Nieuws Advertentieblad en voor Gouda en Omstreken. ise». Donderdag, 1 Mei. Ouitcnlanö. RT N? 9. arbeiders, welschappen HLIA. SU N” Holsteinsche van Dorst. G. 23. z. spoedig mogelijk in ersoou. JÏTIE. A. I. BRINKMAN. GOUDSCHE COURANT. Uitgave van A. BRINKMAN. Oost -HarenB. n°. 75. on vermoeiden ijver, heid te hebben. Et lPRIL 1862, het Lokaal lK”. i Mooij, 37, met Susanna eduwcnaar van m Gerrit Nap. echtgenoot van 19. Lijsje Mensina Adn- dert van Leeu- - 24. Gerarda udsche Courant. •merkt, dat ver- zoo als bij de tiendewegspoort, estand bevinden, schadelijken in- Indieu dit zoo zijn, dat van tegen maatrege- i gevalle is de sk ov erwaardig, ichuon geboomte, te zorg voor het vaken. De Re- r opneming van wan dacht van het ;ige aanmerking ler gebruikelijke il verklaren, dat C, het altijd is waarop iemand bben. Wij voor gestreng en en die ook ver- van 'zijne excel- ons dat te lang •in te zwaar op in dit punt de iet hun monsieur vaarlijk wensche- leer en meer die erige benamingen Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags- In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren- Dc prijs per drie maanden is f2.franco p. post/2,25. De inzending der Advertentiéa kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. er en Clasina donia Johanna en Petronella De prijs der Advertentiën van één lot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Het gouvernement der Unie heeft met Engelands gezant te Washington eene overeenkomst aangegaan, houdende nadere en meer afdoende bepalingen tot wering van den slavenhan del. Dit verdrag i» door den president aan het congres ter goedkeuring voorgelegd. In de laatste drie dagen heeft het tentoonstellings-gebouw aanmerkelijke vorderingen gemaakt. Langzamerheid ziet men uit de onbeschrijfelijke verwarring die daar heerschte een wei nig orde en harmonie geboren worden. De koninklijke com missarissen-, als ook de exposanten werken met den meest vlvg r- lagere L - tot f 8,50. tot 4,25. om nog vóór de opening alles in gereed- Ik geloof evenwel dat ter bereiking van dat doel bovenmenschelijke krachten zullen worden vereischt. De engelsche exposanten vleijen zich dat, wat de Britsche afdee- ling betreft, alles tegen 1 Mei voltooid zal zijn. Onpartijdig moet het dan ook worden gezegd, dat zij de vreemde landen en vooral Frankrijk verre vooruit zijn. Aangenaam is het mij intusschen te kunnen melden, dat de afdeeling Nederland wel het minst ten achteren is. Ik heb alle .eden om te geloo- ven, dat Nederland in dat geval bewijzen van buitengewone vlugheid zal geven en dat die afdeeling, dank zij de onver moeide zorgen en ijverige pogingen van den heer mr. J. A. van Eyk van Amsterdam, en lid der commissie voor Neder land, nog vóór de opening gereed zal zijn. Genoemde heer en ook de secretaris der commissie, de heer J. W. Delcampo, zijn sedert de laatste veertien dagen onophoudelijk in het ge bouw ijverig in de weer, om alles zoo spoedig mogelijk in gereedheid te brengen. Ook de heer Bicker Caarten, de «agent der commissie, belast met de expeditie der ingezonden goede ren van Nederland naar de hoofdstad, verdient den dank der inzenders; hij toch heeft zich althans van zijne niet zeer ge makkelijke taak met bijzondere vaardigheid en ijver gekweten en. zorg gedragen, dat al de ingezonden voorwerpen met den meest mogelijken spoed de plaats hunner bestemming bereik ten. Behalve de heer mr. van Eyk zijn hier 11. Zondag nog twee leden der Nederlandsche commissie gearriveerd, t. w. de heeren von Baumhauer, van Amsterdam, en J. Crol, van Haarlem. Ik verneem overigens nog dat de baron van BHe nen morgen ochtend denkelijk in onze hoofdstad zal aankomen. Mijne persoonlijke opmerkingen en van goeder hand ontvan gen inlichtingen geven mij aanleiding