Advertentieblad Nieuws en voor Gouda en Omstreken. w I IS64. Donderdag, 14 Julij. IT. 230. öuttenlnnlr. ïten. (LAND, GELANDte amen groot lillen; 't SCHUTTER IJ. 'A Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. 7s 'A 7« ‘A 716 y8 BEKENDMAKING. Zcensdag voormiddags NT van den TMPEN aan Veilen en [JEN 58VS 657, 46% geb. Duijtz, d. A. Voordouw. lelia de Vries 716 en 390 var- d°. schapen tore van den 1DERKERK gste !TS. 716 716 ‘A 716 716 ’A root geweest p 2400—// in Let jaar, k op onroe- KRIMPEN >p een vaar- UDSCHE COURANT. ran Ham. mburg. 22 m. Hauwert. C. van Schaik. 447s 47716 967', Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden isf'l,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 8 Julij. Gebleven koers. 627, 747s 716 - 7, 46% ‘716 28%, [NEMAN. 83716 25716 om te gelooven London, 10 Julij. De diseussien in het lagerhuis over de motie van Disraeli tot afkeuring van de houding der regering in de buitenlandsche aangelegenheden zijn gisteren nacht ten einde gebragt, waarna die motie is verworpen met 313 tegen 295 stemmen. Daarentegen beeft het hoogerhuis eene motie van gelijke strekking, door lord Malmesbuiy voorgesteld, met 177 tegen 168 stemmen aangenomen. 11 Julij. In het lagerhuis heeft de heer Griffith de re gering gevraagd, of hetgeen lord Palmerston bij eene vorige gelegenheid gezegd had ten aanzien van een eventueelen aanval op Kopenhagen ten doel had om zoodanigen aanval te voorkomen. Lord Palmerston heeft hierop geantwoord, dat in zoo verre Burgemeester en Wethouders der gemeente G0VDA brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat, overeenkomstig Zijner Majesteits besluit van 28 Junij 1828, (staatsblad n°. 42) de Commissie van onderzoek enz., omschreven in Art. 15 der Wet op de SCHUTTERIJEN van 11 April 1827, hare bij de Wet bepaalde werkzaamheden heeft aangevangen, en roe pen bij deze op, alle dit jaar voor de Schutterij ingeschre ven en geloot hebbende personen, om voor de voornoemde Commissie te compareren in het RAADHUIS dezer Gemeente, op Maandag den 25n Julij 1864, morgens ten 10 ure, ten einde of voor de Schutterlijkc dienst tt worden gedesig- neerd, of wel redenen van vrijstelling hebbende, daartoe de vereischte bewijsstukken in te leveren, opdat die zouden kun nen worden onderzocht en aan de wet getoetst; terwijl alsdan tevens zal worden overgenomen de schriftelijke opgave van hen welke mogten verlangen van de bij de Wet bepaalde nammerverwisseling gebruik te maken, bij welke opgave zal moeten zijn uitgedrukt de woonplaats, het jaar van geboorte en het getrokken nummer van den gene die de nommercertcisse- ling verlangt; wordende de daarbij belanghebbenden nog ver wittigd, dat de bewijsstukken voor degenen, die alhier gehuwd of weduwenaars zijn, aan hen, ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos zullen worden afgegeven, wanneer zij zich daartoe aanmelden op ZATERDAG den 16dea Julij aanstaande, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure. Wordende eindelijk de belanghebbenden aangemaand, om niet te verzuimen ter bepaalden tijd voor de commissie van onder zoek te verschijnen, daar zij, welke niet mogten opkomen, ge houden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zoo verre hun dienstpligtige nommers zijn ten deel gevallen, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. GOUA, den 12“ Julij 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. de regering geïnformeerd is, er reden bestaat dat zoodanige aanval niet te vreezen is. Uit New-York berigt men van den 29 Junij: Volgens een gerucht heeft de generaal Sherman der noordelijken zich teruggetrokken wegens gebrek aan levensmiddelen en fourages. De Morn. Post is overtuigd, dat Frankrijk tegen Dene- markens toetreden tot den duitschen bond zal protesteren, ja des noods met dc wapenen optreden. Nu de groote parlementaire strijd voorbij is en het door de beslissing van het Lagerhuis, ter gunste der regering, is uitgemaakt, dat Engeland niet ten behoeve van Denemarken oorlog zal voeren, vertoont zich zoowel in onze commerciële als staatkundige kringeu eene merkbare reactie. De koorts?, achtige spanning, welke zich in de vorige week van ons pu bliek had meesfer gemaakt, is nu geweken cn staatkundige aangelegenheden zijn nu geheel en al op den achtergrond ge schoven. IVel trachten de bladen door hunne commentarien omtrent den uitslag der debatten, de publieke aandacht nog een weinig bezig te houden, doch hunne pogingen baten weinig en men is volslagen onverschillig omtrent hun polemiek be treffende dat onderwerp. Indien men de officieele dépêches uit Washington nopens de gebeurtenissen op het oorlogstooneel kan gelooven, dan heeft generaal Grant, sedert hij den Rapidan was overgetrokken, meer dan 30 vanen van de zuidelijken veroverden omstreeks 17000 der hunnen krijgsgevangen gemaakt; terwijl hij zelf slechts het derde dier manschappen aan krijgsgevangenen verloren heeft. Parijs, 9 Julij. Volgens hier ontvangen berigten uit Lon den zullen de stemmingen die in het hooger eu lagerhuis plaats hadden, de aftreding van lord Palmerston niet tengevolge hebben. Daarentegen zal hij verpligt zijn sommige zijner ambt- genooten aan de oppositie ten offer te brengen en wel in de allereerste plaats graaf Russell, die het eigenlijke mikpunt van den aanval was. De Memorial Diplomatique verklaart alle berigten voor ongegrond, die melden dat de keizer en keizerin van Mexico aldaar niet met geestdrift ontvangen zijn. De keizerin heeft bij den intogt geweend, maar was juist van aandoening over de hartelijke receptie. De Memorial beroept zich te dien aanzien op een schrijven van de keizerin zelve aan zekere mevrouw B. Blijkens een door den ambtenaar van den burgelijken stand alhier openbaar gemaakten staat over 1862, zijn in dat jaar te Parijs geboren 52,312 kinderen, waarvan 26,505 van het mannelijk en 25,807 van het vrouwelijk geslacht. Tegen 37,721 wettig geboren kinderen staan 14,591 onechte kinderen over, eene hoogst ongunstige verhouding, die iedereen van zelf wel in het oog zal springen. Er moet evenwel bijgevoegd worden, dat van die 14 591 onechte kinderen sedert 6711 zijn gelegitimeerd. Het aantai sterfgevallen bedroeg in 1862 42,185. De Moniteur deelt eene dépêche uit Kopenhagen mede, meldende dat de koning van Denemarken zijn ministerie beeft veranderd, bij aanneming van het ontslag van den heer Mon- rad. Graaf Moltke Nutchan, die vroeger onder het ministerie Belhume minister is geweest, is belast met de zamenstelling van een nieuw kabinet. 10 Julij. De stemming is weder vredelievend./Men be- f lering, groot resto groot e 4Va Per‘ op onroe- le Gemeente De prijs der Advertentien van ten tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1