I 1S64. Donderdag, 23 Jiinij. öiritenhinïr. agpillen. den deze bijna ar deze boven jelijks ontvan- unne werking l Slijm af, ver- le vochten en énkele doosjes ZVG. WEN, Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendeicegD. n°. 60. M’>33. Parijs, 18 Junij. Heden beschouwt men algemeen het werk der conferentie als volkomen mislukt. Eenige personen gelooven echter dat, ofschoon de conferentie uiteen gaat zon der tot een resultaat te zijn geraakt, de vijandelijkheden toch facto niet hervat zullen worden; liet is blijkbaar dat die toe stand, welke noch vrede noch oorloi; zal zijn, niet lans zal kunnen duren, en dat hij niet zal leiden tot eene verzoening. Inmiddels gelooft men niet dat de conferentie voor den 26ste“ zal kunnen vergaderen, en het is ook onzeker of de wapen schorsing zoodanig verlengd zal worden, dat de onderhande- lingen zullen kunnen worden hervat. r INKMAN. H. BOERS. VALK, J'. <tus 1864. lore van de ngen zijn te i bij G. P. OUDA, met eente-accijns, stens tien kan Rotterdam, de Arrondis- 7 Julïg 1864, t te GOUDA, I E landerijen tot n 1750 in turder komt. 111.48. leel bedragen ’s jaars voor GO UD4. F in, volgens ma, die de Hij neemt N D E N en verder alles IS met KOE- en nog eene eelen uitmun- G, DIJK en Dronenpolder, *0 en 146 tot gende de per- addellijke na- EILAND, tabij elkander I en bij het t1137, 1160 e zamen ter perceelen met VER a 462/10 'er 2«“ soort n 57>/2 cents, per kan idere sterkte Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post 2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. KENNISGEV IN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente GOUDA doen te weten, dat de Heer Commissaris des Ko- N1NGS in de Provincie Zuid-Holland, voornemens is op Zaturdag den 25Bte“ Junij aanstaande deze Gemeente te bezoeken en als dan des middags ten twaalf are, ten RAADHU1ZE zal ontvan gen de Autoriteiten, Ambtenaren en Ingezetenen, die wenschee mogien tot Zijn Hoog Edel Gestrenge te worden toegelaten. GOUDA, den 21“ Junj 1864. Bükoemeesteb en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. 10UDSCHE COURANT - i De prijs der Advertentien van écn tot zes I regels met inbegrip van net zegel is SU Cent, voor J eiken regel daarboven 10 Cent. I Buitengewone letters worden berekend naa plaatsruimte. De jongste berigten uit New-York melden, dat te Bal timore eene groote vergadering van afgevaardigden uit al de Staten der Unie, ook uit eenige zuidelijke, is gehouden, om eenen candidaat voor het presidentschap te kiezen, en dat deze vergadering zich eenstemmig voor de herkiezing van den pre sident Lincoln heeft verklaard. Men verwachtte, dat de de mocratische partij nu ook weldra, zonder verdere aarzeling, zou trachten het over de keuze van haren candidaat onderling eens te worden. 19 Junij. Gisteren wis gemeld, dat het denkbeeld eener scheidsregterlijke uitspraak der deensch-duitsche kwestie is besproken. Het blijkt thans dat dit inderdaad het geval is, en dat het voorstel van Engeland is uitgegaan, en wel om onzen keizer uitspraak Ae laten doen; maar in strijd met een berigt van gisteren verWemt men thans, dat de keizer bepaald geweigerd heeft als arbiter in het geschil op te treden, ’s Keizers voorstel omtrent het houden van een algemeen congres wordt thans weer door de ministeriele organen be sproken. Een congres is bij deze organen het middel om de kwestien die de diplomatie niet weet te vereffenen uit den weg te ruimen. Zij dringen er dan ook b:j voortduring op aan eu dit bewijst dan ook genoeg dat de ke .er zijn lievelings denkbeeld nog geenszins vaarwel heeft gezegd, hoer, el er rede nen genoeg zijn, om hem in dit opzigt zijne ill isi n te be nemen. De markies Pepoli bevindt zich thans in deze stad. Men zegt, dat het doel zijner komst niet vreemd is aan de politiek. Hij zou namelijk in last hebben, aan keizer Napoleon een door hem ontworpen plan tot oplossing van de romeinsehe kwestie te onderwerpen. Negen kardinaalshoeden zijn thans te begeven. Pins IX heeft gedurende zijne regering 45 kardinalen benoemd en 65 zien sterven. Ouder de leven ie kardinalen zijn 4 ouder dan tachtig jaar, 12 ouder dan 70 jaar en 22 ouder dan 60 jaar. De oudste is kardinaal Antonio Tosti, 90 jair. Weenen, 19 Junij. De conferentie te Londen heeft gis teren bepaald vredelievende uitzigten opgeleverd. De