Toppers uit horlogeland DE VQDYcS Onderlinge wedstrijden Tarzan 'ogeltentoonstelling "Zang en Kleur" BROUWER DE KONING haaknieuws C. van Pelt snapt het weer 01802-2289 Onze Kindervriend Winkelen in Düsseldorf papier Moerkapelle "Koninklijk" koor in Zevenhuizen Juweliers Vincis 1803 Dorpskrant 438/4 december 1991 pagina 9 |0ver 2 weken is de Kerstkrant!!! Nog geen kerstadvertentie opgegeven??? Bel dan even Te koop in Benthuizen Vraagprijs: 525.000.-k.k. UITVAARTVERZORGING De dorpskrant met veel nieuws uit de regio! Omega, Bouchard, Longines, Rado, Seiko en Pulsar. Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA loerkapelle- Afgelopen vrijdaga- ind hield de schaakvereniging loerkapelle haar traditionele jSinterklaassnelschaaktoernooi". Éinnaar van dit toernooi is ge worden G. v. Ommeren. Onversla- mmocht hij aan het eind van het loernooi als eerste de banketstaaf I ontvangst nemen. Alleen tegen ]J.Bac moest hij genoegen nemen lel remise. D.J. Bac eindigde als in deze groepen W. ■roegindeweij veroverde een der- ltplaats. De andere spelers die na le voorronden in deze groep peelde waren: A. v.d. Werff, B. v. i, J. Blok en J. de Lange. In de leede groep veroverde A. Hoog ten de eerste plaats en kon ook Veen welverdiende banketstaaf Liswaarts gaan. W. Wortman ein- Kdeals tweede. Overige spelers [groep twee waren: W. Wester- lan, J. Segaar, G.J. Freeke en J. Hof. ■delaatste groep werd G. v. Mee- pen overduidelijk winnaar en B. ■atla werd tweede. De andere beiers in groep drie waren: M. v. «uren, H. Blok, F. de Wit en W. teke. Volgende week vrijdag de onderlinge competitie (er voortgezet. Moerkapelle- Dinsdag 26 novem ber vonden in de sportzaal van "Op Moer" de onderlinge gymwedstrij- den van Tarzan plaats. Het aantal deelnemers bedroeg 75 jongens en meisjes. De onderdelen waar op gewerkt moest worden waren rin gen, brug, mat en sprong. Zwarte Piet kwam de prijzen uitrei ken: groep 1. Suzanne Heesters, 30.0 pnt.; 2. Trisja v. 't Wout 29.2 pnt; 3. Franske Prins 29.1 pnt. Groep 2 1. Carla Matze 29.5 pnt. 2. Annemieke Wildhouwer 29.0 pnt. Groep 3 1. Annette Mulder 32.0 pnt.; 2. Gerdien Lindhout 31.5 pnt.; 3. Ruth v. Beek 30.8 pnt.; Aspiran ten 1. Natasja de Hoog 31.3 pnt.; 2. Jessica v. Vuurde 31.2 pnt. Dames 1Arina v. Schie 33.0 pnt. jongens 6- 8 jaar. 1. Carlie Kadiks 29.4 pnt. jongens Bas de Bruijn 30.1 pnt. Heren Onno de Vrij 32.8 pnt. De wisselbeker werd gewonnen door Arina v. Schie 33.0 pnt. De aanmoedigingsprijs ging naar Arie Uittenbroek wegens vele verdien ste en ophalen van oud papier voor de vereniging. Wekenlang ving hij niets of heel weinig maar de afgelopen wed strijd wist C. van Pelt weer als vanouds te schitteren. De B-kam- pioen van de zomerkompetitie had wel een goede start van de na jaarskompetitie maar hij viste daarna tocht vaak achter het net. De 6e wedstrijd van deze kompe titie heeft hij echter weer met glans gewonnen. Hij ving in de Noord-AA in Zoetermeer maar liefst 3.400 gram. Dit is een gigantisch hoge vangst afgemeten aan de andere schamele wedstrijden van de herfstkompetitie. Slechts 20 gram achter C. van Pelt volgde diens [venhuizen- Vogelvereniging "Zang en kleur" organiseert op vrijdag 6 f zaterdag 7 december a.s. een onderlinge vogeltentoonstelling in ppshuis "Swanla". Er doen 27 inzenders mee aan deze vogeltentoon- ping, waar maar liefst 253 vogel te zien zijn. De openingstijden zijn: pag 6 december van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 7 december van Pötot 21.00 uur. Om de kosten die het geheel met