Nieuwerkerk aan den IJssel niorenbridge Lokale Omroep Nieuwerkerk start Het Kruispunt zondag-uitzendingen Schaakvereniging Nieuwerkerk Sint Nicolaasrit Skymasters Regio - nieuws Dia-lezing "Rotta" Heren Love '70 weer kampioen! Groen College oor jij 'e klopt? O Foto-expositie hielandhuis Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel O Zang- en orgel avond in Grote of Laurenskerk C?19:00 Pr ilst' §er 's ds. G. Brucks uit Vuil», "Henry Blackmon- tiprL "aass'uis verleent voka- e 0 f C» 3 - voor allerlei gelegenheidskaarten.... drukkerij elgersma - dorpsstraat 62a - zevenhuizen 01802 - 2289 Dorpskrant 437/27 november 1991 pagina 13 O "Amateur fotografen vereeni- ging Rotterdam": 90 jaar ieuwerkerk a.d. IJssel -Óp 1 de- ember bestaat de "Amateur foto- lafen vereeniging Rotterdam" 90 >ar. Ter gelegenheid hiervan rdt er in het Schielandhuis, het istorische museum van Rotter- im, aan de Korte Hoogstraat 31, ai foto-tentoonstelling gehou- en. Deze wordt zaterdagmiddag (november geopend en duurt t/ zondag 5 januari 1992. Er wor- en ca. 80 zwartwit- en «urenfoto's, gemaakt door de le en, geëxposeerd. Voorts zijn er i. 20 foto's te bekijken van de ussische fotoclub "Spolochi" uit ichangelsk. Op woensdag en indag worden 'dia-overvloeise- es' (diaporama's) getoond, ge- aakt door enkele van de leden, oewel het een Rotterdamse foto- eb is, wonen er ook leden in de indgemeenten, zoals Capelle a.d. ssel, Nieuwerkerk a.d. IJssel, eiswijk, Gouda enz. e club heeft dus een regionaal "akter. Daar de vereniging geen jen donkere kamer heeft ver ben de leden het ontwikkelen iafdrukken van zwartwit foto's ikleur in hun eigen doka. (clubavonden van de amateurfo- fafen die ca. 40 leden telt, wor- biaan de Oudedijk 113 in Rot- sdam/Kralingen gehouden ieinformatie wil kan de heer H.B. cgerweij, Corellipad 6 te Nieu- ckerk a.d. IJssel benaderen, tel. 1803- 14640. uwerkerk a.d. IJssel -De ANBO jganiseert in samenwerking met JOS 55 het bridgen voor ouderen P de dinsdagmiddag. De belang- cling is nog steeds bijzonder wt. Er wordt, in gebouw "Het /uispunt" aan de Middenmolensin- 14, gezellig gespeeld in competi- Wrband. De laatste twee bridge- mdagen in 1991 zijn op de dinsda gen 17 december om 13.30 uur. k middag van 17 december is in ^stemming. Deelname staat Mvoor alle ouderen, ongeacht of ®üd is van een ouderenbond. de trouwe opkomst te stimule- is een ladderwedstrijd inge- 1 waardoor ieder aan de beurt ®komen voor een prijsje. Jaap Klein tel. 01803- 12167 of Verhoeven, Bosveen 40, tel. SBJ3515. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Per 1 de cember start de LON (Lokale Om roep Nieuwerkerk) met zondag uitzendingen. Centraal in het zon dagmorgenprogramma staat een kerkdienst, die rechtstreeks uitge zonden wordt vanuit één van de plaatselijke kerken. Daaromheen kan de luisteraar wetenswaardig heden uit de kerken en geestelijke en klassieke muziek verwachten. De uitzendingen zullen meestal plaatsvinden van 9.00 tot 13.00 uur. Sinds 18 mei van dit jaar verzorgt de LON uitzendingen op zaterdag met nieuws, informatie, sport en amusement. De zaterdaguitzen dingen duren van 9.00 tot 17.00 uur. Per 1 december komt daar dus de zondagmorgen bij. Het