Donderdag, 21 Julij. Buitenlanh. letten. enoegeii;” iS04. V. £41. ENTIE. VLIST, 'dein. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendetcegD. n°. 60. KENNISGEVING. janna, ouders UDSCHE COURANT Vink, geb. van naar 141% 72% 66’% 667/lt BRINKMAN. 3rd bij G. F. GOUDA, met imeente-accijns, instens tien kan 64% 2413/16 52% 64% 24ls/ifi 51 zes voor an Harten, 17 d. er, 2 j. 6 m. J. Sas en C. ik en P. van der 52% 51% 2S%6 Gebleven koers. 62% 75%6 9«% a de Vries Robbé, ruim 24 j. 84 84% 87% 59’3/;ó 30%6 45%s 47% igt of de Zwem- en is, daar hiervan in ng is geschied. 51% 50’/« 29% ig 15 Julij. loogste koers. 62% 75%, 98% a?netjen Slieters, 42 j., weduwen. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens *en 11 ure. [EVER a 462/10 lever 2dc soort kan 5 7 Vs cents ,o Pei’ kan nindere sterkte 41% De BURGEMEESTER van GOUDA brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat door den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Züid-Holland, op den 14n Mij 1864 is executoir verklaard: het kohier voor de belasting op het Personeel, dienst 1864/65 N°. 2. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger; dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAAN DEN, binnen welke dè reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 19» Mij 1864. De Burgemeester voornoemd, Van BERGEN UZENDOOHN. II. Commissa- y 20 Juin be- De prijs der Advertentien van één tot regels met inbegrip van het zege, is 80 Cent, eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. 84% 187 5918/i, onderstelde, dat het hoofdcorps der zuidelijken naar Fredericks burg, in Maryland, zou oprukken. Hunter had zich op marsch begeven om de zuidelijken aan te tasten. De president Lincoln had onder de wapenen geroepen 13,000 man van de ligting van New-York, 12,000 van Pensylvanie en 5000 van Massasuchcts. Het corps cavallerie van AA ilson dat de spoorwegen van het zuiden over eeue uitgestrektheid van zestig mijlen had vernield» was teruggekeerd. Het had 13 stukken en 1000 man verloren. Volgens de laatste hier ontvangen berigten, scheen generaal Grant gereed te zijn, om eene nieuwe poging tegen Peter^bur^ te ondernemen. Berigten van 9 julij melden: De zuidelijken hebben Fre dericksburg in Maryland bezet; de noordelijken zijn naar de Mo- nocacy teruggetrokken. De corpsen van Ewell, Breckenridge en Rhodes zijn allen op d?n noordelijken oever van den Potomac. Seymour heeft eene vermeerdering der milicie met 75000 man bevolen te ligten bij conscriptie. Het aan leggen van spoorwegen in Britsch-Indie vordert snel. A7olgens het jaariijksch overzigt, dat door het gouver nement wordt verstrekt, zijn 2688 mijlen, van de 4786 gecou- cessioneerde, gedurende de jongst verloopen driejaren voltooid, met eene uitgave van ongeveer 50,000,000 p. st. Er zijn ongeveer 38,358 aandeelhouders in de verschillende lijnen, waaronder slechts 1 pCt. inboorlingen. De spoorwegen worden grootendeels door Europeanen aangelegd, die meerendeels eeue uitmuntende gezondheid genieten. De financiële vooruitzigten dezer lijnen worden als veelbelovend beschouwd. Het lagerhuis heeft aan het gouvernement zonder tegen kanting 650,000 p. st. bewilligd tot voortzetting der werken ter versterking van ’s rijks scheepstimmerwerven en arsenalen en van de havens Dover en Portland, alsmede tot het stichten van een arsenaal in het midden des lands. Die som moet door het uitgeven van 30jarige losrenten gevonden worden. De Morn. Post bevat weer een artikel over de bekende depeches, door haar in der tijd medegedeeld. Ieder, zegt het blad, die de cominentarien heeft nagegaan, die op deze depeches, gemaakt zijn, is al meer en meer tot de overtuiging moeten komen, dat die stukken echt zijn. In geheel Europi hebben zij eene sensatie gemaakt, die nog niet geweken is en de officiële pruisische drukpers heeft op de meest hartstogtelijke wijze een dementi aan die stukken gegeven. Indien men in Duitschland niet overtuigd was van hunne echtheid, dan zou men de dis- cussien er over wel staken. De keizer der Franschen, daaraan valt niet te twijfelen, ge looft ook aan de echtheid der stukken. Het is buitendien niet voor de eerste maal, dat