zich mee brengt wat Inrukken is er een Rad van Avontuur aanwezig. De trekking van de Poting, zal plaatsvinden op zaterdag 7 december door oud-notaris Jac. F De toegang is gratis. makker M. Huisman. Hij bezette met zijn 33.80 gram de tweede plaats F. den Toom, de immer scorende held van deze kompeti tie ving weer vis en wel 2.120 gram. Hij was derde en is samen met E. Breedijk nog maar de enige visser die alle keren vis ving. A. Uittenbroek jr. ving 1.730 gram en wist daarmee de 4e plaats te bezetten. J. Wiersma, die vijfde werd liep in het begin meer langs de kant dan dat hij rustig zat te vissen. Tot het moment dat hij werd opgeschrikt door een gil van T. Verwey. Hengel, stelling en alles erop en eraan stond te schudden; Jelle had beet. Daarna zal hij wel opvallend rustig bij zijn hengel zijn gebleven wan hij ving nog 1.350 gram. De lijst wordt nog steeds aange voerd door J. Breedijk met 93 pnt. De tweede plaats is nu voor M. Huisman met 81 pnt. Op de derde plaats vinden we nog E. Breedijk met 78 pnt. Overige tussenstan den. 4. J. Wiersma 77, 5. A. Uitten broek jr. 72,6. C. v. Pelt 71, 7. F. den Toom 70, 8. D. Bazen 69, 9. H. v. Zwienen 60, 10. A. Uittenbroek sr. 56, 11. T. Verwey 54, 12. C. Klomp 5113. Adr. v. Erk 48,14. L. de Zwart 38 en 15. L. Schmidt 27. Sinterklaasje, kom maar binnen met je knecht, ook al is het weer 'n beetje slecht. U heeft een warme mantel aan om mee door weer en wind te gaan. Sinterklaasje och, u weet het al ge wis dat de Kerstman hier steeds vroeger is. Weet u wat er tegenwoordig in ons land gebeurt? Wel, de Kerstman komt ver voor zijn beurt. In de winkel ligt het strooigoed naast de arreslee! Daar neemt u toch geen genoegen mee Sinterklaasje nee dat hebt u niet verdiend, want U bent toch onze kindervriend. In Hindeloopen kwam u aan, zag daar zovele kinders staan... Sinterklaasje u gaf links en rechts een hand. O.... u bent zo welkom in ons land. Ik zou willen dat de kerstman nog 'n poosje wacht, totdat u uw taak hier hebt volbracht. Anders zie ik in de toekomst dat hij u verdringt en geen kind voor u nog versjes zingt. Corrie van Nierop. Zevenhuizen - Laarzen mee, een lunchpakket en een dosis zin als deelnemer aan de groot onder houdswerkzaamheden van het Koornmolengat in Zevenhuizen. Natuur- en Vogelwacht "Rotta" gaat op zaterdag 7 december weer aan de slag om in samenwerking met de Knotgroep Waddinxveen, onderhoudswerk in het Natuurre servaat te verrichten. Het doel hiervan is om overwoekering van braamopslag tegen te gaan en om meer licht op de grond te krijgen. Op deze wijze probeert men de vroegere, oorspronkelijke beplan ting terug te krijgen. Voor een aan tal soorten lijkt dat inmiddels al te lukken. Een goed voorbeeld daar van is het Veenmos dat al flink toegenomen is. Een ieder die voor enkele uren, een dagdeel of een hele dag wil helpen is van harte welkom. De plaats is het Koornmolengat, eerste hek vanaf het informatie bord tussen camping Zevenhuizen en restaurant "De Roerdomp". Warme kleding is onontbeerlijk. Voor gereedschap, werkhand schoenen, koffie en/of thee wordt gezorgd. Ingezonden onderhouden geschakeld herenhuis, tooi !?f»en aan het water schuin tegenover de gerest, molen op C gAan de achterzijde tuin met vrij uitzicht over de Noordpolder, pruim van opzet. L, Indeling r tain: inp. garage, was-/drooggelegenheid, barruimte, ppmte, voorraadruimte/berging. [Gerit ruime woonkamer met open haard, keuken. L. slaapkamers, badkamer met douche, ligbad, toilet. L j 2 slaapkamers tapkamer is voorzien van ingeb. kasten. 