Zondag, 13 Maart. 1SO4. Öuitcnlnnö Overzigt. ten. cinen. «04. i ,7 GOUDSCHE COURANT zij de zaak aangrijpen. KENNISGEVING. 457» 16 16 16 217» .6 l I l I I I J Gebleven» koer.*». lart. i. Valen- Wilhel- idis, ouders 88’71» 287a 807g 61'7W va» Reede, W. van 81 j. 6. Berg, 3 in. oordeeleü ?n inzien, jkheid te herkiezen. schrijver kandidaat iheden en woordiger bij allen, want de le kwaad- 1 maatstaf uitstrooi - inden van Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 61. I den Oever, eij. Fre- Margrietha, ouders H. en de 1 aan- Maart. te Deze Cou/aut verschijnt des Donderdags en Zondags. Ir. de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,-- - fanco p. post/2,25. De inzending der Advertentie» kan geschieden tot des ’morgens ten 11 ure. 867/16 887a 68’7ia 667, 4271» 1868. rdam, 8,40. iht, 9, 9,55. □en loopen ET. KM AN van Wurtemberg ver- De prijs der Advertentieu van één tot zes regels met inbegrip \au het Zegel is 80 Cent, voer eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. maken dan ook ernstige aanstalten voor zij de zaak aangrijpen. Ook dit feit zal vele menschenoffers kosten. In de gegevene omstandigheden is het vrij plotseling over lijden van den koning van Beijeren niet van gewigt ontbloot. Woensdag werd het eerst melding gemaakt van zijne ongesteld heid, hij overleed reeds den volgenden d.ig, donderdag 10 maart, des voormiddags ten lll/s ure. Maximiliaan 11 Jozef geboren te München 28 novr. 1811, beklom den troon den 21“ maart 1848 bij den afstand van. zijn vader, Lcdewijk 1 en hij wordt opgevolgd door zijn oudsten zoon, Lodewijk II, geboren 25 augustus 1815. Ook de twee en tachtig j irige koning keert in gevaarlijken toestand. GOUDA, 12 Maart. Het binnenrukken van Jutland door de oostenrijksche en pruisische troepen verwekte geene geringe bekommering zelfs bij hen, d’e ondanks alle ongunstige voorteekenen nog altijd van vrede droom en. Eerst heette dat schenden der eigentlijk deensche grenzen eene vergissing, nu de verwaten vredeschen ders mstig doorgaan, troost men zich met de dubbelzinnige verklaring dat de integriteit van Denemarken behouden zal blijven. Pruisen heeft zich vroeger reeds anders uitgelaten en later zal men beweren, dat de hertogdommen nimmer behoord hebben tot Denemarken. Vergeefs zien de Denen uit naar hulp; Engeland onttrekt zich onder allerlei voorwendsels uit besef der schromelijke ge volgen eener vredebreuk; Frankrijk houdt zich onverschillig en wacht op de gelegenheid om zijne grenzen aan den rijn een weinig te rectificeren. Alleen in het magtelooze Zweden begint bet volk levendige sympathie de betuigen, voor de mishandelde naburen, maar wat zal dit den Denen baten, die bezwijken moeten onder de over- magt; zij gedragen zich ongetwijfeld heldhaftig en strijden eer vol voor hunne zaak, maar het einde zal zijn de vernieling der deensche krijgsmagt en de uitputting van land en volk. Reeds hebben in Jutland twee ontmoetingen plaats gegre pen, die uitvielen in het nadeel der Denen; de vijand gaat los op Fredericia en wanneer zullen zij tevreden zijn? De duppeler schansen zijn door beperkter om vang beter te yerdedigen dan het te uitgestrekte Dannewirk, en de aanvallers Voorts wordt herinnerd dat elk, de vereischten van Kiezer bezittende, bevoegd is tegen de Lijsten bezwaren in te die nen, wanneer daarop: 1°. Z’jn naam of die van een ander, tegen de bepaling van Art. 18 der Wet, niet, of niet behoorlijk voorkomt. 2°. De naam van iemand, die uitgesloten is, die op de Kiezerslijst eener andere gemeente staat of die een of meer der in le Kiezers gevorderde vereischten mist, is gebragt. En eindelek, dat de bezwaren, binnen veertien dagen na de dagteekening dezer kennisgeving, bij verzoekschrift op onge zegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeente-Raad behooren te worden ingediend. Gedaan te GOUDA, den 11“ Maart 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. IJZENDOORN. Burgemeester en Wethouders der gemeente GO U D A, gelet op de Wet van den 4de“ Julij 1850 (Staatsblad n°. 