Nieuws en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. r.„. Zondag, 12 April. Buttenlanïr. 1SG3. N? IOS. Ih~ ereiding te Gouda, zoowel aan de verdere leelneming, ?est om ge ilde weken 'ijs aan de Uitgave van «7b - ten. OUDSCHE COURANT 9 te 6 99V8 6 Dene- 497, koloniën zijn tijd in- MAN. clan ook de HK-de- en tot in- rst nuttige ing zal van dagen ter Secretaris. •rnoemd, ilfever, sident. ROST, retards. 6 6 nella Johanna geb. der 36 j. 863. r Hendrik, ouders JJe Lange TiendewegD. n°. 61. 0 j. weduwen. echtgon. van ir van C. van Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is f 2,- franco p. postƒ2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 57s/I8 I De prijs der Advertentie» van één tot zes A. BRINKMAN. regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarbo\en 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Londen, 7 April. Lord Palmerston is uit Schotland hier ter stede teruggekomen. De ontvangst, door den hoog bejaarden, doch naar geest en ligchaam nog krachtigen staats man, daar te lande genoten, heeft op nieuw zijne ongemeen groote populariteit bewezen, en zijne op deze reis bij ver schillende gelegenheden gehouden toespraken hebben die popu lariteit voorzeker nog doen toenemen. Aan de gisteren nabij Brighton gehouden krijgsoefenin gen der londensche vrijwilligers werd door nagenoeg 16,000 man infanterie, eene brigade cavallerie en twee brigades ar tillerie deelgenomende verschillende evolutien gaven vrij algemeen genoegenhet weder was gunstig, ten gevolge waar van dan ook ten minste 200,000 nieuwsgierigen de manoeu vres bijwoonden. Gelijk men weet, hebben hier jaarlijks twee hondenten toonstellingen plaats, de eene in Chelsea, de andere in Isling ton; op eerstgenoemde, dezer dagen gehouden, bevonden zich ongeveer 1200 stuks, waarmede goede zaken werden gemaakt. Bij deze gelegenheid wordt de opmerking gemaakt, dat het voormalig beroemde ras der bandogs geheel, dat der wolfdogs bijna uitgestorven is en de bulldogs verbasterd zijn. Volgens de Times bevestigt het zich, dat het gouverne ment der Unie in het laatst der vorige maand twee gelastig- den naar Europa heeft gezonden met eene zending van finan- cielen aard. Naar verzekerd wordt, zouden zij in last hebben eene leening van hoogstens 22,000,000 aan te gaan. In een in Canada verschijnend blad leest men, dat door eene vereeniging van officieren een bal is gegeven in het zoo genaamde sneeuwpaleis; het was een schitterend feest, dat tot den morgenstond voortduurde. Dit paleis is in gothischen stijl geheel uit ijs ópgetrokken. Tot zelfs de pilaren, die het plafond dragen, zijn uit ijsblokken gevormd. Behalve de groote dans zaal bestaat het gebouw nog uit vier salons, waarvan eene tot restauratie is ingerigt, alles is uit ijs gebouwd. Parijs, 8 April. Men verzekert dat de koning van marken de drie volgende voorwaarden heeft gesteld voor de aanneming van de kroon van Griekenland door prins Willem van Denemarken: 1°. zou koning Oito afstand van den troon moeten doen; 2°. zou de prins niet naar Athene gaan, vóór hij meerderjarig is; 3°. zou hem eene behoorlijke dotatie moe ten worden toegekend. Door het ministerie van marine en gen ontvangen uit Cochin-China. De vice-admiraal Bonard geeft daarin uitvoerig verslag van de inneming der vesting Go-Cong en van het fort Trai-Ca. Van veel gewigt zijn de bijzonderheden niet, die in dit rapport voorkomen. Het voor naamste wat er uit blijkt is, dat de fransche troepen slechts geringe verliezen leden en dat de heer Bonard de hoop koes tert, dat de. behaalde overwinningen een beslissenden invloed op den verderen loop der zaken zullen uitoefenen. Het italiaansch regeringsblad behelst thans den uitslag van de inschrijving voor de leening van 700 millioen. De inschrijvingen voor 10 fr. interest, beloopen een bedrag van besluit genomen, aan k«fér hunngj^ i onroer uitgebajften, ^’warb^f,- 64»/, 337; 83% 7 69’4 1 32’/s April. Gcble\ cjt koers. 