neutrale mogendheden hebben overeenstemmende bemi.ldelings-voors ellen gedaan, die door de gevolmagtigden der oorlogvoerende par tijen ad referendum zijn aangenomen De Presse meldt, dat te Parijs confidentiële ophelderingen zijn gegeven omtrent de vorstenconferentién, en dat daarop geantwoord is, dat de keizer te onbeperkt vertrouwen s elt in de loyauteit der drie vorsteu, dan dat hij eenige bezorgd heid ter zake dier couferentiën kan koesteren, dat hij veeleer vertrouwt, dat zij den vrede van Europa bevorderlijk zille.i zijn. De Ostd. Post schrijft mar aanleiding van het artikel in de Pruisische Prov. Corr. Als v. Bismarck den landdag lot krachtige patriottische ondersteuning oproept, zal deze daarin niets anders zien dan het bewijs dat de schatkist tot op den bodem geledigd is, de legering moge dat loochenen zoo veel zij wil.Dan echter zal het huis der afgevaardigden zich 's ministers verklaring herinneren: „als wij oorlog willen voeren, zullen wij het u niet vragen!” en zich tot eerste taak stellen, deze ebbe in de financiën tot herstel der constitutie te benuttigen. Volgens eene nmledeeling uit l’esth, heeft de keizer am den nationalen schouwburg aldaar, eene jaarlijksche toela ig ver zekerd vau 50,000 fl. en daarenboven 10,000 11. aan de iurig- ting tot opleiding van jongelieden tot tooneellisten. Londen, is Junij. De ministers zijn dezen namiddag weder aan het bureau van lord Palmerston langdurig vergaderd geweest. Ill het huis der lords verlangden gisteren onderscheidene leden van de regering te vernemen hoe het met de duitsch- deensche kwestie stond; of men hoop op vrede had, dan wel of na afloop van den wapenstilstand de oorlog op nieuw zoude moeten ontbranden. Graaf Russell antwoordde, dat binnen weinige dagen of schik kingen voor de preliminairen van vrede zullen worden getroffen, of de onderhandelingen afgebroken en de oorlog hervat worden. Op de vraag in bet lagerhuis geilain door den heer Griffith of men tot zoodanigen maatregel zou overgaan, indien de conferentie geen gewenscht resultaat mogt opleveren, antwoordde lord Palmerston, dat het gouvernement geeue zoodanige ver klaring had gedaan en ook geen besluit te dien opzigte had genomen. De conferentie heeft heden namiddag weder eene zamen- komst gehouden, welke door al de leden werd bijgewoond. 19 Junij- De verschillende vertegenwoordigers ter con ferentie aanwezig, hebben de voorstellen van Engeland van de hand gewezen; zij hebben zelfs aanvankelijk geweigerd om die ad referendum aan te nemen. Door den oostenrijkschen gevol- magtigde werd de lijn Flensburg—Tondern voorgeslagen als demarcatielijn; dit vooistel werd door den Pruisisehen gevol- magtigde ten hevigste bestreden. De debatten hebben vijf uren geduurd. Er is bepaald dat Woensdag e. k. weder eene zit ting zal gehouden worden. Algemeen is men echter van ge voelen, dat de conferentie geen voldoend resultaat zal opleveren, maar zelfs vruchteloos zal zijn. Pruisen blijft zich hardnekkig verzetten tegen de voorstellen, tot wegruiming der moeijelijk- hedeu gedaan. In de gisteren gehouden zitting door de conferentie heeft de Engelsche gevolmagtigde het voorstel gedaan om door scheidsregters uitspraak te doen met betrekking tot de voor gestelde demarcatielijnen. Pruisen eischtdatde lijn van Apenrac’e als zoodanig zal gekozen worden, terwijl de onzijdige mogend heden de Schley als grens tusschen Noord- en Zuid-Sleeswijk hebben voorgesteld. Pruisen heeft verlangd dat een wapenstil stand voor den tijd van zes maanden zal worden gesloten; Oostenrijk verlangt dat de duur korter zal zijn. De Daiiv News zegt dat de oorlog in Nieuw-Zeeland nog lang niet geëindigd schijnt. Zoo alle Maories van het noorden des eilands onder de wapenen Waren, zouden zij naauwelijks 5000 man tellen, doch daar eenige stammen met ons bevriend en anderen niet meer onder de wapenen zijn, is de vijand slechts 3000 man sterk. Generaal Cameron heeft 10,000 man onder zijne bevelen. De moeijelijkl.’id zit echter in den aard van het land, w-aarbij komt dat de ilaories zeer dapper en behendig zijn, al hetwelk maakt, dat de meerdere getalsterkte weinig afdoet. Het land is vol bosschee, en wegen -zijn er niet, zoodat het zeer gemakkelijk is met eene kleine raagt de troepen op te houden.

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1