Nieuws- eu Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. f 1 1863. Zondag, 31 Mei, 199 Buitenland. 1 ten. >0P. Uitgave A. BRINKMAN. i HUIS, droog en ter. Men I f KENNISGEVING. Parijs, 27 Mei. Aan de russische legatie alhier ziet men den uitslag der verkiezingen met zekere spanning Ie gemoet. Men gelooft namelijk, dat de houding der fransche regering in de poolsche aangelegenheid van den uitslag der verkiezingen afhangt. In afwachting daarvan, duren de ondcrhandelingen ijverig voort, daar de oostenrijksche regering nog steeds be zwaren in het midden brengt, waaruit misschien wel eene scheiding tusschen die mogendheid en Frankrijk en Engeland kan voortspruiten. In sommige diplomatieke kringen wil men weten, dat het einde der opgemelde negotiatien nabij is, aan gezien de russische regering thans zelve voorstellen heeft ge daan, wier aanneming door de groote mogendheden niet on mogelijk is en waarmede Oostenrijk zich gereedelijk zal kunnen vereenigen. Nopens den inhoud dier voorstellen wordt echter niets medegedeeld. J. van Sta- wed. I \an Jo&iena vau 48 5013/,, 6 77"/i. 63% MAK 83-y. 67% 33«/k Lange Tiendeiceg, D. n°. 61. -Mei. c Gc-bkvm koers. 63% len wordt 7 300 te als nieuwe n 3snarig, bezigtigen Ioüda, bij s collectie Muzijk Hoogt rs. Dirkje, M. llolt- •uaaij en E. Ysendoorn, m. G. J. Braggaar en 6 stelt de jende verga- is van etue d. schutterij visie worden Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Dc prijs per drie maanden is 2,franco p post f 2,25 De inzending der Advertentieu kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. (1 Gouda bij den Lange GOUDSCHE COURANT De BURGEMEESTER van GO UDA brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat door den heer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, op den 20n Mei 1863 zijn executoir verklaard: Een voljaars, een drie-, een twee- en een een-kwartaals Kohier voor de belasting op het personeel over het dienstjaar 1862/63 N08, 7, 8, 9 en 10. Pat voormelde kohieren ter invordering zijn gesteld in han den van den heer Ontvanger; dat ieder daarop voorkomende verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van drie maanden, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA den 28“ Mei 1863 Pe Burgemeester voornoemd, YZENDOORN. Londen, 26 Mei. Naar men verneemt heeft graaf Russell in de vorige week aan den britschen gezant te Londen opge dragen, aan de fransche regering te kennen Ie geven, dit het britsch gouvernement met eenige bevreemding den loop vau zaken in de mexicaansche aangelegenheden heeft gade geslagen daar Frankrijk tot de interventie, die reeds op zich zelve iets bevreemdends heeft, bepaaldelijk is overgegaan met de verzeke ring dat de Mexicanen in de hoogste mate tegen het bestuur van Juarez waren ingenomen, en dat alleen de verschijning van vreemde troepen voldoende zou zijn om dat bestuur door de bevolking des lands te zien omverwerpen, terwijl nu bij de uitkomst daarentegen blijkt, dal het mexicaansche bestuur zich als betrekkelijk sterk en populair heeft gekenmerkt, ten gevolge waarvan Frankrijk stuit op een tegenstand die eene algemeene verwondering te weeg brengt. Op grond daarvan meende dan ook graaf Russell bij Frankrijk te moeten aandringen op het wenscheiijke van een einde te maken aan de vijandelijkheden aldaar te lande. Weenen, 27 Mei. Men verneemt uit eene goede bron, dat het turksche budget buitengewoon gunstig is uitgevallen en binnen eenige dagen officieel bekend gemaakt zal worden. Het behelst o. a. finaneieele hervormingen en eene verhooging van de belasting op den tabak en meer andere artikelen waar van de zuivere opbrengst aan de keizerlijke bank zal worden afgestaan, als waarborg voor de rente-betaling der gevestigde schuld. Men verzekert, dat de russische regering aan ons kabi net heeft medegedeeld, dat zij bereid is de voorstellen met be trekking tot de reorganisatie van Polen door hetzelve gemaakt, aan te nemen. Hierbij is naar men beweert eene voorwaarde gesteld, namelijk dat deze nieuwe overeenkomst de bekrachti ging zal erlangen der groole mogend beden. Berlijn, 27 Mei. In de zitting der kamer van afgevaar digden is heden het antwoord ingekomen vau den koning op het bekende adres. Lat antwoord is door geen der ministers gecontrasigneerd en wordt door den president der kamer voor gelezen. De koning zegt daarindat Z. M. aan zijne opvatting be treffende het in de rede vallen van den minister van oorlog, zich aan zijne vorige boodschap refereert. De toestand des lands is den koning bekend. De kamer heeft door haar adres de hoop verijdeld, om gemeenschappelijk met elkander te werken. Hare houding ten aanzien van buiteniandsehe vraagstukken beeft Z. M. diep bedroefd. Pruisen bevindt zich niet op een meer geïsoleerd standpunt dan andere mogendheden. Eenige afgevaardigden hebben gedreigd de regering de middelen voor de uitgaven van oorlog te weigeren. Tegen zulk eene onge motiveerde p' ging tot inbreuk op de constitutionele regten komt de koning met allen ernst op; hij zal de regten der kroon ongeschonden handhaven en niet dulden, dat het zwaartepunt der regering verplaatst worde. De ministers hebben het ver trouwen des konings, hunne handelingen zijne toestemming. Graaf Eulenberg, minister van koophandel, heeft vervolgens medegedeeld, dat de kamer ten 2 ure in de witte zaal van. het paleis zal gesloten worden. In d< sliiitiugsrede, heden door den heer von Bismarck gehouden, heeft deze o. a. gezegd: De tweede kamer heeft zich door haar adres van 29 January scherp tegenover de regering geplaatst en niettegenstaande ’s konings antwoord is hare hou ding nog steeds van dien aard, dat elke schikking ónmogelijk wordt. Zij heeft door de deb itten over de buiienlandscbe po litiek de handelingen der regering trachten te verlammeu en daardoor de agitatie in de aan Polen grenzende provinciën be vorderd. Zij heeft de voorstellingen van Pruisens vijanden tot de hare gemaakt en bezorgdheid opgewekt voor buiteidandsche gevaren en voor verwikkelingen, waaruit een oorlog zou kun-, nen ontstaan, zonder dat de bestaande betrekkingen met de vreemde mogendheden, daartoe'gegronde aanleiding gaven. Zij heeft bovendien in haar laatste adres alle medewerking met de regering bepaald geweigerd. Daardoor is de sluiting der be- raadöL. ngen onvermijdelijk geboden. De iregeriuu behoudt zich -de beslissing voor, hoe zij de onafgedaoe fin.mjaoi» w^uer zal ten «einde brengen. Zij hoopt zich te eetaamijd de wo Iks vertegen woordigipg kte .zullen wersiaaqc

Goudsche Courant | 1863 | | pagina 1