zondag morgen-programma wordt ge maakt door LON-medewerkers in samenwerking met de plaatselijke kerken. Deelnemende kerken zijn de Gereformeerde kerk, de Her vormde kerk, de Hervormde Ge meente De Bron en de Katholieke kerk. De kerkdiensten worden rechtstreeks uitgezonden met be hulp van het kerktelefoon-sys teem, wat een uitstekende ra- diokwaliteit oplevert. Voordeel van uitzenden via de LON is, dat nu iedereen de diensten kan ontvan gen, niet alleen mensen met een kerktelefoonaansluiting. Bij toerbeurt zal een dienst van één van de deelnemende kerken uitge zonden worden. A.s. zondag bijt de Gereformeerde kerk vanuit het Ontmoetingscentrum het spits af. Vanwege verschillende aanvangs tijden is een geheel vaste pro grammering nog "niet mogelijk, echter, drie van de vier zondagen begint de uitzending om 9.00 uur en de andere zondag om 10.00 uur. Behalve een kerkdienst krijgt de luisteraar ook wetenswaardighe den en activiteiten op het kerkelij ke vlak te horen, afgewisseld met klassieke en geestelijke muziek. Bovendien is er elke week een ac tuele gospel-rubriek. In een later stadium (vanaf begin '92). komen hier een kinderpro gramma, een verzoekplatenru- briek en een actualiteiten-onder deel bij. Voor de verdere invulling van de zondag kan de LON nog mede werkers gebruiken. Belangstellen den kunnen bellen naar Jan Breu- gem, tel. 01803- 15141. De uitzendingen van de LON zijn te ontvangen in de ether (FM 107.3 mhz, tot 10 km. rondom Nieuwer kerk) en op de kabel (FM 100.6 mhz, in Nieuwerkerk en Zevenhui zen). Zaterdagprogrammaering: Ether FM 107.3 - kabel FM 100.6 (ook in Zevenhuizen) Elk heel uur Lokaal Nieuwsbulletin 9.00 tot 10.00 uur een prettig weekend met... een bekende Nieu- werkerker. 10.00 tot 12.00 uur Nieuwerkerk actueel Nieuws en informatiema gazine. Elk half uur 'lokaal weer'. 12.00tot 13.00uurnonstopmuziek 13.00 tot 14.00 uur Young vision: jongerenprogramma met uitgaan stips, interviews en muziek. 14.00 tot 15.00 uur De Hittrein De Nieuwerkerkse hitparade raast voorbij. 15.00 tot 17.00 uur: Short sport: sport uit Nieuwerkerk en regio, af gewisseld met muziek. Inl. Lokale Omroep Nieuwerkerk, Postbus 142,2910 AC Nieuwerkerk a.d. IJssel Studio: Schielandweg 98 (Scou- ting- gebouw) tel. 01803- 20700. Op dinsdagavond 19 november speelde het vierde team van de Schaakvereniging Nieuwerkerk te gen Schiebroek Westen Regina 6 in de derde competitieronde 4e klas se D van de Rotterdamse Schaak bond. De ontmoeting vond plaats in het Hervormd kerkelijk cen trum. Nieuwerkerk 4 heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Waddinxveen in de eerste ronde. Na de winst op Rock in de tweede ronde, eindigde ook deze wedstrijd in een overwinning voor het Nieuwerkerkse achttal. De voorlopige eindstand is 5, 501, 5. Dirk Hogerwerf, Ed Broersen, Er- win Keijzer en Aad van Duijn won nen voor Nieuwerkerk. Joost Mole naar, Han Dijkers en Hans Gerrit sen deelden de punten met de he ren Ketting, Polling en Hofmeester. Slechts één partij werd afgebro ken. Het team van S.W.R. (gemid delde leeftijd rond de 70!) vormt het levende bewijs dat men tot op hoge leeftijd actief kan blijven in de schaakcompetitie en op een be hoorlijk niveau, gezien ook de 7,5 - 0, 5 overwinning van dit 'senio renteam' in de 2e ronde op Pionier Hellevoetsluis. De afgebroken par tij wordt a,.s. week 'uit' gespeeld. Het le team van S.V. Nieuwerkerk, heeft dinsdagavond in de le ronde van de RSB-bekercompetitie voor viertallen een overtuigende 3, 5-0, 5 overwinning behaald op Wad dinxveen. Dirk Hoogland, Cees Smorenburg en Johan de Koning wonnen hun partij. Hans Ranft speelde remise. