nieuws Hulptransport Kinderhulp Roemenië groot succes! tentokil-ZVH heren uitgebekerd! 4> 4» Kruising le Tochtweg - Zuidplasweg - Zuidelijke Dwarsweg, volop onder de aandacht Biljartvereniging in het nieuw.. wmmm Volgende week be fupetbikke IteKtkumt, bookbeüol ihfiobmatie en be kefte weufen oook iebeteen.... U Dorpskrant 439/11 december 1991 pagina 19 Hf I tee ongevallen met dodelijke afloop binnen vijf dagen, aarvan één op het gevaarlijke kruispunt lieuwerkerk a.d. IJssel/Zevenhui- en -Er wordt weieens gezegd dat imbtelijke molens langzaam ma len. Inderdaad is dat het geval mdat er aan het nemen van be luiten consequenties zitten die verzien moeten kunnen worden, owel financieel, technisch als be- idsmatig. Echter de gemeente euwerkerk a.d. IJssel heeft laandag direct zeer alert gerea- eerd op het noodlottige ongeval m vrijdag, waar een scholiere aan egevolgen ervan overleed, 'ethouder J.J. Wiegman noemt :t heel erg triest wat er gebeurd Ook het tweede dodelijke onge- ral dat dinsdagavond plaatsvond, aar niets te maken had met het evaarlijke kruispunt, maar met m inhaalmanoevre op de druk- weden doorgaande TW 67, vindt lij betreurenswaardig. Hij zegt het iel erg te vinden voor de familie si de chauffeur, dat het meisje och overgestoken is, na een aan- ankelijk aarzeling, met het nood- ittige gevolg, terwijl de chauffeur ietsnel reed. ndat ondanks het stopbord en de aatregelen die ter verhoging van verkeersveiligheid hier een weetal jaren geleden zijn geno- men. "De weg is een zorgenkind en zeker ook het kruispunt met verschillen de belanghebbenden. We zullen met elkaar tot een oplossing moe ten komen. We hebben een verzoek gericht aan het Inge nieursbureau van Provinciale Wa terstaat (afdeling verkeer en ver voer) om op korte termijn een kos tenberekening te maken van een verkeerslichtin stallatie en de aanleg van een (mini)rotonde". Zijn Zevenhuizen- se collega, wet houder B. van Yperen die we eveneens om een telefonische reac tie vroegen: "Ja renlang is het kruispunt, met oversteek over de drukbereden doorgaande Zuid- plasweg/le Tochtweg, een onder werp geweest waarover interge meentelijke gesprekken gevoerd zijn en overleg gepleegd is tussen de gemeenten Zevenhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJssel, immers de situatie ligt op de grens van deze twee gemeenten. Dat heeft enerzijds geresulteerd in maatregelen. Omdat het kruis punt, voor het grootste deel op Nieuwerkerks grondgebied gele gen, al jaren zorgt baart, zijn er in 1989 verkeersmaatregelen geno men. Er kwamen inplaats van de driehoekige waarschuwingsbor den, 'stopbor den' voor het verkeer dat de weg op moest, of oversteken, het uitzicht werd, met verwijde ring van strui ken, verbeterd en de afrit van de Groeneweg- brug gewijzigd. We zouden juist binnenkort een evaluatie hou den over het ef fect van deze maatregelen. Natuurlijk het blijft een gevaar lijke oversteek. Er passeren da gelijks vele (13000 red!) auto's, maar helaas in dit geval maak ik uit de politieberichten iets anders op". Al jaren wordt er over verkeers lichten gesproken. Het plaatsen van verkeerslichten, omdat het kruispunt van Nieuwerkerk is, wordt een Nieuwerkerkse aangele genheid gevonden Enerzijds is het kostenplaatje aan zienlijk: de provincie heeft niet zo veel geld meer en wie zal die hon derdduizenden- investering