Huldiging EHBO -instructrice Bekendmaking aanvraag Hinderwet Bestemmingsplan "Bedrijfsterrein, herziening 1991" Postduivenvereniging "De Reisduif" Geslaagde rampenoefening Rode Kruis en- brandweer Koffiebar de Schuilplaats Zingen voor Israël 05202 - 88230 FAMILIEBERICHTEN Jannetje Schipper Ewoud Antonie Zegwaard Gezocht: Onderwijzeres zoekt met spoed een kamer per 1 januari 1992 gÉiiiÉ Voor de vele bloemen, plantenkaarten en andere attenties bij ons 65-jarig huwelijksfeest, ieder alsnog onze hartelijke dank. .Ti Pagina 4 Dorpskrant 439/11 december 1991 i Gemeente Moerhuizen Burgemeester en wethouders van Moerhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 20 augustus 1991 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Kors te Zevenhuizen, tot het oprichten of in werking hebben van een opslagplaats voor maximaal 20.000 kg. vuurwerk aan de Bredeweg 118 te Zevenhuizen. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Moerhuizen, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 12 december 1991 tot vrijdag 10 januari 1992, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot vrijdag 10 januari 1992 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Voor het indienen van mondelinge bezwaren kan tot vrijdag 10 januari 1992 telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel. 01802-1644, toestel 30). Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantootnt, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikking in te dienen. Zevenhuizen, 2 december 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. De burgemeester van Moerhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 12 december 1991 gedurende één maand, ter gemeen tesecretarie, bureau A.J.B.Z. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: het door de raad van 18 november vastgestelde bestemmingsplan "Be drijfsterrein, herziening 1991" (Moerkapelle). Gedurende de termijn van de terinzagelegging is het mogelijk om bezwa ren tegen deze herziening in te dienen bij Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage. De kring van degenen, die zich tot Gedeputeerde Staten kunnen wenden is beperkt tot degenen die zich in de eerste instantie tijdig tot de gemeen teraad hebben gewend. Met betrekking tot de wijzigingen van het oorspronkelijke ontwerp van de herziening die tijdens de vaststellingsprocedure in het ontwerp zijn aan gebracht, komt een ieder het recht tot het maken van bezwaren toe. Zevenhuizen, 29 november 1991. De burgemeester, (A.W. Lips) Nieuwerkerk a.d. IJssel -Postduivenvereniging "De Reisduif" houdt op zaterdag 21 december vanaf 19.30 uur en zondag 22 december a.s. vanaf 10.00 uur, de traditionele postduivententoonstelling. Iedereen is van harte welkom in het clubgebouw aan de Pr. Irenestraat 3, waar meer te beleven valt dan alleen maar kijken naar en praten over postduiven. Er is een rad van avontuur met fraaie prijzen, en zondagmiddag is er een bonnenverkoop. Aan het einde van de zondagmiddag is er de trekking van de grote loterij. Moerkapelle - Onlangs hielden het Rode Kruis en de brandweer van Moerkapelle een 'rampenoefe ning". In scène was gezet een ont ploffing in een bedrijfshal op het industrieterrein. Het opgeroepen RKK kwam om 20.10 uur op de plaats van de ramp aan, waar de brandweer de hal inspecteerde, nadat een gedeelte van de hal veilig was bevonden, kon het RKK het rampterrein op. De ontploffing had een grote ravage aangericht en vele slachtoffers blijkbaar weggeslin gerd, waarbij ook enkelen bekneld waren geraakt onder metaal en machine-onderdelen. Het gekreun en angst gegil van de vele slachtof fers, waarvan er zelfs één op een balk in de nok van de hal was te rechtgekomen, was niet van de lucht. Er werd snel een gewonden nest ingericht, terwijl de rest van de colonne zich over de hal verspreid de om eerst de meest urgent lij kende gewonden te verzorgen en naar het