o Regio - nieuws o Grootonderhoud 36 woningen wijk Zuidpias Rijkspolitie Nieuwerkerk a.d. IJssel Gezamenlijk Kerstconcert Oorzaak vissterfte Bergschenhoek bekend Langer wij Clubtentoonstelling Wijziging openings- Nut en sport tijden postkantoor M. van der Ark SCHOONMAAKHULP Wijk- en speeltuin ver. "De Paddestoel" Rentokil-ZVH heren 2 spelen "De sterren van de hemel pagina 4 Dorpskrant 438/4 december 1991 LOODGIETERS EN CENTRAAL VERWARMINGSBEDRIJF GAS - WATER C.V. SANITAIR - DAKBEDEKKING AANLEG ONTSTOPPING VAN RIOLERING 01827-4694 ADMINISTRATIEKANTOOR vraagt wegens uitbreiding een voor min. 15 uur per week. Gelieve uw sollicitatie te richten aan: ADMINISTRATIEKANTOOR LAGERWIJ Zuidplaspolderweg 27 2841 DC MOORDRECHT vTel. 01827-3312/3377 Comfort in vier varianten De unieke Auping-spiraalbodem is verkrijgbaar in vier uitvoeringen: - vlak, als niet-verstelbare uitvoering; - handverstelbaar (rug- en voetendeel zijn afzonderlijk met de hand in hoogte verstelbaar); - automat (rugdeel is m.b.v. koordje automatisch in hoogte verstelbaar; voetendeel met de hand in hoogte verstelbaar); - electromat (rug- en voetendeel zijn volautomatisch electrisch in elke gewenste stand te brengen). KERKPLEIN 15 - MOORDRECHT - TELEFOON: 01827-2280, ia S r J Zevenhuizen - In opdracht van woning bouwvereniging S.S.W. werden de wo ningen aan de Rozenstraat 25 t/m 33, Asterstraat 1 t/m 15, Leliestraat 2 t/m 8 en Dahliastraat 2 t/m 18 en 15 t/m 33 gerenoveerd. De renovatie heeft van januari tot november 1991 geduurd. De onderhoudswerkzaamheden beston den in grote lijnen uit: herstel van metsel en voegwerken, vervangen van schoorstenen, herstel en vervanging van dakpannen en vorsten, vervanging of reparatie van kozijnen, vervanging van dakgoten en hemelwaterafvoeren, vervanging buiten riolering, verbete ring van ventilatievoorzieningen, her stel van stucwerk, vervanging van bin- nenriolering. Hiervoor moesten in de hal, gang, keuken en toilet de vloeren worden verwijderd evenals de plafonds in hal, gang en toilet. Uitbreiding elek tra, vervanging gasleiding. De wonin gen zijn buiten volledig en binnen waar nodig geschilderd. Verder zijn in diver se woningen reparaties verricht en zijn een aantal CV-ketels vervangen. De kosten bedroegen rond f. 50.000,- per woning. Om de renovatie feestelijk af te sluiten werden de bewoners afge lopen zaterdag verrast door Sinter- Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op vrijdag 29 november omstreeks 16.45 uur vond een aanrijding plaats nabij de kruising le Tochtweg/Zuidplasweg - Zuidelijke Dwarsweg te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Een 51-jarige bestuurder van een be stelbus nadere de kruising vanuit de richting Zevenhuizen. Hij zag bij de fietsoversteekplaats welke kort ach ter de kruising lag, een meisje dat blijkbaar met haar fiets wilde overste ken staan wachten. Op het moment dat hij over de kruising reed, stak het meisje echter plotseling over. De au tobestuurder, die toen ongeveer 60 ki lometer per uur reed, kon het meisje niet meer ontwijken. Het slachtoffertje, de 13-jarige B.S. uit nieuwerkerk a.d. IJssel werd met zwaar letsel per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis. De volgende dag is het meisje tengevolge van het zware letsel over leden. Op donderdag 28 november richtten 3 honden een ware slachting aan onder de schapen die liepen in een weiland nabij de camping Hitland. Onder de dekking van de mist konden de handen lange tijd hun gang gaan zonder dat dit door iemand gezien werd. Ruim 40 schapen werden de sloten ingedreven waarna zij verdronken of werden doodgebeten. Een aantal schapen kon nog tijdig door de benadeelde boeren en de politie uit de sloten worden ge red. De veearts die later ter plaatse kwam zag het ook somber in voor de schapen die het overleefd hadden. De meeste schapen waren drachtig waar door pas in de nabije toekomst vastge steld kan worden wat de uiteindelijke schade is. De handen werden door de politie aangetroffen bij een bewoner van de