Regio - nieuws plitieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Videotheek heeft nieuwe eigenaars Uit in de kerstvakantie? O O c Klaverjassen in de Waddinxveense Zuidpias Dames Rentokil-ZVH krijgen aansluiting met de top Schaakvereniging Nieuwerkerk a.d. IJssel OPTREDEN TEGEN VUURWERK- OVERLAST EN VANDALISME: 1 :lreft:'Persberichten van 9 t/m 15- 12-1991 INBRAAK BEDRIJF: irde ruit van de toegangsdeur en abinnendeur te vernielen hadden bekenden zich de toegang ver hit tot een bedrijf aan de Moerka- feZijde. De eigenaar werd wakker glasgerinkel en zag mensen in |n zaak. Voor hij buiten was waren daders reeds gevlogen. Uit het werd een kleine kluis wegge- imen. VERKEERSONGEVALLEN IpdeMoerkapelse Zijde kwamen 2 sonenauto's met elkaar in aanra- j. Een van de betrokkenen reed hteruit weg uit een parkeervak en id niet gezien, dat achter hem een ito bij een benzinepomp stilstond, blikschade bleef beperkt. verkeerde stuurmanoeuvre is er de oorzaak van dat op de ittekade te Zevenhuizen een auto de weg raakte. De bestuurder am in de berm terecht en stuurde arschijnlijk te bruusk de weg weer Hierdoor geraakte hij in een slip, hij niet meer onder controle kon gen. Het einde van het avontuur dat auto met inzittenden in het ude water van de Rotte terecht am. Persoonlijke ongevallen de- zich gelukkig niet voor. nelheid, gladheid en onoplettend- id waren de factoren die tot gevolg dden dat op het Zuideinde te Ze- huizen een auto in de Ringvaart landde. De bestuurder van de auto ?d over de weg en zag vanuit een rit een andere auto achteruit de oprijden. remde, maar kon door de glad- d niet meer op tijd tot stilstand men. Om een aanrijding te voor men koos de bestuurder voor het ter. het fietspad langs de A-12, tus- de Noordelijke Dwarsweg en de ideweg te Zevenhuizen, kwamen jeugdige fietser en een brom- ser met elkaar in botsing. Het sertje kwam ten val. fiets werd beschadigd en hijzelf een pijnlijke pols op. troost werd hem door de brom- ser de huid vol gescholden, Jrna deze zonder zich bekend te :en verdween. Mogelijke getui- worden verzocht contact met de fe op te nemen. hoge snelheid en gladheid waren 'forzaak dat op de Noordelijke irsweg te Zevenhuizen een per enauto met 5 inzittenden" in een "t belandde. In de S-bocht voor de orwegovergang reed de be urder door de gladheid recht- rjr Na eerst een hekwerk geramd 'ebben kwam de auto op de kop in »oot terecht. Vier van de vijf inzit ten konden op eigen gelegenheid het voertuig komen. De vijfde zat neld. Door snel en vakkundig op to van de brandweer kon het ■"toffer tijdig uit zijn benarde po ll worden bevrijd. Hij werd per 'Uulance overgebracht naar het St.Jozef ziekenhuis te Gouda waar hij met meerdere botbreuken is opge nomen. Een van de andere inzitten den liep ook nog lichte verwondin gen op, maar kon na behandeling naar huis. •Op de kruising Noordelijke Dwars weg - Burg.Klinkhamerweg werd een bromfietsster aangereden door een bestelbusje. De bromfietsster stond naast het busje stil voor de ver keerslichten op de Nrd.Dwarsweg. Toen het licht op groen sprong reed zij langzaam op en wilde linksaf de Zuidplasweg op rijden. Zij werd toen door het busje geraakt en kwam ten val. Een van de inzittende van de bus stapte uit, keek naar het meisje, stap te weer in en men reed vervolgens vrolijk verder. Van de bestuurder van de bus ontbreekt nog elk spoor. •Op de