gewondennest te brengen. Nauwelijks waren de eerste slacht offers daar per brancard aangeko men, of er brak vlakbij, alsnog brand uit, die met sterke rookont wikkeling gepaard ging, waardoor met grote spoed, het gewonden nest verplaatst moest worden. Tot overmaat van ramp viel ook het licht nog uit. De brandweer vroeg hierna bij stand aan van de brandweer van Zevenhuizen die snel ter plaatse was. nadat ook de beknelde slacht offers door de brandweer waren vrijgemaakt en alle ernstige of lich te gewonden door het RKK waren afgevoerd, of ter plaatse behan deld, werd de oefening 'afgeblazen'. Een evaluatie vond daarna in het gebouw Moerveen plaats, waar, naast waarderende, ook kritische kanttekeningen gemaakt werden. Langs deze weg worden al diegenen die meegeholpen hebben aan deze oefening nogmaals hartelijk be dankt. Namens het Rode kruis en de brandweer van Moerkapelle en Ze venhuizen: Marianne Harrewijn. Benthuizen - Zaterdagavond 14 december a.s. is er weer een kof fiebar in gebouw de Bron. Aanvang is 20.00 uur. Het thema van deze avond is: Lui heid. Iedereen is van harte welkom. De stichting Christenen voor Israël organiseert woensdag 11 decem ber (vanavond) een koor- en sa- menzangavond in de Hervormde kerk van Bleiswijk. Medewerkenden aan deze avond zijn o,.a. het christelijk Waddinx- veens mannenkoor "De Gouwes- tem" o.l.v. Adriaan Verhoef, het Interkerkelijk koor "Sound of Joy" uit Berkel en Rodenrijs en de so praan Ada van der Wilt. Het orgel wordt bespeeld door Ben Kramer, vast begeleider van het christelijk Waddinxveens Mannenkoor. De plaatselijke predikant ds. G.J. v.d. Togt opent de avond, terwijl ds. W.J.J. Glashouwer, de voorzit ter van de stichting Christenen voor Israël spreekt over "Israël, teken van hoop". Er is op deze avond, die om 20.00 uur begint, ook veel mogelijkheid tot samenzang. De toegang is gratis, doch er wordt een collecte gehouden voor de opvang van nieuwe immigranten in Israël. Zevenhuizen -Tijden een geanimeerde feestelijke avond, werd mevrouw Metselaar - Boom gehuldigd vanwege het feit dat zij 25 jaa instructrice is van i EHBO. Dat gebeurde dim: dagavond, in het ge bouw voor hulpverf ningsdiensten. De heer CorBos, voo zitter van de Krf Gouda van de EHBO. speldde haarde dr. Ti lanuspenning in zit ver op. Eén en ander in hé bijzijn van leden, n~ méns wie een bloemetje overha~ digd werd. Na een liefdevolle verzorging in bejaardentehuis "De Zevenster" is van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Johannes de Zwart in de leeftijd van 88 jaar. Grevenbicht: Nieuwerkerk aan den IJssel: Stevensweerd: Zevenhuizen: Ouderkerk aan den IJssel: P.C. de Zwart C. de Zwart - van Duyn E. Visser - de Zwart P.C. Visser A. de Zwart - de Krey J.J. Jongenelen - de Zwart M. Jongenelen J. de Zwart J. de Zwart - Schavenmaker Klein- en achterkleinkinderen Zevenhuizen, 3 december 1991 Bejaardentehuis "De Zevenster", kamer 304. Correspondentie-adres: J.J. Jongenelen - de Zwart Zuideinde 3a, 2761 DA Zevenhuizen. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden op zaterdag 7 december 1991 in het crematorium "Hofwijk" te Rotterdam-Overschie. Namens, A. v. Tol G. v. Tol - Zweere kinderen en kleinkinderen^ mijn ziel keert zich stil tot van Hem is mijn heil Vanmiddag is overleden Psalm 62:2 28 februari 1912 9 december 1991 Wie hem gekend hebben, begrijpen ons verlies. J.M. Zegwaard - Blok Apeldoorn: Ank van Bottenburg-Zeg"'1'111 Rudolf van Bottenburg Wolvega: Paulus Zegwaard Moerkapelle: Willenden Zegwaard Herenweg 1, 2751 DE Moerkapelle Geen bloemen - geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren, vrijdag 13 december tussen 11.25 uur in de aula van de begraafplaats "Westhage". Akker w- te Moerkapelle. Aansluitend zal de rouwdienst worden gehouden in de aula. waarna de begrafenis zal plaatshebben om 12.00 uur. 11.00 en H

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4