Zevenhuizen Moerkapelle o Cultivé parels, DE VQDYS Actie "Rij alcohol Vrij" start in Nieuwerkerk en Zevenhuizen/Moerkapelle RIJPT? BROUWER DE KONING J. Breedijk viskampioen Ingebruikname kerkorgel Gereformeerde kerk lecember, Jubileum: 25 jaar Brandweervereniging Kordaat Juweliers êinds 1803 Rij Alcohol Vrij UITVAARTVERZORGING le Kerstkrant! adverteren? bel 0X802 2289 Contactlenzen nodig? Ga dan naar een echte specialist. Bij Grit Optiek krijgt u altijd de lenzen die het meest voor u geschikt zijn. Contactlenzen van Grit: een 'must' voor het oog. kwaliteit is van levensbelang. Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA Dorpskrant 439/11 december 1991 L» pagina 9 gemeenten Moerhuizen en I feuwerkerk a.d. IJssel nemen deei aan de pas gestarte landelijke campagne Rij alcohol vrij. Wethouder J.J. Wiegman zal voor Nieuwerkerkse gemeentelijke I actie vrijdagmorgen 13 december I om 10.00 uur het startsein geven, I aaast het gemeentehuis. I Op die ochtend staat tussen 10.00 I en 11.00 uur een promotiebus van I Veilig Verkeer nederland met I promotiemateriaal. I Door een plaatselijke ondernemer hullen alcoholvrije drankjes wor- I den geserveerd en geïnteresseer- I den kunnen recepten krijgen van I alcoholvrije dranken. IVervolgens vertrekt de bus rich- I ting Zevenhuizen, waar deze om I ca. 11.15 uur bij het dorpsplein zal I arriveren, waar op dat moment de I weekmarkt wordt gehouden. Wet houder B. van Yperen zal rond dit I tijdstip de Zevenhuizense actie l'Rij alcohol vrij", laten starten, ■terwijl van gemeentewege een al- Icoholvrij drankje aan omstanders, |zalworden geserveerd. Rijden onder invloed een misdrijf! IRijden onder invloed is een mis- Idrijf en wordt bijgeschreven op lliet strafblad. Toch kruipen er nog altijd veel mensen achter het stuur met 'een glaasje op'. De landelijke campagne wordt ge houden vanaf heden tot half fe bruari. Doel van de campagne is tweele dig. in de eerste plaats gaat het om het beperken van het rijden onder invloed van alcohol, met minder verkeersslachtoffers als direct ge volg. Ten tweede gaat het erom naams bekendheid te geven aan de cam pagne,, zodat 'niet drinken als je nog moet rijden' door iedereen in de praktijk wordt gebracht. Actie in Zevenhuizen Er worden in Zevenhuizen affiches uitgedeeld en opgehangen om de actie onder de aandacht te bren gen. Sportverenigingen, horeca-onder- nemingen, artsen, welzijns- en zorginstellingen zullen worden benaderd met het verzoek een af fiche op een duidelijk zichtbare plaats te bevestigen terwijl ook de bibliotheek en het postkantoor zullen worden verzocht dergelijke affiches op te hangen. Ook bedrijven met meer dan 20 werknemers worden hiervoor be naderd. In de gemeente Zevenhuizen/ Moerkapelle worden 21 sandwich- borden geplaatst met het opschrift "Rij alcohol vrij". De Rijkspolitie zal gedurende de actie-periode meerdere alcohol controles houden. Vanaf 1987 controleert de politie met nieuwe apparatuur, de ade- manalyse-apparatuur. Deze werkt weer sneller en stelt de politie in staat veel meer automo bilisten te controleren op alcohol gebruik. De nieuwe apparatuur meet de hoeveelheid alcohol per liter uit geademde lucht. De wettelijke grens ligt bij 220 mi crogram alcohol (dat komt over een met de vroeger gehanteerde grens van 0,5 promille). Overigens zijn de boetes oök niet gering. Zit je net boven de grens dan betekent dat een minimale boete van f 250, De boetes lopen fors op naarmate je meer gedronken hebt. Wie teveel gedronken heeft kan z'n rijbewijs een poos moeten missen. "Kortom: Geen alcohol mee ge bruiken als je nog moet rijden". Doel Het doel van de campagne is het terugdringen van het aantal ver