Moet de Kandidaat eene bepaalde rigtiiig hebben? ffecten. ag 6 Al ei. Hoogste koers. «27/s 75% 98I3/i, Doatterdag, 12 Mei. SCHUTTER IJ. I Uitgave van A. BRINKMAN, i Lange TiendewegD. n°. 61. INTIK effende de verkie- ;oor. Geheel een- irige plaatsing der nden stuk nit W. jrmelde gerucht is 3 het veiligst dien ot onderling over- BEKENDMAKING. ea 1439 d". GOUDSCHE COURANT van ver fl. b. 45% 145% 1RINKMAN. 19IS/16 57% 19% 57% 83’/. 83 88% 57!%„ 29% 78% 637/8 44% 46% 95% 97% Gebleven koers. 62% 75% Art. 1. Januarij 25820 schapen, t beste runderen d°. varkens 4/6 lampen en Zwolle vestigd, zullen tot de Inschrijving gemeente, alwaar GOUDA, den 4“ Mei 1864. Bvbgbmeestek en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJX. IJZENDOORN. 44% 46%s 96 977/8 59%, 57%, 40% 597/8 58%, 40‘%, Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,francop. post ƒ2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 82’%s 82’%g 188 57% 29% 78% 64% eerd bij G. F. GOUDA, met remeente-accijns, linstens tien kan BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, Gezien de Wet op de SCHUTTERIJEN van den llden April 1827, (Staatsblad n°. 17), alsmede de Reglementaire be palingen, voorkomende in het Staatsblad van den 21steQ Maart 1828 N°. 6. In aanmerking nemende, dat het tijdstip genaderd is, waarop behoort te worden overgegaan tot het INSCHRIJVEN tour de SCHUTTERLIJKE DIENST; Hebben goedgevonden aan de Ingezetenen kennis te geven, dat een ieder, in de termen der Wet vallende, verpligt is zich voor de DIENSTDOENDE SCHUTTERIJ te doen inschrijven; Dat tot de inschrijving zitting zal worden gehouden in het RAADHUIS dezer Gemeente, op Maandag den 23n Mei aan staande, van des voormiddags tien tot des namidags één ure; Dat de bovengemelde Wet ten aanzien der voorschrevene verpligting, de navolgende bepalingen en voorschriften behelst: Ieder Ingezeten van het Rijk, die op den lsten j van elk jaar, zijn 258te jaar zal zijn ingetreden en zijn 34ste niet voleindigd zal hebben, zal, ingevolge de bepalingen dezer Wet, daartoe opgeroepen zijnde, verpligt wezen de Schut terlijke dienst uit te oefenen. ar we met weinig maar vast. Aan- l. en 130 d°. vr. 130 qr. inl. en Alen is gewoon groote waarde te hechten aan onpartijdig heid, en dit niet ten onregte, indien men slechts vasthoudt aan de juiste beteekenis des woords. Partijdig noemt men hem die met blinde vooringenomenheid personen volgt en voorstaat en tegen geene middelen terug deinst om zijne bedoelingen te bereiken. Een partijman in dezen zin kan het volk niet op waardige wijze vertegenwoordigen. Waarheid en regt moeten gelden boven persoonlijke voorkeur; beginsel kenmerkt den man; zelfstandigheid moet hem sieren, hij moet zijner overtui ging leven. Af aar dit is dan ook de on voorwaardelijke eisch den volksvertegenwoordiger gesteld, dat hij eene vaste, onwan kelbare overtuiging bezitte en dat hij daarvan voor geen goed ter wereld wijke. Wij wenschen in hem een voorstander te ontmoeten van ontwikkeling en vooruitgang, een verlicht eu bezadigd vriend van vrijheid en hervorming, door geen be krompen vooroordeel beneveld, die geene verouderde misbrui ken lief heeft, die door geene partijzucht verblind het goede in uien ook erkenne en huidige. Dikwerf echter verstaat men onder onpartijdigheid geheel iets anders. Alen vereert hem met den nanm van onpartij dig, die zonder vaste eigene overtuiging zich overlaat aan toevallige inzigten en wankelbare meeningen, die naar omstan digheden heden ja en morgen neen zegt, die nu den vooruit gang huldigt maar weldra het behoud voorstaat, om door drift of lust bewogen der reactie de baud te bieden. Het getal dier dobberende en weifelende onpartijdigen is altijd en allerwegen groot, want zelfstandigheid eu geestkracht worden niet algemeen gevonden, die partijloozen maken de meerder heid uit en worden dikwerf geëerd boven de belangeloos, ijverige vrienden des volks. Hun valt het vette der aarde ten deel, want zij voegen zich in alle omstandigheden, in elke rigting en compromitteren zich nooit. Dat doet de opregte- i Vu uren, overleden en L. van Dantzig. C. Everwijn. 