beta len en anderzijds is er de beheers- situatie. De vraag werd gesteld of verbete ring wel de oplossing zou zijn voor het kruispunt. Het ongeval van vrijdag heeft de wethouders van beide gemeenten en wat Nieuwerkerk het totale col lege, wel weer in beweging ge bracht. Wethouder Wiegman: "Het valt niet mee om een oplossing voor de verkeersveiligheid te bedenken en als we verkeerslichten installeren, of de rotonde realiseren is er de vraag: op welke wijze, want er zijn twee gemeenten, plus Schieland en de Provincie met wie we te ma ken hebben. Ik hoop dat we spoedig met Ze venhuizen, tijdens de geplande evaluatie over de in 1989 gewijzig de verkeerssituatie, begin volgend jaar, meer weten over het koste naspect van verkeerslichtinstalla tie en de verkeerstechnische mo gelijkheden van een rotonde". oerkapelle -Vrijdag 29 november arriveerde rond klokke zeven, hulptransport weer in Moer- ipelle. Op een mistige Bredeweg oemde het konvooi van acht jachtwagens en twee begelei- hgswagens op. Onder luid ge- ter en voorafgegaan door de nmandowagen met zwaailicht, irden de wagens geparkeerd in Zuidplasstraat. Veel mensen enden het konvooi op te wach- iDe contactpersoon tijdens de mevrouw Beppie Roos, ver- 'dkomde iedereen met een boe- 'j bloemen. De opdracht was «bracht. anigblikkend kan er geconclu- *rd worden dat het geheel soe- en ontspannen is verlopen. Verslag Mdag 24 november arriveerde •(konvooi omstreeks 16.00 uur in Ji Het 'vrijmaken' van de verze ilde wagens (vijf) had nogal wat Wen in de aarde. Uiteindelijk wden, na veel heen en weer ge- 'aa', op maandagmorgen 25 no- 'mber de wagens geopend. Ver lens konden de wagens naar "bestemming vertrekken, «standen die moesten worden eegd varieerden van 20 km. V tot 340 km (v.v.). In het wes- Jduurt een dergelijke tocht van ™km. zo n vier of vijf uur. Echter °emenië kost dat algauw een "of negen! eerste waren die in Cluj gelost Jd, was al snel terug. Maar de s,e wagen, met o.a. de be coming Alba Julia had, had, Ween brugverzakking, wat lan- i nodig. Deze wagen-2, met Kees Peter van Weelde en Kees Brouwer, moest een flink stuk om rijden en daarna lossen. De ver wachte aankomsttijd was ca. 1.30 uur in de nacht. Inmiddels waren alle wagens terug en werd besloten om te gaan eten. Om half drie was er contact met wagen-2 en een kwartiertje later arriveerde deze. De keukenploeg met Emmy en Ans, ging direct aan de slag, zodat de drie laatkomers alsnog een warm maal kregen voorgeschoteld. Om 03.30 uur konden toch einde lijk de 'opblijvers' hun bed opzoe ken. Dinsdag De volgende dag zou- als alles vol gens plan zou verlopen- een vrije dag zijn. Er was een oude autobus, afkomstig uit Oost-Duitsland, werd ter beschikking gesteld en rijklaar gemaakt. "Ome Jan Zijderhand" fungeerde als chauffeur. Doel van de vrije dag was een bezoek aan Cluj. De winkels .aldaar werden bekeken en de nodige souvenirs gekocht. Een bezoek aan een schit terende kathedraal en een komi sche voorstelling van Bas Ver sloot, maakten de dag compleet. In de middag werd de lunch gebruikt in hotel 'Transylvania', het duur ste hotel van Cluj. Met 24 perso nen, met soep vooraf en een vleesgerecht met frites en een toetje, plus de drankjes dan is de optelsom 24 lunches: 9660 Lei ca. 65 gulden!!) maar wel voor eigen rekening. Woensdag Woensdag werd de terugreis aan gevangen