Met het oog op Kerstmis Kerstvieringen m Advent Verwachten %01802 - 2289 y Kerstzangdienst Benthuizen Kerststukjes maken Dameskoor "Vox Jubilans" Kerstconcerten Anthem zingt "The Young Messiah li Advertentie^ plaatsen in de kerstkrant van 18 december Bel reni I I i i i i Dorpskrant 439/11 december 1991 pagina 15 ptavond Plattelandsvrouwen Zevenhuizen Jmaandagavond 16 december, ivang 19.30 uur in Hotel Vos, jaden de Zevenhuizense Platte- Idsvrouwen hun Kerstavond. kerstverhaal van deze avond J'dt gelezen door mevrouw De pot, die tevens enkele gedichten irzal dragen. bies die deze avond met kerst tijd bij willen wonen, dienen iruim van tevoren aan te mel- hbij mevrouw N. v.d. Knaap, tel. kerstviering Plattelandsvrou wen Nieuwerkerk ■dinsdag 17 december houden I Nieuwerkerkse Plattelands- luwen hun Kerstavond in 1' Es- |jnce aan de 's Gravenweg. De ■vang is 19.00 uur. ■avond wordt opgeluisterd door Ivoordrachtskunstenares Lies- p v.d. Sluis. Eamenlijk zal de kerstmaaltijd Iden gebruikt. Men dient zich pan tevoren aan te melden bij fy Oskam, tel. 01803- 14900 na P uur. trstconcert in Nieuwerkerk a.d. IJssel zaterdag 14decembera.s. orga nen de Piano Workshop en de seente Nieuwerkerk a.d. IJssel treen Kerstconcert. |jaar zullen de bekende pianis- jüarin Lechner en Sergio Tiem- concerteren. Karin Lechner <j in 1965 in Buenos Aires, Ar- I öniè geboren en woonde ge iende haar jeugd in Caracas, sezuela. Zij gaf haar eerste leert toen ze vier jaar was en akte op 11-jarige leeftijd haar I y met orkest. Zij gaf concer- ten in vele beroemde zalen, zoals het Kennedy Center in Washing ton, het Concertgebouw te Am sterdam en het Teatro Colon in Buenos Aires. Ze treedt regelmatig op voor radio en televisie, vaak met haar broer Sergio Tiempo. Deze werd in 1972 in Caracas, Ve nezuela geboren en was nog snel ler met zijn piaonostudie dan zijn zus. Op 2-jarige leeftijd kreeg hij al pianolessen van zijn moeder Lijl Tiempo en gaf als 3-jarige reeds zijn eerste opehbare concert. Een jaar later maakte hij zijn televisie debuut. Na een aantal concerten in Engeland en Frankrijk in 1979, won hij op 10-jarige leeftijd vier eerste prijzen op het Ealing Music Festi val in Londen. Sindsdien heeft hij veel recitals gegeven in verschil lende Europese en Zuidameri- kaanse landen. Ook hij speelde in vele bekende muziektempels over de gehele wereld, zoals Conserva tory Verdi di Milano, Kenny Cen ter in Washington en de Liszt Aca demie in Budapest. Hij trad regel matig op in Japan, alwaar zijn tournee in oktober 1990 zo suc cesvol was dat Sergio Tiempo nu daar alweer een volledig volge boekte februari-maand heeft, met 20 orkesten en 12 recitals. Het is dan ook geen wonder dat het niet eenvoudig was deze twee be faamde musici te contracteren. Karin Lechner en Sergio Tiempo zullen de volgende werken ten ge hore brengen: Sonate voor twee piano's in D. gr. t. KV 448 van Mozart; Scaramouche van Milhoud; Joropo van de Vene zolaanse componist Moleiro; 3 Danses Andalouses van Infante en la Valse van Ravel. Het Kerstconcert begint a.s. zater dagavond om 20.15 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Inl. Gemeente Nieuwerkerk a.d. IJs sel tel. 01803-30352. Grote kerstbazar Moerkapelle - Vogelvereniging "Tropica" houdt zaterdag 21 de cember een grote kerstbazar in het clubgebouw aan de Nassaustraat. Naast een aantal attracties, varië rend van sjoelen, tolsjoelen, grab belen en een rad van avontuur dat mooie prijzen wegdraait, alsmede een schiettent is er een rommel markt. (Wat de openingstijd van de kerstbazar is, wordt nog nader medegedeeld). Koninklijk koor in Zevenhuizen