Dewi Beschuit met Muisjes 50% Zakelijk bekeken Fleurig bekeken bij Kees de Nobel J. Hij dra O HANS KOELHUIS Hoge Snelheidslij Lijn en Van der Gaag.|^e^ MH lllill mm Hans en Peggy Koelhuis hebben een dochter genaamd Felicitaties namens het personeel Kom allemaal eten op donderdag 5 december!!! V Nog behangplannen dit jaar!!! Dan kunt U nu nog profiteren van onze restanten opruiming!! Kortingen tot Bovendien 6 zware Duplex soor ten van 18,95 voor 14,95 3 soorten van 16,95 voor 11,95 zie onze etalage!! Nu ook weer, vrijblijvend, beschikbaar de nieuwste stalenboeken met de collecties van 1992 winkelcentrum "de Korf' Benthuizen 079 -313443 pagina 6 Dorpskrant 438/4 december 1991 PRIJSVOORDEEL Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden. Benthuizen -Op welk moment je ook de planten- en bloemenwinkel van Kees de Nobel in Benthuizen binnenstapt, maakt niet uit, er is altijd een grote sortering boeket ten. Niet alleen staan deze boe ketten, soort bij soort, uitgestald en vormen ze, in kleur variërend, één bloemenzee, er staan ook boeketten die samengesteld zijn op kleur. "Er wordt ook in Benthuizen steeds meer gevraagd om een sa mengesteld boeket. Die verschillende bloemensoorten op kleur gesorteerd, samen in een boeket, zijn erg gewild", lacht Kees de Nobel. Intussen verzendt hij per computer een 'Fleurop-bestelling'. Lachend:"Ja dat hoort er bij. Als iemand bij mij een boeket, een plant, een plantenbak of schaal bestelt voor iemand in Friesland, mits redelijk op tijd, een dag voor bezorging, dan kan de verzender ervan, verzekerd zijn dat er ook inderdaad een bloemist aan de deur komt. Deze bloemist is ook bij de Fleu- rop-organisatie aangesloten en heeft het dichtst in de buurt van de geadresseerde, z'n winkel". Een algemeen bekend feit is dat er altijd VQor 'verse' bloemen ge zorgd wordt. Daarom gaat Kees de Nobel, met uitzondering van één morgen, da gelijks naar de bloemenveiling, hetzij naar Flora in Rijnsburg of de Berkelse bloemenveiling in Bleiswijk. En dat 'vers' heeft als consequen tie dat De Nobel altijd vroeg uit de veren is.... maar dat is geen punt, z'n werk is z'n hobby... Dat maak je op als je hem bezig ziet, niet alleen als een vakman, maar als iemand die creatief is en zo van bloemen en planten composities maakt die 'juweeltjes' genoemd mogen wor den.... Een lust voor het oog Rondkijken mag altijd bij De Nobel. Geheel vrijblijvend, menigeen vindt het heerlijk om de groene planten, de mooie kerami- sche vazen en bloempotten en ter ra cotta vazen en bloempotten te bekijken... die op kleur uitgestald en afgestemd zijn op de gangbare woonmode-trends. Overigens heeft hij ook een assor timent voorradig dat op het klas sieke of hyper-moderne interieur is afgestemd. Zijn fraaie bloemenmandjes met zijden bloemen zijn een lust voor het oog en er is sor tering in kleur: voor elk interieur. En dan ontdek je los se zijden bloemen, kunstappeltjes en ornamenten om zelf een zijden bloem stuk samen te stel len. Uniek dat zoiets in Benthuizen ver kocht wordt en dat voor een aantrekke lijke prijs. Overigens is dat aantrekkelijke prijs kaartje op meer van toepassing, want voor planten en bloemen hoef je echt niet in de auto te stappen en naar een andere plaats te rijden. Integendeel, waar vind je zo'n as sortiment met dat leuke prijskaartje? En dan die leuke korenschoven: erg gewild! En leuke ornamenten, pulletjes, mandjes en siervoorwer pen: wel niet overdadig veel, maar het is in huis. Kerst Terwijl de in Zoetermeer woonach tige 36-jarige