5 voorzien van royale warmte isolatie. gen tussen 19.00 em 21.00 uur. Telefoon 079-316518 Prijapelie- Vanaf vrijdag 6 december a.s. om. plm. 12.00 uur t/m a8 7 december plm. 12.00 uur kunt u uw papier en karton weer |Swi op de bekende plaats op het Kerkplein van de Ger.Gemeente. u |>e,/oonIijk is de opbrengst weer voor de zending. We rekenen erop de laatste keer van dit jaar weer veel papier brengt. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ^ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Zaterdag 30 novem ber sluip ik om kwart voor zeven het huis uit, mijn drie kinderen welverzorgd achterlatend bij de liefste schoonmoeder van Zeven huizen. Om zeven uur precies ver trekt de bus richting Düsseldorf. Rond negen uur maken we een kleine koffiestop in de buurt van Venlo. Het eindpunt is het voet balstadion in Düsseldorf; daar moeten we met de metro naar het centrum. Wat we dan zien is ge weldig, het is al helemaal Kerst daar. Overal kerstbomen, prachti ge versieringen en grote potten vol kerstrozen. Eem heel groot wa renhuis heeft zelfs een grote rode loper rond de etalage gelegd. In de etalages ligt de meest lekkere chocolade, prachtige kleding, enz. De winkels zien er goed verzorgd uit en ook de sfeer is prima. Na een heerlijke lunch in een prachtige winkelpassage zetten we koers richting Kerstmarkt. Dit is ook echt de moeite waard. Het zijn kleine houten huisjes waarin van alles verkocht, ook veel etenswaar waaronder grote vette Duitse wor sten. Na een beker warme glüh wein gaan we weer richting bus. Om vijf uur precies vertrekken we richting huis. In de bus bekijken we eikaars aankopen. Het één nog leuker dan het ander. Om acht uur rijdt de bus de parkeerplaats van het eetcafé op. Ben heeft voor ons een heerlijk menu samengesteld. We eindigen met een coupe ijs. Moe maar voldaan gaat iedereen naar huis. Daarom denk ik dat ik namens iedereen kan zeggen, be dankt (pa en ma) Thijs en Seia, het was een heerlijk dag. Marian Slingerland Op 14 december organiseert de Stichting Zeven Muzen een concert met het .Vrij Theater Koor uit Den Haag, o.l.v. Jan van Dijk. Het concert vindt plaats in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen en begint om 22.00 uur. Het Vrij Theater Koor is in 1982 ontstaan uit een improvisatie project van Vrij Theater, waarin to neel en muziek gecombineerd wer den. Sindsdien heeft het een zeer gevarieerd en internationaal reper toire opgebouwd, van middeleeuw se tot eigentijdse liederen, spreekko ren, composities van o.a. Hindemith Poulenc, Brahms, Orlando di Lasso, Elgar, Britten en minder bekende componisten. Omdat het koor ook een aantal liederen van de Tsjechi sche componist Leos Janacek op het programma heeft, werd het uitgeno digd om te zingen voor de president van Tsjechoslowakije, Vaclav Havel, toen deze in april van dit jaar eeri bezoek bracht aan Nederland. Het werd een koninklijk optreden in Pa leis Noordeinde. Jan van Dijk studeerde schoolmu ziek en dwarsfluit aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij legt zich naast de klassieke mu ziek ook toe op theaterprodukties en is geregeld werkzaam bij toneel groep De Appel. Hij geeft in dienst van de Stichting Schoolmuziek schoolvoorstellingen met programma's rond het thema "woord en toon". Naast zijn uitvoeringspraktijk is hij ook werkzaam op muziekpedago- gisch gebied bij diverse instellingen Vanaf september 1990 is hij als mu ziekdocent verbonden aan de Stich ting Zeven Muzen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9