Op 14 december organiseert "De Zeven Muzen" een concert met het Vrij Theaterkoor uit Den Haag o.l.v. Jan van Dijk, in de gerefor meerde kerk van Zevenhuizen, aanvang 20.00 uur. Het Vrij Theaterkoor is in 1982 ont staan uit een improvistieproject van "Vrij Theater", waarin toneel en muziek gecombineerd werden. Het koor brengt a.s. zaterdag een eigentijds en gevarieerd interna tionaal repertoire ten gehore, als mede een aantal liederen van de Tsjechische componist Leos Jana- cek. Toen Vaclav Havel in april van dit jaar een bezoek aan nederland bracht werden liederen van voor melde componist door het koor in Paleis Noordeinde ten gehore ge bracht en wordt dientengevolge door "De Zeven Muzen" aangekon digd als 'koninklijk koor'. Jan van Dijk, studeerde school muziek en dwarsfluit aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag en legt zich naast de klassie ke muziek ook toe op theaterpro- dukties en is geregeld werkzaam bij toneelgroep "De Appel" Hij geeft in dienst van de Stichting Schoolmuziek, schoolvoorstellin gen met programma's rond het thema 'woord en toon'. Naast zijn I december a.s. zal het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" voor het eerst optreden in hun 'outfit', waarin de meisjes reeds op de foto staan afgebeeld. arogdgroene sweatshirts met losse witte kanten kraag op een donkerblauwe rok, staan bijzonder Pi en vlot. De overslagrokken werden grotendeels vervaardigd door de dames van het Hervormd I '><ir immanuel" en dames van atelier "Ukkie". sweatshirts en kragen zorgde "Bac Mode De nieuwe kleding kon aangeschaft worden dankzij v"°"c'e/e bijdrage van het Anjerfonds: 20% van de kostprijs, de gehouden erwtensoep-actie van het ''P'n jaar en uit de verwachte opbrengst van de aanstaande erwtensoep-actie. Uitkijken naar, denken aan voorstellingen maken, hoe het zal zijn. Stilzijn, mijmerend peinzen toch doorgaan en doen de dingen die moeten om te bestaan. Verwachtend Hem, die gezegd heeft "Zie Ik kom haastig". Henny. uitvoeringspraktijk is hij ook werk zaam op muziekpedagogisch ge bied bij diverse instellingen. Vanaf september 1990 is hij als muziek docent verbonden aan de Stichting Zeven Muzen. Gezamenlijk Kerstconcert Nieuwerkerk a.d. IJssel -Drie ver schillende streekkoren geven, op initiatief van de Gemengde Zang vereniging "Nieuw Leven" op maandagavond 16 december, een kerstoptreden in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat. Aanvang 20.00 uur Uit Zevenhuizen treedt het beken de Dameskoor "Vox Jubilans" op o.l.v. dirigent H. van Diepenbeek, het mannenkoor "Internos" uit Krimpen a.d. Lek en de gemengde zangvereniging "Nieuw Leven" uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. Beide laatstgenoemde koren staan on der leiding van dirigent Th. Kloeg. Op deze avond klinken er kerstlie deren, zowel tijdens samenzang, als solistisch van elk koor afzon derlijk, terwijl ook Mozart op het programma staat. De avond duurt tot ca. 21.30 uur. De toegang is gratis, maar ter bestrijding van de onkosten wordt er na afloop een open-school-collecte gehouden. Kerstviering Christelijke Vrou wenbond Nieuwerkerk a.d. IJssel -Vanavond vieren de leden van de N.C.V.B. in het Hervormd kerkelijk centrum aan de J.A. Beijerinckstraat, Kerstfeest met elkaar. Aanvang 19.45 uur. Deze avond wordt ver zorgd door de gospelgroep "Ha- kikwah". Het thema van deze avond is "Jezus is geboren". Kerstviering Plattelandsvrou wen Benthuizen In gebouw "De Hoeksteen" wordt op woensdagavond 18 december de Kerstviering van de afdeling Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gehouden. De avond wordt verzorgd