Donderdag, 2 Junij. 8SS4. De kandidaten in het district. ffecten. 837s 831%« Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. KENNISGEVING. van en en L 2I»/4 59'/2 90% 59>/8 iverden aangebo- sehapea en 180 <1°. varkens 4/8 59% 42U/16 21U/16 59% 74% 98% 45% 47% 96% H oogste koers. 63 74% 981/4 De Burgemeester, IJZENDOORN. 4®Vs 47%s 96% ag 27 Mei. Gebleven koers. '9. Kogge/6.70. 1.82. Boter pr. 79% 64’%, OUDSCHE COURANT. 79*/8 64'%6 Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. Tn de Stad gescniedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is 2,franco p. post 2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. mgeboden: 4420 0 varkens. Voor 6/voor d°. betaald. Kamper en a 48/gras 50/ a 53/—. eregelden handel :e vraag en na ast. Gerst met >ok haver. Aan- >0 qr. vr. tarwe; ig. en 6510 qr. gge 5 c. hooger. eranderd. r vraag naar eng. 3 vraag, zoo ook 682 qr. inl. en qr. vr. gerst en 83 83%6 190% 58I%6 59%, 43 8RINKMAN. dikke 3.60 a iveboonen 6.80 ruiue b. s.8ü a :s* 6.90. Boek- f 230. 50. Rogge 6.50 i. S 1° s. 17.75 4. z- A. Lil, gcb. u der Landen, geb. eob Roest, 9 j. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA doen te weten, dat door den RAAD dier Gemeente in zijne vergadering van den 18en December 1863 is vastgesteld de volgende Verordening. VERORDENING op de LAAD- en LOSPLAATS voor de Sloombooten die de Turfsingelgracht te Gouda bevaren. -Abt. 1. Tot laad- en losplaats voor doorvarende Stoom- booten wordt aangewezen het daartoe ingerigte gedeelte van de Vest, liggende langs de Turfsingelgracht. Het laden of lossen op eeuige andere plaats, zonder dat de Burgemeester daartoe schriftelijke vergunning geeft, is verboden. Art. 2. De bevelvoerders van booten, die volgens de voor hunne diensten verleende concessie gehouden zijn in deze ge meente goederen in te nemen, of daarhenen over te brengen, zijn verplrgt aldaar aan te leggen, en zoo lang te vertoeven als noodig is, om de aldaar aanwezige, voor hunne boot be stemde goederen te laden, of die, welke zij, met bestemming voor deze gemeente aan boord hebben, te lossen. Art. 3. De overtreding van iedere bepaling dezer Verorde ning, wordt gestraft met eene geldboete van 25. Art. 4. Tot het constateren van de overtreding dier be palingen, zijn, behalve de daartoe bij de Wet geregtigd ver klaarde ambtenaren, al de beambten der gemeente bevoegd. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun berigt van den 8steQ Maart 1864, in afschrift medegedeeld. En is hiervan Afkondiging geschied waar het behoort den 31n Mei 1864. De Secretaris, DROOGLEEVER FORTUIJN. Dlifirrs en D. van Mal. ssing, huisvr. J. Htij 1 j. D. Bocrscina De kiesvereeniging Koning en Vaderland” stelt den aftre denden afgevaardigde als kandidaat. Deze keuze was te voor zien. De herkiezing van een aftredend lid biedt meestal goede kansen aan. En al is het volkomen z?ker dat de stemming der gemoederen, sedert de Brauw door de bekende agitatie in ons district benoemd werd, grootelijks is veranderd en tevens allen, die eenige opmerkzaamheid wijden aan de handelingen der tweede kamer, onmogelijk tevreden kunnen zijn met de wijze waarop onze vertegenwoordiger aan zijne roeping beant woordt, worden er toch maar al te vee.1 gevonden, die zonder nadenken, uit gemis aan ijver en belangstelling den sleur volgen en den vroegeren naam weder invullen. Zij kennen de Brauw niet, zij weten naauwelijks wat hij verdedigt of bestrijdt, maar zij verkeeren ten aanzien van den tegen hem overgestelden kandidaat volkomen in hetzelfde geval. Hoe vele kiezers toch, vooral op het platte land, waaruit ons district grootendeels bestaat, lezen nimmer een staatkundig blad; zij stellen zich als ware