Triviant-marathon koffiebar 't Praathuis Zevenhuizen tekeningen Moerkapelle II wint thuiswedstrijd Expositie Algemene Beschouwingen 1992: De politiek werpt een blik vooruit Jeugddienst Oud Verlaat Koffiebar met film "ordinary guy" Oud papier Nessevliet Poging overval Stichting Kinderhulp Roemenie Zoekt |l50 Vrijwilligers Postduivenvereniging houdt tentoonstelling w. Voor de allerleukste geboortekaartjes moet u beslist eens bij ons komen kijkenwij hebben een ruime keus!!! Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen tel01802 2289 VI. Dorpskrant 439/11 december 1991 pagina 11 St. Kinderhulp Roemenië zit Iniet stil. is nog maar net terug van het I hulp-transport (zie het verslag in |deze krant), of de volgende aktivi- leit staat alweer op stapel. I Om het komend jaar weer goede en I verantwoorde goederen naar de Ikinderen in Roemenië te brengen lis veel geld nodig. I Daarom worden deze keer de in- lïoners van heel Zoetermeer en I Gouda benaderd, om donateur van |deStichting te worden. e 74.000 brieven (met accept-gi- Irokaarten) liggen al klaar om ver wonden te worden. IEchter, deze moeten in 2 dagen loog wel in een envelop gedaan I worden. I Daarom roept de stichting de hulp Iin van heel Moerhuizen. Ouderen, liinderen, het hele gezin: iedereen |kan het! Wilt u (of jij) ook meehel- 1, haal dan op donderdag of vrij- a.s. 1 doos met 500 envelop pen, de girokaarten en de brieven lopbij: De Fotoboetiek tussen 09.00 In 18.00 uur. Illaar let op; Uiterlijk maandag morgen 09.00 uur moet alles klaar Izijn. Illet elkaar en voor elkaar, dan poet het lukken! Moerkapelle -Vrijdagavond moest het tweede team van I schaakvereniging Moerkapelle opnemen tegen SWT? -4 uit Schiebroek. |-®ge tijd bleef de wedstrijd onbe- Pst. i. de Lange en T. van Delden ponnen, maar daar stonden even- pweel nederlagen tegenover. Ge- I -ksvogel van de avond en l otchwinnaar werd M. van Vuur- Itn. P tegenstander gaf hem plotse- I™.? een stuk cadeau. Ndstand 4 1/2-3 1/2. schaakavond in "Op Moer" is N avond vol sportieve spanning. H een schaakpartij kunnen de woederen wat verhit raken en W is het jammer dat er geen Myseruimte is. J ft ging er dan ook spannend aan P'ploper B. van Geffen moest in de jjderlinge competitie alle zeilen 'Petten om M. Vroegindeweij van af te houden. I:tze zwartspeler dwong Van Gef- 1 n ziin dame te ruilen. Jnog wat interessante ontwikke len werd tot remise besloten. G. I;»n Jmmeren moest het opnemen l^en H. den Hartog. 1. ,Ze °"erde een paard om de aan- I' op de koning door te kunnen l?'en. I^delijk werd zijn ontwikke- I "Achterstand hen fataal (1-0). r'r°eS'ndeweij junior had tegen aczijn avond niet. ''(■kwam langzamerhand in het laiiyzamernanc |Wraeel en won de partij. -Mange speelde tegen i^'ndeweij sr. |-, :'.en'n een spannende fase van IJ^'i werd deze laatste wegge- eruSkornSt kon hij zich niet li J^POmaal concentreren (1-0). Rn? - e nieuwkomer, gaf tegen Z1)n visitekaartje af. een zeer spannende wed- the tenslotte toch in gelijk- |Jleindigde. |koStteVRirkie^rde Paardensprong c wok de overwinning. M,t|0V(;rige uitslagen: "ont c J- Freeke 0-1; A. de de Wit 0-1; H. Doornhein denhoven 1-0. Zevenhuizen -Er hebben zich 13 enthousiaste jongeren aangemeld voor de "Triviant-marathonop 20 en 21 december a.s. Zij zijn voorne mens om 24 uur non-stop "Triviant" te spelen. Enkele anderen hebben het voornemen om een bepaald aantal uren te spelen. Alle deelne mers laten zich per uur sponsoren: dus hoe langer men het volhoudt, hoe hoger het bedrag. Overigens, voor wie nog niet weet wat "Triviant" is: je hebt er je stem voor nodig, een dosis slimheid en je moet tegen je verlies kunnen. Kort om "Triviant" is een vraag en ant woordspel met maar liefst 1000 kaartjes: dus vele mogelijkheden. Doelen: Koffiebar en Stichting Kinderhulp Roemenië Deze "Triviant-marathon" wordt georganiseerd door koffiebar "'t Praathuis" te Zevenhuizen en de opbrengst is niet alleen bestemd ter aanvulling van de eigen mid delen, maar ook voor het goede doel. "En dat is de Stichting Kinderhulp Roemenië", zegt Arthur v.d. Berg uit Moerkapelle, teamlid van voor melde koffiebar. "Elke deelnemer heeft een lijst ge kregen waarop hij of zij kan de sponsors en het bedrag per uur kan noteren. We gaan er van uit dat degenen die zich