door me vrouw Martha Pastoor -Brouwer uit Woubrugge. Zij zal kerstverha len vertellen en enkele gedichten voordragen. Voor de muzikale omlijsting zorgen: Marieke Groot- veld (harp), Suzanne de Graaf (fluit) en Arjen van der Wel (key board). De avond is bedoeld voor de leden en begint om 20.00 uur. Weest Getrouw Zevenhuizen -De Hervormde Vrou wenvereniging "Weest Getrouw" houdt op 17 december in het Her vormd Centrum de Kerstwijding met liturgie en zang. Gasten zijn van harte welkom. De Schakel viert Kerst "U is heden de Heiland geboren" is het thema van de Kerstviering van de Hervormde Vrouwenvereni ging "De Schakel" te Oud Verlaat op 17 december, aanvang 20.00 uur in gebouw "De Vierkap". Gas ten zijn die avond hartelijk wel kom. Kerst: Bejaardensoos Oud Verlaat -Bejaardensoos "Le vensvreugd" houdt op 17 decem ber om 14.30 uur een middag die in het teken van de naderende Kerst staat in gebouw "De Vierkap". Ds. G. Jukema uit Leerdam komt aan de hand van dia's spreken over zeer oude handschriften uit de Bijbel, de zgn. "Dode Zeerollen". Kerstavond Plattelandsvrouwen Moerkapelle De Moerkapelse afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen viert op dinsdagavond 17 de cember Kerst. Een avond met, door en voor leden voor de afde ling. Op 18 december wordt er in de Ned. Hervormde kerk van Benthuizen een Kerstzangdienst gehouden. Medewerking aan deze dienst verlenen het Hervormd kerkkoor "Imma nuel o.l.v. WimBreedijk, het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" o 1 Diny Houweling-Emond. Het orgel wordt bespeeld door Jan Vis, de piano door Kees de Bruin. De meditatie wordt verzorgd door de Hervormde predikant ds J Boer De Kerstzangdienst begint om 19.30 uur. Zevenhuizen/Oud Verlaat -Zaterdag 21 december kan iedereen weer kerststukjes maken in gebouw "De Vierkap" aanvang 13.00 uur. Men kan zich hiervoor aanmelden bij mevrouw J. Suurland tel. 010 -421 0818 Zevenhuizen - Inde week van 16 t/m 22 december a.s. zal het dameskoor driemaal optreden. Zoals in de vorige editie van deze Dorpskrant reeds stond vermeld, zal het eerste optreden van het Zevenhuizense dameskoor "Vox Jubilans" op maandag 16 decem ber in het Ontmoetingscentrum te Nieuwerkerk a.d. IJssel plaatsvin den met "Nieuw Leven" en man nenkoor "Internos" uit Krimpen a.d. Lek, beide koren o.l.v. de heer Kloeg. Het tweede concert is op zaterdag 21 december in de Oranjekerk aan de Rozenlaan 20 te Rotterdam, te zamen met het Hillegersbergs Mannenkoor o.l.v. de heer Van Dalum. Verder werkt de sopraan Marijke Smit mee, zowel solo als met het dameskoor. De begeleiding op piano wordt ver- zorgd door Karin Horeweg en H. van Diepenbeek. Het concert begint om 20.00 uur kerk open 19.30 uur. Kaarten in voorverkoop verkrijg baar bij koorleden tel. 01802- 2689. Het laatste concert in deze reeks is op zondag 22 december a.s. in de Sacramentskerk, Jaco v. Lennep- kade te Gouda, aanvang 15.30 uur. De kerk is om 15.00 uur open. Dit optreden is samen met het ge mengde koor "Vivace" uit Reeu- wijk o.l.v. de heer Van Diepenbeek, ook hier zal de sopraan Marijke Smit haar medewerking verlenen. De pianobegeleiding zal eveneens verzorgd worden door Karin Ho reweg en H. van Diepenbeek. Aan het eind zal er een open- schaal-collecte gehouden worden. De leiding van het dameskoor is uiteraard in handen van dirigent H. van Diepenbeek. - 1» Nieuwerkerk a.d. IJssel - Na de succesvolle première zal het jonceren- ^r Anthem voor alle leerlingen van de christelijke Kon. Wilhelmina MAVO op 19 december een uitvoering van "The Young Messiah" geven.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15