Zondag, 1 Mei. Ouitenlflnö. Overzigt. knechts aatst worden. Effecten. oorten Siblesz Uitgave van A. BRINKMAN. I Lange TiendeicegD. n°. 61. AFKONDIGING. 1864. met Maria Louisa 20 j. met Pecronella er 146% 46% 64 59% 59% BRINKMAN. 3 April. en B. de Bruin. 61% 60 44 gegeven. Art. 3. E MAN, Courantier 75% 84% 84% 188 58% 29% 80% 65% Gebleven koers. 63 De Burgemeester, IJZEN DOORN. 63 60 44% maar het de zui ieiijken •<ig bezit der republiek 80’/, 65%. GOUDSCHE COURANT. idag 26 April. Hoogste koers. 63 Art. 1. staan schaal Art. 2. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Dc prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. - D. van der Kist, orel, 15 m. C. C. j Ruwe, 1 j. 11 m. UN VAN rig en waterhou- loor boven vele uit en zijn in i, 2% en 1 ons ABEL, Lange te GOUDA. uleicater, en ver- 84’/, 84%. 187% 58% den keurmeester als aan de beambten Bij weigering, of bij gemis van ---1. Afgekeurde visch wordt door de zorg van den keur- in zijne legenwoordigheid of in die van een’ beambte policie, op eene v. 991/8 i .De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat tot keurmees ter van den visch is benoemd NATIÏAN SIMONS. GOUDA, den 29" April 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. IJZENDOORN. lergh, 18 m. en italiaansehe n G Groenescheij. 22. Nicolaas Hen- - 23. Maarten, ouders rica Christina, ouders ent. 25. Johannes 46’%. 97% eerst nog weinig goeds te verwachten is. De wapenstilstand is ter sprake gebr. gt, en nu moeten de duitsche gevoltnagtigden instructien vragen. Dit verraadt genoes dat men gezind is de geheele zaak te rekken. 1 e Pruisen haisten zich intusschen geheel Jutland te bezetten en lee ,en den Oostenrijkers hun ge schut om Fridericia te beschieten. Zij vragen het be/it van Alsen et' de teruggave der genomen schepen voor zij in het sta ken de.' vijandelijkheden bewilligen en de Denen "stellen juist al Hunne hoop op den zeeoorlog, waarin alleen z.j den Pruisen kunnen schaden. Het ontbreekt niet aan til van tegenstrijdige geruchten betreffende de bedoelingen der verschillende mogend heden, maar het voornemen is de handelingen vooreer-t seheim te houden en toch is de algemceue verwachting niet hooi?gestemd. Men heeft deu moedwil der Pruisen reeds zoo ver laten gaan en niets belooft tot nu een energiek optr .en tegen zulk onge hoord geweld. Zal het gaan als niet Polen, dat onder het praten uitbloedde. De laatste berigten uit dat ongelukkige land meiden dat er nog een revolutionair bestuur aanwezig is en nieuwe benden opstandelingen te voorschijn komen. Garibaldi is met zijne vrienden den hertog en de hertogin van Sutherland in hun jagt mar Ciprert onder zeil gegaan. Onder al die eerbewijzingen van de eugeLehe aristocratie schuilde toch eenige bekommering en den toeieg om hem verw jderderd te houden van de radicale menigte, wier opgewondenheid tot hevige demonstratien aanleiding had kunnen geven. De staatkundige gezigteinder blijft beneveld genoeg en dit niet al leen door de deeusche kwestie, want behalve de voortdurende lis ting in de Donan-vorstemlommen en de krachteloosheid van het grieksch bewind, waar het ministerie weder aftreedt, is in Algerie een opstand uitgebarsten ouder de Arabieren, waar heen troepen uit Frankrijk afgezonden worden; en Tunis wordt bedreigd met eeue omwenteling. De bej daar is zoo vrijzin nig, dat hij tegen wet en gebruik ook tie Muzelmannen aan het hoofdgeld wilde onderwerpen, waardoor een hevig oproer is uitgebroken. Stellige berigten ontbreken nog wel en de ge ruchten zijn overdreven, maar de zaak laat zich ernstig genoe^ aanzien en engelsche, frausehe en italiaansehe troepen zijn afgezonden om toe te zien en de christenen te beschermen Oostenrijk kan nog altijd niet slagen in de bevrediging van Hongarije; men heelt zich genoodzaakt gezien den graaf For- gach als hof kanselier te ontslaan en hem vervangen door graaf Zichy, die wel een groot voorstander is van de nieuwe