keersslachtoffers als gevolg van alcoholmisbruik. Dit kan alleen worden bereikt als minder mensen onder invloed rij den. De provincie beoogt een afname van het aantal alcoholslachtoffers met 25% in het jaar 2000. De realisering van deze doelstel ling kent drie peilers: 1. intensivering van de controles; 2. Mentaliteitsverandering; 3. Het vergroten van de kennis, ledereen behoort te weten dat als je meer dan 1 a2 glazen alcohol houdende drank drinkt, he het wettelijk toegestane alcoholpro millage overschrijdt; dat het be sturen van een voertuig: dus ook een fiets!, dan niet 'slechts' een overtreding maar een misdrijf is; dat het 1 3/4 uur duurt voordat een glas alcohol weer door het lichaam uit het bloed geneutraliseerd is. De verschillende soorten drank met desbetreffende alcoholper centages: pils 250 cc 5% is 12,5 cc. pure alco hol; jenever 35 cc 35% 12.25 cc alc.; vieux 35 cc 35% 12,25 cc alc.; sherry 50 cc= 18% 9 cc alc.; bessenjenever 35 cc 20% 7cc. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraa; 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Jwenhuizen -Op vrijdag 13 de- l'Mber om 20.00 uur begint er in I" Gereformeerde kerk een fees- ■"lijke samenkomst ter gelegen- I -idvan de ingebruikname van het peuwe kerkorgel. l-atwordt op deze avond bespeeld ■wr vier organisten. Herman Vos F Sjaak van Zanten, beiden als 'ast organist aan de Gereformeer- f kerk verbonden zullen samen- iang begeleiden en de mogelij k- Nen van dit nieuwe orgel laten gnken. Kuiper geeft een moderne "gelimprovisatie ten gehore, ter- Hl mevrouw Agnes van Bekkum, ,rganiste van de hervormde Ge- Rente te Bloemendaal, muziek aide 'barok' speelt. '"getwijfeld zal zij verrast staan an de klank die het orgel na her- f "nering en verplaatsing, hier in ("Gereformeerde kerk heeft. Zij is mand die het orgel heel goed pk omdat ze er jaren op ge ts f Het nieuwe kerkorgel 1® de Gereformeerde kerk van venhuizen is namelijk uit Bloe- J.eidaal afkomstig. I "t programma aanstaande vrij- pvond is alsvolgt: Na de opening door de voorzitter dan de kerkeraad, de heer W. Kuy- venhoven, houdt ds. W. Davidse een inleiding over de plaats van het kerkorgel in de liturgie. Natuurlijk zal er ook wat over het nieuwe orgel verteld worden... De hoofdtoon van deze avond is de muziek die klinkt door de bespe ling van het orgel. Het orgel Wel meer dan 20 jaar is er door de Gereformeerde kerk van Zeven huizen/Moerkapelle, gesproken over de aanschaf van een nieuw kerkorgel, hetgeen financieel vooralsnog niet tot de mogelijkhe den behoorde. Uiteindelijk is men er toch in geslaagd en werd het orgel van de Hervormde Gemeente te Bloemendaal aangekocht. Het orgel is een zgn. "Van Leeuwenor gel" uit 1957, een 'neo-barok'-orgel en genoemd naar de ontwerper/ bouwer, Willem van Leeuwen uit Leiderdorp. De heer J.A. van Wijk, voorzitter van de orgelcommissie, geeft a.s. vrijdagavond een uiteen zetting over het nieuwe orgel dat 13 registers telt en volledig me chanisch is. De overplaatsing van het orgel is gerealiseerd door de firma Kramer te Boskoop en tevens geherinto- neerd, waardoor de klank nog be ter tot z'n recht komt. Volgens de heer Van Wijk heeft de firma Kramer een hoogstandje ge leverd, omdat het Bloemendaalse orgel eigenlijk niet in de Gerefor meerde kerk geplaatst kon wor den. Voorafgaand aan de plaatsing vonden bouwkundige aanpassin gen plaats, na het verwijderen van het voormalige orgel: een electr- opneumatisch orgel, hetgeen ver kocht is aan een inwoner van Ze venhuizen. Er is o.a. een orgelbalcon gereali seerd, alsmede een nieuwe orgel'hemel' en achterwand. De totale werkzaamheden hebben drie maanden in beslag genomen. De Gereformeerde