Diieuws Advertentieblad en voor Gouda en Omstreken. ISO.3. ft? 120. Ouitenlanïï. Binnenland. 1 treken, ïcten. Zondag, 14 Junij. M I v8 Uitgave A. BRINKMAN. I graphie- id is tegen )OR. i iVs 716 IS/16 V2 3A Berlijn, 12 Junij. Volgens particuliere brieven uit War schau, is bij nader onderzoek gebleken, dat de bij de bank vermiste gelden bedragen 5 millioen zilveren roebels, in russi- sche bankbilletten, poolsche pandbrieven en halve imperialen. Op de geldkist waaruit de gelden vermist worden, vond meu eene kwitantie van het centraal insurrectioneel committé. Te gelijk met dit montant zijn vier beambten der bank verdw enen met de boeken, waarin de nommers der vermiste pandbrieven vermeld stonden. E. Ledeboer. het poolsche 48 47SA dfird 1INKMAK. itUS in een BODE, als Uitgever A. Lange Tiendeiceg, D. nG. 61. ï’Vie l t Z’/s 6315/1« 328/w 68 32’/i« 63. oan. Dirk, oen. J. p. en HOF- t gevestigd te Stukken maakt, dat prijzen en kende vleit TIE. ijk te voldoen ostelooze plaat- n opwekkingen kte ruimte van e opname v au igiugeu als van ader de advcr- veinig met den ieuwsblad wen- 9 Junij. igste crs. '“A. De prijs der Advertentien van één tot zes i regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor j eiken regel daarboven 10 Cent. I Buitengewone letters worden berekend naar I plaatsruimte. Gebleven koers. 63i/4 75ls/]t 991/, Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is f2,franco p. post 2,25. De inzending der Ad\ ertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. GOUDSCHE COURANT 63 j. gehuwd hans, 2 j. 6 m. derhalve moeijelijk zijn te bepalen, welke der beide partijen de zege heeft, behaald In deze stad hebben de clericalen eene gevoelige nederlaag geleden. AVe6H6n, 9 Junij. Er heerscht thans eene volkomenc overeenstemming tusschen de drie grootc mogendheden met betrekking tot de poolsche aangelegenheden. Wat betreft de kwestie nopens het houden van een congres, te dezen opzigte heeft Frankrijk toegestemd dat op bedoeld congres de ach; onderteekenaars der weener slot-acte behooren tegenwoordig te zijn. Volgens gemeld dagblad zal de regering hierin toe stemmen. Het punt van den wapenstilstand heeft men on aangeroerd gelaten. Londen, 8 Junij. De Morning Post, het ministeriele ochtendblad, spoort Oostenrijk aan om zich opentlijk en na drukkelijk te verklaren voor de wederoprigting van een on afhankelijk Polen, daaronder begrepen al de voormaals pool sche .....Jen van Koerland tot aan de Ukraine. Indien Oos tenrijk daartoe besluit, zal het, meent de Morning Post, in Duitschland, met hulp van de liberale partij en in Europa met Engeland? zamenwerking, het overwigt bekomen en alzoo meester van den loop der europesche aangelegenheden worden Wat door Oostenrijk laatstelijk tot oplossing van 1 1 vraagstuk is voorgesteld, waarbij van Engelands zijde met goedkeuring van Frankrijk het voorstel van eenen wapenstil stand is gevoegd, schijnt aan den Morning Post geheel on doelmatig en ontoereikend te zijn. Parijs, 8 Junij. Volgens de Italia is bij de nieuwe militaire conventie, die tusschen Frankrijk en Italië is gesloten tot on derdrukking der rooverijen in Napels, bepaald dat de legers van beide staten hun gemeenschappelijk toezigt. zullen uitstrek ken tot in Terra di Lavora en in de Abruzzen. De conventie van 11 sept. 1861 bepaalde, dat de surveillance zich slechts zou uitstrekken tot in Umbrie en aan de boorden van den Tiber. Het is op verlangen van den italiaanschen minister van Lnitenl. zaken, dat daarin bedoelde wijziging is gebragt. 