constitutie maar daardoor juist weinig bemind bij het volk. Wat men dus wint in de meerdere eenstemmigheid van het ministerie verliest men aan de andere zijde. In Amerika verwacht men weldra gewigtige gebeurtenissen. Het noorden wil geen woord van schikking hooren, drie legers gaan af op Richmond en men ziet nogmaals eeue besli-s.ng te gemoet. De mexicaansche kwestie is verdaag,), maar ,.es doet gelooveu, dat het noorden, zoo het de zui lenjken ten ouder brengt, geen keizer in het rusl Mexico zal laten. Niemand mag visch ter keuring aanbieden die ken nelijk bedorven is. Art. 4. Niemand mag visch verknopen voor dat deze ge keurd en goed bevonden is. De keurmeester geeft daarvan kosteloos bewijs af. Art. 5. Voor versche visch geldt het bewijs van keuring alleen voor den dag waarop deze heeft plaa.s gehad. Deze bepaling is niet toepasselijk op schaal- eu schelpviseh. Art. 6. De vischverkoopers en uitventers moeten, desgevor derd, dadelijk het bewijs der gedane keuring verloonen, zoowel aan den keurmeester als aan de beambten van policie. bewijs, wordt de visch ge- Loilden, 26 April. Na lang dralen zijn eindelijk gisteren de discussien der conferentie aangevangen. Precies ten één ure kwamen de veertien gevoltnagtigden in de officiële residentie van lord Palmerston bijeen. Zoodra de leden aan de ronde tafel hadden plaats genomen, ging men over tot het benoemen van een president en aan graaf Russell, die met lord Clarendon Engeland vertegenwoordigt, werd onmiddehjk met eenparige stemmen die waardigheid opgedragen. Tot secretaris werd be noemd de heer William Stuart. De overige leJen ware.,: voor Oostenrijk, de oostenrijksche gezant graaf Ru lolph Apponyi en de heer Biegeleben; voor Pruisen, de pruisische gezant baron Bernstorff en de heer Balau; voor Denemarken, de deeusche gezant baron de Bille, benevens de heeren Quaade en Krieger, voor den duitschen bond, de heer von Beustt voor Frankrijk De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GO UDA doen te weten: dat door den RAAD dier gemeente, in zijne vergadering van den 26ste" Febrtiarij 1864 is vastgesteld de volgende VERORDENING: VERORDENING op het verkoopen ran Visch. Onder visch wordt in deze verordening ook ver en schelpviseh. Van deu bij vischverkoopers of uitventers voorhan den visch, moet door hen aan den keurmeester worden kennis GOUDA, 30 April. De conferentie is wel eindelijk te Londen bijeengekomen, maar alles schijnt aan te duiden dat van die vergadering voor houden voor niet gekeurd. Art. 7. meester i van policie, op eene daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen plaats, in den grond bedolven. De daarop vallende kosten moeten duor den eigenaar van den visch dadelijk worden vergoed. De keurmeester geeft daarvan kwitantie af. Art. 8. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd ten allen tijde keuring en herkeuring van alle soort van visch te bevelen. Art. 9. Elk die visch verkoopt is gehouden aan Burgemees ter en Wethouders kennis te geven van de plaats waar dit geschiedt. Art. 10. De keurmeester en de beambten van policie zijn bevoegd de overtredingen dezer verordening bij proces-verbaal te constateren. Zij hebben de bevoegdheid om, op de wijze bij art. 3 der wet van 31 Augustus 1L-53 (Staatsblad n°. 83) omsehreven, ten allen tijde, ondanks de bewoners, de huizen, winkels en berg plaatsen der vischverkoopers binnen te treden, ten einde bet vereischte onderzoek, betreffende het in acht nemen van de be palingen dezer verordening, in het werk te stellen. Art. 11. Elke overtreding dezer verordening wordt gestraft met een geldboete van één tot tien gulden en gevangenisstraf van één tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, volgens hun berigt van den 8,te“ Maart 1864 in af- i schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 15den April 1864. De Secretaris, DROOGLEEVER FORTUIJN.

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1