camping Hitland. Deze ver klaarde dat zijn honden er tijdens het uitlaten vandoor gegaan waren en door de mist niet meer snel terug te vinden waren. Na enige uren had hij ze weer aan de rand van het betreffende wei land aangetroffen. Uit braakproeven bleek dat 2 van zijn honden zich inder daad aan de slachting schuldig hadden gemaakt. De eigenaar van de handen, die zelf ook geschokt was door het gebeuren, verklaarde de benadeelde boeren via zijn verzekering schadeloos te zullen stellen. De eigenaar van de honden is door de politie medegedeeld dat zijn honden voortaan als voortaan als gevaarlijk zullen worden aangemerkt, hetgeen betekent dat zij voortaan aangelijnd dienen te blijven en dat zij in een vol gend soortgelijk geval in beslag geno men kunnen worden. Fietsenkijkdag Op zaterdag 7 december is er tussen 10.00 en 16.00 uur weer gelegenheid om bij de politie de gevonden fietsen te bezichtigen. Het betreft de fietsen die in de voorlig gende 3 maanden onbeheerd aange troffen zijn binnen de gemeente Nieu werkerk a.d. IJssel. Er worden geen fietsen verkocht. Rijden onder invloed 26-11 Een autobestuurder uit Nieuwe- gein bleek bij een routinecontrole te veel alcohol genuttigd te hebben. Na de ademanalyse kreeg bij een boete van f.250,-. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Na een onder breking van een jaar gaat de Gemengde Zangvereniging "Nieuw Leven" de tra ditie weer voortzetten om een geza menlijk kerstconcert te organiseren. Op maandag 16 december 1991 komen wederom de drie verschillende streekkoren bij elkaar om in het Geref. Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10 te Nieuwerkerk a.d. IJssel een kerstconcert te houden. De aan vang is 20.00 uur precies en de zaal is reeds geopend vanaf 19.30 uur. De ko ren, die hieraan hun medewerking zul len verlenen zijn: Dameskoor VOX JU- BILANS uit Zevenhuizen onder leiding van dirigent H. van Diepenbeek, de mannenzangverenging INTERNOS uit Krimpen a.d. Lek en de Gemengde Zangvereniging "Nieuw Leven" uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, welke koren beide onder leiding staan van dirigent Th. Kloeg. Het programma begint met samenzang door alle aanwezigen van een tweetal kerstliederen, waarna ie der koor afzonderlijk enkele bekende of minder bekende kerstliederen in Ne derlandse, maar ook in andere talen ten gehore zullen brengen. Tevens staan als afsluiting van het "Mozart"- jaar ook enkele kerstliederen van W.A. Mozart op het programma. Tussen de optredens van ieder koor afzonderlijk zullen ook weer kerstliederen met elkaar worden gezongen. Volgens plan zal de avond tot ongeveer 21.30 uur du ren. De toegang is gratis, maar bij de uitgang zal een open-schaal- collecte worden gehouden. Ge zien de ervaringen van voor gaande jaren hopen de organise rende koren weer een grote op komst te mogen begroeten. Regio- Uit een onderzoek dat het hoogheemraadschap van Schieland heeft ingesteld naar de oorzaak van vissterfte'enkele weken geleden in de Duikerstocht is komen vast te staan dat de vissen door vergiftiging van het water zijn omgekomen. De Duikertocht is een verbindings- sloot nabij de Oosteindseweg in de gemeente Bergschenhoek. Direct na dat de melding bij Schieland binnen kwam werd ter plekke de zuurstofhuis houding van het water gecontroleerd. Toen daarmee alles in orde bleek wer den watermonsters genomen voor na der onderzoek. Een aantal vissen dat er slecht aan toe was kon worden gered doordat medewerkers van Schieland de vis in andere wateren hebben uitge zet. Enkele dode vissen zijn voor onder zoek opgestuurd naar het Centraal Diergeneeskundig Instituut (CDI) te Lelystad. De watermonsters zijn in la boratoria geanalyseerd. Uit beide on derzoeken is gebleken dat de vissen door Endosulfanvergiftiiging zijn om gekomen. Het voor vissen zeer giftige Endosulfan werd als insectenbestrij dingsmiddel in de glastuinbouw toe gepast maar het gebruik is sinds 1 ja nuari 1990 verboden. Het hoogheem raadschap van Schieland stelt een na der onderzoek