Nieuws Advertentieblad en voor Gouda en I Omstreken. al 1S63. Zondag, 16 Augustus. M2 144. I Buitenland. scteu. SF I 72 V. V. V* I 100% 716 iO2’/. 63’%, JXKMAh'. 863. aruaar. Eli- Gebltven kotrs. 64% 85 68% 37”/is 90 197 ?nburg, huisvr. - A. van der i, 13 j. J. ’715 %6 Vs I. Sparnaaij en versaad. Jo inders A. Hou- onders H. F. s H. Gerritsen geweld, uit van New- Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 61. gepleegd in de leve- en paarden, tot een Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te vuren. De prijs per d rie maanden isf2,franco p. post 2,25 De inzending der Advertentien kan geschieden tot des ’morgens ten 11 ure. De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Augustus. )gste era. 716 GOUDSCHE COURANT %6 Londen, 11 Aug. Er is bij onze regering op dit oogen- blik, naar men verzekert, ernstig sprake van het plan om een aantal nieuwe troepen en oorlogabenoodigdheden naar onze Noord-Amerikaansche koloniën te zenden. Die maatregel wordt noodzakelijk geacht ten gevolge van den toestand in Amerika. In onze militaire kringen wil men weten dat de bevelen tot het vertrek der troepen reeds zijn uitgevaardigd. Er is even wel reden om te gelooven dat vooralsnog dienaangaande geen bepaald besluit genomen is. Het berigt in la France dat de aartshertog Maximiliaan dei» kei«€u-en de keizerin bedankt heeft voor de gelukwenschen, bij gelegenheid zijner verkiezing tot den mexicaanschen troon, doet ons publiek veronderstellen dat hij de kroon aanneemt en daardoor meent men dat bet genoemd gerucht dus wel eenige kleur van waarschijnlijkheid krijgt. Zelfs de Times die heden de verkiezing van den oostenrijkschen prins bespreekt, geeft het gevoelen te kennen, dat die gebeurtenis moet leiden tot eene alliantie tusschen Oostenrijk en Frankrijk. De verkiezing van den aartshertog heeft, volgens de laatste berigten uit Amerika, aldaar eene onbeschrijfelijke sensatie te weeg gebragt. Uit de particuliere berigten uit New-York en Washington blijkt, dat de Amerikanen daarover zeer verbitterd zijn en hevig wraak schreeuwen tegen Napoleon. De vestiging van eene monarchie op het amerikaansche vasteland wordt door hen beschouwd als eene handeling van bepaaldelijk vijandige strekking tegen de Vereenigde Staten. De noordelijken zien er een bewijs in van eene alliantie tusschen Frankrijk en het zuiden en hunne verontwaardiging is dus zeer groot. De New-York World, een der meest gematigde en bedaarde ame rikaansche organen, beschouwt zelfs een oorlog tusschen het noorden en Frankrijk als onvermijdelijk. Bij eene hitte van 80 gr. smelt de belangstelling in de buitenlandsche kwestien en rijst de vraag, welke zijn de ge volgen van eene weersgesteldheid, die zoo boven alle ver wachting gunstig is voor Engeland? De uitslag van den oogst beslist of millioenen pd. sterling al dan niet noodig zullen zijn; het verschil tusschen een gunstigen en ongunstigen oogst is dus van hoog belang, niet alleen voor den particu lier, maar ook voor de financiën van den staat. Kan men het zonder uitvoer van buiten doen, hetgeen zelden ’t geval is, dan zijn de bespaarde millioenen pd. sterling winst voor de natie en kunnen die in eene andere rigting worden gebezigd. Met het uitzigt van den tarweprijs op 40 shill, te zien, kan men zich dus wel 80 gr. warmte getroosten. - Alen verneemt, dat zoodra het mexicaansche keizerrijk definitief gevestigd zal zijn, door ons gouvernement onmiddel lijk ten behoeve van de mexicaansche fondsenhouders de 110,000 zullen worden geeischt, die dcor de Mexicanen in 1861 aan de britsche legatie ontvreemd zijn. De jongste berigten uit New-York ontvangen, melden nog dat de bondsregering blijft volharden bij haar besluit om de