om te gelooven, dat Nederland dit jaar veel beter dan op de tentoonstelling van 1851 zal worden vertegenwoordigd en ook voor de bezoekers meer aanlokkelijks zal opleveren. Parijs, 25 April. Gisteren avond heeft op de Tuilerien een diner ter eere van de Koningin der Nederlanden plaats gehad, waarbij slechts een beperkt getal grootwaardigheidsbe- kleeders was genoodigd. Het geheele diner bestond dan ook uit p. m. 90 couverts. Even als bij de ontvangst op het paviljoen Marsan, w’aar zich vooral de Keizerin zeer voorko mend betoonde, was het onthaal zeer hartelijk, gelijk dat ook het geval was bij de ontmoeting der vorstin met prinses Mathilde en prins Napoleon en zijne gemalin, die H. M. respectivelijk te Comp'ègne en te Creil hadden opgewacht. Bij het feestmaal van gisteren zat IIM. ter regterzijde des Keizers; de Keize rin i.ad aan de andere zijde plaats genomen. Ook de prinses Murat was daarbij genoodigd. Heden zal H. M. de verschil lende merkwaardigheden der stad bezoeken, hetgeen, daar het weder min of meer dreigend is, ditmaal waarschijnlijk niet in een open rijtuig zal plaats hebben, gelijk dit gisteren bij het bezoeken van het Bosch van Boulogne geschiedde. De dienst van het paviljoen Marsan wordt door verscheiden officieren van het huis des Keizers en de keizerlijke garde waargenomen. Het Japansche gezantschap heeft het verlangen aan den dag gelegd, de koningin te ontmoeten. Zoo dit heden niet bij hét groote Londen, 26 April. De prins van Wallis bevond zich den 7 April te Hebron, waar de pacha van Jeruzalem hem ontving en bij het bezigtigen der merkwaardigheden verge zelde. De prins en zijn gevolg zijn sedert den tijd der kruis- togten, alzoo sedert bijna 700 jaren, de eerste Christenen, wien het vergund is Abraham’s graf in de spelonk van Mach- pelah te bezigtigen. Dr. Stanley zegt, dat alles in den besten staat is en de graven voortreffelijk onderhouden zijn. Twee der Sheiks maakten veel beweging over de toelating van Christenen, maar de gouverneur van Hebron liet de Sheiks wegbrengen, en de overige Muzelmannen onderhielden elkan der over de eer van den prins eens volks, waaraan het Ottomannische rijk zooveel verschuldigd is, te mogen be groeten. De voorraad katoen is door het uitblijven van toevoer uit de Ver. Staten afnemend en de prijs rijzende terwijl in zeer vele katoenspinnerijen en katoenweverijen de arbeid tot eenen korten tijd beperkt of geheel gestaakt wordt, daar de fabrikanten bij de schaarschheid en duurte der grondstof vreczen, dat zij met verlies zullen werken. Uit Woolwich Wordt gemeld, dat er bevel uit Londen ont vangen is, om een aanzienlijk getal mariniers naar Mexico en China te zenden. Verder wordt ,ran daar gemeld, dat er proe ven met onderscheidene soorten in Australië gedolven steenko len zijn genomen en dat deze eene even goede brandstof voor stoomschepen zijn bevonden, als eenige andere soort van steenkolen, welke thans op stoomschepen wordt gebezigd. Berigten uit Britsch In die melden dat het Britsche gouvernement voornemens is bij de Japansche regering op de naleving van alle door haar aangegane verbindtenissen aan te dringen, onverschillig hoe in Japan door andere buiten- landsche mogendheden zal worden gehandeld. De Times meldt dat de correspondent, welke het blad naar Amerika heeft gezonden, om de krijgsverrigtingen van het bondsleger gade te slaan, terugkeert, daar de regering der Unie hem de magtiging weigert, om verslag van den oorlog te leveren. De president Lincoln heeft eene proclamatie uitgevaar digd, waarin hij een dank- en bededag uitschrijft ter zake van de laatste overwinningen; hij voegt er bij dat het gevaar van eene vreemde tusschenkomst en inval thans van het land afgewend is.

Goudsche Courant | 1862 | | pagina 1