0 Zondag, 26 Juni.j. t STEDE. GORDON Woensdag rmiddags Elf van G. van in het open- pitale HOF- JOUWMANS- IBERG, ERF, bij behoorende - en HOOI- aan elkander, \£e:je gemeente klein gedeelte zamen groot ffecten. Overzigt. öuttenlflnh. iü°. 234. 6 Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. a i de voortzetting 83% 64% 6 4«15/16 97% 21 52% 21 52% eb. Kill est eijn, d. Adrianna Mul- ogaard, 1® j- t Johanna Maria srd bij G. F. GOUDA, met *nieen*e-accijns, instens tien kan Hoogste koers. B2%6 73% 97% I 83% 83% 192 58% 29% 54% 54 41»/ie BRINKMAN. 54% 53% 4V%t Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post 2,25 De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. Pruisen zullen morgen in de I een wapen- doch voor niet minder dan twee ag 21 Junij. Gebleven koers. 62 7-% 97% GOUDSCHE COURANT. IEVER a 4i;2/I0 lever 2de soort kan 57'/s cents, ie. Per kan mindere sterkte )ERIJEN met s en de GE- taande. Nadere n voorn. No- jravert alsmede is BROUWER irieven Franco. meer en zuiden van in Tell is men tien in het begii 4B‘%6 97% 64’%s 191% 58% London, 22 Junij. Be zitting der conferentie is beden zonder resultaat gebleven. Oostenrijk heeft de zijde van Prui sen gekozen in zijne weigering, om Engelands voorstel, betref fende eene scheidsregterlijke uitspraak aan te nemen. Dene marken heeft ook bezwaren tegen zoodanige uitspraak geopperd. 23 Jun'j. De Times zegt, dat de conferente eigentlijk geëindigd, en de bijeenkomst van zaturdag a. s. eene bloote formaliteit is. Het blad verlangt, dat een klein engelsch es kader worde uitgezonden ter bescherming van Kopenhagen. Graaf Russell heeft in het hoogerhuis gezegd dat het nu binnen weinige dagen beslist zal zijn, of de conferentie het GOUDA, 25 Junij. Heden houdt de conferentie hare laatste zitting; aanstaanden maandag zullen de stukken betreffende hare werkzaamheden aan het parlement overgelegd worden. Van deze laatste zitting, die niet meer dan eene bloote formaliteit is, kan men geene verandering in den stand der zaak verwachten. Engeland heeft vergeefs alles beproefd om de kwestie tot schikking te brengen. Pruisen is onhandelbaar en wil het uiterste; het vindt steun, zoo al niet bij Oostenrijk, dat gematigder schijnt, dan toch bij de bondsstaten, zoo als b. v. Saksen. Engeland wordt als ’t ware door Pruisen gedwongen om Denemarken te hulp te komen. Frankrijk volhardt in zijne afwachtende hou ding. Het is wel niet anders dan schrandere berekening en eigenbelang. Want het is niet twijfelachtig of Frankrijk zou door krachtige medewerking met Engeland het verschil tot op lossing gebragt en Pruise” ot schikking genoopt hebben. Maar het wacht zijn tijd en dan kon het Pruisen en Oosten rijk wel eens berouwen niet geluisterd te hebben naar de raad gevingen van Engeland. De Pruisen maken zich gereed tot het hervatten der vijandelijkheden en droomen van de verove- ring van geheel Denemarken. Het vooruitzigt is somber, de hernieuwing van den oorlog nabij, en toch kan men moeijelijk gelooven aan de dwaasheid der onzijdigen om rustig toe te zien bij de onderdrukking van Denemarken door de brutale overmagt. Nu of nooit is het tijd voor Engeland om zich te doen gelden, en Europa te beveiligen tegen het gevaar om een vernielenden oorlog te zien ontbranden. Het lot der hertogdommen is onzeker; Rusland heeft wer kelijk zijne betwiste regten overgedragen op Oldenburg, dat nu bij den bondsdag protesteert tegen Augustenburg en aan spraak maakt op het bezit van de hertogdommen. In Amerika gebeurde tot nu niets beslissends. Men is be gonnen zich bezig te houden met de aanstaande presidentsver kiezing. De oorlogspartij stelt behalve Lincoln, den padvin der, generaal Fremont, die voor acht jaren reeds zooveel kans had op dien zetel. In Algerie* schijnt de oproerige beweging onderdrukt, men verdenkt Abd-el-Kader van het ophitzen der bedevaartgangers van Mecca. In Tunis duurt de beweging voort, de gehate ministers be ginnen te wijken. De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel Is 80 Ceui, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. beoogde doel zal bereiken, dan wel of de onderhandelingen af gebroken en de vijandelijkheden hervat zullen w’orden. Hij ver klaarde tot zijn leedwezen er te moeten bij voegen, dat dit laatste alternatief thans het waarschijnlijkste is. De documenten be treffende de conferentie zullen aanstaanden maandag bij het parlement worden ingediend. 