Oranjestraat te Moerkapelle vond een aanrijding plaats tussen 2 personenauto's. Een bestuurder van een auto wilde een paar voetgangers op zijn weghelft voorbijrijden. Hij had te laat in de gaten dat hij daarbij met een tegenligger te maken had. De beide voertuigen schampten elkaar, waardoor er enige materiële schade ontstond. MISHANDELING: Op de rijksweg 12 kregen 2 automo bilisten het met elkaar aan de stok. Ter hoogte van Zoetermeer gaat de weg van 3 in 2 rijstroken over. Hier door ontstond een file. Een van de bestuurders wrong zich tot grote ergernis van een mede weggebruiker tussen de rijdende verkeersstroom. De geërgerde bestuurder stapte uit en gaf enige schoppen en klappen tegen het voertuig van zijn voorgan ger. Toen deze daarop uitstapte kreeg hij enige stompen en een schop in het gezicht. Deze kwamen zodanig aan dat de man zich onder doktersbehandeling moest stellen. Aan de hand van het kenteken kon de dader worden achterhaald. DIEFSTAL FIETS: Achter een woning aan de Weth.Kreftlaan te Zevenhuizen werd een wit/rode Mountain-bike wegge- nomen. POGING INBRAAK: Onbekenden hadden getracht in te breken in een woning aan de Een- drachtsweg te Zevenhuizen. Aan vankelijk had men het slot van de achterdeur geforceerd. Maar goede grendels voorkwamen dat de over laten hun karwei snel konden klaren. Deze extra barrière was de reden om verdere pogingen te staken. POGING DIEFSTAL UIT WONING: De jeugdige zoon des huizes van een woning aan de Middelweg te Moer kapelle wilde net in bad stappen toen hij gerommel in huis hoorde. Toen hij naar achteren liep zag hij een schim in de tuin wegrennen. De jon gen ging buiten kijken en zag een man tussen de kassen verdwijnen. Bij te rugkomst zag hij dat zijn cassette recorder, die er voorheen niet was, in de badkamer stond. "huizen -Op de foto staat Anja Spronk die vanaf vorige week, de t e" zwaait in de Zevenhuizense videotheek, haar man Ed, namen onlangs Videotheek Zevenhuizen over van yd. Zwan. "de opening werd de nodige ruchtbaarheid gegeven. Zo kwam er OS zelfs een echt orkest ter opluistering van de feestvreugde, zodat 'rPsstraat bruiste van leven. ir*>ia hebben tal van leuke openingsaanbiedingen en hanteren TKkelijke prijzen met dagfilms. eotheek Zevenhuizen is alle dagen van de week geopend, ^'zondering van zondag kan men er elke dag van 14.00 tot 21.00 uur i,ndag sluit de zaak een uurtje vroeger. De Dorpskrant wenst het echtpaar Spronk veel succes! Vermoedelijk heeft achter zijn rug een tweede dader de woning verla ten. VOORKOMING MISDRIJVEN EEN ZAAK VAN DE POLITIE EN U: Naar aanleiding van het bovenstaan de voorval wil de politie u er op at tent maken, dat het dievengilde vaak een voorkeur heeft voor afgelegen woningen. Bij hen is bekend dat de achterdeur bij veel van deze wonin gen als ingang wordt gebruikt en dat deze deur op de dag en vroege avonduren vaak niet is afgesloten. Mocht u alleen in de woning zijn en u heeft werkzaamheden op de boven verdieping of andere ruimten nabij de woning te verrichten doe dan al tijd de deur op slot of op de knip, zodat deze insluipers geen kans krij gen uw eigendommen uit huis weg te nemen. Denk niet dat het u niet overkomt, want het is sneller ge beurd dan u denkt. In veel gevallen zal de verzekering deze diefstallen niet dekken, daar er geen sprake is van een inbraak. JONGEN ONWEL: Een jeugdige inwoner van Moerka pelle was met een