voor 24 uur heb ben opgegeven, deze ook inder daad volmaken", zegt Joost Witte. "De anderen, die minder uren deelnemen, zijn hierin vrij". Initiatiefnemers voor deze spon sorhappening, Joost en Arthur, verwachten een opbrengst van tweeduizend gulden. Duizend gul den voor koffiebar "'t Praathuis", die straks, na de vergroting van het Hervormd Centrum een eigen ruimte hoopt te krijgen die inge richt moet worden en duizend gulden voor de Stichting Kinder hulp Roemenië. Joost: "Het sponsorbedrag is vrij, al wil men een dubbeltje per uur sponsoren, elk bedrag is welkom". Beiden hopen ook dat mensen, na het lezen van dit artikel, spontaan de telefoon pakken en zeggen dat ze mee willen doen. Arthur: "Hoe meer hoe liever, want wij denken zelf duizend gulden nodig te hebben, maar voor de Stichting Kinderhulp Roemenië die permanent hulp blijft bieden in Roemenië, is elke actie ook wel kom. Een uitstekend doel. Geld dat daarvoor beschikbaar gesteld wordt komt op z'n plaats, er blijft niks aan de strijkstok hangen. Kijk maar eens naar een paar weken geleden, toen Moerkapelle weer wmmtm opnieuw hulp ging bieden. Gran dioos toch zo'n stichting die echt hulp biedt daar waar het heel erg noodzakelijk is?!" Ex-Roemenië-reizigster Dat er door het team van koffiebar 't Praathuis voor hulp aan Roe menië gekozen is, heeft alles te maken met teamlid Sandra Nele man die vorig jaar met haar vader deelnam aan het grote transport en zo van dichtbij de noodsituatie waarin het land verkeert, mee maakte. Over de reis naar Roemenië en de indrukken die Sandra opdeed, werd verslag gedaan in de Dorps krant. Hoe houden jullie het vol? "O, dat zal wel lukken hoor", lacht Arthur. Joost Knikt. Beide 17-jarige VWO-leerlingen van het Oranje Nassau College te Zoetermeer, hebben een reis met hun klas naar Berlijn nog vers in het geheugen. Ook toen zijn ze 24 uur continu in touw geweest. "Vrijdag 20 december gaan we eerst gewoon naar school en 's avonds om negen uur gaan we 24 uur Triviant spelen", lacht Joost. Ze wijzen er op dat er alles in het werk gesteld wordt om de deelne mers wakker te houden. Catering De initiatiefnemers vertellen dat een viertal meisjes voor de cate ring zorgt. Dat zijn: Sonja Hoogendoorn, San dra Neleman, Margareth Drost en Hannah de Grooth: ze zorgen voor soep, hartige hapjes en koffie. "De deelnemers moeten hiervoor een inschrijfgeld betalen. Bakker Gerritsen sponsort ons met zijn produkten. Hij laat zaterdagmor gen voor onze groep van ca. 22 personen, een ontbijt brengen en later op die dag een lunch". Financieel support De bakker is niet het enige bedrijf dat deelneemt in het sponsorge- beuren. Een Nieuwerkerkse ban- denhandel, en een adviesbureau uit Moordrecht, met koffiebar-af finiteit, ondersteunen deze hap pening financieel. Aan de oproep aan de firma die "Triviant" op de markt brengt, is gehoor gegeven. De koffiebar kreeg een "Triviant"-spel met aan vulling, alsmede een spel in pocketformaat. Het laatste wordt verloot onder de deelnemers, ter wijl het andere spel, gehouden wordt om tijdens 'Praatcafé-avon- den' gespeeld te worden. "Het spel is nogal prijzig in aan schaf. Vier of vijf van ons hebben een dergelijk spel. Wij spelen het samen als duo, in een groep van zes en je wisselt per ronde. We spelen 12 rondes van twee uur. Per twee uur hebben we dan ca. vijf minuten pauze om naar het toilet te gaan of even buiten te rennen", zegt Joost. Arthur knikt. "We verwachten dat de moeilijkste periode zo rond een uur of vier, vijf in de ochtend komt te liggen". Wie de deelnemers wil sponsoren, wordt hiertoe van harte uitgeno digd. Een telefoontje naar Joost: tel. 01802-1271 of Arthur: tel. 01793 -1555. En....wie even om het hoekje wil kijken: vanaf 21.00 uur op 20 de cember tot 21.00 uur op 21 de cember is het in het Hervormd Centrum een geroezemoes van stemmen met.... vraag en aanbod! Zevenhuizen/Moerkapelle - Van avond vindt de eerste ronde plaats van de (verlate) begrotingsbehan deling van de gemeente Zevenhui zen/Moerkapelle voor 1992. De politieke fracties geven hun be schouwing op 1992 n.a.v. de (bijge stelde) gemeentebegroting. Alvorens hiertoe over te gaan wor den er eerst een aantal agendapun ten afgehandeld. VINEX problematiek De raad van Moerhuizen krijgt van avond een voorstel ter