5. 6. Adriana, ouders 4 in. S. vaa Nijs. 5. J. Ro- Vroom en L. Hertog en \V. J. de Heerkens en B J. De prijs der Advertentien van één tot ze8 regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voo eiken regel daarboven 10 Cent. r Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. halve worden ingeschreven, en bovendien door den Schutters^ Raad .worden verwezen tot eene geldboete; terwijl dezulken ZONDER LOTINf bij de SCHUTTERIJ zullen worden inge- lijfd, indien bet zat blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling te hunnen aanzien bestonden. Wordende eindelijk degenen, welke aan de inschrijving moeten voldoen, verwittigd, dat zij bij gemelde inschrijving moeten over leggen hun bewijs van Geboorte, zullende zij, voor zoo verre zij alhier geboren zijn, zich te dien einde moeten vervoegen op de Secretarie dezer gemeente op AIAANDAG den 9den Alei aanstaande, van des voormiddags tien tot des namiddags één ure. En zullen zij tevens verpligt zijn bij de inschrijving op te gevenhun naani en voornaam, de straat, de wijk en het num mer van het kuis, hun beroep benevens dat hunner ouders, alsmede sedert wanneer zij Ingezetenen dezer gemeente ge weest zijn. Als Ingezetenen worden, met betrekking tot de toepassing dezer wet, beschouwd Alle Nederlanders, binnen het Rijk hun gewoon blijf houdende; Alle Vreemdelingen binnen het rijk woonachtig, welke hun voornemen om zich daar te vestigen, zullen heb ben aan den dag gelegd, het zij door eene uitdrukke lijke verklaring, het zij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan. De tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking, gelijk die van leerling, knecht, enz., kan op zich zelve niet beschouwd worden als een bewijs van het voornemen, om zich in dit Rijk te vestigen. Art. 6. Elk jaar, voor den eersten Junij, zullen de Inge zetenen, welke op den eersten Januarij van het jaar hun 258te jaar van ouderdom zullen zijn in getreden, zonder onderscheid, of zij vermeenen mogten al of niet tot de vrijgestelden of uit geslotenen te behooren, verpligt zijn zich bij het bestuur der gemeente, in welke zij wonen, voor de Schutterij te doen in schrijven. Art. 7. Zij, die in meer dan eene gemeente hun gewoon verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben ge vestigd, zullen tot de Inschrijving verpligt zijn binnen die gemeente, alwaar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is. Bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterijen bestaan, zulltn zij zich doen inschrijven in de gemeente, alwaar zij voor de personele belas ting zijn aangeslagen, en de ambtenaren in die gemeente alwaar zij ambtshalve verpligt zijn hun verblijf te houden. Art. 8. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewijs geven, zullen door het plaatselijk bestuur worden ingeschreven naar deszelfs oordeel, onverminderd de bevoegdheid van den ingeschrevene om van zijnen juisten ouderdom nader te doen blijken. Wordende dientengevolge alle ingezetenen, w’elke in de ter men van gemelde artikelen vallen, dat. zijn zij, welke den eer sten Januarij 11. hun 25ste jaar zijn ingetreden of geboren werden in den jare 18 9, mitsgaders de zoodanigen tusschen de 24 en 35 jaren oud, welke sedert de laatst gedane oproe ping in dato 3 Alei 1863 zich alhier met der woqn hebben gevestigd, opgeroepen, om zich op den hier bovengemelden dag, op ue uren en op de plaats ter inschrijving bepaald, aan te melden, zullende zij, welke hieromtrent onverhoopt mogten na latig zijn, niet te min van wegen het gemeente-bestuur ambts- STEVER a 462/10 never 2de soort kan 5 8 Vg cents, io. Per kan mindere sterkte

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1