stel vrienden op de fiets op weg voor een vrolijke avond in de disco te Zevenhuizen. Onder weg kwam hij met zijn fiets ten val, maar dat deerde hem op dat moment kennelijk niet zo en vervolgde zijn weg. Aangekomen bij de plaats van bestemming werd hij niet lekker en begon te braken. Hij werd met een vermoedelijke hersenschudding per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. In de komende tijd voor de feestda gen, vooral tussen kerst en oud en nieuw, zal de overlast door te vroeg tijdig afsteken van vuurwerk weer toenemen. Zoals bekend mag men vuurwerk pas op oudejaarsavond rond de jaarwisseling afsteken. Het bij zich hebben van vuurwerk op straat is alleen gedurende die tijd toegestaan en op de dagen dat vuurwerk verkocht mag worden. De politie zal streng optreden tegen overtreders. Jeugdigen die zich niet aan de regels houden kunnen, af hankelijk van de leeftijd, rekenen op een geldboete van ƒ.50,- of ƒ.100,-, eventueel te vervangen door 1 of 2 dagen verplicht werken. Laten 'we het de komende tijd gezel lig houden en bedenk dat vooral ouderen en huisdieren veel last hebben van die harde knallen. JE BENT EEN RUND ALS JE MET VUURWERK STUNT 1 GEVONDEN: Een wollen sjaal VERLOREN: *een wollen kindermuts *twee sleutels MOERKAPELLE: gevonden: een klein bruin beertje *een losse Toyotasleutel Waddinxveen - In gebouw "Het Zuidhonk" in de Waddinxveense zuidplaswijk, organiseert Stich ting Wijkwerk "De Zuidpias" op vrijdagavond 20 december een Klaverjasavond. Iedereen die van klaverjassen houdt is hartelijk welkom. Er wordt om 20.00 uur gestart. Kerstbingo Zaterdagavond 21 december wordt er in gebouw "Het Zuid- honk" een Kerstbingo gehouden met 9 rondes met kerstprijzen. 1 superronde met prijs naar keuze: magnetron of CD speler of keuken machine of expressoapparaat. Verder een verloting met als hoofdprijs een boodschappen mand en veel meer. Aanvang 20.00 uur. De jeugd is welkom onder begelei ding van een ouder. Competitieklaveij assen In december bestaat de mogelijk heid zich aan te melden voor het competitie-klaverjassen wat op elke eerste vrijdag van de maand gehouden wordt. Voor informatie en aanmelden kan men terecht bij de heer Wetzel, tel. 01828 -19548. Vorige week dinsdag was het 'actiedag' voor de bewoners van de le Tochtweg/kruising Zuidelijke Dwarsweg. Het gevormde actiecomité "Noodkreet" wist in de ochtendspits anderhalf uur het verkeer te blok keren en de gehele dag hingen er spandoeken langs de weg met leuzes. Ontmoeting op kruispunt le Tochtweg/Zuidelijke Dwarsweg Zevenhuizen/Nieuwerkerk -De heer T.F.J. Jansen, gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland, zal vanmiddag, 18 december, om 14.30 uur op het kruispunt le Tochtweg/Zuidelijke Dwarsweg aanwezig zijn om verte genwoordigers van het actiecomité "Noodkreet" te woord te staan. Dit zal gebeuren in aanwezigheid van de heer H.B. van der Goot, burgemees ter van Nieuwerkerk a.d IJssel en burgemeester A.W. Lips van Moer- huizen in gezelschap van wethouder B. van Yperen. Deze ontmoeting vindt plaats n.a.v. de blokkade van het kruispunt door het actiecomité op 10 december. Het actiecomité vroeg daarmee om meer veiligheid op het betreffende kruispunt. De actievoerders zullen vandaag de gelegenheid krijgen om hun stand punt kenbaar te maken aan de gedeputeerde. De samenkomst zal in het Nieuwerkerkse gemeentehuis worden afgesloten. Kinderboerderij