Oud papier Kerstbingo Laatste trekking Prijzenfestival Jeugd tafeltennis Spektakel bij clubkampioenschappen Wanneer de wereld een dorp was Kersttombola vogelvereniging Tropica Westlands dameskoor in Moerkapelle Moerkapelle Kerstbal met mannenkoor "De Koeienstal" Klaveijassen bij v.v. Groeneweg -j—--Z Zevenhuizen - Postduivenvere uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten Naam: Adres:. Plaats: (gelezen in: Ontmoeting in Kerkklanken) Zevenhuizen: Wanneer de wereld een dorp was met 10.000 inwoners zouden er 5.640 Aziaten wonen, 2.100 Europeanen, 800 Zuidameri kanen, 600 Noordamerikanen en 860 Afrikanen. Wanneer de wereld een dorp was met 10.000 inwoners, zouden er 7.000 niet-blanken wonen en 3.000 blanken. Wanneer de wereld een dorp was met 10.000 inwoners, zouden er 3.000 christenen wonen: 1.590 met een gekleurde huid en 1.410 blanken. Naast hen zouden er 7.000 niet- christenen leven. Wanneer de wereld een dorp was met 10.000 inwoners, zouden er 7.000 niet kunnen lezen of schrij ven; zouden er 6.000 in sloppen wijken of mensonwaardige hutten leven; zouden er 5.000 hongerige of on voldoende gevoede personen naar bed gaan... elke dag! Zou de helft van het inkomen bij 600 mensen terecht komen. De andere helft zou door de 9.400 overigen moeten worden gedeeld. Wanneer dit de situatie in ons dorp (Zevenhuizen-Moerkapelle red.) zou zijn, zou zij ons te denken ge ven. Wat een uitdaging om vanuit zo veel verschillende raciale, cultu rele en religieuze achtergronden elkaar te vinden. Wat een mogelijkheid tot uitwis seling en onderlinge verrijking! maar ook: wat een noodzaak om een aantal toestanden te verande ren. Als dit ons dorp was, dan wisten wij het wel. Maar het is in feite ons dorp, want het is onze wereld, en zó groot is die ook niet meer. Jonge Kerk. Nijmegen. Moerkapelle - "Wat moet ik me bij een Kerstbazar van Tropica voor stellen?", was een vraag die in Moerkapelle vorige week gesteld werd. Dit naar aanleiding van de aankondiging in de Dorpskrant. De heer Van Vliet van Tropica: Jammergenoeg ging dit jaar de Kerstbraderie niet door. Daar we toch geld nodig hebben voor de aanschaf van tentoonstellings- kooien willen we a.s. zaterdag, in °ns clubgebouw, ingang Nas- saustraat, een Kerstbazar houden. Deen echte verkoping, maar meer een Tombola. We hebben een groot Rad van Avontuur dat mooie rijzen wegdraait, er zijn diverse soorten sjoelmogelijkheden, een schiettent, je kunt vlotbruggen en er is gelegenheid om zomaar bin nen te stappen en een kopje koffie °f een glaasje fris te drinken. Bo vendien heben we een hoeveel heid tweedehands spullen gekre gen. waardoor we in staat zijn een rommelmarkt te houden en Jens is er een vogelverkoop. *e hopen dat veel mensen, on- oanks de drukke voorbereidingen Joor Kerst, naar ons clubgebouw homen: de Kerstbazar begint om A ''1 uur en duurt tot 21.00 uur". Moerkapelle -Peter Verweij be- Peelt het orgel .en Petra Meijers warsfluit tijdens de Kerstzanga- °nd a.s. dinsdagavond 24 decem- «ïn het Hervormde kerkgebouw, cn avond die door de christelijk «mengde zangvereniging "Sur- j" Corda" georganiseerd is ten van de restauratie en waar dit ,i 0r z'c'h ook zal presenteren, net l het "Westlands dameskoor", e o.l.v. dirigent Hans de Wit; nvang 19.00 uur."' te- Zevenhuizen - De derde laatste trekking van de Zevenhuizense Sinterklaas- Middenstandsactie, werd op vrijdagavond 13 december gehouden. Ivo Lamot trok de laatste 62 juist gestempelde kaarten. Hij werd hierin bijgestaan door zijn vader, Rabobankdirecteur Lamot en employé Cijnie Spekman. Er zijn dus weer 62 winnaars. De namen van de laatste winnaars hangen bij de deelnemende winkeliers voor het raam. Tafeltennis Moerkapelle Op maandag 9 december j.l. wer den in het dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle de clubkampioen schappen voor de jeugd van de tafeltennisvereniging Moerkapelle gehouden. De wedstrijden begon nen om 19.00 uur. Er werd gestart in 3 poules van 6 man die ongeveer naar sterke waren ingedeeld. In poule 1 startte Dico Bac tegen Bert Schalk en won overtuigend