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Op zater dag 30 november a.s. organiseert A.M.C. "The Skymasters" te Nieu werkerk a.d. IJssel de 'Sint Nico laasrit'. Dit is een rit voor kinderen en ouders en wordt verreden op het gezelligheidsreglement van de vereniging. Onderweg moeten puzzels opgelost worden, spelle tjes gespeeld (o.a. met levende die ren) en opdrachten uitgevoerd worden. Voor alle kinderen is er een prijs. Inschrijven is mogelijk in café res taurant "De Koperen Ketel", Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk a.d. IJs sel, nabij de steenovens langs de IJsseldijk, van 14.00 tot 14.30 uur. De prijsuitreiking is om ca. 16.30 uur door Sint Nicolaas. De klasse-indeling van de kinderen is: A-klasse van 9 t/m 12 jaar; B-klasse van 5 t/m 8 jaar en C-klasse van 01/ m 4 jaar. Voor elk kind dient apart een deelnamebedrag betaald te worden. Zoals bekend, heeft wethouder M. Molenaar vorige week vrijdaga vond de officiële openingshande ling van het verenigingsgebouw aandeMiddenmolensingel 14, geo pend en de nieuwe naam "Het Kruispunt" onthuld. In het ANBO- infobulletin wordt gesteld dat de nieuwe naam niet één van de vijf door de ANBO ingediende namen is, maar dat men de nieuwe naam "Het Kruispunf'de best gekozen is uit de ingediende voorstellen. (Voorheen was het gebouw een Groene Kruisgebouw. En nu is het een centraal punt waar menigeen elkaar kruist...red.) Nieuws van de ANBO: Handwerkmiddag Op donderdagmiddag 12 decem ber is er voor het laatst dit jaar een 'handwerkmiddag' in Het Kruis punt, aanvang 14.00 uur. Hely Hoek helpt de oudere dames bij het op lossen van handwerkproblemen, terwijl er tevens kerststukjes ge borduurd kunnen worden. Yoga In januari gaat er waarschijnlijk een derde yoga-groep voor oude ren van start op de dinsdagmor gen. Inl. 01803- 13515. zondag 1 december Hervormde Gemeente Oude kerk 9.30 uur ds. G. Mulder 18.45 uur ds. D.J. Cuperus Nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. Ver haar en 17.00 uur ds. G. Mulder Zuidpias 9.30 uur ds. D.J. Cuperus Herv.Gem. De Bron 10.00 uur ds. M. C. vd. Meer 19.00 uur Open Deurdienst ds. G. Brucks Zeist Geref.kerk 9.30 uur mevrouw ds. P.H. Couvée 19.00 uur gez.Open Deurdienst De Bron Geref.Vrijgem. Kruispunt Middenmolensingel 9.30 uur ds. C.J. Smeiik 16.30 uur cand. A. Kroezen Geref.Gem. in Ned. 9.30 en 15.30 uur leesdienst R.K.St. Joseph Parochie 30/11 19.00 uur pastor Berrevoets en zr. Castricum; 1 dec. zondag idem 9.30 uur; 11.30 uur Ontmoetingscentrum idem: gezinsviering. O '1(J Uilen" zijn bijzonder inte- ®ante dieren. uur- en Vogelwacht "Rotta" "top donderdag 28 november dia-lezing' over de uilen in erland. 