Klaverweide in kerstsfeer De Capelse Kinderboerderij Kla verweide aan de 's Gravenweg 327 heeft zich aan de Kerstsfeer geheel aangepast. Vanaf het begin van de kerstvakantie op vrijdag 20 de cember a.s. tot in het nieuwe jaar, staat een levensgrote kerststal met levende have opgesteld. De Kerst stal is tijdens de openingstijden van de Kinderboerderij gratis toe gankelijk met uitzondering van beide Kerstdagen wanneer Kla verweide gesloten zal zijn. kerststukjes Op maandag 23 december kunnen kinderen tussen 13.00 en 16.00 uur kerststukjes maken onder deskun dige leiding en kerstversiering. Ter bestrijding van de onkosten (incl. chocolademelk) wordt en gulden als bijdrage gevraagd. Amnesty en Wereldwinkel De Capelse afdelingen van Amnes ty Internationa] en van de Wereld winkel zullen op maandag 23 de cember met een presentatie in de grote stal van de Kinderboerderij aanwezig zijn. naast hun vanzelfsprekende voor lichtingsactiviteiten zullen beide instellingen op het Kerstfeest be trekking hebbende artikelen te koop aanbieden, zoals kaarsen en kerststallen, afkomstig uit ontwik kelingslanden. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag speelden de dames van Rentokil- ZVH en behaalden de volle winst! De Zevenhuizense dames kregen het in het begin moeilijk, door de harde buitenaanval van Somas/ Activia bleef Rentokil lange tijd tegen een achterstand aankijken. Echter op het eind wist Rentokil/ ZVH, waarin Ivana, Ingeborg Kle- ijer verving, langzaam maar zeker de set naar zich toe te halen en met 13-15 af te sluiten, in de tweede set wist Rentokil-ZVH vanaf het begin door een sterke blokzetting de diagonaal geslagen aanvallen goed te keren en met hun diep geslagen service werd een 9- 15 setwinst een feit. Inde derde set liep Rentokil al snel tegen een grote achterstand aan, bij 11-2 achter, zette coach Van Yperen Ingeborg Kleijer weer in het veld. Bij 13-2 voor, ging de coach van Somas wisselen en bracht daar door een stuk onrust in zijn team. Hiervan maakte Rentokil dankbaar gebruik. Rentokil liet Somas geen enkele punt meer maken en wist op een knappe wijze een 13-15 setwinst te boeken. Door deze volle winst staat Rento kil nu met 14 punten uit 9 wedstrij den, op een vijfde plaats, achter vier ploegen met 17 punten. A.s. zaterdag om 14.30 uur spelen de Rentokil-ZVH-dames in eigen huis tegen Henzo/Oikos, één van de ploegen met 17 punten. Volleybalwedstrijdprogramma in sporthal Swanla zaterdag 21 december Om: 12.30 uur Dames 7 -Agon3; heren 4- Thor 2; -13.00 uur heren 6-Agon 4: -14.00 uur dames 4- VCH 2; -14.30 uur heren 2- Alcom/Capelle 2; en dames 1 -Henzo/Oikos; -15.30 uur dames 6- CVB Bank/ Be Fair 4; -17.00 uur heren 5 - Voy 1; -19.00 uur Heren -Alcom/Capelle programma in dorpshuis Op Moer Moerkapelle Om 14.00 uur dames 2 - R.V.v. 1; -16.00 uur heren 3- Oikos/Sl Het gaat niet goed met het derde team van schaakvereniging Nieu werkerk. Dinsdag 3 december werd thuis met 5-3 verloren van reeuwijk 2. De Reeuwijkse punten kwamen op naam van de heren de Ronden, Van de Zee, Lindhout, Broer en Ooms. Voor Nieuwerkerk waren Kerkho ven, Verschoor en Vis succesvol. Na drie wedstrijden is Nieuwer kerk nog steeds zonder punten in de derde klasse B van de RSB com petitie. In het nieuwe jaar zullen de Nieuwerkerkers nog hard moeten werken om degradatie teontlopen. AAAA A

Dorpskrant | 1991 | | pagina 47