men in de geschiedenis der diplo matie een staatsman feiten heeft zien loochenen, ten einde een oorlog te voorkomen. Het blad zegt verder, dat het dus gelooft, door de open baarmaking der depeches, eeue groote dienst aan de zaak der vrijheid bewezen te hebben. En wel verre van zich te laten af schrikken door de dementis van den pruisischen minister, hoopt bet weldra nog meer zulke documenten, en wel van jongere dagteekening, te zullen bekend maken. Onder bedoelde stukken moet zich een brief bevinden door den heer Pepoli, gezant van Italië te Petersburg, a in keizer Napoleon geschreven, en houdende kennisgeving aan dezefi souverein van alle listen en lagen, die tegen hem uitgedacht werden. Deze mededeeling zou de oorzaak zijn van de meer dan gewone guns* door den markies gedurende zijn verblijf te Parijs ten hove aidaar genoten. In ieder geval zal de oort- zetting der openbaarmaking var zulke stukken de diplomatie veel van haar aanzien doen verliezen. Palmerston is .zoo verbitterd tegen Frankrijk, tegen Rusland, tegen ✓D'üitscli' land, in één woord tegen allen dat het geenszjiïs te ver wonderen is dat hij zich tracht te wreken door het bekend maken van bescheiden, die in Europa een groote ,-versl «genheid moeten te weeg brengen. Londen, 17 Julij. In het huis der gemeenten heeft lord Palmerston in antwoord op eene vraag van den heer Osborne, gezegd, dat de regering niet voornemens is de wet betreffende den slavenhandel in Brazilië op te heffen. De heer Layard heeft op eene vraag van den heer Cochrane verklaard, dat de graaf v. Sponneck in dwaling verkeerde, toen hij onderstelde dat de slechting der vestingwerken van Corfu en de neutrali satie der Ionische eilanden niet rijpelijk vooraf waren overwo gen. Over die maatregelen waren langdurige discussien gevoerd, en graaf Russell had verklaard, dat men het in de daaromtrent genomen beslissing eens was met Oostenrijk Pruisen en Rus land. Lord Derby zelf had erkend, dat de maatregel ter ge legener tijd genomen was. Eene deputatie van de vereeniging, welke zich ten doel stelt den vrede in Amerika te bewerken, heeft gisteren bij lord Palmerston hare opwachting gemaakt. De deputatie heeft in deze audiëntie getracht het wenschelijke te betoogen van eene interventie van Engeland. Lord Palmerston antwoordde daarop dat het aan geen twijfel onderhevig was, dat zounel de Ame rikanen als de overige natiën verschrikkelijk van den oorlog hadden te Jijden. Het was hier echter de vraag of de brit- sche regering een goeden grond had om te onderstellen, dat de regering der Unie in de tegenwoordige omstandigheden van voorstellen van bemiddeling wilde hooren. Hij vreesde, dat ontijdige bemoeijingen bet noorden slechts zouden verbitteren en strekken om later, wanneer de hartstogten tot bedaren wa ren gekomen, de bereiking van het gewenschte doel moeijelijk te maken. Te oorJeelen naar de berigten, bij de regering ont vangen was het onwaarschijnlijk, dat eene poging tot bemidde ling op dit oogenblik tot iets zou leiden. Elk der beide par tijen in Amerika was vast overtuigd, dat zij ten slotte de overwinning zou behalen en wat eene tusschenkomst van buiten betreft, was men vooral in het noorden zeer kitteloorig. Zoodra het gunstige oogenblik daar was, zou de britsche regering met vreugde hare beste pogingen in het werk stellen, om het zoo. vurig verlangde doel te bereiken. In de berigten uit New-York van den 5dea Julij leest men, dat de heer Tessenden de portefeuille van financiën had aangenomen. Bij de regering waren voorstellen ontvangen, betreffende de leening van 75 millioen. De berigten uit dezelfde stad van den 7den Julij bevatten, behalve het per telegram medegedeelde, het volgende- Een corps van 30,000 man zuidelijke troepen, onder het bevel van Ewell, is de vallei van de Shenandoah binnengetrokken. Na een bloedig gevecht had het Mearthysburg ontruimd en naar Boven-Maryland de wijk genomen. Te Fredericks, Point-of-Rochs, Greencastle en Chamberburg in Pensylvanie, hadden zich stroopers vertoond. Aan de grenzen van dat land heerschte eene buitengewone opgewondenheid. Men

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1