in naar herkomst van het onlangs geloosde vergif. Glastuinders in de 3B-hoek die nog oude voorraad Endosulfan in bezit hebben kunnen deze voor vernietiging aanbieden bij de ge meentelijke inleveradressen. Ook kleine restanten van andere middelen kunnen daar worden in geleverd. Voor meer informatie over het onderzoek kan contact worden opgenomen met de technische dienst van Schieland, afdeling wa terkwaliteit, tel. 010-4537.33 of 4537.336 OOSTEINDE 33 MOORDRECHT TELEFOON 01827-4258 lid van de Vereniging van Nederlandse installatiebedrijven Voor al Uw doe-het-zelf materialen klaas en Zwarte Piet die de bewo ners een presentje aanboden. *GEVELREINIGING *LEUZEN VERWIJDERING "VOCHTWERING (IMPREGNEREN) 'GLAZENWASSERIJ •TOTAALSCHOONMAAKONDERHOUD LEEUWERIKHOF 1 - MOORDRECHT Aanrijding met hond 26-11 Op de Schielandweg liep een auto schade op na een aanrij ding met een hond. De hond, waarvan de eigenaar tot op heden niet bekend is, overleed ter plaat se. De politie wil contact met de eigenaar teneinde de schade met de andere benadeelde te kunnen regelen. Fietsendiefje 26-11 De Rotterdamse politie hield een 14-jarige Rotterdamse knaap aan die zich verplaatste op een damesfiets die op 10 oktober uit een schuur aan de Albert van 't Hartweg gestolen werd. Nadat de knaap aan de politie in Nieuwer kerk overgedragen was bekende hij in totaal 3 fietsen te hebben gestolen. Tegen de jongeman, die zich niet voor het eerst aan dit soort praktijken had schuldig ge maakt, wordt proces-verbaal op gemaakt. Containers opengebroken 27-11 Op het vrachtwagenpar keerterrein aan de Hoogeveenen ontdekte een vrachtwagenchauf feur dat men de containers op zijn voertuig had opengebroken. Blijkbaar stond de lading de da ders niet aan, want er bleek niets te zijn ontvreemd. Inbraak woning 29-11 Bij thuiskomst ontdekten de bewoners van een pand aan het Lelieveld dat er in hun woning was ingebroken. Bij het opmaken van de balans miste men geld en sieraden. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op vrijdag 13 en zaterdag 14 december a.s. organi seert Nut en Sport weer de jaarlijkse clubtentoonstelling. Allerlei rassen sierduiven, hoenders, dwerghoenders, vele soorten konijnen en cavia's wor den dan voor het publiek tentoonge steld. De tentoonstelling is voor het publiek geopend vrijdag 13 december van 19.30 - 23.00 uur en zaterdag 14 december van 10.00 - 17.00 uur en wordt gehouden in de plantenhal van W. Sanders aan de le Tochtweg 76 te Nieuwerkerk a.d. IJssel Zevenhuizen- PTT. Post is doorlopend bezig om de dienstverlening op de postkantoren af te stemmen op de wensen van de klanten. Ook m.b.t. de openingstijden wordt gekeken naar d'e tijden dat de klanten gebruik wensen te maken van de diensten op het postkan toor. Daarom worden de openingstij den op het postkantoor aan de Dorps straat te Zevenhuizen gewijzigd. De nieuwe openingstijden zijn: Maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag koop avond van 18.30 tot 19.30 uur. Waddinxveen- Een aantal weken geleden konden we eindelijk star ten met de danscursus voor kinderen. Helaas zijn er enkele jongens afgeval len, daarom het verzoek, zijn er nog een paar jongens in de leeftijd van 9 tot 15 jaar die op Woensdagavond een dans cursus willen volgen? Deze avond begint om 18.00 uur en is om 19.30 afgelopen. Het kost f. 3.50 per les. Het is wel de bedoeling dat de gehele cursus wordt afgemaakt. A.s. vrijdag is er weer kaarten in wedstrijd verband. Aanvang van deze avond is 20.00 uur. Zevenhuizen - De Zevenhuizense heren van het Rentokil-ZVH 2 team sPe''j^n Axel tegen het team van CVB-bank?De Sterre. De ploeg van trainer Hollander had ook nu geen problemen met de tegenstander. Viadesetsta 15 3-15 en 7-15 was Rentokil weer binnen het uur klaar. Voor zaterdag Ij bekerwedstrijd tegen eerste divisieploeg van BCS Comp. Sêrv./DS op pj gramma. Dan zullen de heren waarschijnlijk wat meer tegenstand Krijg wedstrijd begint om 16.00 uur in Den Dungen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4