Nieuws Advertentieblad en voor Gouda en Omstreken. Zondag, 28 Junij. M2 130, Ouitcnlnnb. ten. rten lesz 1863. u. «U’/w 351/ö Uitgave van A. BRINKMAN. Parijs, 24 Junij. De Moniteur bevat een besluit, waarbij de heer Billault wordt benoemd tot minister van staat, ter ver vanging van graaf Walewski, wiens aangeboden ontslag is aan genomen. Bij het besluit worden aan den minister van staat de functien opgedragen, welke vroeger door de ministers zon der portefeuille werden vervuld. Een gedeelte der werkzaam heden aan het ministerie van staat verbonden zijn overgebragt bij het ministerie van het huis des keizers en het ministerie van openbaar onderwijs. De administratie van eeredienst is overgebragt bij het ministerie van justitie. De betrekkingen met den Moniteur zijn gesteld onder den minister van bin- uenlaudsche zaken. De heer Baroche is benoemd tot minister van justitie; de heer Bordet tot minister van binnenlandccac zaken, de heer Duruy tot minister van openbaar onderwijs, de heer Behic tot minister van koophandel, landbouw en open bare werken, de heer Rouher is benoemd tot president van den raad van state, de hertog de Morny tot president van het wet gevend ligchaam. GOUDSCHE COURANT ie 6 G 6 2031/4 63J1/u 16 KMARe der Zwaltu '.opper en P. rs en J. E. gaan van christelijk 16 6 De prijs der Advertewtiën regels met inbegrip van het zegel eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. hun hun nevelt, 3 j. Ier Smeden, 23. A. i w. iet A. Ver- Gerrit, ieder B. van Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is f 2,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. Lange TiendeicegD. n°. 61. de zijde laakt, de 1 Junij. Gebleven koers. 63*/K1 9^/16 92>/3 1481/b van een tot zM lb SO Cent, \oor waterhou- oven veel n zijn in en 1 ons i L, Luityt GOUDA, en ver- 1 van Antwerpen heeft besloten t twee nieuwe drooge dokken, tot 78’/s Londen, 23 Junij. Nadat heden in het lagerhuis tot uitstel der motie van Hennessy besloten was - de hoofdin houd der naar Rusland gezonden depêches vu- medegedeeld, heeft lord Palmerston zijne afkeuring te kennen gegeven we gens de wijze waarop in Polen van beide zijden de strijd gevoerd wordt Hierop is door den heer Layard te kennen gegeven, dat de russische regering ontkent, aan Murawieff bevél te hebben gegeven om vrouwen aan den lijve te straf fen; hij liet er echter dadelijk op volgen, dat volgens officiële berigten de russ. troepen schromelijke wreedheden bedrijven. De regering heeft speciaal, om daarnaar onderzoek te doen, agenten naar Polen en Volhynie gezonden, die vooral ongun stig rapporteren over Murawieff. Ook de fransche regering schijnt een onderzoek in loco te hebben laten instellen. 24 Junij. In de zitting van het huis der lords heeft graaf Russell, op eene interpellatie van lord Derby, geantwoord, dat het gerucht omtrent het uitvaardigen eener proclamatie door den lord oppercoraraissaris der Ionische eilanden, strek kende om aan de bevolking kennis te geven van de aanstaande inlijving dier eilanden bij Griekenland, onjuist is. De noodige instruction zijn gezonden aan sir H. Storcks om het ionische parlement te ontbinden en een ander parlement bijeen te roepen, aan hetwelk het voorstel tot inlijving der Ionische eilanden bij Griekenland zal worden gedaan. In zijn niet officieel gedeelte zegt het regeringsbladOf- *choon de bijzonderheden der scheidsregterlijke uitspraak van den koning der Belgen den 2öslen Junij gegeven nog niet be kend zijn, gelooft men echter, dat de hoofdkwestie ter gunste der braziliaausche regering is beslist. De koning heeft bepaald dat, in weerwil van eenige onregelmatigheden van de zijde der Braziliaansche autoriteiten, welke hij opnoemt en behandeling waarover de britsche officieren in deze zaïk betrok ken klagen, geene beleediging is voor de britsche zeemagt. 25 Junij. Daar de nieuw benoemde ministers weinig bekend zijn, kan men over den zin der verandering van het kabinet nog niet best oordeelen. Het feit alleen, dat de heer de Persigny na de verkiezingen aftreedt, kan echter doen ver moeden, dat wij ten minste geen stap achteruit hebben gedaan op den weg van het liberalisme. De keizer moet zeer ontstemd zijn over de verschillende rapporten, waarin wordt geconstateerd, welk eene hevige pres sie men heeft moeten uitoefenen, om bij de laatste verkiezingen de kandidaten van het gouvernement de zegepraal te doen be halen, en waaruit tevens zou blijken, dat eene tweede poging alle kans zou hebben van te mislukken. Men zegt dat 42 batterijen artillerie op voet van oorlog zullen worden gebragt. Velen maken zich daarover eenigzins ongerust; het klinkt ook vrij oorlogzuchtig. Volgens tijdingen uit Konstantinopel van 18 dezer, heeft de bank zich belast met de leening van twee millioen bestemd om de munt van slecht allooi in te wisselen. Op last van den sultan zullen in Engeland vier fregatten en een korvet ge bouwd, alsmede 50000 karabijnen vervaardigd worden. Volgens gerucht is aan den generaal Forey het bevel gezonden, om alle officieren van mexicaansche afkom-t, die te Puebla krijgsgevangen zijn gemaakt, op hun eerewoord in vrij heid te stellen; de soldaten zouden, indien zij dit verlangden, een hulpcorps in fransche dienst kunnen vormen. Al de gevan gen genomen vreemdelingen zouden echter naar Vera-Cruz worden overgebragt, om daar in het fort van S*. Juan-d’Ulloa te worden opgesloten. Onderscheidene dagbladen melden, dat de mexicaansche generaal Comonfort, die tusschen Puebla en de hoofdstad staat, zijn leger zou hebben ontbonden, met aanbeveling aan de troe pen om zich tot guerilla-benlen te vormen. De stad Queretaro had zich voor de fransche tusschenkomst verklaard. Het bestuur der keizerlijke munt heeft bevel ontvangen een gedenkpenning te doen ontwerpen, die tot herinnering aan de inneming van Puebla aan het leger zal werden uirgerêikt. Dezer dagen is het sedert lang aangekondigde werk van prof. Renan, Het leven van Jezus, in het licht verschenen. Uit New-Orleans meldt men dat de overheden-*der Unie aldaar uitvoering geven aan het bevel tot uitzetting van al die ingezetenen, die weigeren trouw en gehoorzaamheid aan de Unie te zweren. Er heerscht dientengevolge eene sombere stem ming in die stad. In de laatste veertien dagen zijn reeds 4000 personen vertrokken en er zullen nog eens zoo veel volgen. Zij vertrekken allen met moed en geestdrift en het is aandoén lijk te zien, hoe de vrouwen, gewend om door talrijke slaven ie worden bediend, scheep .gaan zonder dienstboden en zelven hare kinderen op den arm dragen. Allen hebben verkozen getrouw aan hunne zaak te blijven met prijsgeving van vermogen, woning en huisraad, welk alles terstond na vertrek door de overheden der Unie in bezit is genomen. Brussel, 26 Junij. Zweden heeft toegestemd in den afkoop van den scheldetol. Ook Oldenburg heeft nog toegestemd, en eindelijk ook Hamburg. De gemeenteraad rigting van t _1__ maritieme werken, welke de gemeente op eigt aanleggen.

Goudsche Courant | 1863 | | pagina 1