24 Junij. Oostenrijk en F conferentie verklaring afleggen, dat zij nog altijd stilstand willen aannemen, d""1’ zizt maanden. Parijs, 22 Junij. In particuliere depêches wordt gemeld, dat het voorstel van Engeland, betreffende eene scheidsregterlijke uitspraak, het onderwerp heeft uitgemaakt van gedachten wis seling tusschen den koning van Pruisen en den keizer van Oostenrijk. Beide soevereinen zouden besloten hebben, om de goede diensten eeuer bevriende mogendheid aan te nemen, maar daaraan voorwaarden verbonden hebben, die Denemarken niet zou kunnen aannemen, tenzij bet van de houding afzag, die het tot dusverre in acht heeft genomen, en van de bepalingen, waarvan het een ultimatum heeft gemaakt. Men leest in de Mod.: De berigten uit Algerie zijn meer van beslissenden aard. Deligny heeft in het Oran den opstand in het hart getroffen. Ook gelukkig geweest. Men meent dat de opera- _in van Julij zullen zijn afgeloopen. Ondanks de meerdere waarschijnlijkheid, dat de oorlog hervat zal worden, hoopt men hier nog op herstel des vredes. Men weet zeer goed, dat lord Palmerston tot een zeer bekend diplomaat van de conferentie nog onlangs gezegd heeft„Ik heb den vrede lief en zal hem met alle magt trachten te bewaren. Maar ik zal mij wel wachten, het eind van mijn staatsmansloopbaan door eene lafheid te kenmerken, en eene lafheid ware het, voor Pruissens aanhoudende uittarting te wijken.” Men weet ook, dat. deze tc Londen heerschende stem ming tegen Pruissen te Berlijn geen geheim meer i.-. liet is voorts hier bekend, dat wat Engelands voorstel van ee'n arbi- trium betreft, Oostenrijk zijne bereidwilligheid heelt te kennen gegeven, de scheidsregterlijke uitspraak van den koning der Nederlanden in te roepen bij de grensregeling, ji dat Oosten rijk zich zeer weinig laat gelegen liggen aan de voortzetting van den oorlog, waarbij het niets te winnen heeft, maar veel kon verliezen. Van Oostenrijks ondersteuning, conc’udeert men verder, heeft Pruisen, dat van een arbitrium niet wil weten, weinig te hopen, en het staat te betwijfelen of het op de on dersteuning van den bond zou kunnen rekenen. De eenige bondgenoot in zulk een oorlog, die ligt een europesche kon worden, zou dan Rusland zijn. Maar dit zou, en ook dat tegenwoordig slechts ongaarne, hoogstens een oorlog om be ginselen voeren, waartoe het slees w-ijk-holsteinsch geschil zich bezwaarlijk leent. Tevens weet men te Berlijn zeer goed, dat Zweden en Noorwegen bereid zijn zich dadelijk onder de strij denden voor Denemarken te scharen. Uit Londen meldt men, dat de koningin dezer dagen lord Derby heeft ontboden om hem te vragen of hij de leiding der zaken wilde op zich nemen, natuurlijk om de handhaving van den vrede te verzekeren. Het hoofd der torypartij moet ge antwoord hebben, dat hij geen kabinet kou vormen mcr een gebiedend mandaat van dien aard, en dat hij, hoewel uil idee en beginsel geen oorlogsvriend, toch niet de verpligting kon aanvaarden, in verzet te komen tegen de openbare meen in g in Engeland, die reeds zeer overspannen, ligt zou kunnen eindigen met de kroon te verzoeken, ter gunste van Denemarken tus schen beide te komen. De britsche zeemagt voor Tunis is met twee schepen ver sterkt. Op de tunische kusten beginnen zich zeeroovers te ver tonnen; deze hebben reeds een paar schepen genomen. Uit Genua wordt gemeld, dat Caïd Nessim, een der minis ters van den bey van Tunis, als vlugteling er aangekomen en herwaarts verder gereisd is, met zijne vrouw en een groot ge volg. Hij is zeer rijk. Weldra zal hier nu ook wel kasnadar

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1