37), regelende het Kiesregt en de benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer van de Staten Generaal, mitsgaders den rooster hunner aftreding; Londen, 9 Maart. Uit Kolding berigt men heden: De Oostenrijkers zijn in twee kolounes gisteren Kolding gepasseerd en zij hebben op mjl afstand ten zuiden van Veile eene ontmoeting gehad met de deensche kavallerie. De eersten heb ben de Denen van Veile verdreven. De laatsten zamengesteld uit 3 regementen infanterie, 3 batterijen artillerie en 2 rege- menten kavallerie, hebben vervolgens eene positie ingenomen ten noorden der rivier bij Veile. I*. weerwil dat hunne positie aldaar sterk was, werden zij er door de Oostenrijkers aange vallen, onder bevel van den generaal Gablenz, voorts door de brigade Nostitz, een gedeel*e der brigade Grondrecourt en door de reserve hunner kavallerie. Het resultaat van dit gevecht was dat de Denen teruggeworpen zijn naar den kant van Horsens. Hun verlies hierbij was aanzienlijk en zij hebben ook veel man schappen aan krijgsgevangenen verloren. 10 Maart. Men verzekert, dat de nieuwe mexicaansche leening, waarover men het nagenoeg eens is geworden, zal be staan in een kapitaal van 20,000,000 in 5 pCts. schuldbrie ven, uit te geven tot den prijs van 65 pCt., en dat het fransche gouvernement bereid is om voor dat geheele bedrag of voor een gedeelte daarvan zoodanige zijdelingsche waarborgen le ge ven, dat de plaatsing der nieuwe leening gemakkelijk wordt. De leening zal te Londen en te Parijs aan de markt worden gebragt, en zeer groote namen zullen haar tot aanbeveling strek ken; doch de operatie zal dan eerst kunnen slagen, wanneer met de engelsche houders van mexicaansche staatsschuld eene voldoende schikking getroffen is. Parijs, 8 Maart. Men is het algemeen eens, dat het oos- tenr. pruis. leger geheel Jutland zal bezetten, om zoodoende Denemarken zedelijk te dwingen, Alsen over te g°vengelukte j dit dan zouden zij groote opofferingen sparen. De verdeeldheid tussehen de duiNehe grootmagten e middenstaten is zoo groot, dat ondanks de alles behalve gename herinneringen, door de fransche heerschappij in Duitsch- land achtergelaten, een gezant van een dier middenstaten (Bei jeren) gezegd moet hebben, dat de oude Rjnbond nog te verkiezen is boven het ondragelijk juk der beide grootmagten. Te Kamerijk is de heer Stiévenard tot lid van het wetge vend ligchaam gekozen, met 16,159 stemmen; op den heer Boiielle, den regeringsgezinden kandidaat, waren 13,425 stem men uit gebragt. Brussel, 8 Maart. De werkzaamheden aan de forten rond om Antwerpen worden aan alle kanten hervat en alles doet voorzien, dat zij dit jaar met eene verdubbelde kracht zuilen doorge-et worden. Naar men verzekert zullen de nieuwe poor ten welhaast aangelegd en eenige zelfs voltooid worden. Vol gens het plan en bestek, zullen deze poorten wezentlijke monu menten zijn en versierd met toepasselijke beelden en ornamenten. Verscheidene forten zijn reeds bijna voltooid. Berlijn, 8 Maart. Voortdurend wordt er geschut en man- schappen naar het oorlogstooneel gezonden. De pruisische legermagt in Sleeswijk en Holstein zal na toevoeging der on langs s'emobiliseerde troepen circa 60,000 man bedragen: be- Brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat de Lijsten, aan wijzende de personen die binnen deze Gemeente tot het kiezen van Leden van de Ticeede Kamer der Staten Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeente-baad bevoegd zijn, zoodanig als die Lijsten nu zijn herzien, alsmede de Staat, hen aanwijzende, die van deze Lijsten zijn moeten worden geschrapt, gedurende veertien dagen, van des voormiddags 9 tot. des na middags 1 ure, ter inzage van een ieder op de Plaatselijke Secretarie zijn nedergelegd; terwijl bovendien deze Lijsten en Staten zijn aangeplakt, de eerste aan den ingang van de St, Anthoniestraat bij den Kleiweg, de tweede aan den ingang van de groote Kerkstraat bij de Markt en de laatstgenoemde aan den ingang van de Lange Groenendaal bij de Gouwe aan het gebouw de Luthersche Kerk.

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1