Gebruik vuurwerk Tips voor het gebruik van vuurwerk Gemeentewapen/Gemeentevlag Instellen invaliden-parkeerplaatsen Opheffen voorrangsregeling Burg. Boerstraat-Boslaan Bouw bedrijfsruimte Nijverheidscentrum 3 Bouw prefab hoogspanningsstation Zuid- plasweg te Zevenhuizen Gemeente Moerhuizen Met het oog op de komende jaarwisseling en het daaraan verbonden gebruik van vuurwerk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in onze gemeente met betrekking tot verkoop en afsteken van vuurwerk gelden. 1. de verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden op de laatste twee werkdagen van het jaar; 2. vuurwerk mag slechts worden verkocht aan personen van 16 jaar en ouder; 3. uitsluitend tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken; 4. slechts tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur en tijdens het vervoer van de winkel naar huis is het toegestaan vuurwerk bij zich te hebben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoemde punten worden nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroorzaakt door het vroegtijdig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden teruggebracht. De politie zal tegen overtreders streng optreden. gemeentewerken, bedrijfsbureau, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond 1 het bepaalde in artkel 135 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens tijdens termijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient dient te worden gericht aan de Commissaris der Koningin in provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA Den Haag. I Zevenhuizen, 11 december 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Bij Koninklijk Besluit van 17 juli 1991 is aan onze gemeente een wapen verleend, waarvanl beschrijving als volgt luidt: "Doorsneden; I. in goud een kapel van keel; II. in sinopel een paal van goud. Het schild geef met een gouden kroon van vijf bladeren en gehouden door twee aanziende leeuwen natuurlijke kleur." Onderstaand een afbeelding van het verleende wapen. Hierboven op deze pagina zijn de bepalingen genoemd voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Wanneer vuurwerk wordt afgestoken dienen onderstaande tips in acht te worden genomen: V erbranding? E erst water, de rest komt later! I s de gebruiksaanwijzing in het Nederlands....en vooraf gelezen? L aat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! I s de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? G ebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit! O ntsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers N ooit met vuurwerk gooien! T oeschouwers achteruit, tenminste 6 meter S iervuurwerk blijft mooier dan knallers! T er beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles E Ike landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand! K oud vuurwerk bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! E Ik huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! N iet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien! Goud Goud Goud Bij besluit van de raad van 18 november 1991 is een gemeentevlag vastgesteld. De omschrijving van de vlag luidt: "Een gele broeking, waaropeen rode kapel, waarvan de hoogte gelijk is aan 1/2 van de ho. van de vlag, en een vlucht van drie banen, groen, geel en groen." Onderstaand een afbeelding van de vastgestelde vlag. De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat de raad in zijn vergadering van 11 december 1991 heeft besloten tot het instellen van invaliden-parkeerplaatsen: krachtens artikel 20, lid 1, sub d., van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: A. Voor het instellen van twee algemene invaliden-parkeerplaatsen nabij dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle; B. Voor het instellen van een invaliden-parkeerplaats in de Jhr. van der Weistraat te Moerkapelle, door middel van de borden E6 van bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeer stekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van kenteken ten behoeve van de parkeerplaats in de Jhr. van der Weistraat. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 19 december 1991, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Moerhuizen, afdeling gemeentewerken, bedrijfsbureau, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artkel 135 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens tijdens de termijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient dient te worden gericht aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA Den Haag. Zevenhuizen, 11 december 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat de raad in zijn vergadering van 11 december 1991 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel: krachtens artikel 20, lid 1, sub d., van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer tot het opheffen van de voorrangsregeling op het kruispunt Burgemeester Boerstraat-Boslaan te Zevenhuizen door middel van het verwijderen van de borden B3, B5, B6 van de bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 nabij het kruispunt Burgemeester Boerstraat-Boslaan, alsmede door het verwijderen van de haaietanden in de Boslaan nabij het kruispunt Burgemeester Boerstraat-Boslaan. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 19 december 1991, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Moerhuizen, afdeling Rood Geel De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 19 decS' 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraa Zevenhuizen, ter inzage ligt: de aanvraag van Energie- en Watervoorziening Rijnland voor de bouw van een Pre 3l hoogspanningsstation aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen; de aanvraag van Robart Graphics voor de bouw van een bedrijfsruimte aan het IW centrum 36 te Zevenhuizen. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikmaking van artikel 19v Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet de vergunn verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de waarop de bouwplannen ter inzage liggen daartegen bewzaar aan te tekenen. Het bewzaarschrift dient gericht te worden aan het college van hurgemeester en van Moerhuizen. Zevenhuizen, 11 december 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4