11 Junij. De Moniteur meldt dat de minister Drouyn de Lhuys de volgende depêche van den consul-generaal van Frankrijk ontvangen heeft: „New-York 1 Junij. Berigten uit Havana en Vera-Cruz houden in dat Puebla in onze magt is. Ortega heeft zihc, met 18000 man on voorwaardelijk overgegeven.” De Pays meldt het volgende omtrent de inneming van Puebla Van 14 mei af had het vuur der vesting bijna op gehouden. Ook begonnen de levensmiddelen te ontbreken en de inwoners, die reeds den 21 maart, toen de loopgraven ge opend waren, het verlangen hadden te kennen gegeven om de monumenten gespaard te zien, drongen bij generaal Ortega op de overgave aan. De generaal en zijne -roepen zijn na de kapitulatie ontwapend. 12 Junij. De Moniteur bevat de volgende berigten De keizer heeft van den keizer van Oostenrijk en den koning van Pruisen gelukwenschingen ontvangen wegens de inneming van Puebla. De rapporten betreffende die verovering worden eerst in het begin der volgende maand verwacht. Den IS mei is eene afdeeling onzer troepen naar de hoofd stad van Mexico opgerukt. Brussel, 9 Junij. De slotsom der gehouden verkiezingen blijkt te zijn als volgt: Van een kiesdistrict is de uitkomst nog niet officieel bekend. Kamer van volksvertege iwoordi- gers: Aftredende leden 58, waarvan 31 liberalen en 27 cleri calen. Gekozen 25 liberalen eu 33 clericalen. Senaat: Af tredende leden 29, waarvan 12 liberalen en 17 clericalen. Gekozen 17 liberalen en 12 clericalen. Bij gevolg is de vrij zinnige meerderheid bij de gedeputeerden met 6 leden vermin derd en iu den senaat met 5 leden toegenomen. Het zou Gouda, 12 Junij. De algemeene vergadering der nede.-- landsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank zal alhie gelijk reeds vroeger voorloopig is gemeld, gehouden worden op Dingsdag en Woensdag, 7 en 8 Julij aanstaande. De afgevaardigden zullen zich op den eersten dag vereeni- gen in het lokaal Nut en Vermaak en in de gelegenheid ge steld worden om de openbare gestichten te bezigtigen. Des avonds ten zes ure zal in het kerkgebouw der Remonstrautsch- Gereformeerde gemeente eene openbare bijeenkomst gehouden worden alwaar door onderscheidene sprekers liet woord zal worden gevoerd. Woensdag wordt de vergadering, bestemd voor de behande ling van zaken, in het lokaal Nut en hermaak des voormid- dags ten 9 ure geopend. Na opening der vergadering I Deelt de voorzitter een en ander mede dat betrekking heeft op het behandelde in de vorige algemeene vergadering en zich aan het XIXe jaarverslag aansluit. II. De penningmeester doet rekening en verantwoording. III. Voorstellen. Naar wij vernemen, is door de directie der gasfabriek,, in antwoord op eeu schrijven van eenige gasverbriukers, eene missive ingediend, houdende: „Zij nog tot geeue prijs vermindering kunnen overgaan, daar zulks, na alle onkosten in den laa sten tijd aan de fabriek gedaan eu door de goed koops gemeente verlichting, voornamelijk zal afhangen van de verlenging van hun contract met het stedelijk bestuur, en dus het besluit van dien raad beslissen moet of zij tot eeue min of meer belangrijke prijsvermindering zullen kunnen ovejg««iïL- Volgens het wetsontwerp, houdende voorzieningen om trent de nederlandsche bank, wordt deze instelling voor 25 jaren geregtigd verklaard om als circulatie-bank werkzaam ie zijn. De hoofdzetel blijft te Amsterdam. 2ij vestigt te

Goudsche Courant | 1863 | | pagina 1