vaderlanders tevreden met den opregten Haarlemmer en menigeen slaat nog over al wat naar discussie gelijkt. Het is hun genoeg dat het goed gaat in het land, dat wij rust genieten onder een geregeld bestuur en dat de bronnen van bestaan rijkelijk vloeijen. Indien men aan deze koudbloedige vaderlanders vertelt, dat de Brauw en zijne vrienden dezen staat van zaken bestrijden, dat hij onder de felste tegenstanders behoort van het tegenwoordig bewind, dat De prijs der Advertentién van één to. zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar i plaatsruimte. hij eiken maatregel belemmert, alle verbeteringen afstemt, dan zullen zij hierdoor niet tot ander inzigt komen, want dan blijkt het immers hoe weinig het er toe doet of de Brauw al of niet in de kamer zit; de wetten worden aangenomen, de hervormingen tot stand gebragt, de druk der eiastingen ver mindert en de algemeene welvaart neemt voortdurend zigtbaar toe. Waartoe zouden wij dan andere afgevaardigden behoeven? Hoe scheef en armzalig zulke redeneringen ook zijn, een groot gedeelte der kiezers denkt niet verder; zij hebben geen zin voor de waarachtige volksbelangen en gaan alleen af op de aanbeveling van hen, die met meer ijver maar niet met meer doorzigt de gevallen pari ij van het behoud weder op het kussen w’illen helpen. De magteloosheid der behouds- mannen verhoogt hun spijt en afgunst en hunne driftige he vigheid plaatst hen vooral in geen voordeeliger licht. Maar dit heeft slechts beteekenis voor hen, die met onbe vooroordeelde belangstelling de woorden eu daden van het bestuur vergelijken met die der tegensta».Iers. Vraagt het Handelsblad nog dezer dagen: «Wie herinne.^ zich niet met afkeer de taal van het aftredend lid de Brauw tegen over den heer van der Maesen de Sombreff, waarover hij verpligt is geweest amende honorable te doen? Dan mag men veilig antwoorden: allen die onpartijdig oordeelen, eu dit feit zou bij eene verlichte bevolking genoeg zijn om de herkiezing van dezen afgevaardigde onmogelijk te maken. Maar wat weet daarvan de groote hoop der onnadenkende en on verschillige kiezers, die door partijzuchtige woelgeesten naar de stembus gesleept worden, door menschen die speculeren op de bekrompenheid van minder ontwikkelden; zulke in het duis ter woelende raddraaijers ontzien geen middel, hoe verachtelijk ook, zij bezigen leugen en laster, zij bedriegen en misleiden om door schandelijke voorspiegelingen het beoogde doel te bereiken. De kiesvereeniging zzde Grondwet” die liberale beginselen huldigt en de bevordering wenscht van verlichting, ontwik keling en welvaart, moest wel een anderen kandidaat stellen; zij meent teregt dat wij eenen anderen afgevaardigde behoeven dan een stelselmatig opposant; zij meent eenen waardigen verte genwoordiger harer gevoelens en gezindheden gevonden te hebben in Mr. J. B. L. WENTHOLT, Kantonregter te Gravenhage. Dit is eene geheel andere uitkomst dan die men vroeger meende te mogen vermoeden. Toch zullen allen, die den ge stelden kandidaat kennen de keuze van ganscher harte toe- j juichen, want hij onderscheidt zich door verlichten, vrijen zin hij heeft zich in verschillende betrekkingen doen kennen als een man van veelzijdige bekwaamheid, vast van beginsel en edel van karakter. Intusschen willen wij geenszins ontveinzen, dat ook deze kandidaat, althans in een groot gedeelte van het district, wei nig bekend is en dat dit de altijd zoo gemakkelijke herkiezing in de hand werkt. Hoe zal het nu mogelijk zijn de kiezers genoegzaam in te lichten en tot de overtuiging te brengen, dat zij in Wentholt eenen waardigen vertegenwoordiger van de belangen des volks

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1