kltm Funny Girl BROUWER DE KONING Openbaar concert André Bil Bouw bedrijfspand Industrie straat te Moerkapelle Kerstklaveijassen en kaarten dorpshuis "Swanla" Actie "Rij alcohol Vrij" startte in Nieuwerkerk en Zevenhuizen/Moerkapelle Moerkapelse IJsclub naar "De Uithof" IQ ir UITVAARTVERZORGING Ewoud Antonie Zegwaard v Contactlenzen van Grit: een 'must' voor het oog. Tras» >P-I Gemeente Vloerhuizen De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 19 iecember 1991 gedurende veertien dagen,' ter gemeentesecretarie, bu reau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: de aanvraag van Bos en Van Rijs voor de bouw van een bedrijfspand aan (e Industriestraat te Moerkapelle. Netplan is gelegen in het vastgestelde maar nog niet vigerende bestem- «ingsplan "Bedrijfsterrein 1991". Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vergunning te verlenen. Ilvorens hieromtrent nu een beslissing te nemen wordt een ieder in de 'gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen ietverlenen van de vergunning bezwaar aan te tekenen bij het college van (Burgemeester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 18 december 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Uitstapje Plattelandsvrouwen Zevenhuizen levenhuizen -Op vrijdag 6 maart gaan de leden van de afdeling Zevenhui- ren van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen naar theater Carré te Amsterdam voor het bijwonen van de musical "Funny Girl". «en kan zich aanmelden bij mevrouw N. v.d. Knaap tel. 1798 tot 6 januari. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar on'der nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Belangstellenden hartelijk welkom henhuizen -De 25-jarige André uit Zevenhuizen doet binnen- [1 eindexamen aan het Rotter- tois Conservatorium. Als studie- ichting koos hij 'toegepaste elec- j°nica/electronisch orgel. 'P15 januari a.s. vindt het eind den plaats. '1 concert kan door iedereen bij- fwoond worden. el is namelijk een 'openbaar' «examen, wat afgelegd wordt ®°r een examencommissie, be tonde uit zes docenten van het "Iterdams Conservatorium, wé bespeelt allerlei toetsm omenten en maakt gebruik van ;fvele mogelijkheden van de hui- Se muziek-electronica. [wordt bijgestaan door studen- Van de afdelingen 'lichte mu ziek' van het Conservatorium. Er klinkt dus niet alleen orgelmu ziek, maar tevens is ook pop-jazz en jaz/rock te beluisteren. Zijn repertoire, zowel solistisch als met begeleiding van zangers en andere musici, bestaat uit allerlei genres van de lichte muziek. Ten gehore worden o.a. gebracht: Een song uit de musical "Chess", verder stukken van "Toto", "Steve Winwood" en een aantal jazz/ rockstukken. Het programma duurt ca. een uur. Belangstellenden zijn van harte welkom het concert van de Zeven- huizense musicus bij te wonen. Het wordt gehouden in de orgelzaal van het Rotterdams Conservato rium (kamer 14) aan de Pieter de Hoochweg te Rotterdam. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. Inlichtingen tel. 01802- 1479, na 18.00 uur. ^nhuizen - Eindelijk is het weer zover! Jorpshuis "Swanla" wordt er weer een Kerstklaverjas- en kaartavond ouden en wel a.s. vrijdagavond 20 december aanvang 20.00 uur. ■-'.ririjven dient men een kwartier eerder te doen. ■ftT' met het oog op Kerst, tal van leuke prijzen te winnen. 'belooft een gezellige happening te worden. ["■lel. 01802- 1989, vragen naar Carla. Rectificatie In de rouwadvertentie van die 11 december 1991 j.l. in de dorpskrant heeft gestaan is een verkeerde geboortedatum vermeld, emield was 28 februari 1912, en dit moet zijn 26 februari 1912. D Gebruik geen alcohol als je nog achter het stuur moet!!! De gemeenten Moerhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJssel nemen deel aan de pas gestarte landelijke campagne Rij alcohol vrij. Na wethouder J.J. Wiegman die vrijdagmorgen het startsein gaf voor de Nieuwerkerkse gemeente lijke actie, kwam zijn Zevenhuizen- se collega aan de beurt. Veilig Verkeer Nederland reed met depromotiebus richting Zeven huizen, waar deze om ca. 1115 uur bij het dorpsplein bij de week markt werd verwacht, maar pas tegen twaalven arriveerde. Wethouder B. van Yperen, startte vervolgens de Zevenhuizense ac tie "Rij alcohol vrij", terwijl van gemeentewege een alcoholvrij drankje aan omstanders, werd ge serveerd. Wat betreft de opzet van de actie: de gemeente Gouda heeft hierin een voortrekkersrol gehad. Rijden onder invloed een misdrijf! Rijden onder invloed is een mis drijf en wordt bijgeschreven op het strafblad. Toch kruipen er nog altijd veel mensen achter het stuur met 'een glaasje op'. De landelijke campagne wordt ge houden vanaf heden tot