'ez'ng wordt gepresenteerd ae heer S. Braaksma, oud- kerker van Staatsbosbe- jpnT ®raaksma heeft zich vele bez'ggehouden met onder- naar uilen en vleermuizen in erland. jjrdi°n^ 's '3es''st de moeite tafii katoor Recreatieschap, inv erenweg in Bleiswijk. 5!ang 20.00 uur. ^erk a-d- Ussel -Op zondag «nliikp r organiseert de geza- j, tvangelisatiecommissie lieni Pf^Deur-dienst' met het SriHoor)'i wie klopt?" on" enst wordt gehouden in "De --nt an de Ringvaartlaan 16 en "ewerking. Moerkapelle - het eerste heren team van de tennisvereniging Love'70 uit Moerkapelle, is voor de derde achtereenvolgende keer, 'herfstkampioen' van het district Rotterdam geworden. Gaan veel tennissers in de maand september in een hal spelen, de heren van Love'70 niet. Als 'doorwinterde' tennissers spelen zij in de maan den oktober en november op de zaterdag 'buiten'. Drie jaar geleden weid er voor het eerst deelgeno men aan deze herfstcompetitie. Met dispensatie van de tennis- bond mocht men in de 3e klas be ginnen. Drie achtereenvolgende jaren wist men kampioen te wor den. Volgend jaar zal daarom deel genomen worden aan de hoogste klasse die er bestaat: de hoofd klasse! Gezien de gemiddelde leef tijd van het zestal, geen slechte prestatie. De heren zelf hebben nog enige hoop dat men zelfs lan delijk mag uitkomen. Bij de laatste competitiedag werd zelfs de wens uitgesproken dat de éne zaterdag in Hogezand gespeeld zou worden en de zaterdag daarop in Sappe nneer. Dat tennisvereniging Love '70 uit Moerkapelle een goede naam heeft in Zuid-Holland, bewijzen niet al- leen de prestaties, maar ook de fraaie kleding die de heren dragen. Teamgenoot en Love' 70 tennisle- raar, Gerard de Jager, heeft hier voor speciale pakken laten maken in Italië. Op bijgaande foto voor het clubge bouwvan Love'70 zijn te zien: Hans Zoethoutmaar, Henny Barendregt, Jan de Knegt, Gerard de Jager, Claes Oosterhoff en good-old cap- tain Wim Huurman. De Dorpskrant vernam dat de he ren volgend seizoen nog betere prestaties wensen te leveren, hele maal als er landelijk gespeeld zou kunnen worden. Vijf heren van het team trainen hiervoor iedere donderdag in de tennishal in Moerkapelle. "Wat zullen zij straks weer als pres taties leveren?" Boskoop - Regio -Het Agrarisch Opleidingscentrum Zuid-Holland- Oost heet voortaan "Groen Colle ge". Zeven scholen maken deel uit van dit Groen College, namelijk de chr. Agrarische school te Alphen, de chr. Agrarische school "De Groene Zijde" te Boskoop; de Middelbare Tuinbouwschool te Boskoop; de chr. Middelbare Agrarische School te Gorinchem; de chr. lagere Land -en Tuin bouwschool te Gouda; de chr. Agrarische School "De Bosse- kamp" te_Ottoland en de Chr. Tuinbouw- en handelsschool te Rijnsburg. Inl. tel. 01727 -18903. Regio-Rotterdam -In de Grote- of Sint Laurenskerk wordt a.s. zater dag een 'zang-en orgelavond' ge houden, aanvang 20.00 uur. Aan deze avond werken mee: het chr. gemengd koor "Song of Praise" o.l.v. Jelte Venhoven, met koorbe geleiding van Martin Zonnenberg, terwijl het hoofdorgel bespeeld wordt dor Aad v.d.' Hoeven. De sopraan Femmy v.d. Weg verleent solistische medewerking. De me ditatie en algehele leiding van de avond is in handen van ds. L. Ro mein uit Pijnacker. Inl. 010 451 7560.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13