met een stop zo'n 40 km. buiten Cluj voor de aankoop langs de weg van handwerkkleedjes, poppen etc. Woensdagavond werd halt gehou den zo'n 40 km. voorbij Tatabanya (Hongarije) voor eten en over nachten. Donderdag De volgende dag werd de reis ver volgd met bestemming Geiselwind in Duitsland. De laatste 650 km. werden vrijdag gemaakt. Conclusie: "Ons hulptransport is, mede door de goede samenwerking met Ver volgd Christendom, een succes geworden. Vooral de 'basis'-le- vensmiddelen zoals: aardappelen, rijst, meel suiker, olie, margarine, babyvoeding en groenteconser- ven waren een geschenk uit de hemel. Maar laten we vooral niet de vitaminen 1 miljoen stuks), de verzorgings- en hygiënische arti kelen en de Bijbels vergeten, deze waren minstens zo belangrijk! De totale waarde van de goederen welke wij hebben afgeleverd lag rond de f 250.0000,En als je dan die dankbare gezichten van de kinderen en van de leiding van de tehuizen ziet, dan weet je dat al dat vele werk niet voor niets is ge weest. Wij kijken met voldoening terug naar ons hulptransport. In middels zijn wij begonnen met de voorbereidingen voor het volgen de hulptransport. U wilt de stich ting ook steunen? Graag! Elke gift is van harte welkom. Echter voor een bedrag van minimaal f 25,bent u voor een jaar donateur van onze stichting. Inl. 01793 -3086, fax 2981." Stichting Kinderhulp Roemenië, Herenweg 56 Postbus 8; 2750 AA Moerkapelle Moerkapelle -De 45 leden van biljartvereniging Moerkapelle, zien er punctueel verzorgd uit, dankzij hun sponsor en clubgenoot, Bas Hertog. Diens bedrijf: "B. Hertog polderbemalingen stak alle Moer- kapelse biljarters in het nieuw. De smaragdgroene truien hebben een gouden embleem op borsthoogte, met de naam "Biljartvereni ging Moerkapelle" erop geborduurd. Op de linker bovenarm staat, als een epaulet, (eveneens in goud) de sponsornaam geschreven. ^nhuizen -In de kwartfinale van Jeker, moesten de Rentokil- "n naar Geldrop toe om het op J?e/nen tegen Autodrop/VCG, i™ i°P'°Per 'n de eredivisie. okil-ZVH speelde nog steeds er Rini Boutens, maar wel net Hans Foekens in de basis. eerste set kon Rentokil door aanvalsspel een 1-5 voor rij °Pbouwen. Echter Autod- n 'St d(?or een moeilijke service j s Hij Rentokil onder druk te ften fckliei en kwam door een hechte T'ng weer langszij (5-5) te %n 1 j 'anyazij (J-JJ ic 'P deze eerste set bleven ./''- teams elkaar niets toege- 'I Rentokil-ZVH-zijde waren W'ht Dd Edger Tinkhof en /.'Rodenburg goed op dreef s' Marijn van Schaaijk met r.-rJ j blok deze set met 11-15 i(jet a'te sluiten. weede set zag men een nog moeilijker serverend Autodrop dat de gehele aanval van Rentokil kon ontregelen. Bovendien had Autodrop in de persten van Va- lentijn Huybers een sterk aan speelpunt. Met 15-5 ging deze set over in handen van de gastheren. Rentokil wist zich in de derde set goed te herstellen, nu kreeg men Autodrop onder druk met de op slag en kon Rentokil met Laurens Clardeij die voor gevarieerde aan- valscombinaties zorgde, punten scoren. Bij de stand 3-4 werd door coach Kees van der Vlist, Cees van Opijnen binnen de lijnen gezet voor Hans Foekens. Rentokil hield Autodrop onder druk en wist deze set, door een aanval van Ronald Kooijman, met 8-15 te winnen. Ook in de tweede set leek het erop dat Rentokil-ZVH de wedstrijd in handen had, maar op het eind bij