met 21- 13 en 21-14 terwijl rivaal Edwin Regters beduidend meer moeite had met Sander v.d. Meer, 23-21 en 21-16. Paul Bosman ging ook voortvarend van start tegen Da- neel Bac, 21-12 en 21-12. enkele opmerkelijke partijen binnen deze poule waren onder andere het ge lijkspel van Bert tegen Edwin ter wijl ook Sander een gelijkspel af dwong bij Dico. In poule 2 waren Mare de Gooyer en Miebeth Hertog aan elkaar gewaagd en speelden gelijk 16-21 en 21-17 (voor de insi ders; 3- setters werden alleen in de finales gespeeld). Gerard Bac ver keek zich op een sterk spelende Walter Immerzeel en verloor met 17-21 en 29-31. Ook Jaco v.d. Knijff speelde gelijk tegen Jan Schalk 17- 21 en 21-17. In deze poule werd zo vaal gelijkgespeeld dat de organi satie genoodzaakt was de behaal de punten te tellen om de 3e t/m de 6e plaats te berekenen. Jeroen de Bil en Gert Schalk speel den in de 3e poule als eerste tegen elkaar en kwamen niet verder als een gelijkspel, 7-21 en 21-15. Anton v.d. Spel en Arno Heyboer speel den ook gelijk, 16-21 en 21-12 ter wijl Hugo Louter zijn eerste (en naar later bleek enige wedstrijd) won van Pieter Teeuw. Ook in deze poule moesten de punten geteld worden om te bepalen wie le en 2e geworden waren. Nadat om onge veer 21.15 uur deze wedstrijden klaar waren konden de heren en dame op kosten van de vereniging wat gaan drinken. Uiteraard werd (volgens traditie) door de fam. van Vliet een hartig hapje verzorgd, wat door de jongelui zeer op prijs werd gesteld gezien de snelheid waarmee de kaas/worst op was. Vervolgens kwamen alle winnaars uit in een poule van 3 personen te weten: Dico, Miebeth en Gert ter wijl alle 2e plaatsen ook in een poule van 3 uitkwamen en dat wa ren Edwin, Mare en Jeroen. De winnaars van deze beide poules zouden gaan strijden om de le en 2e plaats terwijl de 2e plaatsten zouden spelen om de 3e en 4e plaats. Na een korte doch hevige strijd waren de kaarten geschud. Miebeth tegen Mare voor de 3e en 4e plaats en Dico tegen Edwin voor 1 en 2. Dat Miebeth en Mare aan elkaar gewaagd waren was al eer der in hun poule gebleken doch wat toen in een gelijkspel eindigde moest nu definitief beslist worden. De eerste set won Miebeth met 25- 23. De zenuwen waren gespannen want Mare moest de tweede set winnen en met de grootste moeite en de nodige emotie haalde hij de punten binnen, 23-25. De derde set zou beslissend worden. De laatste set stond bol van de spanning want Miebeth leek met een kleine ach terstand geklopt te worden. Echter met een uiterste krachtsinspan ning lukte het haar om Mare de baas te blijven. De finale was gelijk de meest spannende wedstrijd van allemaal. In de eerste set won Dico met 21-19 door prachtig aanvallend spel te vertonen. In tweede set lukte de aanval niet meer. Edwin stond heel vast te spelen en daardoor verloor Dico met 10-21. De derde set bracht de beslissing. Het werd muisstil in de zaal en de toe schouwers hielden de adem in. Prachtige rally's werden afgewis seld met harde smashes en spek- takulaire returns. Tegen het einde van de set stond Edwin met 15-20 voor. Iedereen dacht dat dit het einde van de set zou betekekenen. Niets was min der waar. Dico kwam terug op 20- 20 echter in de laatste slopende minuten van deze partij bleek dat Edwin Regters de sterkste zenu wen had en won op het nippertje met 20-22. De einduitslag van deze kampioenschappen was dus als volgt: 1. Edwin; 2. Dico en 3. Mie beth Moerkapelle -Terugkijkend op het jaar 1991 kan geconcludeerd wor den dat er door de spelers van de Moerkapelse tafeltennisvereni ging goed gepresteerd is. In de najaarscompetitie die nu afgelo pen is, behaalde het eerste team een derde plaats in de tweede klasse. Na een wat aarzelende start in de eerste helft, herstelde het team zich en wist belangrijke pun ten te verzamelen. Het tweede team, spelend in de derde klasse, had te maken met een paar tegen standers die met kop en schouders boven het gemiddelde niveau uit staken. Zodoende was voor hen het maximaal haalbare ook een derde plaats. Vanzelfsprekend ook een heel goede prestatie. Het der de