half fe bruari. Doel van de campagne is tweele dig. In de eerste plaats gaat het om het beperken van het rijden onder invloed van alcohol, met minder verkeersslachtoffers als direct ge volg. Ten tweede gaat het erom naams bekendheid te geven aan de cam pagne,, zodat 'niet drinken als je nog moet rijden' door iedereen in de praktijk wordt gebracht. Actie in Zevenhuizen Er worden in Zevenhuizen affiches uitgedeeld en opgehangen om de actie onder de aandacht te bren gen. Sportverenigingen, horeca-onder- nemingen, artsen, welzijns- en zorginstellingen zullen worden benaderd met het verzoek een affi che op een duidelijk zichtbare plaats te bevestigen terwijl ook de bibliotheek en het postkantoor zullen worden verzocht dergelijke affiches op te hangen. Ook bedrijven met meer dan 20 werknemers worden hiervoor be naderd. In de gemeente Zevenhuizen/ Moerkapelle worden 21 sandwich- borden geplaatst met het opschrift "Rij alcohol vrij". De Rijkspolitie zal gedurende de actie-periode meerdere alcohol controles houden. Vanaf 1987 controleert de politie met nieuwe apparatuur, de ade- manalyse-apparatuur. Deze werkt weer sneller en stelt de politie in staat veel meer automo- Doel Het doel van de campagne is het terugdringen van het aantal ver keersslachtoffers als gevolg van al coholmisbruik. Dit kan alleen worden bereikt als minder mensen onder invloed rij den. De provincie beoogt een afname van het aantal alcoholslachtoffers met 25% in het jaar 2000. De realisering van deze doelstel ling kent drie peilers: 1. Intensivering van de controles; 2. Mentaliteitsverandering; Wethouder B. van Yperen geeft campagne bilisten te controleren op alcohol gebruik. De nieuwe apparatuur meet de hoeveelheid alcohol per liter uit geademde lucht. De wettelijke grens ligt bij 220 mi crogram alcohol (dat komt over een met de vroeger gehanteerde grens van 0,5 promille). Overigens zijn de boetes ook niet gering. Zit je net boven de grens dan bete kent dat een minimale boete van f 250,—. De boetes lopen fors op naarmate je meer gedronken hebt. Wie teveel gedronken heeft kan z'n rijbewijs een poos moeten missen. "Kortom: Geen alcohol mee ge bruiken als je nog moet rijden". startsein van de Zevenhuizense 3. Het vergroten van de kennis, ledereen behoort te weten dat als je meer dan 1 a2 glazen alcohol houdende drank drinkt, he het wettelijk toeges'tane alcoholpro millage overschrijdt; dat het be sturen van een voertuig: dus ook een fiets!, dan niet 'slechts' een overtreding maar een misdrijf is; dat het 1 3/4 uur duurt voordat een glas alcohol weer door het lichaam uit het bloed geneutraliseerd is. De verschillende soorten drank met desbetreffende alcoholper centages: pils 250 cc 5% is 12,5 cc. pure alco hol; jenever 35 cc 35% 12.25 cc alc.; vieux 35 cc 35% 12,25 cc alc.; sherry 50 cc= 18% 9 cc alc.- bessenjenever 35 cc 20% 7cc. Wie gaat er mee met de bus? Moerkapelle - IJsclub "Moerkapel le" houdt op vrijdag 27 december de jaarlijkse busreis naar de over dekte kunstijsbaan "De Uithof" in Den Haag. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf het erf van C. Brouwer, Herenweg 33, in Moerkapelle. De kosten van bus en entree tot de baan, zijn vijf gulden per persoon. Niet-leden betalen tien gulden. Schaatsliefhebbers die mee willen, dienen dit uiterlijk 21 december te laten weten aan C. Brouwer. Mocht er rond de Kerstdagen na tuurijs zijn dan gaat de busreis niet door. Op naar hef 75-jarig bestaan IJsclub "Moerkapelle", welke in 1994 het 75-jarig bestaan hoopt te vieren, hield de jaarvergadering in het dorpshuis "Op Moer". Bij de bestuursverkiezing zijn de bestuursleden Piet Koster, die al 29 jaar deel uitmaakt van het be stuur, en Teus van Adrichem, her kozen. Secretaris Bert Hertog deed mededeling over de gewestelijke KNSB-vergadering in Oude Wete ring en penningmeester Cees Brouwer deelde mede dat de ijsclub over een batig saldo van 5700 gulden beschikt. Voorzitter Joop Koster zei dat het bestuur open staat voor ideeën voor de viering van het 75-jarig bestaan in 1994. Gedacht wordt aan een feestavond en de organisatie van een gewes telijk kortebaan-kampioenschap op de Rotte. Contactlenzen nodig? Ga dan naar een echte specialist. Bij Grit Optiek krijgt u altijd de lenzen die het meest voor u geschikt zijn. Gediplomeerd Optometrist OV. Contactlcnsspecialist ANVC - Audicien Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt, Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16033. Winkelcentrum Bloemendaal 41 Tel 01820 32208 Contactlensinstituut. Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477 Waddinxveen Passage 220. Tel. 01828 14303

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11