behande ling om het Startconvenant van de Rotterdamse regio in het kader van de Vierde Nota Ruimtelijke ordening EXtra (VINEX), hetgeen ondertekend dient te vorden. Reeds uitgebreid is hierover in de Dorpskrant geschreven. B. en W. hebben steeds als uitgangspunt gehad' dat er geen woningbouw mag plaatsvinden ten noorden van de Wollefoppenweg; er moet een oplossing komen voor de verkeer sproblematiek op de TW 67; - de gemeentelijke autonomie moet gerespecteerd worden en er mag geen aantasting plaatsvinden van de eigen woningbouwplannen. Supermarkt aan de Dorpsstraat 129 De gemeenteraad dient vanavond een voorbereidingsbesluit te ne men voor de vestiging van een su permarkt aan de Dorpsstraat 129, waar thans nog carrosseriebedrijf De Graaff gevestigd is. Dit bedrijf verhuist begin 1992 naar Nieuwerkerk a.d. IJssel. De bestemming 'ambachtelijke be drijven' dient gewijzigd te worden. Door de eigenaar van de Albert Heijn supermarkt, eveneens aan de Dorpsstraat, werd al geruime tijd omgezien naar een nieuwe ves tigingsplaats met meer ruimte voor het assortiment en een eigen parkeervoorziening. Na overleg met B. en W. heeft deze eigenaar de opstallen van "De Graaff" gekocht met de bedoeling deze te verbouwen tot super markt. B. en W. kunnen zich met de planopzet verenigen op grond van de volgende argumenten: -er wordt ruimte gegeven aan een bestaande winkel die op eigen ter rein onvoldoende uitbreidingsmo gelijkheden heeft; -het plan voorziet in een ruime ei gen parkeergelegenheid voor 30 personenauto's; -de eigenaar is bereid om in nauw overleg met het college een nieuwe bestemming voor het huidige win kelpand te vinden; -het plan past in het beleid zoals dat de afgelopen jaren voor de kern Zevenhuizen is gevoerd, waarbij vrijstelling is verleend van de bepalingen van het bestem mingsplan op lokaties waar gevaar bestond van hervestiging van mi- lieuhinderlijke bedrijven; -het plan past qua stedebouwkun- dige invulling in het totaalbeeld van de Dorpsstraat. Zevenhuizen - Onder auspiciën van de Stichting "De Zeven Muzen" start op 14 december a.s. in het dorpshuis "Swanla" te Zevenhui zen een exposiutie "Tekenen voor jeugd en volwassenen". O.l.v. Arja Tuitel hebben 13 jonge ren en 11 volwassenen zich be kwaamd in het maken van teke ningen. Van elke cursist is tenminste één van hun beste tekeningen daar te zien. Het is bijzonder hoe men onder goede leiding tot een zo mooi re sultaat kan komen. De expositie loopt van 14 tot 28 december 1991. De expositie is zeker een bezoek waard! Zevenhuizen -Postduivenvereni ging "De Stormvliegers" organi seert vrijdag 13 december a.s. de jaarlijkse tentoonstelling, aanvang 17.00 uur. 's Avonds is er een Rad van Avontuur, bonne en verkoop en trekking van de grote verloting. Iedereen is welkom in het clubge bouw aan de Zuidplasweg 8 te Ze venhuizen. Zevenhuizen/Oud Verlaat -Zondag 15 december is er weer een jeugd dienst in de Hervormde kapel te Oud Verlaat. Iedereen is hierbij van harte wel kom. Rob Favier zal in deze dienst zowel voorgaan als muzikale me dewerking verlenen. Thema van de dienst is 'dromen' en wel over de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. organist is G. Noorlander. Zevenhuizen - Koffiebar 't Praat huis vertoont a.s. vrijdagavond de film "ordinary guy". Een film met een boodschap, met in de hoofdrol een gewone jongen. De film begint om 20.30 uur. Iedere jongere vanaf 15 jaar is om 20.00 uur al van harte welkom in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156. Zevenhuizen/Oud Verlaat - Vrijdag 13 december en zaterdag 14 de cember houdt de christelijke ba- sischool "De Nessevliet" weer een oud-papier-actie. De container staat op het parkeer- terrein bij "De Vierkap". Op woensdag 4 december 1991, omstreeks 14.05 uur werd door een 36-jarige man uit Moerkapelle onder bedreiging van een mes ge poogd geld af te persen van de Rabobank te Moerkapelle. De medewerkers van de bank tra den kordaat op en stelden de po litie snel in kennis. Hierdoor kon de man kort daarop worden aange houden. Tijdens het onderzoek heeft de man een bekentenis afge legd. De man verkeert in geeste lijke en financiële problemen. Hij zal a.s. vrijdag voor de officier van .justitie worden geleid.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11