bloemist wat admini stratieve handelingen verricht, helpt Jolanda continu klanten. Op diverse tijdstippen stapten we in de loop der tijd de bloemenwinkel van Benthuizen binnen: altijd wa ren en kwamen er klanten binnen. En als Jolanda even adem kan ha len dan is ze alweer druk inde weer om een paar boeketjes te maken. Soms samen met baas Kees. Toen we de foto gingen maken o.a. "Dat is een bestelling. We verzor gen niet alleen corsages voor aan- Kees de Nobel en assistente Jolanda zorgen dagelijks voor een sfeer volle winkel in Benthuizen trekkelijke prijzen, ook bruidsboe ketten", vertelt De Nobel. Aanstaande bruidegoms kunnen aan de hand van een fotoboek c.q. prospectus, eventueel in overleg met de bruid of familie, thuis een keus maken uit een collectie boe ketten, die doorgaans vanaf ca. f 125,en duurder gemaakt wor den, naar gelang de wensen. "Het meest gewild is nog steeds de roos. maar ook lelietjes van dalen doen het goed in een bruidsboeket. En wie het bruidsboeket wil bewa ren: we prepareren ook bruidsboe ketten", zegt de heer Nobel die er op wijst dat de corsages van bruid en bruidegom in de prijs van het boeket inbegrepen zijn. Kerstsfeer Nu december begonnen is, is de winkel al in Kerstsfeer, met een veelheid aan denne-kransen en opgemaakte takken die nogal een tijdje mee kunnen gaan. En natuurlijk is er weer een collec tie kerstbomen, met of zonder kluit, dit jaar een beetje duurder, maar bij De Nobel aantrekkelijk ge prijsd. Verder zijn er bijzonder leu ke, niet alle daagse Ker stukjes uit voorraad le verbaar en al lerlei attribu ten om zelf Kerststukjes te maken of kransen e.d. Kaarsen, lint en versierin gen zijn bij De Nobel ver krijgbaar... Terras Ook het bui- tengebeuren, ter opfleuring van een ter ras, een plan ten- of bloe- menbak, met heesters en sierkool bij voorbeeld die vorstbestendig is of een buxus in een terra cotta pot, is, hoewel niet met een grote keus, bij De Nobel verkrijgbaar. Wie op een grauwe dag de zon wil zien schij nen, moet eens even naar de bloe menwinkel gaan. Bloemen en plan ten maken blij: ze horen erbij, doorbreken de sleur en.... versprei den een lieflijke geur r ingezonden:»^. Toen net aan het eind van de eerste helft van de 19de eeuw men in Ne derland als een van de laatste lan den begon met de aanleg van spoorwegen -want de trckschun was toch een prima vervoermidde en wie zat nu te wachten op kleine tijdwinst en wat kostte he wel niet- maakte tussen Rotterdam en Den Haag een zekere Van de Gaag bezwaar tegen de aanleg ya de lijn Rotterdam naar Amsterda door zijn land. De lijn moest maar omgelegd wo den en dat gebeurde ook. Mete* grote, dwaze bocht. Niet voor la 5 overigens: de lijn werd later to^ rechtgetrokken. Toen net aan eind van de 20ste eeuw men. niet als een van de eersten, beg l de voorbereidingen voor de aan van snelle spoorwegen -waat moest dat nu, want de ou spoorwegen waren toch een g' H vervoermiddel en wie zat nu wachten op die kleine tijdwu^ wat moest dat wel niet kos maakten tussen Rotterdam de j Kaag burgers en bestuurders zwaar tegen de aanleg van de Rotterdam naar Amsterdam" I "hun" land. Jwor-I De lijn moest maar omgelegd w Hopelijk gebeurt dat niet. hopen dat de besluitvormers keer niet weer alleen maai ren naar de Van der Gaagjes dat ze het nationale belang luist*! maal u..3vanefl,| goede aansluiting van als zeehaven en Schiphol Ai dam als luchthaven op een r pese infrastructuur van ra I voer naar waarde zullen weg'

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6