kerk is bijzon der blij, na zovele jaren sparen, wikken en wegen en acties voeren, eindelijk over een goed kerkorgel te kunnen beschikken. Iedereen die benieuwd is naar het nieuwe orgel is vrijdagavond har telijk welkom. Na afloop van het officiële gedeelte zal er koffie en 'orgelwijn' geschonken worden. Zevenhuizen/Moerkapelle -Ooit hield hengelsortvereniging Zeven huizen/Moerkapelle de laatste vis wedstrijd van de Najaarscompeti tie in de Rotte bij de molens. Een slecht idee, zo bleek het destijds. De vangst-was toen 0 gram. Een ezel stoot zich in 't gemeen niet tweemaal aan dezelfde steen, maar wij zijn geen ezels en doen dat dus wel. ook nu was er geen visser die zijn dobber zag bewegen en de uit gedroogde dobbertopjes werden dus maar een uur eerder in de kou, weer ingepakt. Voor de einduitslag maakte dit al les dus niets uit. De stand van verleden week kon als eindstand worden overgenomen. Dat betekent dat de jongste visser van de vereniging, J. Breedijk, zijn eerste beker won sinds hij bij de senioren is begonnen, in de eerste vijf wedstrijden ving hij al zijn 93 punten bij elkaar. Op de tweede plaats is M. Huisman geëindigd. Gelukkig gaf hij te kennen dat hij voor de natuur aan de waterkant zit, geen haak heeft en niet wist wat een dobber was. Eén van de te- vreden vissers dus op die ochtend. Zijn 81 punten hielden E. Breedijk buiten bereik. Hij werd met zijn 78 punten derde. Ook hij had een goede basis voor zijn medaille plaats gelegd in de eerste vijf wed strijden. J. Wiersma bezette de vierde plaats met 77 punten. Hij was weer veel wandelend (toe- zicht-houden d) aanwezig zoals het een wedstrijdleider betaamd. A. Uittenbroek jr. bracht een groot financieel offer door een snipper dag te nemen voor een visloze ochtend. Hij bleef 5e met 72 punten. C. van Pelt was de enige die iets wist te vangen, maar in de reglementen van HZM staat dat Meerkoeten niet als vangst worden geteld. Hij bleef zesde met 71 punten, f. den Toom, kon de spanning niet meer aan volgens C. van Pelt en liet verstek gaan. Hij bleef 7e met 70 punten, dicht gevolgd dor D. Bazen met 69 punten. Overige uitslagen: 9. H. van Zwienen 60 pnt; 10. A. Uittenbroek sr. 56 pnt.; 11. T. Ver- weij 54; 12. C. Klomp 51 pnt; 13. Adr. van Erk 48; 14. L. de Zwart 38; 15. L. Schmidt 27. CONTACT- Brandweer Moerkapelle Moerkapelle -Vrijdag 29 november was het zover. Brandweervereni ging "Kordaat" vierde zijn 25-jarig bestaan en dat werd kordaat her dacht. Ereleden, oud-leden en leden had den een uitnodiging gekregen, waar spontaan op is gereageerd. De avond werd, zoals vanouds in de brandweergarage gehouden. Deze was omgebouwd tot een ge zellige feestruimte. We werden welkom geheten door de voorzitter, Ed Broer en dat deed hij op gepaste wijze. Zo haalde hij aan dat de vereniging bij lief en leed, met vreugde en droefheid, paraat staat. Hierna werd gezellig koffie ge dronken, met uiteraard gebak, want dat hoort tenslotte bij een jubileum. Het geheel bestond uit herinne ringen ophalen, foto's bekijken, dia's en films uit het verleden en heden. Dit alles gebeurde onder het genot van een drankje en een hapje, wat door enkele dames was klaargemaakt. Het bestuur kan te rugzien op een zeer geslaagde reünie. Bedankt namens iedereen, Een echtgenote van een brandweer man. Gediplomeerd Optometrist oy Contactlensspecialist ANVC - Audicien Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt, Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16033 Winkelcentrum Bloemendaal Al, Tel. 01820-32208. Contactlensinstituut, Korte Tiendeweg 12, Tel. 01820- 13A77. Waddinxveen Passage 220, Tel. 01828-1A303.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9