha herinneringen op te halen er te praten, ook wordt de mogeli heid geboden zich te laten fo, graferen met jaargenoten, vri* den en vriendinnen. Belangstellenden die de reiï willen bezoeken kunnen voor formatie bellen tel. 010 42121 De "Stel het is je eigen vel "-collec te van de Nederlandse Brandwon denstichting, die in de week van 27 oktober tot en met 2 november in Moerkapelle is gehouden, heeft f 1.797,30 opgebracht. Zowel de Ne derlandse Brandwondenstichting als haar collectanten zijn blij ver rast met dit resultaat. De opbrengst van de collecte gaat naar de volgende doelen: de voor lichting over en de preventie van brandwonden, wetenschappelijk onderzoek naar de optimale handeling, het beheer v Europa's grootste huidbankenlj speciale voorlichtingsproj voor senioren. De Nederlandse Brandwond stichting dankt alle gulle gevers collectanten hartelijk. Voor nadere informatie over I werk kunt u schrijven naar de, derlandse Brandwondensticnu Postbus 1015, 1940 EABevenvt Zevenhuizen - Tussen de Een- drachtsdijk en de Burg. Boerstraat loopt een voetpad langs de Bos- gracht. Veel kinderen gebruiken dit pad om naar school te gaan en schoolklassen lopen erlangs naar het gymlokaal. Helaas laten nog veel mensen hun hond hun behoef te op dit pad doen. Misschien doet uw hond het ook wel eens en denkt u dat het niet zo erg is, omdat het aan de kant is, dus iedereen kan er wel omheen. Realiseert u zich wèl dat kinderen veel minder dan vol wassenen naar beneden kijken tij dens het lopen. En dan de school klassen: de leerkrachten doen hun best om de kinderen in de rij aan de kant van het pad te laten lopen andere voetgangers niet te n' ren. Vaak kan dat niet eens, om er aan de randen zoveel no poep ligt. En denk maar niet i het zien: de voorste kinderen i rij stappen er nog overheen, van de rest stapt er gegaran een deel midden in. I Het is een kwestie van uw leren waar hij zijn behoelt doen en van toezicht hou het dier tijdens het uitlaten. Met een beetje goede wil im° pad toch schoon te houden zi| lnl. Postbus 1010, Milieuverenigj Zevenhuizen. De vele blijken van medeleven, zowel persoonlijk als schnfte het overlijden van mijn lieve zorgzame vader, schoonvader, op. overgrootvader waren voor ons een grote steun. Wij willen U hiervoor hartelijk danken Yvonne en Frans Yves en Jose Marloes

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4