team verloor in de laatste thuiswedstrijd het kampioen schap in de vierde klasse. Lange tijd zag het ernaar uit dat er grote kansen waren, maar het mocht niet zo zijn. Volgend seizoen mogen zij het opnieuw proberen. In 1992 gaat TTV Moerkapelle met vier jeugdteams van start, het nieuwe 4e team gaat in de vierde klasse uitkomen. Over deze resul taten horen de lezers meer. Jon gens en meisjes die ook belangstel ling hebben voor de tafeltennis sport, kunnen contact opnemen met Coerd van Kasteel, tel. 01793- 2742. Moerkapelle - In dorpshuis "Op Moer" treedt zaterdagavond 21 december het mannenkoor "De Koeienstal" op met muzikale be geleiding van de band "Oproer". Het belooft muzikale happening te worden tijdens het Kerstbal, wat op deze avond gehouden wordt en welke mogelijk wordt dankzij het jeugd-en jongerenwerk Miden- Holland. Naast 'gouwe ouwe' klin ken er ook eigen composities van "Oproer", en wordt er een, volgens de organisatie, leuk repertoire ge bracht. Het Kerstbal begint om 21.00 uur. Gratis toegang. Voetbalvereniging Groeneweg Zevenhuizen -Veel inwoners weten inmiddels op het parkeerterrein van de voetbalvereniging "Groe neweg" de container te vinden waarin oud papier kan worden ge deponeerd. uiteraard vindt de voetbalvereniging dit prettig. Ook de gemeente juicht dit toe, want deze heeft minder afval af te voe ren. Toch vraagt voetbalvereniging ie ders medewerking: "Helaas vinden enkele mensen het niet nodig om papier niet gebon den erbij te gooien. Doordat alles handmatig overgesjouwd moet worden van de vast geplaatste container naar een andere contai ner betekent dit onnodig veel werk. Ook komt het helaas veel voor, dat lege dozen in de contai ner worden gegooid. A.U.b.: doe deze vol met kranten, of vouw ze als een pakketje met een touw er omheen op. Dan vragen wij u met enige nadruk het papier in de container te doen. Deze zit niet op slot. Als iemand dit er toch naast zet, terwijl deze pas helft gevuld is, dan gaat iedereen die daarna komt dit er ook naast zetten. met het gevolg dat alles wegwaait, met als gevolg: grote overlast voor om wonenden. Nogmaals, onze vereni ging is blij met het bij elkaar gebon den papier en het opgevouwen kar ton, maar vragen hiervoor wel ook uw medewerking.... en graag geen ander afval, daarvoor is de ge meente ophaaldienst. Nieuwjaarsdag Op Nieuwjaarsdag wordt om 15.00 uur een wedstrijd gespeeld tussen Groeneweg 1 en de Groeneweg- bekerfinalisten van 12 juni 1977. Alle Groeneweg-leden en andere belangstellenden worden hierme de opgeroepen om die middag aanwezig te zijn bij deze Nieuw jaars-wedstrijd. De volgende spelers hebben toe gezegd mee te doen aan deze hap pening: John van Delft, John de Graaf, Dick v.d. Haak, Cees Hordijk, Henny de Jong, Harry de Kooter, Arie Kort lever, Bert Kouer, Ab Minnee, Jan Monster, CockSleeuwenhoek, Piet Stuurman, Arie van Vliet, Gerrit van Vliet, Loek Vlugt. coach van dit elftal is de heer H. de Jong sr. Na afloop zal er om 17.00 uur een Nieuwjaarsreceptie ge houden worden, waarbij uiteraard in een ontspannen sfeer met een hapje en een drankje het jaar 1992 ingeluid zal worden. Zevenhuizen - Postduivenvereniging de "Stormvliegers" organiseert od zaterdag 21 december a.s. in haar clubgebouw een Kerstbingo Dit clubgebouw ligt aan de Zuidplasweg 8 te Zevenhuizen aanvang 20.00 uur. iedereen is hartelijk welkom, er zijn mooie prijzen te verdienen. Zevenhuizen -Vrijdagavond 20 december wordt bij voetbalvereniging Groeneweg weer de jaarlijkse Kerstklaverjasavond gehouden met zeer aantrekkelijke prijzen. Een electrische steengrill als eerste prijs en verder natuurlijk vele andere aantrekkelijke prijzen. De avond begint om 20.00 uur. Men dient drie gulden p.p. te betalen voor deelname. Ook niet-leden zijn welkom. %}J?J?eren biJ' opsturen naar: DORPSKRANT Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen ...woensdag in de krant! olrpskran, »»or pla„,sin8 in de VMaximaal één bon per gezin! ENVELOP N/ET DICHTPLAKKEN A. i l.11.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) tt)Ê

Dorpskrant | 1991 | | pagina 29