een voorsprong van 8-10 voor Rentokil kwam Autodrop terug. Vooral Valentijn Huybers wist zijn ploeg door harde smashes van elke positie in te rammen, weer in de wedstrijd terug te brengen. En door een blokpunt werd de stand via 15-12 gelijk getrokken, in de vijfde set hielden de beide teams lang in evenwicht, maar toch kon men al zien dat Autodrop de kans op winst zag en deze ook nam. Door een laatste smash van Huy bers werd de set met 15-11 win nend afgesloten. En zo bleef Rentokil met lege handen over en kan zich nu alleen op het kam pioenschap richten. Voor a.s. zaterdag staat de compe titiewedstrijd tegen Autodrop/ VCG op het programma, aanvang 16.00 uur, dan kunnen de Zeven- huizense heren zich revancheren. Een vijftal jaren geleden maakte Bas Hertog eenzelfde gebaar, doch toen waren het geen truien van een dergelijke kwaliteit. Nu zien de heren en de dames (Moerkapelle heeft één damesteam) er, met hun witte overhemd en zwarte panta lon, pico bello uit en kunnen bij een wedstrijd 'voor de dag' komen. Ongetwijfeld geeft het 'looking good'-gevoel de nodige zekerheid bij het hanteren van de keu om met vaste hand de ballen op de ge wenste wijze te laten rollen. Dat gebeurt niet alleen tijdens wedstrijden, maar ook op de com- petitie-vrije-vrijdagavond in de vaste clubruimte in een zaal van het plaatselijke café. "Er zijn dorpelingen die een drem pelvrees hebben voor een café en daarom elders bijvoorbeeld pool biljart spelen. Wij spelen niet in een café, maar ernaast. Zelf bezoek ik nooit de bar, dat hoeft ook niet, want we spelen in plaats van dat we aan de bar zitten. Deze ruimte is prima, met de twee biljarttafels. En degenen die elders in speciale pool- of snookercentra gaan spe len, zijn veel meer geld kwijt dan wanneer ze lid worden van onze club", klinkt het enthousiast uit de mond van de sponsorIemand die stapel op biljarten is omdat het een geweldige manier van ont spannen vormt voor iemand die de hele dag overal aan moet denken. "Biljarten is een fascinerende sport omdat telkens de positie van de ballen weer anders is. Je speelt nooit tweemaal eenzelfde balsitua tie. Het gaat bij biljarten om con centratie. Je bent wel met je her senen denkend bezig, maar anders dan met je werk. Dick de Graaf en ik kunnen wel vier uur achtereen 's avonds hier bezig zijn en beiden na afloop in plaats van vermoeid, ge woon verkwikt zijn", lacht Hertog. Biljartvereniging Moerkapelle is een bloeiende vereniging die in de competitie van het district Gouda speelt met tegenstanders vanaf Bodegraven tot Zoetermeer en vanaf Nieuwerkerk a.d. IJssel tot aan Benthuizen. In totaal telt de vereniging 10 teams, waarvan twee 'drieban- den'-teams en acht 'libre' teams. De vereniging die in 1952 is opge richt. hoopt volgend jaar het 40- jarig bestaan te vieren, mits er voldoende geld in kas zit. "We zoeken een sponsor", klinkt het vanachter de bestuurstafel, waar omheen deze avond verga derd wordt. De aanwezigen gaan allen op de foto, als representan ten vanuit alle teams van de biljart vereniging. Te zien zijn dus: Fr. van den Berg (voorzitter), H. Hertog (secretaris) B. Hertog (sponsor), John Ramkema (penningmeester) Nico Steijn (wedstrijdleider), Kees Tijsen (teamleider), Cees de Kne- gt, Jan Verschoor, Piet Verschoor en Bob van Spengen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 19