conscriptie aldaar, des noods door middel van te voeien. De gouverneur en het stedelijk bestuur nueP. Buchner sitter deel nt' >ten e doet over It de hr. van r met de plan- en hr. Kemper voerden de hh. net alg. stem- acLt dagen. >P voorstel van om advies. hooi met prae- fuijzend te be half tot 8 uur gen aanleiding, ice, de Voorzit ten slotte het ince, de Grave, cussien de heer stel tot af- en nasi urn, waarbij terwijl er een een men mo- van maar men meent er toch zeker van te zijn, dat die voorstellen ge heel of gedeeltelijk zullen afwijken van de beginselen, die het National Verein op den voorgrond stelt, en dat Pruisen, wan neer het mogt goedvinden de voorstellen van Oostenrijk te bestrijden juist daar waar ze in strijd zijn met de inzigten van het Verein, eene geschikte gelegenheid verwerven zal, om zijne oude populariteit in Duitschland te heroveren. Alhoewel de politiek van Pruisen geheel door von Bismarck beheerscht wordt, is het nog geen uitgemaakte zaak, dat de koning niet te Frankfort verschijnen zal. Men acht het althans veel waarschijn lijker dat hij te Frankfort komen zal, dan dat hij zich in de armen van Rusland zal werpen om te gemakkelijker front regen Oostenrijk te kunnen maken. Van eene andere zijde werd hier heden beweerd, dat de koning afstand doen zou ten behoeve van zijn zoon. Onder de weinig populaire voorstellen die de keizer van Oostenrijk te Frankfort doen zal, behoort, naar men verzekert, één, volgens hetwelk al de geheel of gedeeltelijk door duitsche vorsten geregeerde maar daarom nog geen eigentlijke duitsche lan den bij den bond zullen worden ingelijfd. Ieder zal ligt begrijpen van welk gewigt de zaak voor Oostenrijk is, dat vele zijner niet-duitsche bezittingen zoo moeijelijk m bedwang houdt. Niet minder gemakkelijk valt het echter in te zien, dat Duitsch- Jand vertegenwoordigd door den bond, weinig lust moet hebhei York bleven er zich tegen verzetten, als zijnde dergelijke maat regel in strijd met de staatsregeling der Unie, Genoemd bestuur had besloten tot eene uitgave van millioen dollars ten einde de 20 a 30,000 man, welke de stad volgens de wet op de conscriptie moet leveren, vrij te koopen, iets dat die wet toestaat. Genoemde som zal door verhooging van belas tingen moeten worden gevonden Te Brooklyn is gelijk besluit genomen voor een bedrag van één millioen dollars. Men maakt hierbij de aanmerking, dat de schatkist der Unie op deze wijze wel geld bekomt, maar de president geene soldaten. De regering heeft ontdekt, dat bij de laatste militaire ope ration in Pennsylvania bedriegerijen waren ring van kleederen, voeding, proviand bedrag van 1,000,000 dollars. Parijs, 12 Augustus. La France verzekert uit eene zeer geloofwaardige bron te weten, dat de aartshertog Maximiliaan de mexicaansche kroon zal aanvaarden, zullende in dat geval eene schikking gemaakt worden, krachtens welke de aan Frank rijk verschuldigde gelden, de oorlogskosten daaronder begrepen, zoowel als de aan particulieren verschuldigde sommen, door Mexico binnen tien jaren zullen worden afgelost, terwijl Frank rijk gedurende dien termijn aldaar te lande, voor rekening van het mexicaansch gouvernement, een bezettings-corps zal leggen. Tevens zou de uitslag van de stemming tot verkiezing van den regeringsvorm door de notabelen niet aan de ratificatie eener algemeene stemming morden onderworpen, maar aan de 5000 municipaliteiten des lands. De poolsche kwestie is hier in de laitste dagen weinig op den achtergrond geraakt. Daarentegen vestigt meer en meer de aandacht op het congres der duitsche gendheden te Frankfort. Welke voorstellen de keizer Oostenrijk in die bijeenkomst doen zal, is nog onbekend,

Goudsche Courant | 1863 | | pagina 1