637IS 167,900 fr. interest; de inschrijvingen hooger dan 10 fr. in terest vormen een bedrag aan rente van 17,104,080 fr. De eerstgenoemde inscriptien zijn allen toegekend, de laatste zul len eene vermindering van 18 pCt. ondergaan. Aan het italiaansche gouvernement is door eene maat schappij het voorstel gedaan, om al de staats-spoorbanen in Sardinië binnen den tijd van acht jaren te voltooijen; de wet, die den aanleg dier spoorwegen beveelt, stelt daartoe een ter mijn van 16 jaren. Dit voorstel is door de regering in ern stige overweging genomen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de heer de la Vega, afgevaardigde der liberale partij, de regering in de Cortes zal interpelleren over de fraude, die aan de bureaux van het mi nisterie van financiën ontdekt zou zijn bij het betalen der cou pons van de staatsschuld. De fraude zou zelfs op zoo groote schaal plaats gehad hebben, dat twee en driedubbele valsche coupons van een en hetzelfde nommer ontdekt zijn. De heer Sierra, minister van financiën, zou in den boe cm der commissie voor het budget, de juistheid der bewering van den heer de la Vega niet alleen niet ontkend, maar zelfs de wijze medegedeeld hebben, hoe hij het bedrog ontdekt heeft. De nieuwe onderkoning van Egypte, I-maei pacha wil na persoonlijk overleg met den sultan, de onderneming vin de doorgraving der landengte van Suez, krachtig bevorderen. Ismael Pascha heeft aan die onderneming een wettig en offi cieel karakter gegeven, door zich met haren hoofdbestuurder, den heer de Lesseps, in regtstreeksche ouderhandelingen in te laten, en door egyptische overheden aan te stellen in de uit uwe steden Port-Laid en Timsah, die aan het Suez-kanaal worden gesticht. Daarenboven beeft Ismael Pascha het aan leggen van het kanaal, hetwelk uit den Nijl water aan het Suez-kai ail moet toevoeren, voor zijne rekening genomen. Er zullen der halve twee kanalen zijn, die van de Middellandsche mar de Roode Zee leidenin de eerste plaats het kanaal der twee zeeën, hetwelk door de maatschappij van den heer de Lesseps wordt gegraven en in de tweede plaats het kanaal van den Nijl naar Suez, hetwelk door de egyptische regering zelve zal worden daargesteld. In zake de verkiezingen neemt, de geestelijkheid op on derscheidene punten eene der regering vijandige houding aan. Zoo staat de bissel op van Poitiers opeuthjk te Chatellerault de onafhankelijke candidatuur van den heer Proa voor en te Lau- duu die van den heer de Montesquiou. De aartsbisschop Aan Kamerijk moet aan den heer Thiers hebben laten weten, dat hij op zijne ndersteuniug kan rekenen, zoo hij zich te "Valen ciennes verkiesbaar stelt, en mgr. Plantier te Nimes moet zijne diensten aan den heer Guizot of diens zoon hebben aangeboden. Marseille, 10 April. Er zijn hier berigten uit Athene ontvangen van 4 dezer. Niettegenstaande de nationale ver gadering prins Willem van Denemarken met algemeene stem men tot koning heeft verkozen, is de bevolking onverschillig gebleven. De afgevaardigden hebben een 1 bezoldiging van 300 drachmen maandelijk wordt toegekend. Daarop is een s i de glazen bij hen, die de motie hadden gedaan.

Goudsche Courant | 1863 | | pagina 1